Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

KAmelio,a czy KK z ktorego wystapilas,to wg ciebie czysty przykad nauk Jezusa? Czy to nie religia \"falszywa\"? Jesli nie to dlaczego wystapilas,z tego kociola,skoro to nie robi roznicy gdzie i jak wielbimy Jezusa? Moglas przeciez byc katoliczka,a wielbic Jezusa tak jak wielbisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie heheh jak narzuca SJ?? a to dobre, przecież jesli się dobrze orientuję to dosyć mloda organizacja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"malutka widzisz,gdybysmy czytali te Ksiege wszyscy w jednakowy sposob(odbierali),to pewnie tak jak zarzuca sie SJ jednomyslnosc,jako zaslepienie ,pewnie mowionoby ze Biblia zaslepia,bo wszyscy sa jednomyslni(wszyscy chrzescijanie) i nie maja swojego zdania. To dowod na to,ze biblia,pozwala miec wlasne zdanie-dobre,czy zle,najwazniejsze ze wlasne.\" A może to także dowód na wieloznaczeniowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie ja powiedziałam ze obojetnie jaką religię? nigdzie tak nie mówiłam , mówiłam jedynie że żadan religia nie zbawia tylko Jezus, chyba nadal tego nie pojmujecie. krowo, są odstępcami, bo tak własnie myślą, ze są \"jedyna prawdziwą religią\" a to jest odstępstwo już pisałam dlaczego odeszłam z bałwochwalstwa i niezgodnosci bibilijnej. Ale nikt w kościele do którego chodzę nie chodzi tam bo jest to warunek uzyskania zbawienia . A ŚJ tak niestety twierdzą odnoście Organizacji i jest to kłamstwo. A dlaczego ja chodzę właśnie do protestantów. Jakichkolwiek (baptystów, zielonoświatkowców, wolnych chrzescijan, chrystusowych) Bo uważam ze są to denominacje najbardziej zblizone do pierotnego chrzescijaństwa. Ale zaden z tych kościołów nie uzurpuje sobie miana \"jedynego\". Bo zgodnie i za Biblią cytują ze Jezus jest jedyną drogą i prawdą. Po poznaniu Słowa Bozego jako katoliczka szukałam ludzi którzy by odpowiadali obrazowi pierwszych chrzescijan. I takich ludzi znalazłam w tym kościele ale twierdzić będę zawsze i wszyscy moi bracia i siostry ze zaden z kościołów nie jest gwarantem otrzymania życia wiecznego. i smutne dla mnie jest to ze ŚJ właśnie tak twierdzą potwierdzając tym samym swój fałsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\'To dowod na to,ze biblia,pozwala miec wlasne zdanie-dobre,czy zle,najwazniejsze ze wlasne.\" skoro tak:) to nie rozumiem skąd ulotki o fałszywych religiach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dobranoc Czym jest Miłość ? Trudno powiedzieć. To tylko inne spojrzenie, nowy sposób widzenia. Trzeba patrzeć czystym wzrokiem, bez własnych wyobrażeń, nie krytykując, nie osądzając, bez lęku. To spojrzenie jarzące się nowym blaskiem. Miłość jest historią, w której nie ma nikogo, kto by kochał, a tylko sama Miłość kocha po prostu. Kaisen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nijak nie rozumiem. A na wizytę ŚJ chyba wydrukuję sobie własną ulotkę, którą im podaruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"no nie heheh jak narzuca SJ?? a to dobre, przecież jesli się dobrze orientuję to dosyć mloda organizacja\" Malutka nie rozumiesz...chodzi mi o to,ze swiadkom,zarzuca sie,ze nie maja wlasnego zdania,ze nie potrafia sie wlasnymi slowami wypowaidac,a wszystko robia w zorganizowany,wyuczony i jednomyslny sposob.Co dowodzi na to,ze nie potrafia samodzielnie myslec sa pod wplywem czegos. Wiec czy jesli by wszyscy chrzescijanie jednakowo odbierali nauki Biblijne,czy dla ludzi(anty chrzescijanom)nie bylby to powod do kolejnego dowodu na to,ze wszyscy chrzescijanie sa slepi,bo wierza jednomyslnie,niesamodzielnie biblii? wniosek: Biblia,nie jest natchniona bo,kazdy wyciaga z niej rozne wnioski Biblia -nie jest natchniona,bo kazdy wyciaga z niej jednakowe wnioski,co dowodzi,zaslepieniu i manipulacji. Jakby nie patrzyc,biblia,zawsze bedzie dla was tylko ksiazka. I jakby chrzescijanie(wszyscy)jej nie odbierali,czy bylyby podzialy,czy nie,to byloby to powodem,do obelg. o to chodzilo mala,tylko o to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jakby nie patrzyc,biblia,zawsze bedzie dla was tylko ksiazka. I jakby chrzescijanie(wszyscy)jej nie odbierali,czy bylyby podzialy,czy nie,to byloby to powodem,do obelg.\" Dlaczego do obelg? Nie powinna być przedmiotem żadnych obelg, bo coś takiego to zwykły brak szacunku dla ludzi w nią wierzących. Możemy się z nią nie zgadzać, ale bez przesady, obelgi to gruba przesada - niezależnie z jakiej \"strony\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\'To dowod na to,ze biblia,pozwala miec wlasne zdanie-dobre,czy zle,najwazniejsze ze wlasne.\" skoro tak to nie rozumiem skąd ulotki o fałszywych religiach??\" Skoro kazdy sie identyfikuje z Jezusem(a ma takie prawo),to niech wydaje owoce stosowne dla nauk Chrystusa,niech kroczy jego sladami....a religia falszywa,to ta ktora mowi ze robi cos w imieniu Jezusa,ale Jezus wielu jej dzialan,by nie poparl...,a wiemy to nie z ksizeczek SJ,a z biblii. Poczytajcie biblie,poczytajcie czego chcial,a czego nie Jezus,a bedziecie wiedziec dlaczego SJ sugeruja,co jest ta religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Skoro kazdy sie identyfikuje z Jezusem(a ma takie prawo),to niech wydaje owoce stosowne dla nauk Chrystusa,niech kroczy jego sladami....a religia falszywa,to ta ktora mowi ze robi cos w imieniu Jezusa,ale Jezus wielu jej dzialan,by nie poparl...,a wiemy to nie z ksizeczek SJ,a z biblii. Poczytajcie biblie,poczytajcie czego chcial,a czego nie Jezus,a bedziecie wiedziec dlaczego SJ sugeruja,co jest ta religia.\" Ja myślę, że takich ulotek by też nie poparł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream,bo ktos kto mowi,ze Biblia to nie jest Slowo Boze,ze to stek mitow wymyslonych przez ludzi,proroctwa to zbieg okolicznosci,to przypadek,ze jest tyle zgodnosci to tez przypadek itd. To dla mnie obelga. Szydzenie i tyle. Czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wybacz - ale co ma powiedzieć człowiek, który nie wierzy w boskie pochodzenie Biblii? Że pochodzi od Boga? To albo wymagasz, żeby ludzie mówili to czego nie myślą, albo żeby wszyscy się co do istoty Biblii z Tobą zgadzali. Oba rozwiązania wg mnie kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja myślę, że takich ulotek by też nie poparł.\" Dream,czyms podobnym do tej ulotki jest Pismo Sw. Ma ja kazdy ,prawie kazdy w domku,tylko jej nie czyta.Bo gdyby czytal,to wiedzialby,ze Jezus mowil o religii falszywej,o falszywych swiadectwach,o zgnilych owocach itp. Zauwaz ze SJ pisza tylko o religii,ktora jest niezgodna z naukami Jezusa. Podaje powody i wersety,na podstawie ktorych tak mysla. Dream prosze jesli masz czas i ochote,to porownaj te wersety z biblia np.internetowa. Ta ulotka to fragmenty wersetow,cytowane z biblii. To prawda ktora dostrzegaja SJ. Nie musisz sie z tym godzic,tak jak biblie kazdy czyta i wyciaga z niej wnioski,tak i SJ czytajac ja wyciagneli takie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"No wybacz - ale co ma powiedzieć człowiek, który nie wierzy w boskie pochodzenie Biblii? Że pochodzi od Boga? To albo wymagasz, żeby ludzie mówili to czego nie myślą, albo żeby wszyscy się co do istoty Biblii z Tobą zgadzali. Oba rozwiązania wg mnie kiepskie.\" No wiec...niech i SJ maja mozliwosc taka,jaka masz np.ty.:-) Wyrazanie swojego zdania,czy to kogos boli czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie np.moze bulwersuje parada gei po ulicach mojego miasta,moze draznia mnie ulotki popierajace homoseksualizm....jednak nie krytykuje bo po co? Kogo to obchodzi? Pewnie i tak moje zdanieniczego nie zmieni i nikt mojego zdania nie zmieni...niech nosza swoje afisze,wolny kraj.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dream,czyms podobnym do tej ulotki jest Pismo Sw. Ma ja kazdy ,prawie kazdy w domku,tylko jej nie czyta.Bo gdyby czytal,to wiedzialby,ze Jezus mowil o religii falszywej,o falszywych swiadectwach,o zgnilych owocach itp. Zauwaz ze SJ pisza tylko o religii,ktora jest niezgodna z naukami Jezusa. Podaje powody i wersety,na podstawie ktorych tak mysla. Dream prosze jesli masz czas i ochote,to porownaj te wersety z biblia np.internetowa. Ta ulotka to fragmenty wersetow,cytowane z biblii. To prawda ktora dostrzegaja SJ. Nie musisz sie z tym godzic,tak jak biblie kazdy czyta i wyciaga z niej wnioski,tak i SJ czytajac ja wyciagneli takie wnioski.\" Zauważ też, że piszą oni o sobie jako o tej jedynej prawdziwej. Ok - wyciągają wnioski - ich prawo. Zresztą I tak jeszcze długie lata ludzie będą tworzyć ogromne ilości wniosków - to co mi za różnica. Niech sobie rozdają ulotki jakie chcą, byle nie przyszło im do głowy krzywdzić innych i nawoływać do krzywdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu się zgadzamy, że każdy powinien mieć prawo do swoich poglądów i ich wyrażania. I tym pozytywnym akcentem zakończmy na dzisiaj :) Dobranoc, spokojnych snów 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczniowie Jezusa,zawsze beda mowic o sobie,ze sa prawdziwymi nasladowcami swojego Nauczyciela. Czy to ciebie dziwi? Reszte oceni Bog,kto mogl tak o sobie mowic,czy mowil tak o sobie slusznie,czy nie. Apostolowie,chyba tez byli pzekonani o swejslusznosci i ganili faryzeuszy,oraz wykluczali ze zborow,tych ktorzy czynili bezprawie A po za tym,SJ glosza,ze zmartwychwstana prawi i nieprawi,wiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy powinien mieć prawo, i takie prawo ma. Może głosić najróżniejsze dziwadła filozoficzno naukowe, nikt go nawet nie zwymyśla, ale kiedy robi krzywdę swoimi poglądami, odgradzając go siecią ideologicznej niby-prawdy, aby czerpać korzyści materialne, jest to niedopuszczalne! To złodziejstwo gorsze od faryzeuszowego. Ciekawe, co by powiedział Jezus na taką wolność jaką mają u siebie ŚJ. :P:o A tak na marginesie: każda religia jest prawdziwa, nie ma fałszywych. Religijność może być różnie przejawiana, w mnogości rytuałów i praktyk, ale robienie przy okazji ludziom wody z mózgów mówiąc że tylko my mamy rację, to zbrodnia na umyśle niewinnego baranka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚJ są sektą destrukcyjną. Nie tak bardzo jak mogłobby się wydawać, ale jednak. Działalność i praktyki stosowane w kręgu ŚJ, to działalność ze wszech miar SEKCIARSKA. I proszę nie mydlić mi oczu, że mnie Jezus kocha, i że tylko wy macie monopol na prawdę, bo nawet Jezus jej nie miał, nawet Mojżesz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚJ: przestańcie w końcu wklejać te tasiemcowate cytaty... których nikt nie czyta! A waszą gazetką sobie podpaliłem w piecu. Przepraszam, ale do tego się najlepiej nadawała. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Religijność może być różnie przejawiana, w mnogości rytuałów i praktyk, ale robienie przy okazji ludziom wody z mózgów mówiąc że tylko my mamy rację, to zbrodnia na umyśle niewinnego baranka.\" Black ❤️ miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ mówiąc że tylko my mamy rację } Na dodatek wyglądałyby na to że \"można pojąć niepojete\". :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"{ mówiąc że tylko my mamy rację } Na dodatek wyglądałyby na to że \"można pojąć niepojęte\".\" Dokładnie Black. Ale ja \"swojej\" nie paliłem - póki co przypomina mi i ostrzega, że zawsze można przejść \"o jeden most za daleko\" - mając nawet jak najlepsze intencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieje Apostolskie 2. 37 \"Co mamy czynić meżowie bracia? A Piotr rzekł do nich: upamiętajcie się i niechaj się każdy z was da ochrzcic w Imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych a otrzymacie dar Ducha Świętego\" Obietnica ta bowiem odnosi się do was i do dzieci waszych ooraz do wszystkich którzy są z dala, ilu ich Pan Bóg nasz powoła\" Tylko Pan moze was powołać do siebie i sprawić by wasze serca zaczęły bić dla Niego. Ja niestety nie mogę tego uczynić chociaż bardzo bym chcaiała przybliżyć was do Boga. Mogę wam tylko podsyłać małe ziarenka, ale Pan czyni ich wzrost.........w was.Przyjmijcie Słowa życia a wydadzą plon obfitujący calą wieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie jest zle samo w sobie, to my ocenę samego siebie widzimy to takim a nie innym.To najbardziej naturalne na świecie, że grusza rodzi gruszki, jabłoń jabłka, a kazdy kształtuje okoliczności swego życia w zgodzie ze swoją naturą. „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami” Latorośle wyrastają z krzewu,by zmienić owoce, trzeba zmienić krzew. JA JESTEM jest Bytem, Życiem, Świadomością miliardy ludzi na świecie wyrastają z zasady życia, wszyscy, wyrastają z ciebie, a ty z nich wszystkich. Jak owoc, inni ludzie świadczą o stanie świadomości, w jakim przebywasz. Twoje \"ja jestem,\"świadomość, tak zmieniasz świat. Cokolwiek dołączysz do JA JESTEM, tym się staniesz, oto cała tajemnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×