Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelio kazda wziosła mysl pochodzi z jednego źrodła, dlatego tak podobnie brzmia nauki Buddy, Mahawiry, Krishny,Jezusa, De Mello wszyscy mówią o byciu. Inna sprawa co robią z tym wynawcy i nasladowcy. Nie odpowiada mi Bóg przedtawiony w biblii jako isniejący zupelnie niezależnie od wszechswiata, sama potafię doswiadczyć i to mi wystarcza nie będę wierzyć w coś czego nie rozumiem i nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcale nie szkoda:) Belaiza zreryfikowałaś swoje \"wierzenia\" dotyczące powstawania wszechświata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nastal wieczor i nastal poranek dzien pierwszy - Ksiega rodzaju. Cos miedzy porankiem a wieczorem nazywamy dniem, czyli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buddy, Mahawiry, Krishny,Jezusa, De Mello wszyscy mówią o byciu. wchucasz ich wszystkich do jednego worka A dla mnie Jezus jest Panem wszechświata, Bogiem przed którym zegnie siękażde kolano, którego ujrzy każde oko w chwale i przychodzącego jako król i pan świata. \"Żeby poznali ze "ja jestem.."...\" "Ja jestem "to Bóg wszechmogący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego Sedziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym\" Jan 12 47 \" A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas\" \"A Bogiem było Słowo\" \"Emanuel- Bóg z nami\" Bóg jako Słowo, Bóg jako Jezus ucieleśnia sie w Jezusowej postaci i przychodzi na swiat\" Słowo głoszone o Jezusie będzie sędzią tych którzy Nim gardzą i nie wierzą w to Kim on jest. I po co przyszedł na świat. Jezus mimo, że chciał jak najlepiej, skończył na krzyżu,( Cytat Black) Czarny ....nadal nie pojąłeś istoty zbawienia? Poszedł na krzyż dla Ciebie. Gwoździe to Twój grzech. Z miłości do ciebie pozwolił na takie rany by wykupić cię od wiecznej kary i uwolnić z wiezienia jakim jest piekło wieczne. Zrobił to dla Ciebie sam Bóg. Czy podziękowałeś Mu osobiście ze dla ciebie jest niebo gdy w Niego uwierzysz....że masz wolny wstęp do świętego miasta....gdy w to uwierzysz i oddasz sie cały Bogu. to nie umrzesz gdy twoje ciało zakończy zycie....to wszystko dzięki temu krzyżowi...On zrobił to dobrowolnie. Wcale nie musiał. Chciał. Bo wiedział ze śmierć dzięki zmartwychwstaniu nie będzie miał a już żadnej mocy nad wierzącym Śmierć została pokonana, przez zmartwychwstanie!!!!! Bóg jest WIELKI!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czyż nie cytujecie ciągle niejakiego De Mello...?\" A czy Ty chociaż wiesz kim był ten niejaki De Mello, że nam to \"zarzucasz\". Przeczytałaś coś co \"głosił\"? To nie ma żadnego znaczenia, ale jeśli Ci to potrzebne, to De Mello był Chrześcijaninem, tak jak Ty Kamelio - wierzył w Twojego Boga i Jezusa. Tylko potrafił być też otwarty na mądrości innych kultur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jest bardzo dobre wytłumaczenie :P Pytasz Boga - dlaczego chcesz ich karać? - Bo tak mi się do Biblii podyktowało. :P Dobranoc Mała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego zgadzacie się z De Mello a z Bogiem Biblii jakoś trudno. Nie wiedziałam kim jest De Mello. Wiem tylko ze jest przez was cytowany. Gdy sie zgadzacie z nim to dziwne ze nie zgasdzacie sie z Bogiem Biblii skoro On o Nim mówi. Pójdzcie za Jezusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak Ty Kamelio - wierzył w Twojego Boga i Jezusa. Tylko potrafił być też otwarty na mądrości innych kultur.(Cyt. dreamer) Nie można iśc za Jezusem i zgadzać sie z innymi filozofiami. Tak jak \"Nie można dwóm Panom służyć\" \"Ja jestem dogą prawdą i życiem i nie ma innej drogi jak tylko przeze mnie\" Powiedział Jezus. Nie ma innej drogi oprócz Jezusa. Do Zbawienia. To powiedział On .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a zastanów się po co niby miał by Bóg sądzić tych, którzy w niego nie wierzą? bo On jest ich ojcem, tych którzy w niego nie wierzą też. Dał im życie i tchnął ducha by żyli. Kazde stworzenie i wszystko co na ziemi jest Jego. I On będzie sądził tych którzy nie uwierzyli....ma do tego prawo. Jest Bogiem. Cały świat jest rządzony według Jego planu. Cała historia zmierza do wydarzeń które On zaplanował. Ale ci którzy uwierzyli:............ :):):) (patrz stopka ponizej) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie można iśc za Jezusem i zgadzać sie z innymi filozofiami. Tak jak \"Nie można dwóm Panom służyć\" \"Ja jestem dogą prawdą i życiem i nie ma innej drogi jak tylko przeze mnie\" Powiedział Jezus. Nie ma innej drogi oprócz Jezusa. Do Zbawienia. To powiedział On\" Kamelio - a może właśnie jednego nie wzięłaś pod uwagę. Filozofia (umiłowanie mądrości) z różnych stron - może właśnie pozwalać poznać, zrozumieć istotę Boga, Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"bo On jest ich ojcem, tych którzy w niego nie wierzą też. Dał im życie i tchnął ducha by żyli. Kazde stworzenie i wszystko co na ziemi jest Jego. I On będzie sądził tych którzy nie uwierzyli....ma do tego prawo. Jest Bogiem. Cały świat jest rządzony według Jego planu. Cała historia zmierza do wydarzeń które On zaplanował.\" No to także zaplanował, że nie będą wierzyć wg tej teorii. \"On będzie sądził tych którzy nie uwierzyli....ma do tego prawo.\" Za co? Sądził za nieuwierzenie? Czy człowiek niewierzący np. że istnieją kwiaty na łące popełnia jakieś wykroczenie (mimo, że się obiektywnie myli - bo istnieją)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy bierzemy jako autorytet Biblię, bo o niej tu mowa to : Tak ma do tego prawo i tak sie stanie. Twój czas na ziemi jest czasem twojego wyboru. \" Wybierz życie abyś żył\" mówi Pan Kamelio - a może właśnie jednego nie wzięłaś pod uwagę. Filozofia (umiłowanie mądrości) z różnych stron - może właśnie pozwalać poznać, zrozumieć istotę Boga, Chrystusa.( cyt, ) jeśli bierzemy pod uwagę biblię jako jedyny autorytet to nie ma \"moze \" \" Jezus przyszedł po to by objawić Boga\" \" Przez wiele wieków Bóg przemawiał na różne sposoby: proroków, ale ostatnio przemówił przez Syna Jezusa Chrystusa\" cała Biblia mówi że Słowo Boga ma pouczać wskazywać napominać, dawać obraz swiata i rzeczywistości. Ja w o wierzę ze \" Całe Pismo od Boga jest natchnione\" by objawić wolę ojca niebiańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co według ciebie oznacza: \" Kto ma Syna ma zycie , kto nie ma Syna nie ma zycia\" \"kto uwierzy i ochrzczony zostanie będzie zbawiony, kto nie uwierzy będzie potepiony\" ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"kto Mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego Sedziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym\" Jan 12 47 a to co oznacza?????? Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota\" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 a to co oznacza????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Kto ma Syna ma zycie , kto nie ma Syna nie ma zycia\" Kto zrozumie to co głosił Chrystus będzie żył prawdziwie, kto nie zrozumie, pozostanie w iluzji, swoim śnie - zamiast chłonąć każdą chwilę życia, będzie narażony na cierpienie, które sam sobie powoduje, wynikające ze strachu - który rodzi się z przywiązania do iluzji. Będzie żył we śnie i umrze we śnie - nawet nie zauważy, że mógł żyć inaczej. Dodam jak zwykle \"może\" - bo uważam, że sam jeszcze tego nie zrozumiałem i \"na pewno\" w moich ustach będzie nieprawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... po prostu patrz, jak Bóg maluje dzieło sztuki.... ani w domu, ani w sprawach, ani na ciele, ani w umyśle, ani w świecie ducha, żadnego zbędnego bagażu. Podążaj ku światłu. Bądź skupiony. Bądź w kontakcie z rzeczywistością. Anthony de Mello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie nauki duchowe pochodzą z Jednego źródła więc Krishnamurtiego pewnie też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer jesli przegapisz kwiaty na lace, stracisz pikeny widok dla Twoich oczu, pozbawisz sie chwili uczty dla oczu, jesli przegapisz jezusa, stracisz wieczna uczte :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezusa nie ma więc nie ma czego stracić, ważne żeby nie stracić Siebie bo to jedyne co mamy. Jezus jest symbolem swiadomości a nieswiadome zycie nie jest warte by je przezyć jak to twierdził Sokrates stary ;) Jeśli o biblię dla mnie jest historyczno-alegorycznym opisem działania ludzkiego umysłu swiadomego i nieswiadomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×