Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Ciekawa jestem,moze ktos mi wytlumaczy,skad znana jest data narodzin Chrystusa,a jesli to 25 grudnia,to jakze mozliwe bylo,ze pasterze wypasali owce na pastwiskach w tym czasie? Ksiazka\"Zycie codzienne w Palestynie za czasow Chrystusa\" :\"Stada(...)zimowaly w owczarniach,a szczegol ten wystarczydo stwierdzenia,ze tradycyjna data Bozego Narodzenia,obchodzonego w zimie,nie moze byc dokladna,skoro Ewangelia mowi ze pasterze byli w polu.\" W The Encyclopedia Americana podano nastepujaca informacje:\"Powod ustalenia daty Bozego Narodzenia na 25 grudnia nie jest calkiem jasny,ale na ogol uwaza sie,iz dzien ten wybrano,by nawiazac do swiat poganskich ku czci narodzin \"slonca\",obchodzonych w okresie przesilenia zimowego,kiedy dni zaczynaja sie wydluzac.(...)Rzymskie Saturnalia(swieta ku czci boga rolnictwa Saturna oraz oddawajacej sie potegi slonca)tez przypadly na ten okres,a niektore zwyczaje bozonarodzeniowe tkwia,jak saie zdaje,swymi korzeniami w tym starozytnym swiecie poganskim. Jeszcze inne zrodla \"New Catholic Encyclopedia\" podaja: \"Data narodzin Chrystusa jest nieznana.W ewangeliach nie podano,ani dnia ani miesiaca(...)Wg hipotezy H.Usenera(...),uznawanej obecnie za wiekszosc uczonych,ur.Chrystusa przesunieto na dzienzimowego przesilenia dnia z noca(25 GRUDNIA, wg kalendaRZA JULIANSKIEGO,6 STYCZNIA WG EGIPSKIEGO) poniewaz w dniu w ktorym slonce rozpoczyna swoj powrot na polnoc,poganscy czciciele Mitry obchodzili (narodziny Slonca Niezwycieznonego). Dnia 25 grudnia274 roku Aurelian oglosil boga-Slonce naczelnym patronem cesarstwa i poswiecil mu swiatynie na Polu ,Marsowym.Boze narodzenie pojawilo sie w czasie,gdy kult slonca byl w Rzymie szczegolnie rozpowszechniony.\" Efezjan 5:10,11:\"Dochodzcie tego,co jest mile Panu i nie miejcie nic wspolnego z bezowocnymi uczynkami ciemnosci,ale je raczej karccie\". 2Kor.6:14-18:\"Nie wprzegajcie sie z niewierzacymi w jedno jarzmo.Coz bowiem ma wspolnego spraweidliwosc z niesprawiedliwoscia?Albo coz ma wspolnego swiatlo z ciemnoscia?Albo jaka jest wspolnota Chrystusa z Beliarem,lub wierzacego z niewiernym?Co wreszcie laczy swiatynie Boga z bozkami?(...) .Przeto wyjdzie sposrod nich i odlaczcie sie od nich mowi Pan i nie tykajcie tego co nieczyste,a Ja was przyjme(...),a wy bedziecie moimi synami i corkami-mowi Pan Wszechmogacy.\" Szczera milosc do Boga oraz gorace pragnienie podobania sie Mu ,pomoze uwolnic sie od niechrzesacijanskich praktyk,ktore dotad przemawialy do uczuc.Ktos kto naprawde miluje Jahwe,nie bedzie sie czul nieszczesliwy z powodu unikania praktyk,ktore wywodza sie z nieprawdy i lansuja klamstwo. W Wyjscia 32:4-10 pisze o tym,jak Izralelici przyjeli egipski zwyczaj religijny,ale nadali mu nowa nazwe\"dzien swiateczny na czesc Jahwe\".Jednakze Jahwe srodze ich za to ukaral.Dzisiaj latwo dostrzec jedynie praktyki majace zwiazek ze swietami obchodzonymi w XXw.Niektore moga wygladac niewinnie. Bog jednak przygladal sie bezposrednio poganskim praktykom religijnym,z ktorych sie one wywodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez a ja mysle
na to pytanie odpowiedzial Tobie juz ktos na topicu o SJ wiec po co w kolko walkowac to samo. My sami nie lubicie powtarac tego samego po kilka razy a sami pytacie o to samo po kilka razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, w Małej się prawnik odezwał :P No zdecydowanie od, bo gdyby była absolutna \"do\" to Ci \"drudzy\" mieli by przechlapane. (zresztą \"od\" też jest chyba niewykonalna w 100%). Chociaż ja na tym rozgraniczeniu się słabo znam, ale jeśli moja wolność nie narusza czyjejś (nie krzywdzi nikogo), to nie ma chyba problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
św. Piotr: \"Znaleźli się jednak fałszywi prorocy wśród ludu tak samo, jak wśród was będą fałszywi nauczyciele, którzy wprowadzą wśród was zgubne herezje. Wyprą się oni Władcy, który ich nabył, a sprowadzą rychłą zgubę\" (2P 2,1). \"Najniebezpieczniejsze kłamstwo to prawda nieco zniekształcona.\" /Lichtenberg G. Christoph/ \"Nie ma potępienia dla tych którzy są w Chrystusie\" A na dziś dla was piękny fragment z Ksiegi Izajasza o Narodzeniu i panowaniu Księcia Pokoju Rozdział 9 Księga Izajasza \"Łud który chodzi w ciemności ujrzy światło wielkie, nad mieszkańcami krainy mroków zabłysnie światło\" Izaj. 9.1 \"Albowiem dziecię zrodziło się nam , syn jest nam dany i spcznie władza na ramieniu Jego i nazwą Go: Cudowny Doradca Bóg mocny Ojciec Odwieczny Ksiązę Pokoju Potężna będzie władza i pokój bez końca\" Izaj. 9.5 Jezus powiedział : \"Ja jestem światłością świata...\" Jezus to cudowny Doradca i Bóg mocny....wejdzcie do światłosci....do samego Boga Jezusa, Boga Jestem Który Jestem Boga Adonaj, Boga Ojca Odwiecznego.JEDNEGO JEDYNEGO BOGA . a nie będziecie bładzić lecz chodzić w światłosci.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo kto by chciał duszę swoją zachować, utraci ją, a kto by utracił duszę swoją dla mnie i dla ewangelii, zachowa ją. Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją? Mt 8. Nic nie ma większej wartości niż zachowanie dusz waszych. Cały swiat choćbyś pozyskał a dusze stracisz nic ci to nie da...bo dusza twa zatracona będzie. Zatroszcz sie o duszę swoją by znalazła wieczne odpocznienie w Panu Bogu , który dał ci życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jest w domu Ojca.....w domu Boga.....to jest tam gdzie jest Bóg. Tam gdzie jest Jezus...tam będą ci którzy Mu słuzą, którzy wzywają Imienia Pańskiego, którzy czczą Syna. Którzy mu ufają i kochają Go. Niebo to Boża obecność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki Bóg? jest Bóg objawiony - ktoś podobno doświadczył Boga i nam o tym opowiedział i inni ludzie to usłyszeli i wierzą w takich Bgów/Boga. Ale ciekawe dlaczego Bóg objawił się tylko jednemu/ niektórym? Dlaczego tylko ten jeden ktoś/ci nieliczni, mają monopol na jakieś niebo, na doświaczanie boskości? i jest Bóg doświadczany. Sami doświadczamy Boga. Nie musimy zdawać sie na kogoś. Doświadczamy i podążamy za tym czego daje nam doznać, dokąd nas prowadzi. I niczego nie musimy mu mówić, niczego nie musimy robić On i tak wie wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony uważa się, że Bóg jest sumą całości stworzenia z drugiej strony - Bóg się objawia stworzeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Albowiem dziecię zrodziło się nam , syn jest nam dany i spcznie władza na ramieniu Jego i nazwą Go: Cudowny Doradca Bóg mocny Ojciec Odwieczny Ksiązę Pokoju Potężna będzie władza i pokój bez końca\" Izaj. 9.5 Jezus powiedział : \"Ja jestem światłością świata...\" Jezus to cudowny Doradca i Bóg mocny....wejdzcie do światłosci....do samego Boga Jezusa, Boga Jestem Który Jestem Boga Adonaj, Boga Ojca Odwiecznego.JEDNEGO JEDYNEGO BOGA .\" Bogiem Jezusa jest chyba Jahwe,ale to juz pisalam. Prawda jest taka,ze w grudniu tyraktuje sie Jezusa nie jako poteznego Wladce,a jako malego co dopiero oseska........ale co tam.Przeciez to swiatlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo źle robią ci co traktują Jezusa nie jak Króla i Władcę ale jak dzidziusia oseska. Jemu należy sie chwała czesci i moc jako Bogu, przed którym pokłonili się tez mędrcy ze wschodu. Ale czy nie jest źle traktować Go jak stworzenie..zaprzeczając ze jest Bogiem? czy nie jest źle nie składać Mu pokłonów i wzywać Jego Imienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A komu należy się cześć? aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23) Nie oddając więc czci Jezusowi, w rzeczywistości nie oddajesz czci Bogu Ojcu. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. ... Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie. (Rz 10:13) Zbawiony więc będzie ten, kto czci Jezusai woła do Niego, wzywa imienia Pańskiego, ustami swoimi wyznaje ze to Jezus jest Panem ( Adonaj z hebr, tym imieniem określano Boga Jahwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Go traktuje jako Zbawiciela,Krola,Pana i Zbawiciela,ale nie jako Jahwe.Dla mnie Jahwe to jego Ojciec,a nie on sam. Mysle,ze Jezus nie jest na mnie zly,ze czcze tego ktorego on czcil bedac na ziemii. Bo wlasnie w ten sposob oddaje chwale i dziekuje mojemu Wybawicielowi,ktory wie,ze czynie i jego wole,ktora jest odbiciem woli Ojca JEGO.:-) Bo jego wola bylo by ludzie poznali Boga ,Ojca Jahwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokłony robi się również w buddyźmie jest to tzw.Praktyka oczyszczenia dumy. Nie robi się tego, by się komukolwiek przypodobać, nie robi się tego również dla Buddy. Budda nie jest bogiem tego świata. Kłanianie się, jest po to oczyścić wszelkie sytuacje z przeszłości, w których nie okazaliśmy innym szacunku. Przejęci sobą i zainteresowani wyłącznie własną satysfakcją, wykonywaliśmy bardzo często negatywne działania. Dzięki pokłonom zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje coś co ma większe znaczenie niż my sami. W ten sposób oczyszcza się dumę i próżność, które nagromadziliśmy w czasie niezliczonych egzystencji myśląc, że zawsze mamy rację, że jesteśmy najlepsi ze wszystkich, że jesteśmy pępkiem świata. Dumę, która jest odpowiedzialna za nasze działania, oraz karmę będącą źródłem wielu kłopotów i cierpień, rozwinęliśmy w sobie w czasie niezliczonych żywotów. Celem pokłonów jest oczyszczenie się i zmiana nastawienia do życia. Dzięki nim znajduje się oparcie w czymś doskonalszym, niż n duma i przywiązanie do ego.W ten sposób, poprzez pełne zaufania oddanie, pozbywa się wszystkiego, co nagromadziliśmy z powodu dumy. Taki mają sens pokłony w buddyxmie. Jesli chodzi o Jezusa, już wam kiedyś mówiłam, jego duchowe imie to Aberamentho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę Jezus jest Bogiem. \"Pan mój i Bóg mój\" -Tomasz \"Bogiem było Słowo\" Jan \"dziecię...nazwane Ojciec odwieczny. Bóg wszechmocny\" Izajasz . Nic nie mówi do Ciebie Duch świety? Jego należy czcić. Bóg objawił sie w trzech osobach. Jezus to nie ojciec. Ale to ten sam Bóg. Najbardziej ślepi są ci którzy nie chcą otworzyć oczu. to smutne. Podanych tu już było tyle wersetów mówiacych o boskości Pana. Jak śJ mogą o Bogu powiedzieć ze jest Michałem Archaniołem???? ale to już nie mnie obciaza.....ale to już było.... http://watchtower.org.pl/forum/index.php?act=idx poczytaj czasami tych ludzi, jest tam wielu byłych swiadków moze oni naświetlą ci lepiej ten i nie tylko ten temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro wszystko jest Bogiem i nic innego nie ma to oczywiście że ten sam, zawsze jeden, nieważe czy podzielony na 3 czy 33333333333 \"Nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione ani nic tajnego, o czym by się dowiedzieć nie miano\". Słowa te są protestem przeciwko sztucznemu produkowaniu \"tajemnic\", tak często uprawianemu i podtrzymywanemu przez hierarchię kościelną - na własny użytek. Jezus więc jeżeli nawet czegoś nie mówił lub nie wyjaśniał, to nie dlatego, aby stwarzać jakiekolwiek tajemnice, ale dlatego że znając dobrze ludzi miał całkowitą pewność, iż słów Jego pojąć nie byliby w stanie. Do uczniów swych mówił nieco więcej i nieco inaczej, ale i oni niezbyt wiele z tego pojmowali... W tradycjach Kościoła nie przechowała się najmniejsza wiado-mość o tym, iż Jezus podał apostołom i uczniom swym tajemne swe imię, będące właściwie imieniem Jego Duszy. A oto, co o tym pisze dr Doreal w cytowanej już pracy \"Tajemne nauki Jezusa\": \"Przypomnijcie sobie, jak Jezus powiedział: \"Wypędzają diabłów w imię moje\"... Kościół wyjaśnił, że znaczy to w imię Jezusa, ale nie jest to właściwe imię. Z tego powodu zaistniały w Kościele odszczepieństwa i walki, nigdy bowiem nie znano tajemnego imienia Jezusa, które przekazał On swym apostołom i poprzez które - mogli Go oni wzywać z najdalszej nieskończoności. To imię jest imieniem Jego Duszy i poprzez wieki pozostaje ono częścią Jego Jestestwa. Naprawdę tłumaczę to dosłownie: \"Amen, Amen. Moje Imię poprzez wieki jest ABERAMENTHO. Jeśli chcecie znać pierwszą tajemnicę - wołajcie do Mnie imie-niem, nadanym Mi przez Ojca\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAMELIO Czytalam,czytalam i to nie raz. Oczy otwarlam,wlasnie teraz czuje ze otrzylamal balsam do oczu. Ale moze ten balsam jest dobry dla moich oczu,moze kazdy potrzebuje innego Tak jak ty myslisz ze ja jestem zaslepiona i SJ,tak i w druga strone mozna powiedziec. Ale zauwaz Kamelio,jak dobrze ciebie Malutka rozumie....:-P Jej ten temat jest blizszy wiec,ona pewnie nie nalezy do slepcow. Najwazniejsze,z Papaski :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matutka rozumiesz mnie????? :):):) hmmmm obawiam sie ze nie, bo już dawno krzyknęła by Jezus to mój Pan i Mój Bóg. Mój zbawiciel i moje zbawienie. Radowała by sie z wieczności z Panem a ona wierzy w reinkarnację (wiele śmierci i narodzin) nie wierzy w jedyny autorytet Bibblii, a poza tym wierzy ze jest ona bogiem i ze każdy jest bogiem... więc chyba nie do końca się rozumiemy wiesz.... Ja bym bardzo chciała by uznała Jezusa za Boga Pana i zbawiciela, by kazdy tak Go traktował bo to by oznaczało ze spotkamy si ew Niebiańskim domu Ojca i pogadamy na uczcie u Baranka.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ślepcem jest ten który nie widzi że Jezus jest Bogiem . Że Jezus to Emmanuel. Bóg w ludzkim ciele. Że Jezusowi należy cześć i chwała jako Bogu i Królowi. Który siedzi na tronie. Glory...Glory...Glory.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer nie ma znaczenia a z pewnych względów ma, to taka boskoa dychotomia Black to rozumie lepiej niż ja:) Kamelia spox wszyscy się tam spotkamy Budda na nas czeka na drugim brzegu, na każdego, a jesli patrzeć na wzór Einsteina wszyscy tam jesteśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×