Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

tak tak ominie Cie i to na pewno, wieczne zycie. Wiec zlaz z tej laki, przestan zywic sie trawa i zacznij pozywiac sie Slowem Bozym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ;) jak cytowałam biblię warszawsko-praską to był krzyk ze to nie z biblii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz a Biblia nie twierdzi, ze chrzescijanstwo jest jedyna prawdziwa religia talko, ze bog jest jedyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Mylisz sie baleizo! Pan Jezus uczyl,ze sa dwie drogi. Jedna szeroka i zdaza nia wielu,druga waska i zdazaja nia tylko nieliczni! Szeroka prowadzi na zatracenie,waska do zycia wiecznego!l Ew.Luk7:13-23 w 21 wersecie Pan Jezus powiedzial "Nie kazdy kto do mnie mowi Panie,Panie wejdzie do Krolestwa Niebios;lecz tylko ten kto pelni wole Ojca mego,ktory jest w niebie. 22" W owym dniu wielu mi powie: Panie,Panie,czyz nie prorokowalismy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypedzalismy demonow i w imieniu twoim nie czynilismy wielu cudow? 23 A wtedy im powiem: Nigdy was nie znalem.Idzcie precz ode mnie wy, ktorzy czynicie bezprawie." W Liscie do Efezjan4:4-6 pisze,ze jest tylko jeden Bog,jedna wiara,jeden chrzest. Wiec sama widzisz,ze nie moga wszyscy tz chrzescijanie odziedziczyc Krolestwa Niebios,tylko ci co spelniaja wole Ojca Pana Jezusa. Szczera wiara w Jezusa takze nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Mylisz sie baleizo! Pan Jezus uczyl,ze sa dwie drogi. Jedna szeroka i zdaza nia wielu,druga waska i zdazaja nia tylko nieliczni! Szeroka prowadzi na zatracenie,waska do zycia wiecznego!l Ew.Luk7:13-23 w 21 wersecie Pan Jezus powiedzial "Nie kazdy kto do mnie mowi Panie,Panie wejdzie do Krolestwa Niebios;lecz tylko ten kto pelni wole Ojca mego,ktory jest w niebie. 22" W owym dniu wielu mi powie: Panie,Panie,czyz nie prorokowalismy w imieniu twoim i w imieniu twoim nie wypedzalismy demonow i w imieniu twoim nie czynilismy wielu cudow? 23 A wtedy im powiem: Nigdy was nie znalem.Idzcie precz ode mnie wy, ktorzy czynicie bezprawie." W Liscie do Efezjan4:4-6 pisze,ze jest tylko jeden Bog,jedna wiara,jeden chrzest. Wiec sama widzisz,ze nie moga wszyscy tz chrzescijanie odziedziczyc Krolestwa Niebios,tylko ci co spelniaja wole Ojca Pana Jezusa. Szczera wiara w Jezusa takze nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej oczywiście że nie wystarcza wiara- kiedyś to słowo znaczyło \"wyobraźnia\" - pewne wiesz że dotknęli sacrum ludzie różnych religii, wyznań, przekonań, umierali a ich cialo zamienialo się tęczowe swiatlo. Co ich łaczyło? Jest jedna \"droga\" to złe słowo bo nie ma żadnej, jest tylko bycie, świadomość, buddha, czyli przebudzony.To jest ta wąska droga a nie wiara w zapiski z ksiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najfajniejsze jest właśnie to, że droga chyba wcale nie jest drogą :P Droga to tu i teraz - taka droga i nie droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro Bog Ojciec to ten sam co Syn Bozy,a Jezus to Bog to o czym tu pisze: \" Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. \" Czy Bog sam siebie umilowal,zanim przyszedl na ziemie?? A i jeszcze raz powtorze (...)lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. (24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. (26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. I zauwaz np.w 24,ze Ojciec nie jest tylko Ojcem ale i Bogiem Jezusa,a wiec to nie ta sama postac. Wiec nie sadze bym byla slepa,Jezus przyszedl wlasnie po to by pokazac nam namiastke tego jaki jest naprawde Bog,Jahwe. Apostolowie mowili o tym,ze trzeba uwierzyc ze Jezus Chrystus jest Synem Bozym,nigdy nie mowili o nim jak o Jahwe,a jak o Panu. Wiedzieli,ze jest wyslannikiem Jehowy. Nie mam w tym temacie Kamelio nic wiecej do powiedzenia,nie zarzucaj slepoty bo to czego sie zdarzylam dowiedziec ,wiem tylko dzieki niezasluzonej zyczliwosci Jezusa Chrystusa i jego i Naszego Ojca w Niebie,ktorego imie Swiece od rana do wieczora mianowicie Jahwe-Jehowy-JHWH,jestem mu za to ogromnie wdzieczna,dzieki oczom ktore otwarlam,moje zycie zmienia sie z dnia na dzien ku lepszemu. Jestem Mu ogromnie wdzieczna za to ze oddal swoje doskonale zycie za mnie i za wszystkich ktorzy spelnniaja jego wole.Wszystkich ktorzy chca byc z nim w jednosci,a nie w jednosci z tym swiatem,mam nadzieje ze wiesz o jakim swiecie mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream a co ,czy te droge o ktorej mowi Biblia widzisz jako taka \"serio\"droge? Przeciez to logiczne ze droga ktora ma prowadzic do wiecznosci,albo na zatracenie to\"tu i teraz\". Nasze zycie jest albo wygodnickie tzn.idziemy(zyjemy) wedle wlasnego i swiata \"widzimisie\",prowadzimy hulaszczy niemoralny,balwochwalczy,bezbozny tryb zycia,co nazywaloby sie\"szeroka droga\"(droga wygodna dla danej chwili,ale jej kres konczy sie w \"przepasci\",lub zyjemy zgodnie z zasadami bozymi,co nie jest latwe,ale mozliwe w tym swiecie,ta\"droga\" jest waska i niewygodna tu i teraz,ale kres tej dropgi prowadzi do Raju,do poznania prawdy calkowitej. Nasze zycie to nauka,mamy okazje wybrac ktory kres drogi wolimy.Moze wogole kres nie byc wazny,bo wazniejsze jest tu i teraz,to wlasnie ta szeroka wygodna i terazniejsza droga,ktora teraz jest moze wygodniej,ale dokad prowadzi? To troszke na wzor Jezusa Chrystusa,niepasujac do tego swiata,zyjac jednak zgodnie z jego wola niesiemy swoj wlasny ciezar,swoj wlasny krzyz na barkach. Nieraz nie trzeba byc chulaka by kreoczyc szeroka droga,ale wystarczy ze nie czynimy woli Bozej. Jesli to do ciebie nie przemawia,to nie musisz brac sobie przeciez do serca tych slow,bo moslai bys wpierw uwierzyc w to Ze Bog jest Bogiem,a Jezus twoim Wybawca-Synem Bozym. Jesli nie chcesz tego przyjac z przekory,coz sam wiesz co mowi o tym biblia. A jesli nie chcesz bo jestes zagubiony i sam nie wiesz co jest prawda...to modl sie gorliwie do Boga wolaj jego imienia i dziekuj Chrystusowi. On z pewnoscia nie odmowi ci prawdy. On tylko czeka bys w niego uwierzyl,a nie narzuca sie bo po co,juz ci pisalam,gdyby zrobil w twoim kierunku jakis ruch bez twojej woli,coz...pewnie bys powiazal ten ruch z przypadkiem,zbiegiem okolicznosci. A wiec sprobuj to cie nic nie kosztuje. A jesli nie,to cos,niech te moje pisanie bedzie kolejnym smiesznym i bezsensownym postem,nie rob sobie nic z niego i ....BAWMY SIE DALEJ..."Show must go on". ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taak Taaaak
"Scena tego Swiata się zmienia,lecz Bóg jest niezmiennie Ten Sam,od początku do końca."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli \"droga \" jest wlasciwa wszystko jest dostepne w takim samym stopniu jak dla Buddy, dla Jezusa, dla Mahometa, jesli patrzymy w złym kierunku jesli polegamy na zapiskach, na słowach, na opiniach innych ludzi to mamy to to co mistycy okreslają \"ciemną noca duszy\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macieju nieuwaznie przeczytales moje wypowiedzi. Ja sie z Toba zgadzam i nic przeciwnego nie napisalam. Ja mysle, ze nie musze Dreamerowi tu pisac jak uzyskac zycie wieczne, tyle juz tu napisano, pewnie juz dobrze wie co trzeba zrobic, by byc zapisanem w ksiedze zywota :) No i bibelke tez ma, wiec moze poczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza wydaje mi się że Dreamer czuje czego nie powinien robić :) cokolwiek zrobi i tak nic mu to nie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Pan mój i Bóg mój\" powiedział Tomasz do Jezusa, \"A Słowo było Bogiem\" \" Słowo ciałem sie stało i zamieszkało wsród nas\" \"w Nim zamieszkał cała pełnia boskości\" Kol 2.9...Jezus nie jest żadną namiastką..... On jest całoscią. I niech każdy zrobi z tym co chce..... Niech każdy podejmie decyzję, sam osobiscie, z tej decyzji \"zda sprawę przed Panem\" Chcę napisać kika wersów w zwiazku z Pamiatką Bozego Narodzenia Jan 1.9 \"Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka przyszła na swiat. Na świecie był i świat przezeń powstał , lecz świat go nie poznał\" Świat przez Niego powstał....czyli dzięki Niemu powstał..On Stworzył świat Jan 1 11-12 \"Do swej własności przyszedł ale swoi go nie przyjęli. Tym zaś którzy Go przyjęli dał prawo stać sie dziećmi Bożymi, tym którzy wierzą w Jego Imię\" Do swoich przyszedł...czyli do Zydów, Kogo są żydzi? Boga Ojca. \"A urodzi Syna i nadasz Mu Imię Jezus, albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego\" Mt. 1.21 \"Oto panna pocznie i porodzi Syna i nadadzą Mu imię Imanuel, co się wykłada Bóg z nami\" Mt. 1.23 \"Oto zwiastuję wam radosć wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu. Gdyż dziś narodził sie wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan\" Łuk. 2 10-11 :):):) radość wielka:):):) Niech będzie też waszym udziałem RADUJCIE SIE W PANU ZBAWICIELU:):):):):) 🌻 dla was wszystkich, bez wyjątku....... wpadłam żeby się pozegnać przed wyjazdem.....długo mnie nie będzie....będę o was myśleć i modlić się o was....by Bóg wam błogosławił i by was odnalazł \" Nie wyście mnie wybrali ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was do Królestwa Niebieskiego\".....Niech dobry Bóg was wybierze A na Święta Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa, Boga, który ciałem sie stał... chcę wam życzyć: Radości , miłosci, spełnienia marzeń, zadowolenia z każdego dnia, kolorowej tęczy nawet wtedy gdy trudno ją dostrzec. By życie przepełniało się pokojem i szczęsciem 🌻 Ps. 37 4-5 \"Rozkoszuj się Panem a da ci czego życzy sobie serce twoje Powierz Panu drogę swoją , Zaufaj mu , a on wszystko dobrze uczyni\" Niech Pan wam błogosławi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Malutka ja nie polegam na ludziach;na buddzie czy mahomecie,czy filozofach,uczonych tego swiata,to jest raczej Twoja domena. To Ty tak chetnie cytujesz teksty ludzkie,rozne teksty z tz swietych ksiag i to Ty wlasnie na tych ludziach opierasz swoje wierzenia.Ja polegam na Bogu prawdziwym,a swoja droge znam i nie szukam zadnych rozstai,ktore prowadza do nikad.Nie polegam takze na sobie,gdyz jestem tylko prochem,para, ktora pojawia sie na moment i znika za chwilke. Belaizo chcialem tylko powiedziec,ze chrzescijanie obojetnie jak ich religia sie nazywa, twierdza ze tylko ich religia jest prawdziwa i trzymaja sie jej kurczowo. Dlatego napisalem,ze nie wystarczy byc chrzescijaninem,ze trzeba znalezc ta najprawdziwsza droge, a znajdziemy ja gdy znajdziemy prawdziwa religie,ktora spelnia wole Ojca Pana Jezusa."Jedna wiara,jeden Bog,jeden chrzest" Tymczasem dla wielu chrzescijan najwazniejszy jest Jezus a Ojca Jego sie pomija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Malutka zastanow sie czy to nie Ciebie tycza sie te slowa mistykow"ciemna Noc duszy" Moze jednak zaczniesz szukac Boga zywego nie w ludziach,nie w rzeczach, a w slowie bozym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znajdziemy ja gdy znajdziemy prawdziwa religie,ktora spelnia wole Ojca Pana Jezusa.\"Jedna wiara,jeden Bog,jeden chrzest\" Tymczasem dla wielu chrzescijan najwazniejszy jest Jezus a Ojca Jego sie pomija.(cytat maciej) to juz jasne to\" Wynocha stąd....\" i to \" ze \"Kamelia potrzebuje leczenia u psychiatry\" :(:(:( Najważniejsza jest \"religia jedyna prawdziwa\" a jaka to? tak trudno macieju napisać jak pytałam kim jesteś: ze jesteś SWiadkiem Jehowy Jedyna religia prawdziwa. Organizacja SJ. Monopol na Boga ech..... http://watchtower.org.pl/forum/index.php?act=idx polecam Jezus jest drogą prawdą i zyciem . W Nim jest zbawienie dla tych którzy wierzą w Niego i Jemu. Bóg Ojciec, którego nikt z prawdziwych chrzescijan nie pomija....bo Uwielbia Go w Jezusie Chrystusie . I Jemu oddaje czesć chwałę i moc. Jako Bogu i Stwórcy. \"Kto czci Syna ten czci Ojca\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciekam......... wszystkie serdeczności jak powyzej ....z życzeniami.....ślę do was 🌻 Kamelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"droga\" jest waska i niewygodna tu i teraz,ale kres tej dropgi prowadzi do Raju,do poznania prawdy calkowitej.\" Wąska i niewygodna? To chyba pozostałość po średniowiecznym \"umartwianiu ciała dla doskonalenia duszy\". \"Im bardziej się czegoś wyrzekasz, tym bardziej się z tym zrastasz. Pogódź się z tym, a samo od Ciebie odpadnie. Niczego się nie wyrzekaj i do niczego nie przywiązuj. Bądź świadomy tu i teraz\". W \"drodze\" niema nic niewygodnego. To ludzie robią ją sobie niewygodną. Wpadają we własne iluzje, których kurczowo się trzymają - sławy, kasy, reputacji, sukcesu, dobrego imienia, mądrości, autorytetu. I boją się, że je stracą. To jest jedyna niewygoda. \"Moze jednak zaczniesz szukac Boga zywego nie w ludziach,nie w rzeczach, a w slowie bozym.\" Maćku, myślę, że Mała podobnie to czuje - to ludzie, stworzenia, rzeczy, wszystko co jest jest \"słowem bożym\". Jest to słowo dynamiczne, nieogarnione - taki prawdopodobnie doskonały twór w skali makro. A statyczne słowa nigdy nie opiszą tego dokładnie choćby w małym procencie. Więc jak miały by opisać Boga, który ma być od tego potężniejszy? \"Scena tego Swiata się zmienia,lecz Bóg jest niezmiennie Ten Sam,od początku do końca.\" Cóż, wystarczy popatrzeć ilu bogów wyznawano w historii. \"Jedyną stałą rzeczą jest zmiana\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzescijanie obojetnie jak ich religia sie nazywa, twierdza ze tylko ich religia jest prawdziwa i trzymaja sie jej kurczowo. dla chrzescjan...prawdziwych najważniejsze jest Zwiastowanie Jezusa i Zbawienia...a nie prwadziwość religii, bo nie religia daje zbawienie Daje je Chrystus. On jest centrum ewangelii i zwiastowania. Miłośc Ojca dobroć Ojca, który chce ratunku dla każdego człowieka. ale to już było....... zmykam na serio......:):):) hihihihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów zaczyna się gra pt. \"chrześcijanizm najmojszy\"? To chyba ulubiona zabawa chrześcijan - najpierw zwalczamy \"odszczepieńców\" - innych chrześcijan \"heretyków\", jak już ich zabraknie to można zabrać się z \"nudów\" za innowierców :P \"Ja wiem to słowa: Kazik Staszewski muzyka: Kult 12 utwór na płycie \"Ostateczny krach systemu korporacji\" 7 utwór na płycie \"Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy\" (analog miks kiedy to tak wiele było przed nami) 8 utwór na płycie \"Panie Waldku, Pan się nie boi czyli lewy czerwcowy\" (I Know This) W domu trąd, tylko nie wiem skąd on Świata nie rozumiem, życia w nim nie umiem W domu trąd nie jest znikąd Czasem czuję tego trądu swąd Polowania jeden na drugiego Kochaj bliźniego jak siebie samego Wiem to, że wiem, że nic nie wiem Wiem, że nic nie wiem, w ciągłej potrzebie Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Mam w ustach krew, zabrano mi je Mówiłem co chciałem, teraz nie W ustach krew, wypełnia mi je Czuję strach na dnie W moich rękach miecz, unoszę go w górę Potem do przodu z wojny chórem W rękach krew, na rękach krew W rękach miecz i ciągła krew Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Hehe... A to nie jest manifest pacyfistyczny To nie jest manifest żaden Chyta chłopców dużych i małych Pleban jest pedałem Nasz burmistrz jest złodziejem Słyszę, że źle się tu dzieje Wiadomo, niedziela nad ranem Czapkujemy im z oddaniem Mój świat, powiadam, jest chory Władają nim potwory Jest coraz bardziej normalne Tylko to co jest bardziej nachalne Najlepsze jest to co się sprzeda Chujowe to co sprzedać się nie da Każdy to widzi, w środku miasta Statua z gówna wyrasta Ja wiem to, ja wiem to Handlujesz moją panienką Ja wiem to, ja wiem to Tia... Ja wiem to, ja wiem to Handlujesz moją panienką Ja wiem to, ja wiem to, karate W tym mieście zło zalewa dobro W tych czasach dobro nisko upadło Brak idei wszystkich jednoczy Kilku nie może zjednoczyć W gnieździe trąd, wiem skąd on Czuję tego trądu swąd Wiem to, że wiem, że nic nie wiem Wiem, że nic nie wiem w potrzebie Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego? Ja wiem to, ja wiem to Ja wiem, że nie wiedzą co czynią Wiem to, ja wiem to I co z tego?\" http://www.kult.art.pl/pl/dyskografia/utwor/372.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×