Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Słyszałam, Set był czczony w Egipcie 5000 p. n. e było to bóstwo pozytywne, bóstwo przekraczania własnych granic możliwości, radykalnych przemian, to chrześcijaństwo rodzące się w Egipcie zaczęło identyfikować Seta z Szatanem i tym samym Set zniknął z egipskiej magii. \"Nie wszystek umrę. Czy pozostawienie po sobie namacalnego dowodu własnego istnienia jest wystarczającym powodem do pisania? A może chęć przekazania czegoś, do czego samemu dochodziło się latami.. by ktoś inny mógł skorzystać i być może kontynuować rozpoczętą myśl? A może po prostu Tworzenie jest wystarczającą nagrodą, ujęcie melodii duszy w ciąg znaków, zaklęcie części siebie w swoim dziele.. A z drugiej strony... Wyższością jednego człowieka nad drugim nie jest zdolność tworzenia rzeczywistości, lecz zdolność odpowiedniego teoretyzowania rzeczywistości już stworzonej.\" S. I. Witkiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co nazywasz bogiem Black? Nasze etykietki to trochę jak w programowaniu Czy istnieje X? To zależy jak zdefiniowany jest X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja. Nieokreślony nie ma przecież określenia. Więc skąd możesz wiedzieć, że istnieje, nawet jeżeli jest za tobą, nad tobą, pod tobą... w tobie, czy gdziekolwiek by był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można być tylko pewnym, że \"coś\" jednak istnieje i bez względu na to jak nazwane będzie, istnieć będzie. Co kryje się za słowem \"coś\" nie wie nikt, tak jak nikt nie wie, czym jest bóg. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że istnieje życie wezwane. Jeśli Istnienie, skoro jest wszystkim co jest nie bedzie mozna wykazac ze nie istnieje a tym samym udowodnić istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale intuicyjcie jakoś pewnie pojmujecie to \"coś\" co sprawiło że skupiska wodoru i helu zageszczały się, dopóki nie osiągnęły temperatury odpowiednio wysokiej dla powstania gwiazd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojmowanie jest zarezerwowane dla wiedzy, my mamy ograniczoną (samymi sobą) wiedzę, więc i pojmowanie jest tylko intuicyjne. Ale zawsze jakieś jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to \"coś\" co sprawiło że skupiska wodoru i helu zageszczały się, dopóki nie osiągnęły temperatury odpowiednio wysokiej dla powstania gwiazd ciekawe a Bog potrzebowal jednego przedpolodnia by to wszystko stworzyc, co widzimy i nie widzimy na niebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Zgadza sie baleizo.Jeden dzien!tylko, ze nie wiemy czy literalny nasz dzien? Dla Boga tysiac lat jest jak jeden dzien.Nie wykluczone,ze ow dzien trwal tysiace lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wierze, ze to co w Biblii jest napisane jest prawda i dla mnie jeden dzien to jeden dzien. Kiedys po dyskusji z pewna pania, ktora potwierdzala niektore prawdy biblijne a inne odrzucala stwierszilismy z mezem, ze albo wierzymy calej biblii albo ja odrzucamy jako Slowo Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza \"Ja wierze, ze to co w Biblii jest napisane jest prawda i dla mnie jeden dzien to jeden dzien. \" to w końcu wierzysz biblii czy nie bo to w biblii przecież napisano: “niech dla was, umiłowani, nie będzie tajne to jedno, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień” (2 P 3,8) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem uczniem Chrystusa maćku, a ty kim jesteś? dlaczego piszesz że potrzebny mi psychiatra.? Czuję się światnie, moje myśli są poukładane, mam wewnętrzny pokój, zdrowe ciało i nie czuje by lekarz był mi potrzbny, nie mam omamów wzrokowych słuchowych, nie czuj ęrozdwojenia osobowości.......... Piszę o Jezusie i zwiastuję Boga.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 99 takich wierzących
nie rozumiejących pojęcia nie ma w co właściwie wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. 118. 8 \"lepiej ufać Panu niż polegać na ludziach\" czyż nie cytujecie ciągle niejakiego De Mello...? czy nie polegacie na ludzkich filozofiach? Biblia zacheca by to na Panu polegać i Jego się trzymać , nie ludzkich nauk i ludzkich filozofii.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×