Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelia mówić sobie mogą:) niektórzy księdza księża też pięknie opowiadają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bóg dał im nowe swięte życie i żyją inaczej niż kiedyś. Chwalą Boga za cudowne dzieła Jego, za to jaką potężną ma moc uwalniać od grzechu\" dokładnie tak:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochać innych to grzech? To może jeszcze stada subtelnie \"nawracających\" łysoli to święty palec boży? Poczytajcie sobie jak zakłamanie \"świętych sług bożych\" - ludzi uważających się za \"pobożne baranki\" potrafi zniszczyć ich własne dzieci - wszystko dlatego, że to \"wielki wstyd\" i \"grzech\" mieć syna, czy córkę kochających \"inaczej\". Oczywiście największy wstyd, to żeby inni \"pobożni\" się dowiedzieli. Nie pamiętam tytułu ani autora - ale poszukajcie sobie, podejrzewam, że jest sporo tego. (Hmm, a może to był film?) A podobne w treści, choć nie o homoseksualiźmie, ale o zajściu w ciążę, gdy \"nie wypada\" polecam \"Kamiennego anioła\" Katherine Scholes i \"The gift\" (jeśli jest polska wersja, to prawdopodobnie będzie po prostu \"Prezent\" albo \"Podarunek\") Danielle Steel . (Ta pierwsza jest dużo lepsza, ale ta druga też ok).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer dla mnie to idotym myśleć o tym w kategoriach grzechy, dwoje szcześliwych ludzi szczśśliwszy świat:) gdyby Bóg chciał samych leżacych krzyzem przy ołtarzu stworzyłby ich sobie całe tabuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jakby wilkowi na zakazać jedzenia mięsa i na chwalę pana podawać mu sianko, wilk oczywiście bezie zadowolony bo przeceiz ma nowe swięte życie i żyje inaczej niż kiedyś chwali Boga za cudowne dzieła i za to jaką potężną ma moc uwalniania od grzechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogu dziękuję ze nie muszę leżeć krzyzem przed ołtarzem, bo On przez Ducha swojego dał mi łaską swą w darze nowe błogosławione życie i niczym nie muszę sobie zasłużyć na Bożą dobroć, na Bożą łaskę którą mam od Niego w darze.:):):):) Stare rzeczy przeminęły, teraz jestem nowy człowiekiem:) 2Kor 5:17 Bw \"Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.\" (18) A wszystko to jest z Boga, który nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, (19) to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. Ef 2:8 Bw \"Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił. (10) Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. Dziękuję Ci Panie ze jestem Twoim dziełem przez Jezusa Chrystusa, ze dokonałeś tego łaską swą przez wiarę moją. Dziękuję ze sam Ty to czynisz w człowieku:):):) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto ponosi
odpowiedzialnośc za to że czlowiek rodzi się z odmienna orientacja seksualna? Przeciez nie ten czlowiek. Więc kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bóg nie sprawi że wilk przestanie żywić się mięsem i zabijać ...an nie sprawi że ja przestane KOCHAĆ kobiety.Taka jestem i już i żadne boskie terapie mnie z tego nie wyleczą :) bo tego nie da się wyleczyć...wiesz jak się leczy homoseksualizm...??wmawia się im że są chory wynaturzeni że muszą być zdrowi i hetero seksualni że muszą mieć żony (lub mężów zaleznie od płci) i dzieci bo inaczej są źli że jeśli się nie wyleczą to pójdą do piekła i nie dostąpią życia wiecznego ...że przynoszą wstyd że bóg się nimi brzydzi.zaczynają w to wierzyć ...że są brudnymi śmieciami skazanymi na wieczne potępienie że należy im się kara itd.nienawidzą siebie i chcą się zmienić żeby być dobrymi dostąpić tej boskiej zmiany i żyć jak wszyscy zdrowi hetero ludzie.I to ma być ta boska zmiana ??wmawianie człowiekowi że jest śmieciem w oczach wielkiego stwórcy,uczenie go nienawiści do siebie ?? żeby sobie wmówił i uwierzył że nie jest gejem nie jest lesbijka bo to złe wiec musi być hetero....dla mnie takie zachowanie wobec NORMALNYCH ludzi jest chore ...o elektrowstrząsach itp. nie wspomnę bo kiedyś i takie praktyki były stosowane...Ja dziękuje za takie leczenie ...już wole być chora w waszych oczach ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto jest odpowiedzialny za odmienną mą orientacje :) ?? Nikt ...tak już po prostu jest ...dla katolików może być wersja że bóg wystawił mnie na próbę i jeśli się wyleczę to dostąpię nieba a jeśli nie to pójdę do piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj spokój, nie jesteś chora :):) to tylko ludzie ze strachu potepiają coś czego nie są w stanie pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto ponosi
Ciii Nie denerwuj się. Jesteś jaka jesteś i już. Ja tez jestem jaki jestem i tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kto ponosi
I nie pozwól sobie wmowić, ze jesteś czyms gorszym, grzesznym, bo sobie nie poradzisz ze swoja psychika. Broń swego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie...:) wiem że nie jestem chora :P I że w mojej orientacji nic złego nie ma itd. itd. i nie daje sobie wmówić że jestem gorsza bo jestem lesbijką ...taka jestem i koniec.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro jest ci z tym dobrze... ale po twoich wpisach nie sądzę ze jest ci z tym najlepiej..... Bo skąd to zainteresowanie Bogiem Biblii? Nikt kto ma w pełni pokój nie będzie tego pokoju szukał, a mam wrazenie ze go szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cii... ale to nie chodzi o to czy jestes gorsza...nikt tego nie mowi. Chodzi o to czy chcesz spełniać wolę Boga i czy uznajesz Biblie... Mamy zapierac sie samych siebie. Pojęcie to jest po większej części wyjaśnione w Nowym Testamencie. Św. Paweł mówi nam, że pożądliwość jest częścią materialną grzechu; jest skutkiem grzechu i pozostaje w grzeszniku (Rdz 6, 12n; por. Jk 1, 14), dlatego nie miesza się z grzechem: „Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech...” (Jk 1, 15). Związana z ciałem zasila go w walce przeciw „duchowi”. Owocami świata są: „pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha żywota” (1 J 2, 16). Pożądliwość - jak świat - jest przemijająca; powinniśmy od niej uciekać (1 J 2, 17)." "Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania. " Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za to świadetwo byłego homoseksualisty. On też wmawiał, a raczej szeptano mu do ucha ze takim się urodził i tak powinno być, jednak czuł się z tym fatalnie. Ale Bóg wyprostował jego tory.:), i dał mu nową psychikę , taką na jaką On sam, Mistrz projektu człowieka go zaplanował. :):):) Jezus uwalnia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mamy zapierac sie samych siebie.\" Tak, to najprostsza droga do chorób psychicznych. Co innego dążyć do bycia lepszym, a co innego zaprzeć się tego, jakim się jest. To tak jakby mieć stary, zabytkowy pałac wymagający remontu i postanowić, że lepszy będzie jak się go zburzy i wybuduje od nowa. Bo da się duże okna, zmieści się winda i klimatyzację łatwiej będzie zamontować. Ale wtedy już nigdy nie znajdziesz starego, zabytkowego pałacu. A z naszą psychiką jest tak, że jeśli coś od siebie wyprzesz, to wróci do Ciebie jeszcze potężniejsze, jak kula śniegowa zamieniająca się w lawinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia ależ nic z tych rzeczy... nie szukam pomocy boga ,jestem ateistką...nie wierze w niego...ani nie przejmuje się bibliom,spytałam z czystej ciekawości...i zachowań hetero bądź homo seksualnych nie można się wyuczyć...takim się jest bądź nie.ja jestem taka od dziecka.od zawsze.jako mała dziewczynka zakochiwałam się w innych dziewczynkach z nimi lubiłam przebywać a chłopców prawie nie widziałam,w otoczeniu nie miałam żadnej lesbijki a jednak jestem.może akurat nie będę tego tłumaczyć na moim przypadku ale geje i lesbijki pochodzą w większości z szczęśliwych heteroseksualnych rodzin.tego nie można się wyuczyć taki się ktoś po prostu rodzi...jeśli ktoś kwestionuje pochodzenie homoseksualizmu to musi również kwestionować heteroseksualizm. Jestem lesbijką i czuje się z tym cudownie :)W pełni się akceptuje i jeśli komuś to nie pasuje jego sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer musi się nie tylko zaprzeć się samego siebie, ale również mieć w nienawiści ojca i matkę ...:):) z ew. mateusza \"...Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytałam materiał z tej strony...to jest po części to o czym mówię ...czyli wmawianie sobie że jest się obrzydliwym godnym pogardy śmieciem...nienawiść do siebie w pełnym przekonaniu że to jest złe obleśne obrzydliwe i zboczone orientacja hetero seksualna ma być zbawieniem od grzechu itd itd.nie wierze w jego cudowne oczyszczenie równie dobrze mógł sobie wepchnąć do głowy myli o kobietach itp.i udawać że to jego myśli że on tak myśli i że jest hetero bo przecież tak myśli ale to żadne cudowne ozdrowienie a jedynie czysty fałsz ...miał poczucie winy i robił jak na moje oko dość dziwne rzeczy...być może był biseksualny bo patrzył na to tylko przez pryzmat seksu ...nie mówi o żadnym zauroczeniu miłości ...tylko o seksie masturbacji stonkach itp. nie podoba mi się to jak w tym artykule została przedstawiona moja orientacja-pomijając wszelkie epitety typu\"obrzydliwe,złe,grzeszne\"-przedstawiono to jako seks seks i jeszcze raz zboczony seks,obsesje na punkcie fizycznej przyjemności.A ja przecież też kocham ...ja związku z kobietą nie rozpatruje jako kopulacji 24h/24h tylko jako pełen miłości troski i opieki związek dwojga ludzi którzy chcą spędzić ze sobą swoje życie,tak samo jak w heteroseksualnych związkach chce mieć przy sobie kobietę opiekować się nią kiedy będzie chora ,przytulać i pocieszać ją kiedy będzie płakać,chce aby miała we mnie wsparcie i nie musiała się niczego bać,żeby czuła się w naszym związku dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjj
pedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektórzy potrafią z uporem maniaka szydercy uczepić się jednego wersetu, nawet wtedy gdy już wiekokrotnie ten sam fragment był omawiany i jego symbolika opisywana tu na tym forum. Wyśmiewałaś ten fragment już wielokrotnie mimo tego ze juz wiele razy pisałam o jego symbolice i nie tylko ja bo : a ja myślę też o tym pisała. Ale przeciwnicy Biblii i przeciwnicy chrzescijan, będą ciągle i z tym samym szyderstwem pokazywać fragment, którego nie są w stanie zrozumieć i wyciągnąć z niego lekcji. Maalutka, aż tak bardzo nienawidzisz chrzescijan i Biblii , że ciągle powtarzasz ten sam fragment kpiąc i szydząc ze Bozego Słowa? dla wyjaśnienia, już ponownego.wielokrotnego Jezus wielokrotnie przemawiał w przypowieściach, porównaniach i obrazach cena za pójście za Jezusem jest bardzo wysoka, wymaga często zaparcia się nie tylko samego siebie, ale często też wprowadza nienawiść do \"domownika\" który poszedł za Bogiem. Cala jego rodzina się od niego odwraca, szydzi a nawet odrzuca. Jest prześladowany w sposob psychiczny, odtrącony i wyśmiany. Ale ten kto decyduje się na życie z Bogiem, powinien wiedziec jaka jest cena prawdziwego naśladowcy Pana. Może być wyśmiany odrzucony nawt przez najbliższych. I wtedy może zdecydować, albo wybiera Pana, z wszelkimi konsekwencjami, albo wybiera ojca, matkę siostrę którzy są przeciwni, jego wybranej drodze, ale jest wtedy w \"zgodzie\" z nimi , może nie w zgodzie z własnymi przekonaniami, ale nie potrafi się oprzeć presjii społecznej otoczenia. Niestety, nie jest godzien Jezusa.To ciężki wybór i wielu jest takich chrześcijan, którzy zmagają się duchowo z takim problemami i muszą w swoich sumienaich wybrać, czy chcą pójść za Panem i być odrzuconym przez bliskich. To tylko jeden z przykładów \"wojny\" z bliskimi . Przykład obrazujący wyrzeczenia dla Boga. Nie oznacza to \"nienawiści \" dla bliżnich a tym bardziej dla rodziny, bo Pan nie zaprzecza samemu sobie mówiąc miłujcie i szanujcie rodziców. Ile razy mała zakpisz jeszcze z Biblii? Prz 3:34 Bw (33) Klątwa Pana spoczywa na domu bezbożnego, lecz błogosławi On mieszkaniu sprawiedliwych. Z szyderców szydzi, lecz pokornym okazuje łaskę.\" (35) Mądrzy dziedziczą chwałę, lecz głupcy są okryci hańbą. Ps 1:1 Bw \"Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,\" (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. (3) Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. (4) Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi. (5) Przeto nie ostoją się bezbożni na sądzie Ani grzesznicy w zgromadzeniu sprawiedliwych. (6) Gdyż Pan troszczy się o drogę sprawiedliwych, Droga zaś bezbożnych wiedzie do nikąd. szyderstwo wiedzie do nikąd. pycha wiedzie do nikąd Bóg pokornym daje łaskę swą i zycie w szczęsciu, dostatku i w wieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Kamelię Jezus wielokrotnie przemawiał w przypowieściach, porównaniach i obrazach cena za pójście za Jezusem jest bardzo wysoka, wymaga często zaparcia się nie tylko samego siebie, ale często też wprowadza nienawiść do \"domownika\" który poszedł za Bogiem. Cala jego rodzina się od niego odwraca, szydzi a nawet odrzuca. Jest prześladowany w sposob psychiczny, odtrącony i wyśmiany.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No właśnie mnie jakiś kretyn \"pomarańczowy \" też powyzywał. Jakiś zakompleksiony baran!!!!!!!!! Nawet nie ma odwagi pokazać swojego nicka. I jestem pewna, że to ktos z tego forum. Ale cóż z Jezusa też szydzili, pluli na niego wyśmiewali Go. Trzeba być wielką świnią , żeby wypisywać takie fanaberie. Cham zakompleksiony bez zadnych zahamowań. Tacy ludzie właśnie niszczą relacje we wszechświcie. Jakiś tempak niedoczytany, obślizgły robak. A teksty typu cyt. DO SOLANSZ Jak bym Cie tak...... hehhe no właśnie co ???????? glisdo, co byś zrobił prymitywny zakompleksiony człowieczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wymyśliłam sobie twoje kpiny i szyderstwa? Kiedyś mówiłaś ze ja wymyśliłam ze ty pisałaś ze jesteś Bogiem, udowodniłam ci ze faktycznie tak napisałaś. Teraz uważasz ze to moje wymysły ze wysmiewasz Słowo Boga. Czy tylko ja uważam ze to czynisz? Bog jest dobry i ciebie takze miluje i nie chce zebys byla narzedziem diabla, ale chce cię zbawic. OSTRZEGAM !!! \"Bog nie da sie z siebie nasmiewac!!!\"- to też z Biblii, która jest dla ciebie przedmiotem drwiny. A nie jest? czy tylko mi się wydawało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO SOLANSZ
Własnie pokazałas jaka plytka jesteś- jak talerzyk deserowy:D Bo to, ze beznadziejna to juz wiedza wszyscy...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rzekła świnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś tu mówił
o talerzykach deserowych- kocham talerzyki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×