Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość ele
hej, mam pytanie odnośnie grzechów. Otóż grzechy rozróżniamy na lekkie i ciężkie. Chciałabym wiedzieć jakie zaliczamy do tych lekkich a jakie do ciężkich? Proszę o dobre potraktowanie tego pytania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gad kopalny
do kopalnego gada ty diplodoku :p co ja bede zadawał pytania skoro i tak wiadomo, że Noe nas nie zabarał i już tylko może nas Park Jurajski uratować niech zmiennocieplność będzie ci adekwatną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele
upu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wejdź
ele na forum dla katolikow i tam zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele
podpowiedz jeszcze gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ele
up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kopalniany gad
gad kopalniany Dam ci diplodoka! Poczekaj! :D Ty pitekantropusie. O, sorry to czlowiek. :( A gad kopalniany to jakis tyranozaurus albo inna poczwara. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a co z tą niezmiennością Jezusa? Wykręciłaś się Duchem świętym od odpowiedzi, ale czy w Biblii, na której się opierasz, jest coś o jego niezmienności? Dlaczego nie mógłby się zmieniać? Co o tym sądzisz Ty sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie upierałabym się tak przy tym, że kto nie wierzy ten ignoruje w ten sposob. To nielogiczne. Wiara to łaska od Boga tak naprawdę, uważam że to Dar,który jedni przyjmują, a inni nie.Którym jednym juz było dane,a inni dopiero otrzymaja. :) To, że Dreamer nie wierzy dzisiaj, nie oznacza, że nie uwierzy\"jutro\". Bądzmy dobrej myśli.Co by nie było oceni nas i tak Bog. :) Najważniejsze, byśmy my wierzący nie lekceważyli Boga. :) Pozdrawiam. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer ja się nie wykręcam, już ci odpowiedziałam 2 razy Ml 3:6 Bw \"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się\" Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" Jezus się nie zmienia. Jezus to pełnia Boskości. Jest stały w przekonaniach. Gdyby był zmienny nie można by było na Nim polegac bo mógłby zmienić zdanie . Obiecał zycie wieczne, co obiecał to uczyni, bo się nie zmienia. To jest wielka pewnośc. Uzdrawia jak uzdrawiał kiedyś. Oczyszcza, zbawia, karmi i błogosławi tak jak błogosławił. Jest taki sam teraz i na wieki. Bóg się nie zmienia, nie wycofuje się z raz danego Słowa, dlatego powiedział: Słowo moje trwać będzie na wieki. a ja myslę odpowiesz na pytania spadam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dzis bylam na pogrzebie 16-letniej dziewczynki,ktora w cierpieniach trwajacych 3 lata umarla na raka mozgu ksiadz na mszy powiedzial cos takiego \"umarla,bo spodobala sie Bogu\" kto mi to moze wytlumaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królewno, trzeba by katolickiego księdza zapytać ja powiem tyle: młodość nie chroni przed umieraniem, w sensie cielesnym. Nigdy nie wiemy kiedy bieg naszego ziemskiego życia się zakończy. Ale Jezus gwarantuje zycie wieczne, gwarantuje ze dusza nigdy śmierci nie dozna. I to najwspanialsza nowina, ze KTO WE MNIE WIERZY CHOCBY I UMARŁ ZYĆ BEDZIE NA WIEKI- powiedział Pan ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ml 3:6 Bw \"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się\" Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" Dziękuję Kamelio. O to pytałem. Choć ja osobiście rozumiem to tak, że nie zmienia się co do sensu, istoty, swoich powiedzmy przekonań - tak jak rzeka czy niebo - w sensie tego co widzimy, gdy podniesiemy głowę - (i chyba wszystko inne nam znane), które ani chwili nie trwają dokładnie takie same - jednak pozostają ciągle rzeką czy niebem. Dlatego tak wypytywałem o to. \"umarla,bo spodobala sie Bogu\" \"kto mi to moze wytlumaczyc?\" Królewno - ja mam własne tłumaczenie, choć nie wiem czy Cię usatysfakcjonuje - księża czy osoby duchowne każdego innego wyznania to tacy sami ludzi jak wszyscy inni - bywają wśród nich też pieprznięci, głupi czy ignoranci, albo osoby, które określa się \"nawiedzonymi\" (oderwani od rzeczywistości - bujający w sferze duchowości, podczas gdy przychodzący do nich człowiek martwi się akurat np. tym, że jego rodzina nie ma co jeść - a w odpowiedzi taki ksiądz daje mu wykład teologiczny). I to jest wytłumaczenie wg mnie. Tak samo są wśród nich oszuści, krętacze, złodzieje itd. itd., a także ludzie dobrzy, kochający ect. ect. (no chyba, że ktoś jak mój znajomy twierdzi, że wszyscy księża to pedofile - ale to najwyraźniej wyraz jakichś jego problemów - bo nigdy nie da się tak generalizować ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak pomyslalam,hmm .......,,aczkolwiek wolalabym jednak Bogu sie nie spodobac\'\' dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
królewno, Bogu podobają się wszyscy ludzie, nie tylko podobaja- On wszystkich KOCHA, nie podoba Mu się grzech który czynią. i dlatego ratuje ich przed śmiercią wieczną, dając tym którzy uwierzą w Niego zycie wieczne. J 3:16 Bw \"Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolewno a ja sie ciesze, ze spodobalam sie Bogu. Jestem gotowa na spotkanie z Nim. Kiedy zawola mnie po imieniu polece jak na skrzydlach do mojego Zbawcy. Juz nie moge sie doczekac, nogi sie wyrywaja. Wiem tez, ze Pan mnie nie wola, bo mam tu jeszcze cos do zrobienia. \"Albowiem zyciem dla mnie jest Chrystus a smierc zyskiem. A jesli zycie w ciele umozliwi mi owocna prace, to nie wiem co wybrac. Albowiem i jedno i drugie mnie pociaga: pragne rozstac sie z zyciem i byc z Chrystusem, bo to daleko lepiej; lecz z drugiej strony pozostac w ciele to ze wzgledu na Was rzecz potrzebniejsza\" fl 1;21-24 kilka dni temi Pan nas ochronil przed szalona kobieta, ktora wymusila na nas pierwszenstwo przejazdu. Widziala nas dobrze, bo bylismy na prostej drodze. Zwolnila a potem przejechala nam przed nosem. Ostre hamowanie, mielismy juz row przed oczami, cudem utrzymalismy sie na drodze. mamy tu jeszcze duzo do zrobienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 15:16 Bw \"Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam.\" dziękuję Ci Panie Jezu ze mnie wybrałes 🌻 ze przeznaczyłeś do zycia wiecznego🌻 ze spodobałam ci się ❤️ ze gdy zawołasz mnie po imieniu wpadnę prosto w Twoje kochające ramiona ❤️ mój Zbawco...mój Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 10:28 Bw \"I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.\" J 10:29 Bw \"Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.\" to słowa Zbawcy Jezusa Chrystusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a ja mysle,ze ksiadz mial na mysli to,ze Bog wzywa nas do siebie wtedy,kiedy mu sie to podoba.Z przeczytanej lektury wiem,ze jest to zawsze najlepszy moment dla kazdego z nas.My z naszego punktu widzenia odbieramy to jako jakas \"kare\"ale wystarczy przeczytac Marie Simme-Moje Przezycia z Duszami Czysccowymi,zeby wiedziec iz zadna z dusz bedacych zaledwie w czysccu nie chcialaby za nic wrocic do zycia ziemskiego.Posiadaja one bowiem takie poznanie,o ktorym my nie mamy pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę Nie znam odpowiedzi dlaczego tak jest? Dlaczego świadkowie Jehowy tak uważają. Czym sie kieruja glosząc takie nauki. Nie wiem. Próbują to ustalić, ale jak dotąd bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę Jeden jest pośrednik między Bogiem a ludźmi - Jezus Chrystus. I znów niewolnik z Brooklynu odsunął Jezusa i sam siebie zrobil kanałem łączności (pośrednikiem) między Jehową a współwyznawcami. Nauki, ktore rozpowszechnia sa jakoby naukami plynącymi od Boga Jehowy. Ale pomylek i klamstw w tych naukach jest tak duzo, że \"średniomyslący\" czlowiek powinien zacząć sie zastanawiać dlaczego Jehowa tak często sie myli. I czy to Jehowa się myli. Świadkowie Jehowy każdą zmiane w w dogmatach nazywaja \"nowym światłem\" lub \"nowym zrozumieniem\". Odnoszę wrażenie czytając wyjasnienia Straznicy, że albo Jehowa sie bawi albo sam nie rozumie tego co podaje \"niewolnikowi wiernemu i roztropnemu\" albo rozmysla sie i zmienia zdanie. Czy nie uważasz, ze takie stawianie sprawy jest obrazą dla Boga? Przykład \"pomyłki Jehowy\" według \"niewolnika\": Kim jest jeżdziec na białym koniu (czterech jeżdźcow Apokalipsy). W 1917 roku tak pisze o nim Straznica - To \"Biskup Rzymski, embrion papieża, osobowy przedstawiciel Szatana\". Dzisiaj - Jeździec trzyma łuk, a więc bron zaczepną, ale dano mu tez koronę. ... Jan widzi go w niebie w historycznej chwlili. ktora nadeszla w roku 1914. Jehowa oswiadczyl wtedy: To ja ustanowilem mego krola, następnie wyjaśnil, że uczynil to, aby dać mu w dziedzictwo narody. A więc mowa tu o Jezusie Chrystusie. To nieszczęście mieć takiego niewolnika, ktory raz w jeżdźcu widzi osobowego przedstawiciela szatana, a raz Jezusa Chrystusa. Czy te nauki pochodzą od Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czy te nauki pochodzą od Boga?\" Spadam - a robi Ci to różnicę? Wydaje mi się, że lepiej zastanawiać się nad pochodzeniem nauk w które się wierzy. Yagon - z ciekawości - ta Marie Simme (jakkolwiek się odmienia) w jaki sposób przeżywała cokolwiek z tymi \"duszami czyśćcowymi\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Myślę, że każdy piszący tu ma jakiś cel w tym pisaniu. Ty wiesz dlaczego tu piszesz i jak piszesz, a ja się moge tylko domyślać. Ja tez wiem co piszę, jak piszę i dlaczego piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×