Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wszystkim \"On się nigdy nie zmienia Jest ZAWSZE taki sam\" Skąd wiesz Kamelio? Dlaczego tak uważasz? A co by zmieniło wg Ciebie, gdyby się zmieniał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz Kamelio? Dlaczego tak uważasz? Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" bo On tak mówi:) Jezus jest ten sam na wieki- patrz Hebrajcz, 13.8 Mt 24:35 Bw \"Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzech smiertelny który nie podlega przebaczeniu to grzech bluźnierstwa przeciwko Duchowi Świętemu. Z praktycznej strony oznacza to zachowanie człowieka, który świadomie nazwie, wypowie, potraktuje działalność i pracę Ducha swiętego, jako dibelską, śmieszną, głupią, wypowie się ze jest to działalność demoniczna, od Złego, szatańska (np. zwiastowanie ewangelii, mówienie o sądzie , grzechu, sprawiedliwości Bozej), a krew (ofiarę Jezusa) potraktuje jako rzecz pospolitą, nie znaczącą, nie potrzebną, zbędną, smieszną, głupią. \"Mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych którzy giną\" J 16:8 Bw Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;\" (9) o grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie; (10) o sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie; to jest praca Ducha Swiętego: przekonać świat (ludzi ) o grzechu, czyli o tym jacy są ludzie, o sprawiedliwosci, czyli o tym ze Bóg daje Jezusa jako przebłaganie za te grzechy, i o sądzie, dla tych którzy odrzucą ofiarę Jezusa- to Boza sprawiedliwośc. Jesli ktoś nie potraktuje serio Bozego Ducha, który mówi o tym ze ludzie są grzeszni, ze potrzebują Jezusa, Jego krwi oczyszczającej, i o tym ze gdy nie obmyją sie we krwi umrą na wieki. Gdy to zlekceważą, wyśmieją, zakpią, odrzucą.....jest to grzech niewybaczalny. Jest bluźnierstwem przeciwko Duchowi Bożemu, który mówi do człowieka, przekonuje, a człowiek moze Ducha Bozego usłyszeć, uwierzyć i iśc za Bogiem, ale moze też Go odrzucić i zlekceważyć. To nie będzie przebaczone, kazdy inny grzech przykrywa krew Jezusa, zmywa i oczyszcza, ale takie własnie potraktowanie sprawy (grzechu, krwi, sądu) - zignorowanie, wyśmianie, odrzucenienie NIE będzie przebaczone, taki człowiek umrze i nie ujrzy życia wiecznego, nie spotka się z Bogiem Kto we Mnie wierzy nie umrze na wieki- Jezus. wierzysz w to dreamer? uważasz ze Duch swięty mówi Prawdę w Bożym Słowie, czy ignorujesz Go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. Ew. Łukasza 24:44-48 W Jego Imię ma być głoszone upamiętanie (pokuta) na odpuszczenie grzechów. Zakon Mojzesza mówił o Nim, czyli o Jezusie. Jezus otwiera umysły by zrozumieć Pisma. Pismo można zrozumiec tylko wtedy gdy On otwiera człowiekowi i oczy i umysł, by pojął co NAPRAWDĘ mówi Słowo Boga. Niech was Bóg błogosławi❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.” (Rzymian 10:9-10). JEZUS JEST PANEM ADONAI W STARYM TESTAMENCIE nie ma 2 Panów To odnośnie dyskusjii o Imieniu Pańskim:):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mk 12:29 Bw \"Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest to: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jeden jest.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony bedzie. (Rzym 10:13) Zborowi Bożemu, ktory jest w Koryncie, poświęconym w Chrystusie Jezusie, powolanym swietym, wraz ze wszystkimi, ktorzy wzywaja imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa na każdym miejscu, ich i naszym: Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa. (I Kor.1:2,3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wierzysz w to dreamer? uważasz ze Duch swięty mówi Prawdę w Bożym Słowie, czy ignorujesz Go?\" Nie ignoruję, ale też nie wierzę - nie w jego prawdomówność - ale w samo jego pojęcie, jakim Ty go przedstawiasz. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie, dlaczego Jezus miałby być niezmienny. Nigdzie w powyższych cytatach nie zauważyłem niczego takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie wierzysz to już ignorujesz:( czyli uważasz to za niegodne uwierzenia, mało wiarygodne, niewiarygodne.:( Jezus jest niezmienny bo tak mówi o Nim Pismo, odpowiedziałam na Twoje pytanie. Jezus dziś wczoraj TEN SAM na wieki Ml 3:6 Bw \"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się\" Dzięki temu mamy tą pewność ze Jego obietnice są prawdą, Jego Słwo jest niezmienne. On jest niezmienny. Co obiecał ma moc uczynić. Rz 4:21 Bw \"mając zupełną pewność, że cokolwiek On obiecał, ma moc i uczynić.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - wierzysz, że istnieją kosmici? Jeśli nie wierzysz wcale to nie oznacza, że ignorujesz ich. Po prostu nie wierzysz. Ignorować to znaczy być obojętnym na coś, mimo, że to coś istnieje (w przypadku rzeczy nieudowadnialnych - mimo, że się w to wierzy) - tak ja to rozumiem. Nie uważam tego za niegodne uwierzenia - niegodne uwierzenia mogło by być dla mnie coś np. w stylu satanizmu - wierzenie w coś, co uważam za ewidentnie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wierząc Bogu , nie wierzac Duchowi swiętemu, pozostaje ci tylko wierzyć samemu sobie, swoim przekonaniom. Zastanów się raz jeszcze, czy jest to dla ciebie opłacalne? Co zyskujesz ? a co mozesz stracić? wieczność jest bezcenna...... wieczność z Bogiem wiecznośc ze Stwórcą tylko zaufaj Jemu...nie ludziom, nie własnej imagnacjii, ale Bogu który daje dowody w Piśmie swiętym, uwiarygodnił Jezusa zmartwychwstaniem. Poznaj Pismo, poznasz prawde. Zebyś nie błądził... Mt 22:29 Bw \"A Jezus odpowiadając, rzekł im: Błądzicie, nie znając Pism ani mocy Bożej.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie wierząc Bogu , nie wierzac Duchowi swiętemu, pozostaje ci tylko wierzyć samemu sobie, swoim przekonaniom.\" Kamelio - jeśli ktoś nie wierzy w Twojego Boga może równie dobrze wierzyć w innego. Ale tak wierzę samemu sobie - chociaż jak każdy popełniam masę błędów, głupich czy złych rzeczy. \"Zastanów się raz jeszcze, czy jest to dla ciebie opłacalne? Co zyskujesz ? a co mozesz stracić?\" Wybacz Kamelio - ale nie traktuję tego jako rachunek zysków i strat. Nonsensowne wydaje mi się zmienianie przekonań tylko dlatego, że coś może stać się dla mnie bardziej opłacalne. Najwyraźniej nie potrafię tak. To nie biznes, a nawet w biznesie są ważne własne przekonania, no chyba, że ktoś podporządkowuje w nim wszystko kasie. Zatem gdybym zmienił zdanie pod wpływem sposobu o jakim mówisz, stracił bym siebie. Czy Bóg jest, czy go nie ma, jaki dokładnie jest - nie wiem. Ale nie mam wątpliwości, że ja jestem. Tu i teraz. I czuję, że żadnemu (powiedzmy rozsądnemu) Bogu nie spodobało by się raczej, gdybym nagle stał się podlizywaczem, bo coś mogę w ten sposób zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mówię o zysku wiecznosci, bądz jej utracie. To nie biznes, tu się nie kupuje. Bogu nie musisz się podlizywać, nie musisz płacić dobrym sobą, bo On już za ciebie zapłacił. Mozesz mu tylko zaufać lub nie uwierzyć w Niego. Nie uwierzyć Jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatem gdybym zmienił zdanie pod wpływem sposobu o jakim mówisz, stracił bym siebie. (cyt dreamer) Mt 10:39 Bw \"Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.\" O takiej postawie mowił Jezus. Myśląc w ten sposób stracisz swoje zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - Odnoszę wrażenie ,że wszystko to co jest inne niż biblia nie uznajesz za prawdę .Jezus , Bóg prawdziwy są z nami cały czas , nie tylko na stronach księgi ,której losy i związane z tym manipulacje tekstem, wszyscy znają.Każdy wierzy w takiego boga jakiego ma w sobie .Bóg przemawia do nas każdego dnia .Mozna być blisko boga w ogóle nie znając tekstu biblii a znajomość tekstu nie daje gwarancji tej bliskości.Mam wrażenie jakbyś Kamelio, zatrzymała się w czasie 2000 lat temu.Dzis też do nas bóg przemawia - często ustami innych ludzi ,wizjami , muzyką ,obrazem , zjawiskami atmosferycznymi , zbiegami okoliczności ....Wersy biblijne są właściwie tylko tekstem , etapem naszej historii .A my żyjemy po to by stawać sie coraz bardziej doskonałymi istotami .Czasy się zmieniły i nasz bóg też się zmienia choć jest taki sam , bo jest pełnią i jest poza czasem ale ukazuje nam inne aspekty swojej istoty .My też podlegamy zmianom i odkrywamy inne aspekty siebie i boga .I tak to się kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer - dalej pedagogikę , ale jest nie źle - ciekawe wykłady , warsztaty , ludzie.Szkoda mi trochę wakacji ale coś trzeba wybrać .Sponsoruje unia więc wybór był łatwiejszy.Jak tam twoje studiowanie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mt 10:39 Bw \"Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.\" \"O takiej postawie mowił Jezus. Myśląc w ten sposób stracisz swoje zycie. \" A ja uważam zupełnie inaczej. Ty uważasz, że zyskałaś życie wierząc Biblii. Ja uważam, że nie muszę niczego zyskiwać. Tak jak nie zyskałem dzisiaj tlenu, którym oddycham. I nie zyskał bym, ani nie stracił zastanawiając się nad nim. Gosiu - moje studiowanie bardzo dobrze - ze względu na to, że są wakacje. Obecnie jestem od pewnego czasu na etapie, że jednak chce się dowlec jakoś do końca tych studiów, mimo że \"moja dusza więdnie, a serce coś ściska\" :P Może kiedyś to się przyda. Już zabrnąłem tak daleko, a być może nie dokończenie ich przekreśliło by kiedyś jakąś interesującą możliwość - więc jakoś jeszcze te dwa lata przetrwam. Może później zabiorę się za studiowanie czegoś ciekawego (chociaż nie sądzę, żeby istniały u nas jakieś studia bez konieczności tępego wkuwania - a to mnie wścieka strasznie, szczególnie gdy zagadnienia zupełnie tego nie wymagają, a nawet wręcz przeciwnie - kocham polski styl nauczania :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer - potraktuj to wkuwanie jako ćwiczenie mające na celu zwiększenie ilości połączeń miedzy neuronami :) Wówczas tablica Mendelejewa albo rozkład wakacyjny pociągów wejdą ci szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę Gdybys mogła wyjaśnic mi stanowisko świadkow Jehowy odnosnie paruzji. Dlaczego Strażnica twierdzi, że Jezus juz przyszedł w sposob niewidzialny skoro Biblia uczy, że\"ujrzy go każde oko\". A ponadto przyjdzie tak jak odszedl, a wtedy wszyscy, ktorzy z nim byli widzieli jak wstepowal do nieba. A więc przyjdzie w sposób widzialny. Zresztą nigdzie w Biblii nie przeczytamy, że Jezus juz przyszedł w sposob niewidzialny. Skąd tyle nowych dat przyjścia Jezusa? Pierwszy prezes Towarzystwa Strażnica, Russell, wyznaczył ponowne przyjście Jezusa na rok 1874. Jego nastepca, Rutherford wyznaczyl inne daty: 1918, 1920, 1925. Trzeci prezes, Knorr, podał, że to rok 1914 jest tym wlaściwym rokiem ponownego przyjscia Jezusa. Jest bardzo prawdopodobne, że i ten rok bedzie wkrótce odwolany. Biblia w zadnym miejscu nie wyznacza daty przyjścia Jezusa, bo kiedy to sie stanie, \"wie tylko ojciec w niebie\". Kolejna sprawa, która mnie zastanawia to twierdzenie Strażnicy, żeJezus zaczał swoje panowanie jako król w roku 1914. Od momentu wniebowstapienia do w/w roku czekał na ogloszenie Go królem i przekazanie mu wladzy przez Jehowę. Tymczasem sam Jezus będąc jeszcze na ziemi powiedział o sobie: Dana jest mi wszelka wladza na niebie i ziemi. A jeśli byla mu dana wszelka wladza to musiał juz wtedy panować jako król. Dlaczego Towarzystwo Straznica zdetronizowalo Jezusa na ponad 1900 lat? Kolejna sprawa to istota niewolnika. Mowi o nim zaledwie jeden werset, bodajże w Ewangelii Mateusza. Potwierdza ja jeszcze Łukasz. Myśle, że ten werset znasz. Mowi on wyraźnie, że, kto okaże sie tym niewolnikiem wiernym i roztropnym osądzi wyłącznie Jezus, kiedy przyjdzie ponownie. Tymczasem Russell sam siebie uczynil niewolnikiem, nie pytając nikogo o zdanie i to jeszcze przed rokiem 1914, kiedy Strażnica jeszcze na Jezusa czekała. I tak juz zostalo: kolejni prezesi Towarzystwa Straznica byli automatycznie niewolnikiem wiernym i roztropnym. Wbrew Biblii w jednej osobie. Kamelio, proszę o podanie wersetów, ktore potwierdzaja moje slowa, bo ja nie mam kiepska pamięć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gad kopalny
:D ja też poczekam na odpowiedź niech się wytłumaczy z tych machinacji :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopalny gad
do gada kopalnego A samemu zapytać to co? Na gotowe przychodzisz? :D Łuski w myśleniu przeszkadzają? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ap 1:7 Bw \"Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.\" Mt 24:30 Bw \"I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,\" Dz 1:11 Bw \"i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.\" Mt 24:36 Bw \"A o tym dniu i godzinie nikt nie wie; ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko sam Ojciec.\" Mt 28:18 Bw \"A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.\" 45) Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? (46) Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. (47) Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. (48) Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, (49) i zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami, (50) przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna. (51) I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (Ew. Mateusza 24:45-51, Biblia Warszawska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(24) Gdyż wszelkie ciało jest jak trawa, a wszelka chwała jego jak kwiat trawy. Uschła trawa, i kwiat opadł, (25) ale Słowo Pana trwa na wieki. A jest to Słowo, które wam zostało zwiastowane. (1 List Piotra 1) dreamer, wszelkie ciało, wszelki człowiek jest jak trawa, dziś jest jutro go nie ma. Twoja madrośc i filozofia uschną jak trawa, ale Słowo Boga trwa na wieki. I tylko Ono jest wiarygodne i prawdziwe. Jemu warto zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×