Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Adam w ksiedze rodzaju reprezentuje ludzkość jako całosć i kiedy upada - upada z nim cała ludzkosć .Upadek Adama to rezygnacja z doskonałosci , to wejscie w spekrum doświadczeń - separacja .Chrystus jest nowym Adamem wraz z jego zmartwychwstaniem od grzechu i śmierci zostaje wybawiona cała ludzkośc , daje możliwość połączenia się na powrót z Duchem , daje możliwość integracji istoty ludzkiej .Nie stało się to od razu , mineła cała epoka - 2000 lat. Nie trzeba robić nic aby być zbawionym - już jestesmy zbawieni. Co ciekawe wielu , jak nie wszyscy na tej ziemi , ma syndrom Chrystusa - gdybyście mieli 100% pewność ,że poprzez waszą śmierć , chocby najokrutniejszą , zniknie głod, wojny , wyzysk na ziemi to nie dalibyście z siebie ofiary? Zresztą sama historia pokazuje jak wielu poświęciło swoje życie dla innych .Skutki - przemilczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Gosia :) brakowało mi Twoich postów:) trochę wiecej niż 2000lat od Adama do Jezusa z resztą się zgadzam Black już tu nie zagada a szkoda, fajnie pisał o miłości:) to prawo Boga , zyc tak zby nauczyć się kochac kochać tak by nauczyć się żyć niczego więcej nie wymaga się od człowieka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zaczyna sie kwestia pogladów, a nie wiary, ja tez nie wierze w teorie ewolucji, wszystko mialo swoja doskonala kolejnosc. Wierze naukowcom, po czesci bo nie oddzielam czesci duchowej od tej biologicznej, Bog stworzyl nas w calosci razem ze wszystkimi metabolizmami praca mozgu i innymi czynnosiciami zyciowymi. tak wiec nie mozna dzielic tego na dwie czesci tworzymy razem z umyslem spójna calość. Dreamer mowilam ze nie da sie wyjasnic nie pojetego. Ale tak jak pisalam trzeba kogos znac by oceniac, a jak Ty mozesz znac Boga skoro w Niego nie wierzysz. wierze w tak zwane bajki o sodomie i gomorze i w potop, tak samo jak wierze ze nadejdzie armagedon, ale to juz inna para kaloszy, w kazdym razie lepiej dla nas bysmy jak najszybciej przekonali sie ze Bog nie zartuje i niegodziwi beda jak gnój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/w kazdym razie lepiej dla nas bysmy jak najszybciej przekonali sie ze Bog nie zartuje i niegodziwi beda jak gnój./ Widzisz, a ja nie wierze w dobro czynione ze strachu, albo pod grozba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To dobre. Czyli też może nie chciał widzieć, że karze ludzi za to, że są niedoskonali, bo właśnie takimi ich stworzył? Może także razem z tym nie chciał zauważyć, że to raczej mało ma wspólnego z miłością.\" nie rozumiesz dream ze Bog musial tak postapic, szatan w ogrodzie zarzucil mu ze nie umie sprawowac wladzy ze ludzie nie kochaja go bezinteresownie, musial udowodnic szatanowi ze to On jest najlepszym wladca. Jak nas karze? Sami sie karzemy. Bog jest sprawiedliwy i nie ukarze nas za nic poza tym mamy ofiare ikupu mozesz z niej skorzystac. Grzech Adama to jak wgniecenie w formie do pieczenia chleba, chleb bedzie juz zawsze nieksztaltny, my odziedziczylismy te skaze. Poza tym kwestia drzewa to cos wiecej, Bog nie stworzy tego drzewa z mysla zeby sluzylo do sprawdzania ludzi, po prostu powiedzial Adamowi zeby z tego nie jadl i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej tego nie mozna nazwac grozba, tylko to lezy w naszym wlasnym interesie, ale jest oczywiscie tak jak piszesz kochajmy Boga bezinteresownie, ale respekt tez ma budzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zatan w ogrodzie zarzucil mu ze nie umie sprawowac wladzy ze ludzie nie kochaja go bezinteresownie, musial udowodnic szatanowi ze to On jest najlepszym wladca.\" a skąd wziął się szatan w ogrodzie - stworzył go wyższy Bóg od tego Boga? Dziadek Bóg? Po co, ktoś idealny miałby udowadniać swoją wyższość jakiemuś nędznemu szatanowi. Udowadniają za wszelką cenę właśnie, Ci którzy mają pod tym względem kompleksy. Czy musisz udowadniać komuś, kto Cię wyzwie od głupich na ulicy, że jesteś mądra? Myślę, że jeśli jesteś przekonana o swojej mądrości to masz po prostu gdzieś jego opinię. A wg tej Twojej interpretacji, to Bóg robi to wszystko, żeby coś udowodnić szatanowi. To trochę udowadnianie za wszelką cenę. I jeszcze argument o tym, że najwyższą formą było poświęcenie własnego syna. Gdyby nie miał potrzeby niczego udowadniać, to nie musiał by poświęcać i tego syna. Wybacz, ale w słowach, które głosił Jezus nie ma nic o tym, żeby ludzie kochali boga bezinteresownie. Tam jest ciągle o \"płaczu i zgrzytaniu\" zębów, tych, którzy go nie pokochają. To w żaden sposób nie jest bezinteresowna miłość, jeśli mówisz komuś \"kochaj mnie ślepo, bo Cię spiorę kijem\". Niestety to głosił Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzania ludzi?? a to dobre:) jesli twierdzicie że Adam na obraz i podobieństwo Boga jest grzesznikiem to źródłem grzechu musi być sam Bóg, słońce też musiałoby grzeszyć, czy grzeszy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka, drobna dygresja, slonce nawet nie mysli, co tu dopiero mowic o grzeszeniu :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorado - słonce reprezentuje ogromną energię , tak jak wiatr , woda , księżyc itp - to ,że nie ma zwojów nerwowych to nie znaczy ,że działanie jego nie przejawia inteligencji.Słońce daje impuls kreacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to Słońce nie grzeszy? Kiedyś mi tak zjarało nos, że myślałem, że mi odpadnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia dobrze wiesz, że to nie miłe słowa, teraz kliknęłam,mam trochę zaległości dokładniej poczytam jutro nawet nie mysli :) no właśnie nieuświadomiona jedność czy wyobrażacie sobie że gdyby Bóg uważal za słuszne by Adam nie \"zjadl\" powinien ubiec to zuchwalstwo?? nie zainterweniował, dlaczego? czyż nie jest tak tak że nie życzy sobie by jego pobobieństwo zupełnie niepodobne do niego było??? wg mnie wiedział że człowiek nie może \" nie zjesć\" i chciał żeby zjadł by dojsć do jedności UŚwiadomionej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba troche sie zapedzilismy... to nie jest topic astronomiczny :P (choc jestesmy blisko) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie gdybanie:) podwójnosć to nie kara tylko nieodłączny naturze jedności proces, bo tylko tak możemy zrozumieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tu dziwi jedno,wiekszosc z was dziwi fakt,ze chrzescijanstwo ogranicza i nadaje swoje \"prawa\". Wy jednak nie jestescie inni,robicie dokladnie to samo,tylko wasze uwagi i pouczenia,wywody,hipotezy czy jak kto to nazwie nie majace tu sprecyzowanej nazwy,poniewaz kazdy z was ma swoja osobista filozofie plus domieszki nauk religii zachodu,a to tylko doslownie domiszki bo wybrane to co wam wygodne....no ale dokoncze mysl.... dlaczego sami siebie nie krytykujecie tego co robicie i \"glosicie\'? Rowniez jestescie ograniczeni na poznanie,poniewaz nie dopuszczacie ze to co robia chrzescijanie moze byc prawda. ehhh nie chcecie byc pouczani,ale sami pouczacie i tlumaczycie jak dzieciom ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam, ze wiem, ze nic nie wiem, i ze wszyscy nic nie wiemy, to jest jedyna prawda. Slucham wywodow chrzescijan, ale zupelnie mnie nie przekonuja, bo przecza logice. maalutka - chcesz mi wmowic, ze pojelas sposob myslenia Boga, ktory jest nieskonczona madroscia? Gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i zauwaz Camouflage, ze ja nikomu nie narzucam okreslonego pogladu, ja tylko wysuwam watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a skąd wziął się szatan w ogrodzie - stworzył go wyższy Bóg od tego Boga? Dziadek Bóg?\" \"Po co, ktoś idealny miałby udowadniać swoją wyższość jakiemuś nędznemu szatanowi. Udowadniają za wszelką cenę właśnie, Ci którzy mają pod tym względem kompleksy.\" przeciez pisalam ze szatan byl wczesniej aniolem, ktory potem sie zbuntowal, bo i on nie musial na sile kochac Boga. A czemu mialby udowadniac, Bog, bo sprawe obsewowali aniolowie i inne stworzenia Boskie, gdyby Bog zniszczyl szatana od razu, niczego by nie udowodnil, a On jest Bogiem zazdrosnym, chce bysmy sie przekonali ze to On najlepiej sprawuje wladze. I to nie szatanowi udowadnia tylko nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim razie nie wiesz co glosil Jezus skoro sadzisz tak jak sadzisz. poza tym Bog niczego na sile nie udowadnia widzisz gdzies tu na sile? sami sie przekonujemy ze swiat zawladniety szatanem nie jest dobry. I tak jak pisalam szatan tu nie ma nic do rzeczy wie ze i tak zginie. Poswiecil swojego syna bo tak musialo byc, doskonaly czlowiek za doskonalego czlowieka, kwestia okupu jest bardzo skomlikowana przynajmniej mi sie tak wydaje, jesli chcesz i czujesz sie zainteresowanymoge Ci w oparciu o wersety troszke sprawe rozjasnic, choc nie uwazam sie za specjaliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skad pomysl ze to grzech? Wyobraz sobie ze Bogu nalezy sie czesc i chwala, nalezy mu sie. a my czesto gesto czcimy krzyzyk w na scianie zamiast niego. Rozumiesz te zazdrosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie rozumiem. I w ogole pojecia Boga jako Dobra nie zgadza mi sie z tym, co napisane w Biblii. Jesli ojciec jest dobry, to nie domaga sie pochwal. To nie narzuca dziecku jak dziecko ma zyc. Nie grozi i nie karze, ale pomaga. Tak tez pojmuje Boga. Czy nasze grzechy nie sa dla nas wystarczajaca kara? Czy grzesznik jest szczesliwy? Po co jeszcze te utrudnienia ze strony Boga? A moze to wszystko jest prostsze i wcale nie potrzeba do tego zadnych ksiag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×