Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Madralka dokladnie.Na szczescie nie zmieniono tego wersetu,wiec jest choc kilka dowodow na to zeJehowa jest nadal aktualnym (jakoby)Bogiem.Tylko wielu chcialo zakryc jego imie. Poslugujac sie nawet do tego ze to Jezus jest samym Jehowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ja odpowiem
hallo pani "a ja mysle"ale prosze procz bigosiku polskiego i smaczNiutkiego,o troszke salatki polskiej,tylko prosze zwazyc na to ze Marc nie lubi salatki:( hm!tez tego nie rozumiem! On uwielbia ketchup!do wszystkiego go dodaje,az przykro patrzec!wejde Na priv okolo 19 bo teraz moj typek laptopka zajmuje!aha a nad tym bigosem nie musisz stac hihi on sie sam gotuje!takze badz pastuszku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze do tego: Pomazaniec (hebr. maszija, gr. christos = pomazaniec, namaszczony) - biblijny tytuł osoby namaszczonej świętymi olejami. W starożytnym Izraelu określano tą nazwą arcykapłanów, królów i proroków. Chrześcijanie odnoszą tytuł Pomazańca (inaczej Mesjasza, Chrystusa) do osoby Jezusa z Nazaretu. Pomazańcami zwano także chrześcijańskich królów i cesarzy dlatego, że podczas koronacji byli pomazywani świętymi olejami. Tu jeszczeznaczenie innych waznych imion: Izajasz (zbawienie przychodzi z Jahwe) Jan Ewangelista (z hebr. Johanan, znaczy: Jahwe jest kosztowny) Jezus Chrystus - imię Jezus pochodzi z hebrajskiego Joszua, albo Jehoszua. W znaczeniu Jahwe jest zbawieniem; słowo Chrystus jest łacińskie, z greckiego Christos, hebr. Masziach, co znaczy Mesjasz lub Pomazaniec. Jozue (Bóg jest zbawieniem) - z początku nazywał się Ozeasz (hebr. Oszeja - oswobodzenie). Zmienione później przez Mojżesza na Jozue, skąd grecko-łacińskie Jezus, imię które dano Panu w czasie Jego rozpoczęcia wędrówki po ziemi w ciele. Jozue był synem Nuna z pokolenia Efraim. On i Kaleb należeli do tych dwunastu posłanych na wywiad do Kanaan, przy czym tylko ci dwaj podali prawdziwe informacje o stanie rzeczy po ich powrocie. I tylko ci dwaj ze wszystkich tych, co opuścili Egipt, weszli do Kanaan. Jozue był dzielnym wodzem w bitwie z Amalekitami tuż po przekroczeniu Izraelitów przez Morze Czerwone, kiedy to Aaron i Chur podpierali ręce Mojżesza. Jozue towarzyszył Mojżeszowi przy wejściu na górę, nie był jednak w chmurze, do której Mojżesz wszedł. W nim był Duch Boga. On był wyznaczony do wprowadzenia Iraelitów do ziemi Kanaan, dlatego jest typem Chrystusa prowadzącego chrześcijan duchowo. Jak widac to ze Jezus mial na imie a w nim zawarte(ja jestem,czy Jehowa)nie oznacza ze to on.Bo byl za czasow Mojzesz rowniez Jozue,ktorego imie znaczylo tyle samo co Jezusa,nawet podobny mial cel.ale nikt nie pomylil go z tego powodu z Jehowa. W wielu imionach ludzkich zawarte bylo imie Jahwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to tylko oni jedni glosza nadchodzace dni konca,czy sie myle?? - mylisz sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz to czytalam.Szkoda tylko ze na tejstronce SJ nie maja mozliwosci dialogu.ale moze nawet i lepiej,bylo by pewnie to samo co tutaj.:-/ Myle sie Belaizo? A kto jeszcze glosi,dni konca(Armagedon)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam tytul ma w nazwie wyznania nie katolickie, kazde wiec jest zle hahaha i to SJ myslą ze są religia prawdziwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ta argumentacja co najmniej smieszna. Logiczne ze wg KK jestesmy religia falszywa,bo co innego glosimy.Ale inne jak baptysci inni,rowniez nie zgadzaja sie z KK. iec nie rozumiem,dlaczego znow sj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amway /zob.: sekty.net/ (inne: Quixtar, MLM, Network Marketing) Charyzmania (inne: Toronto Blessing, Pensacola, Ruch Wiary, ruchy przebudzeniowe, prosperitowcy, destrukcyjne kościoły) Christian Science /zob.: Steven Hassan/ (założyciel: Mary Baker Eddy) Church Universal and Triumphant /zob.: Steven Hassan, Rick Ross/ (przywódca: Elizabeth Clare Prophet) Ekstremiści/grupy nienawiści /zob.: Rick Ross/ Ekstremiści/grupy paramilitarne /zob.: Steven Hassan, Rick Ross/ Hare Kryszna /zob.: Steven Hassan, Rick Ross, sekty.net, sekty.info/ (inne: ISKCON, Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny) Instytut Wiedzy o Tożsamości \"Misja Czajtanii\" /zob.: sekty.net, sekty.info/ (przywódca: Jagad Guru (Chris Butler)) International Church of Christ /zob.: Steven Hassan, Rick Ross, NCP (przywódca: Kip McKean, inne: Boston Church of Christ, London\'s Church of Christ, Warszawski Kościół Chrystusowy) Local Church /zob.: Steven Hassan, Apologetics Index/ (przywódca: Witness Lee) Medytacja Transcendentalna /zob.: Steven Hassan, Rick Ross, Trancenet.org/ (guru: Maharishi Mahesh Yogi, inne: TM) Mooniści (przywódca: Sun Muyng Moon, inne: Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego, Kościół Zjednoczeniowy, b. dużo różnych nazw!) Mormoni (założyciel: Joseph Smith, inne: Kościół Jezusa Chrystusa Świętych Dni Ostatnich) Rodzina (inne: Children of God, The Family, Rodzina Miłości, Wspólnota Niezależnych Chrześcijańskich Zgromadzeń Misyjnych) Sabatarianie (adwentyści, sabatyści, sabatarianie, Jednota Braci Polskich, Kościoł Chrześcijan Dnia Sobotniego) Sataniści /zob.: Rick Ross/ (inne: Kościół Szatana, Świątynia Seta, Wicca) Scjentologia /zob.: Xenu.NET, Steven Hassan, Rick Ross, CIKD, Dominikanie/ (założyciel: Ron Hubbard, inne: Kościół Scjentologiczny) Świadkowie Jehowy (założyciel: Charles Taze Russel, inne: Towarzystwo Strażnica, Jehowici, Jehowi) ktos tu pisal ze zieloni to sekta nie ma ich na liscie :( moze napiszecie do autorow, by ich umiescil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze jest to,uhahhaaa Rodowod SJ: 1844 - Baptysta W.Miller (1782-1849) ogłasza na ten rok powrót Jezusa. Później jego \"uczennica\" E.H.White (ur.1827), założycielka (prorokini) Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego naucza na podst. swych wizji, że zna \"dzień i godzinę\" ponownego przyjścia Chrystusa (\"Doświadczenia i widzenia\" E.H.White s.11, ed. pol. 1935). Uczy też, że za jej życia ( 1915) nastąpi zmartwychwstanie umarłych i że będzie zabrana wraz z nimi do nieba: \"Gdy 144.000 poznało swych przyjaciół, których im śmierć zabrała, zawołali: \'Alleluja\' i w tym momencie byliśmy przemienieni i podjęci wraz z nimi w powietrze na spotkanie Pana\" (s.12). Mówi też o kwestii \"kilku miesięcy\" (s.52). Inni adwentyści (wiele sekt) głoszą, że Chrystus powróci w 1873 lub 1874r. (Barbour, Paton, Wendel) \"Wykwalifikowani...\" rozdz. \'Nowożytna historia Świadków Jehowy\' s.44; por. \"Świadkowie Jehowy głosiciele...\" s.132, 62. To jest rodowod,zgadza sie wszystko,ale zuwazcie kto pierwszy co glosil,uhehehe;-) Baptysci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle Tuzinku...A czy nie uwazasz ze skoro pisze w biblii ze w dniach konca,lud bozy bedzie glosil te dobra nowine,to powinno sie chodzic i glosic? a czy SJ czynnie głoszą w więzieniach??? jestem ciekawy jak to wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zieloni glosza :) mam brata, ktory jezdzil [teraz nie wiem czy jeszcze to robi, bo mieszkamy daleko od siebie) z innymi bracmi do wiezienia we Wroclawiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle nie daj sie wciągnąc, belaizo nic to nie da jakbys nie pisala jestesmy wyznaniem, i to jeszcze w przedziale satanistów, sie umiejscowilismy smieszne naprawde. a co to ma byc autorytetem ta stronka, dla mnie autorytetem moze byc ta gdzie jest napisane ze zieloni to sekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja znajdz hihih albo zaloz a ja ide sprzatac, bo szukanie zajmie Ci troche czasu. Dla mnie autorytetetem nie jest ta stronka, ktora Ci podalam. Dla mnie autorytetem jest Bog :D milego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" haha belaizo na tej samej stronie jest to: Oczywiście, że jest prawdą,że zielonoświątkowcy to sekta: izolują się, nie mają wspólnej własności (zbory należą do pastora), kierownictwo jest nieomylne i zawsze ma rację, ściągają od ludzi pieniadze, obalają autorytety i przekonani że są najmądrzejsi ba jedyni oświeceni przez Boga wciskają ludziom samą NIENAWIŚĆ do reszty świata. I czy to są w ogóle Chrześcijanie?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Oczywiście, że jest prawdą,że zielonoświątkowcy to sekta: izolują się, nie mają wspólnej własności (zbory należą do pastora), kierownictwo jest nieomylne i zawsze ma rację, ściągają od ludzi pieniadze, obalają autorytety i przekonani że są najmądrzejsi ba jedyni oświeceni przez Boga wciskają ludziom samą NIENAWIŚĆ do reszty świata.\" To prawie jak PiS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze poszukać, i wiesz co zaloze sie ze gdyby KZ byl bardzoiej znany to tych stron by bylo sto razy wiecej, SJ tego ze gloszą ze dają sie poznawać i nie izolują sie muszą ponosić konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbory naleza do pastora hihihih, ktore i do ktorego hihihi izoluja sie hihihi nie wiesz co mowisz (piszesz) podaj adres stronki, bo mi sie wydaje ze to Twoje slowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Organizatorem tej imprezy, łączącej w swoim przesłaniu chrześcijan różnych kręgów i tradycji jest Chrześcijański Kościół Reformacyjny „Jezus Jest Panem”. Swój aktywny udział w tym przedsięwzięciu zapowiedzieli również pastorzy innych kościołów warszawskich, m.in. pastor Andrzej Nędzusiak (Kościół Boży w Chrystusie) i Krzysztof Zaręba (Chrześcijańska Społeczność). Spotkanie będzie miało charakter otwarty - zaproszeni są wszyscy chrześcijanie i kościoły z Warszawy a także z innych miejscowości. http://jezus.pl/wortal/article.php?sid=807 to sa koscioly zielonoswiatkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to nie są moje słowa, bo ja nawet nie wiem ze macie zbory, a i podałąm ze na tej samej z której ty wzielas o SJ poszukaj troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wp nic mi nie wyszukalo jak napisalam zielonoswiatkowcy to sekta a na google znalazlam takie zdanko \"Zielonoswiatkowcy naleza do protestantow.Kosciol zielonoswiatkowy to nie sekta podobnie jak np: baptysci\" http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=5168&start=0&sid=edfa29b4bca024981a7a9cef90802f4d Napiszę jeszcze raz NIE WSZYSCY ZIELONOŚWIĄTKOWCY TO SEKTA. Kościół Zielonioświatkowyw RP nie jest sektą. Ucestniczy w ruchu ekumenicznym, spotyka się z innymi kościołami. Nie jest sektą http://gaduly.pl/index.php?showtopic=3504&st=30 w dalszych linkach slowo zielonoswiatkowcy i sekta sa juz bardziej oddalone, poprostu wyszukiwarka znalazla, slowa, ktore wystepuja na tej samej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
* Sataniści 94% * Krysznowcy 28% * Świadkowie Jehowy 19% * Zielonoświątkowcy 8% * Mariawici 5% * Buddyści 4% * Luteranie 2% * Wyznawcy judaizmu (żydzi) 1% * Muzułmanie 1% * Prawosławni 0% * inne 4% * żadne 1% statystyka ile osób uwaza za sekty jakie wyznanie. http://www.sekty.net/?n_id=10&P=1 http://www.sekty.net/?n_id=10&pk=s2564

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem za bardzo po co ta dyskusja znow sie zaczela. A mialo byc milo!!! Niech mysla niech mowia,madralka daj spokoj. Zaczelam temat o objawieniu(alleluja),moze ktos cos powie odnosnie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×