Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość co to ekumenizm
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar ja mówię o troszkę innym "ekumenizmie"- o duchowym, nie zmiemskim . Ekumenizm Rzymski oznacza jedność ziemskiego kościoła pod wodzą papieża, ja mówię o ekumenizmie duchowym pod wodzą Głowy- Jezusa Chrystusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalcia jakbyś tak wyszła poza te swoje wklejki, to bys może wiedziała, że na ingresie nowego arcybiskupa diecezji gdańskiej byli obecni przedstawiciele innych kościołów chrześcijańskich. Jak myslisz, kto ich tam zaprosił, skoro to odszczepieńcy??? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio szanuję każde wyznanie chrześcijańskie. Tylko najbardziej brakuje mi w twoich wypowiedziach EKUMENIZMU. Jezus załozył kościół Zesłanie DuchaŚwiętego, Zielone Świątki, Pięćziesiątnica. Założył go i nawet wyznaczył swoich następców, i to takich których bramy piekielne nie przemogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty o żadnym duchowym ekumeniźmie nie piszesz. Ty nawet nie stałaś obok ekumenizmu. I nie wysilaj się tu na jakąś myśl filozoficzną, bo formą nie błyskasz :P Masz uraz do KK, co widac, słychać i czuć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:16 Kamelia (mk1974@interia.pl) iftar ja mówię o troszkę innym "ekumenizmie"- o duchowym, nie zmiemskim . Ekumenizm Rzymski oznacza jedność ziemskiego kościoła pod wodzą papieża, ja mówię o ekumenizmie duchowym pod wodzą Głowy- Jezusa Chrystusa. Kamelio i jesteś w błędzie bo ekumenizm to rzecz i duchowa i ziemska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy katolicy są ekumeniczni twierdząc ze nie ma zbawienia poza Kk? Czy nazywanie protestantów odszczepieńcami" jest wyrazem miłości bliźniego i wyrazem ekumenizmu? czy ja tak odnoszę się do ludzi innych wyznań? Naprawdę tak odczytałaś z moich wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamelia nie potrafi
pisać tylko cytować. To jest własnie protestancka wiedza. Brak znajomosci i czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie biorę odpowiedzialności za wszystkich katolików tak jak ty za protestantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak watcher pała niechęcią do wszystkiego, co nie jest po lini Radia Maryja, tak ty Kamelio pałasz niechęcią do wszystkiego, co nosi znamiona Kościoła Katolickiego. W takiej sytuacji nie mozna mówić o ekumeniźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestań w końcu z tymi odszczepieńcami. Watcher cię tak nazywa, a watcher to nie wszyscy katolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy Jezus rozpoczal trzyletni okres nauczania,mowil caly czas jak mamy zyc.Ustanawial zasady jakimim powinni sie kierowac Jego wyznawcy.Caly Nowy Testament jest temu poswiecony.Tam az kipi od pouczen,wskazowek,rad.Jezus potwierdza wielokrotnie waznosc dekalogu.Na koniec,przed ukrzyzowaniem,Jezus mowi do sw.Piotra slowa,ktore wszyscy znamy(a ktore niektorzy przekrecaja)o tym,ze zbuduje Kosciol na nim-na Opoce,czyli sw.Piotrze i da mu klucze Krolestwa Niebieskiego.Nastepcami sw.Piotra sa kolejni Papierze.Podczas ukazania sie 50 dni po zmartwychwstaniu,mowi do apostolow,podczas Zeslania Ducha SW,ze " wysyla ich po najdalsze krance ziemi,daje im moc odpuszczania grzechow" itd.Ustanawia w ten sposob sakrament pokuty i pojednania.W ten sposob Kosciol ma swoja Glowe-w osobie sw.Piotra,apostolow,ktorych dzisiejszymi nastepcami sa biskupi,oraz jest silny moca Ducha Swietego. Czy Chrystus mowi,ze mamy opuscic Jego Kosciol,ze mamy byc Mu niewierni?Ze mamy Go zdradzic?Ze w ten sposob bedziemy zbawieni?Nie.Chrystus niczego takiego nigdy nie powiedzial.Odwrotnie.W Ogrojcu modli sie do Ojca,"aby oni byli jedno,jak Ja jestem w Tobie a Ty we Mnie". Oczywiscie,ze my,Jego wyznawcy nie rozumiemy wielu slow z Biblii.Odwrotnie niz uznajacy samych siebie za znawcow Pisma Swietego rozni odstepcy.Kuriozalnym przykladem tego sa jehowi,ktorych przywodca"badajac sam Pismo Swiete,doszedl szybko do zanegowania calkowicie chrzescijanstwa.A zatem kogo jehowi wyznaja tak naprawde?A kogo wyznaja odstepcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher Gdy Jezus rozpoczal trzyletni okres nauczania,mowil caly czas jak mamy zyc.Ustanawial zasady jakimim powinni sie kierowac Jego wyznawcy.Caly Nowy Testament jest temu poswiecony.Tam az kipi od pouczen,wskazowek,rad.Jezus potwierdza wielokrotnie waznosc dekalogu.Na koniec,przed ukrzyzowaniem,Jezus mowi do sw.Piotra slowa,ktore wszyscy znamy(a ktore niektorzy przekrecaja)o tym,ze zbuduje Kosciol na nim-na Opoce,czyli sw.Piotrze i da mu klucze Krolestwa Niebieskiego.Nastepcami sw.Piotra sa kolejni Papierze.Podczas ukazania sie 50 dni po zmartwychwstaniu,mowi do apostolow,podczas Zeslania Ducha SW,ze " wysyla ich po najdalsze krance ziemi,daje im moc odpuszczania grzechow" itd.Ustanawia w ten sposob sakrament pokuty i pojednania.W ten sposob Kosciol ma swoja Glowe-w osobie sw.Piotra,apostolow,ktorych dzisiejszymi nastepcami sa biskupi,oraz jest silny moca Ducha Swietego. Właśnie------------tu się z toba zgadzam. Sakramenty, głowa koscioła, moc Ducha św

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
Kamelia ma wielką kolekcję cytatów, przeogromną, i co w tym złego, prawda, Kamelio? Cytat na każdy dzień roku, na deszcz i na słońce. Szkoda tylko, że czasami za tymi cytatami ginie miłość do bliźniego...a na światło dzienne wystawia się dziecinna chęć postawienia na swoim...Kamelio, obudź się z zimowego snu i zauważ, że wszyscy jesteśmy warci miłości: i ja, i Dreamer, i Iftar, i Watcher... A może Ty bardziej kochasz swoje cytaty niż nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablabaaaaa
a może jest zoną pastora????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty jesteś Piotr - Skała i na Tobie zbuduję swój kościół... I nie ma żadnego znaczenia czy Piotr był czy też nie był w Rzymie. Żadnego. Tak powiedział Chrystus i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania z Wasilkowa-wyjelas mi te slowa z ust.Nosilem sie z zamiarem napisania wlasnie czegos takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A ja kocham muminki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablablablaaaa
Kamelia się obraziła, żeden z braci jej nie obronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
No cóż, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Szkoda tylko, że czasami za tymi cytatami ginie miłość do bliźniego...a na światło dzienne wystawia się dziecinna chęć postawienia na swoim...Kamelio, obudź się z zimowego snu i zauważ, że wszyscy jesteśmy warci miłości: i ja, i Dreamer, i Iftar, i Watcher...\" Janiu - wszyscy jesteśmy warci miłości, ale dokładnie tak samo też wszyscy prezentujemy tą dziecinną chęć postawienia na swoim i wszyscy mamy drogę budzenia się do przebycia. Wszyscy mamy \"swoje cytaty\" i trzymamy się ich tak jak Kamelia. Czy u Kamelii za cytatami ginie miłość bliźniego bardziej niż u każdego z nas, nie sądzę? Jesteśmy tacy sami, choć pod innymi flagami, z innymi cytatami. No i zachowujemy się często jak trzylatki w piaskownicy. Ale widać i ta piaskownica pewnie czemuś służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
Dreamer, masz rację. Mam nadzieję, że Kamelia się nie obrazi. Ale trochę za dużo tych cytatów, nie zawsze "pasujących". Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solansz napisałaś, ze nie bierzesz odpowiedzialnosci za wszystkich katolików, ale to papież- GŁOWA KK ogłosił dogmat, ze poza KK nie ma zbawienia. I jako nieomylny nakazuje wszystkim katolikom w to wierzyć i wyznawać i głosić. W bulli papieskiej \"Unam sanctam\" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: \"Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów.\" Żeby nie pozostawić wątpliwości co do interpretacji tekstu bulii Bonifacy pisze niżej: ...Toteż oznajmiamy, twierdzimy, określamy i ogłaszamy, że posłuszeństwo Biskupowi Rzymskiemu jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia Ale trzymając się ściślej tematu przyjrzyjmy się jeszcze Listowi Świętego Oficjum do Abpa Bostonu Cushinga z 1949 roku Należy wierzyć wiarą boską i katolicką (fide divina et catholica), w to wszystko, co jest zawarte w słowie Bożym napisanym lub też przekazanym [Tradycja ] i co Kościół podaje do wierzenia nie tylko za pośrednictwem uroczystego orzeczenia, lecz także zwyczajnego i powszechnienego nauczania jako przez Boga objawione. A zaraz w następnym zdaniu list głosi: Między tymi prawdami, jakie Kościół zawsze głosił i nigdy nie przestanie głosić, znajduje się również owo nieomylne orzeczenie, które nas uczy, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Niżej zaś dokument stwierdza: Między poleceniami zaś Chrystusa wcale nie ostatnie miejsce zajmuje nakaz, abyśmy przez chrzest włączyli się w Ciało Mistyczne Chrystuse, jakim jest Kościół, i abyśmy byli złączeni z Chrystusem i Jego zastępcą, przez którego On sam w sposób widzialny rządzi swym Kościołem na ziemi. Dlatego nie zbawi się nikt, kto wiedząc że Kościół został mocą Boską ustanowiony przez Chrystusa, nie chce jednak poddać się Kościołowi lub odmawia posłuszeństwa Rzymskiemu Biskupowi, zastępcy Chrystusa na ziemi. Dokument ten stwierdza nadzwyczaj jasno, że posłuszeństwo \"Rzymskiemi Biskupowi\", papieżowi jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia zbawienia. Papież jest jeden i jest on głową tylko Kościoła Rzymsko-Katolickiego, tak więc oczywistym wnioskiem jest, że nie będąc katolikiem, uznającym i posłusznym władzy papieża nie można osiągnąć zbawienia. Tak więc zarówno Święte Oficjum jak i Pius XII potępili tych, którzy fałszywie twierdzą, że można się zbawić w każdej religii. I oczywiście żaden inny papież nie może tego twierdzić, bo jest rzeczą nie do pomyślenia, żeby jeden papież potępiał drugiego za fałszywe twierdzenia. Jak widać Kościół Rzymsko-Katolicki głosił, że nie można się zbawić będąc w innej religii. Głosił, że każdy, kto nie uznaje zwierzchnictwa papieża zostanie potępiony, nie dostanie się do nieba, nie zostaną mu odpuszczone grzechy. Jeden z cytowanych dokumentów stwierdza, że \"należy wierzyć wiarą boską i katolicką, w to wszystko, co jest zawarte w słowie Bożym napisanym lub też przekazanym i co Kościół podaje do wierzenia nie tylko za pośrednictwem uroczystego orzeczenia, lecz także zwyczajnego i powszechnienego nauczania jako przez Boga objawione\". Kościół Katolicki musi więc się trzymać wszystkich swoich wcześniejszych nauk. Nie może ich później zmieniać, skoro twierdzi, że są natchnione, objawione przez Boga i nieomylne. Co więc myśleć o próbach łagodzenia stanowiska Kościoła Katolickiego w kwestii tego czy \"bracia odłączeni\" osiągną zbawienie? W co mają wierzyć katolicy, jeżeli ten sam kościół mówi jednocześnie, że poza nim można być zbawionym i że poza nim nie można być zbawionym? Czy z punktu widzenia zdrowego rozsądku i logiki można uczciwie i w zgodzie z własnym sumieniem uznać, że ktoś kto mówi sprzeczne rzeczy jest faktycznie nieomylny? Są dwie możliwości: albo rzeczywiście Kościół mówi sprzeczne rzeczy, a w takim razie nie jest nieomylny w sprawach wiary, a wtedy każdą z jego doktryn można podawać w wątpliwość, sprawdzać, pytać \"a dlaczego?\", \"a skąd to wiadomo?\", nie zgadzać się w różnych kwestiach itp.; albo też wypowiedzi dzisiejszych zwierzchników Kościoła są źle interpretowane i to co bierzemy za dobrą monetę w rzeczywistości znaczy to samo co dawniej: że poza Kościołem Rzymsko-Katolickim nie ma zbawienia. Tyle, że jest to powiedziane w sposób tyleż delikatny co zawiły, tak aby każdy mógł sobie to odczytać po swojemu. Jest jeszcze trzecia możliwość, którą większość ludzi wybiera: nie zastanawiać się nad tym i w ogóle nie myśleć za dużo. Niestety często tak bywa, że prawda jest przeciwieństwem świętego spokoju. Ale z drugiej strony gdzie prawda tam wolność. Papiez mówi: poza KK nie ma zbawienia. Czy ty solansz też tak uważasz? czy ty wattcher też tak uważasz? czy iftar też tak uważasz? czy pomarańczowy też tak uważasz? Czy Jezus Chrystus jest tylko Zbawicielem katolików? tak uważacie? uwazacie tak jak papież i inni hierarchowie KK? Czy Duch Swięty działa tylko w KK? tak uważacie? bądzcie szczerzy...i odpowiedzcie szczerze na to w kontekście: \"Ja jestem drogą prawdą i zyciem i nie ma innej drogi do Ojca jak tylko przeze Mnie\" - Jezus J 3:36 Bw \"Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim\" 1J 5:12 Bw \"Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.\" ja mam Jezusa, zbawił mnie, należę do Niego i wiem dokąd idę- do Domu Ojca i nikt z ludzi tego nie zmieni, bo nikt nie odlączy mnie od miłości Jezusa, Pana mojego :) Takie przekonanie i pewność zbawienia jako daru z łaski, za darmo daje Duch święty, wpis do Księgi życia uczynił ON MÓJ ZBAWICIEL JEZUS CHRYSTUS ❤️ i z tego powodu moja radosć nigdy się nie skończy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"solansz napisałaś, ze nie bierzesz odpowiedzialnosci za wszystkich katolików, ale to papież- GŁOWA KK ogłosił dogmat, ze poza KK nie ma zbawienia. I jako nieomylny nakazuje wszystkim katolikom w to wierzyć i wyznawać i głosić." Kamelio, przejmujesz się tym? Do niedawna nawet prezerwatywy były w KK nieomylnie "be". A teraz już ponoć "be" nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STANLEY69
Kamelia Rz 1:23 Bw \"I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka(...) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen\" Wielu ludzi nosi przy sobie zdjęcia osób, które kochają, ponieważ są namacalni, lubią widzieć tego, kogo kochają. Miej wyrozumiałość dla słabych w wierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×