Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

trójca to duch, umysł i ciało :) witam się i żeganm niedługo, tak trochę off-topic co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem - nie znam się na Einsteinowym c Off topicowo - jakoś się kręci - jak Ziemia. Poza tym nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - czy ty chcesz, żebym już zupełnie przyrósł korzeniami do kompa. A laptopa nie mam ;) więc trzeba mnie będzie podlewać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) wyobraziłam sobie marzycelu ciebie \"przyrośnietego\" korzeniami:) do.........chciała bym by do Zbawiciela:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mogę cię podlewać Wodą życia choćby codziennie....Każde Słowo Pana to dzban wody dajacej zycie wieczne:) pij pij, kazdego dnia, a nie wyschną twoje źródła....:) Ps/\"wszystkie moje źródła w Tobie są\":):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - obawiam się, że moja rodzina założyła by akcję protestacyjną gdyby nie dało by się mnie już wcale oderwać od kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda z wielu świętych ksiąg ostrzega przed \"niewiernymi\" i przed \"obcymi pismami\" to je zabezpiecza przed utratą wyznawców:)Nie ma nic prostszego niż straszenie apokalipsą. Biblia ma rację zostańcie tu, z Biblią, bo jak nie to..... brrrrrr Bóg Biblijny chce nas trzymać przy pomocy strachu. Bardzo stare koncepcje. Albo wyimaginowany król obiecujący królestwo trzódce wybranych , jeśli ….. Nie można udowodnić jego istnienia trzeba uwierzyć. Uwierzyć tak jak ktoś ci napisał albo wyobrazić sobie i uznać to że tak jest. Mamy tak rózne możliwości, niemożliwe jest by ta wizja była jedna. Nie można tez dowiesć przeciwności skoro jej nie ma po za materią, więc dyskusja kochani może trwać i trwać i trwać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia \" Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi. Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca, który go posłał.\" Jan 5 22-23 Jak to??? A dlaczego JA nie mogę sądzić??? Tylko akurat Jezus??? Jak to \"Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca, który go posłał\" przecież Bóg i Jezus to nie to samo! A boga czcić się da w jezusa nie wierząc zupełnie, że mesjasz (np. żydzi). Ps: Czasem wydaje mi się że wszystkie religie to formy Animizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi. Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna ten nie czci Ojca, który go posłał. Da się :):) Black nie ma żadnego sądzenia, raczej odsądzanie, sądzimy My samych siebie ;) Sam siebie oceniasz widzisz gdzie nie wykorzystałeś szansy i sam chcesz dostać następną. Wszyscy jesteśmy jednym byliśmy i będziemy tylko czasami zapominamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co ztym przykazaniem: będziesz miłował bliźniego jak siebie samego, a boga ze wszystkich sił swoich. A Jezusa jak siebie samego? Czy jak boga? :) Oto dylemat! Ciekawe jaka byłaby odpowiedź Jezusa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedział przecież że na tym opiera się zakon:) Św. Teresa z Avila \"Zawsze będzie istnieć wątpliwość czy naprawdę kochamy Boga czy też nie. Ale nigdy nie będzie wątpliwości czy kochamy swego bliźniego czy też nie.\" Możemy oszukiwać samych siebie mówiąc: \" Kocham Boga, kocham Jezusa\", wciąż zachowując nienawiść do każdego, kto ośmieli się \"zagmatwać\" naszą idealną podróż ku Bogu. Miłość do Boga jest teorią. Miłość do bliźniego swego jest praktyką. \"Jeśli nie potrafisz zobaczyć Boga we wszystkich, w ogóle nie potrafisz zobaczyć Boga.\" -------------------------------------------------------------------------------- Jesteśmy po to, aby rozdawać owoce naszej duchowości poprzez życie według tych przypowieści. Nie powinny być one pogrzebane wraz z umarłymi. Zamiast tego, powinny zostać wskrzeszone z książek i wprawione w czyn. Oby każde nasze słowo było godne Jezusa. Oby każda nasza czynność była żyjącą, chodzącą, oddychającą przypowieścią. \"Powstań, zbudź się i ucz się poprzez zbliżanie się do najdoskonalszych.\" Kata Upanishad 1:3:14 \"Jeśli nie potrafisz zobaczyć Boga we wszystkich, w ogóle nie potrafisz zobaczyć Boga.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym opiera się zakon? Rozumiem, Jezus chciał żeby wszystkich i wszystko kochać tak samo (jak boga i jak człowieka w jednym), ale bóg i człowiek to jedno? Skąd Jezus wiedział? Odpowiedź: nie wiedział, taki miał tylko swój własny punkt widzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA MYŚLĘ......jeszcze do ciebie.....co o tym myślisz....? przeczytane na innym forum. zastanów się bardzo mocno \".Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. Oto przepowiedziałem wam. Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; OTO JEST W KRYJÓWCE Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego, (Mat. 24:24-27 BW) Czyż jednym z dogmatów nie jest to, że Pan Jezus przyszedł w sposób niewidzialny w 1914 roku? Jak chcesz to wierz tym ludziom, ja na podstawie słów Pana Jezusa mam ich za zwodzicieli . Myślisz ze Organizacja śJ to właściwe miiejsce dla chrzescijanina????? Nie strać swojej duszy dla Bozego przeciwnika. Krowa pytała o odstępstwa. Pisałam wczesniej dużo o ich przekonaniu że są\"jedyną prawdziwą drogą\" co jest zwodzeniem i fałszem, dziś kolejny...dogmat o przyjściu pod niewidzialną postaciąJezusa Chrystusa na ziemię w 1914 r. A Bibli mówi , że \"każde oko ujrzy Pana przychodzącego na obłokach wśród trab i wielkiej chwały\" Bóg cię kocha, jeśli ty Go też podążaj za Nim...za jego czystą niczym nie skażoną prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu; \"Oto stoję u drzwi i kołaczę jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał\" czy slyszłeś głos ewangelii o tym ze Bóg chce cię zaprosić na \"wielką ucztę \" i chce być z tobą? otwórz Mu drzwi.....nie zamykaj....a sam Bóg przyjmie ciebie do swojego świętego miasta i będziesz tam mieszkał na wielki.:):):) Gdy Mu powierzysz swoje ciężary On pomoze ci niosiąc cie na rekach. Każdy największy problem dla Pana Stwórcy wszystkiego to jak ziarenko piasku, każdy twój smutek potrafi zamienić w nieskończoną radosć i wieczny taniec:):):) . Nie zwlekajcie, przyjdzcie do Pana dziś:) On czeka na kazdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.\" - 1 LIST JANA 4:9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuwa nade mna Najwyższy Pan .....to wyznanie tych dla których Bóg jest najwyższą wartością. Marzycielu....chciałbyś by Najwyższy był Twoim Ojcem.? \"przez Jezusa Chrystusa dał prawo byśmy stali się dziećmi Boga\" \"Jezus jest drogą...\" Nie ma innej drogi...... Pomyśl o tym i dziś podejmij dobrą decyzję, by Pan okrył cię płaszczem \"Jego sprawiedliwości\" i byś stał się \"Bożym dzieckiem\" :):):) NIECH CIĘ BÓG BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE. wiem ze tego potrzebujesz.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×