Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Belaiza, ja mam w chacie nawet w nocy upał. Dopiero nad ranem nieco sie wychladza, do 26 stopni. Niestety. Dzisiaj jest juz przyzwoicie. W domu 26 stopni, mimo przeciągów, ale na dworze chyba mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak to jest jak sie mieszka w domu, w ktrym jest koscielny chlodek. Szybko sie zapomina jak to jest w bloku, od kilku lat mam szczescie mieszkac w mieszkaniu a teraz w domu, gdzie latem chlodno a zima cieplo. Przepraszam. U nas nadal upaly, nie wychodze prawie na dwor. Chyba sie trzeba zaczac modlic o deszcz, bo mi rece sie wydluza od noszenia konewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek w trampkach
I topik wymarl. Nie ma juz nikt nic do dodania?Zadnych pytanian doczycacych biblii? Wszyscy juz wszytko wiedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Kamelia wyjechala, a reszta sie nie zna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna macie religie baleiza i
Podnosze bo warto przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Witaj po wywczasach. Teraz ten topik ożyje. Mam nadzieję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wattcher
spadam-ty o religii?Alez to chyba jakis podszyw.Hahahahaha aLEZ NIEKTORZY TO HIPOKRYCI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prz 20:11 Bw \"Nawet po uczynkach można poznać chłopca, czy jego charakter jest czysty i prawy.\" Ga 5:22 Bw \"Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,\" J 13:35 Bw \"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.\" PO TYM POZNAJĄ WAS ....PO MIŁOSCI TO HOLOGRAM CZŁOWIEKA JEZUSOWEGO Rz 12:9 Bw \"Miłość niech będzie nieobłudna. Brzydźcie się złem, trzymajcie się dobrego.\" choćby człowiek zwał się księdzem chocby człowiek zwał się pastorem chocby kościól zwał sie Chrystusa choćby człowiek nazwał się chrzescijaninem a brak mu miłości...nie jest uczniem Jezusa Mt 7:15 Bw \"Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!\" Mt 24:11 Bw \"I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.\" 1J 4:1 Bw \"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.\" Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" TO JEST WOLA OJCA J 13:34 Bw \"Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem; abyście się i wy wzajemnie miłowali.\" J 15:12 Bw \"Takie jest przykazanie moje, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.\" J 15:17 Bw \"To przykazuję wam, abyście się wzajemnie miłowali.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A MOZE KTORAS
Kamelio-czy zechcialabys napisac- jakiego jestes wyznania? I jak dlugo czytasz Pismo Sw.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 13:25 Bw Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. A kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę, i odszedł.\" (26) A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol. (27) Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swojej roli? Skąd więc ma ona kąkol? (28) A on im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go? (29) A on odpowiada: Nie! Abyście czasem wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy. (30) Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do mojej stodoły. dlatego wazne są oczy i uszy. Oczy by wiedzieć na kogo patrzeć, uszy, by wiedzieć kogo słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sympatyzuje z Kościołami Protestanckimi, kosciołami ewangelicznych chrześcijan, czyli tych wszystkich ludzi dla których Pismo Święte jest jedyną wykładnią życia i przekonań. Jestem członkiem denominacji Kościoła Zielonoświątkowego. czytam Pismo od 10 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A MOZE KTORAS
Dzieki za odpowiedz,a co to jest "denominacja" Kosciola zielonoswiatkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denominacje to inaczej nazwy wyznań. Jest wiele denominacji protestanckich. Ale o nie oznacza ze któraś jest wlasciwa a inna już nie. To NAZWA. mogę powiedzieć ze należę do Kościoła Jezusa Chrystusa. To wielka ogólnoświatowa społeczność ludzi którzy ufają Jezusowi i naśladują Go. Istnieje wiele różnych zborów czy parafii. Być chrzescijaninem to należeć do kościoła Miłości. Jezus jak cement wiąże ludzi którzy oddali Mu swoje serca i służą Mu całym swoim sercem z całych sił i duszy swojej i życiem swoim pokazują to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllinna
gdzie autorka się podziała? Do autorki: Czy jesteś świadkiem Jehowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A MOZE KTORAS
A co myslisz o Kosciela Rzymskokatolickim.Zielonoswiatkowcy tez sa przeciez katolikami.Jaka jest roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllinna
nie rozumiem Zielonoświątkowców, są nachalni, męczący, a jak się z nimi nie zgadza stają się niemili, wszyscy na których trafiłam tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już sie wypowiadałam wielokrotnie tu na tym topiu o Kościele Rzymskim. Nie jest wierny w całości Pismu Świętemu. Rozpowszechnił nauki sprzeczne z Pismem Świętym Jest tego bardzo dużo. Byłam katoliczką. Poznałam Biblię. I jestem teraz uczniem Pana:):):):) Kocham Jezusa Chrystusa. Kocham Boga Jedynego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malllinna
i nigdy nie mówią wprost o co im chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi nie mogę odpowiadać za każdego zielonoświątkowca, czy każdego protestanta. Bo kazdy sam zda sprawę przed Panem.:):):) Niech Cię Bóg błogosławi i da Ci dobry dzień. Zmykam.:):):) papap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kompletnie nie moge sie zgodzic z tym,ze Kosciol Katolicki odszedl od Biblii.Podobnie nie moge sie zgodzic z pozostalymi twoimi twierdzeniami.Mialem doswiadczenia z Zielonoswiatkowcami podobne do maliny.Nie mozna sie moim zdaniem sztywno trzymac tekstu.To,co robi Kosciol Katolicki jest tym czego nauczal wlasnie Jezus,ktory wlasnie oskarzal faryzeuszow o to,ze prawo(zapisy slowne)postawili ponad uczynkami.Przeciez Bog przez Pismo Swiete do nas mowi.Z tej mowy cos chyba wynika.?Pismo Swiete jest nazywane Starym i Nowym Testamentem,a wiec wola Boga ktora mamy niejako wykonac.Wykonywac cudza wole znaczy dzialac.Dzialanie sila rzeczy musi sie przejawiac na wielu plaszczyznach i w wielu dziedzinach,ale zawsze trzymajac sie zapisu-Slowa ktorego ani na jote nie wolno nikomu zmienic.To jest sens zycia Ewangelia.Faryzeusze ktorych Jezus ganil,zastanawiali sie np.czy przeniesienie czegos na metr jest juz praca,czy moze do metra mozna.Albo do wykonywania prac w dni w ktorych im nie bylo wolno pracowac wynajmowali innowiercow.Do takich wlasnie absurdow prowadzi sztywne trzymanie sie samych tekstow,przy jednoczesnym nie zwazaniu na ich przeslanie.Nie mozna przeciez Boga ograniczac,mowiac ze zadal od nas tylko tego,co jest napisane i kropka.Duch Swiety pomaga nam w tych wlasnie dzialaniach.My jednak nie powinnismy sie na niego zamykac. Kosciol Katolicki dziala pod natchnieniami Ducha Swietego.Z takich wlasnie natchnien pochodza dogmaty dotyczace m.in. Matki Boskiej,czy celibatu ksiezy.To oczywiscie jest wykorzystywane przez wrogow Kosciola jako argument przeciwko niemu.Jednak oredzia jakich jwestesmy swiadkami w coraz to wiekszej liczbie miejsc na swiecie,przekonuja nas o prawdziwosci,o dobrym kierunku dzialan Kosciola w zgodzie z Ewangelia.Jak zatem mozna zarzucac Kosciolowi Katolickiemu jakies odstepstwo-samym bedac odstepca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W roku 666 powstal Islam.Powstal po to,zeby zniszczyc Chrzescijanstwo.Z chwila jego powstania zaczely sie ataki Muzulmanow na Europe i okoliczne kraje.W 1332 powstala filozofia sprzeciwiajaca sie naukom Kosciola Rzymskokatolickiego.Po roku 1332 nastapily rozlamy w Kosciele.Z tamtego okresu zaczynamy slyszec o niezgodzie i ...nowych Kosciolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A MOZE KTORAS
No dobrze,ale jakie sa roznice miedzy tymi Kosciolami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W marcu 1683 Rzeczpospolita, wobec zerwania przymierza przez Francję, zawarła sojusz z cesarzem Leopoldem I przeciwko Turcji, będącej sojuszniczką Francji. Turcy szykowali się wtedy do wielkiej wyprawy wojennej i Sobieski obawiał się, że uderzą z terenu Podola na Rzeczpospolitą, na Lwów i Kraków. Fortyfikował więc te miasta i zarządził zaciąg do wojska. Turcja uderzyła jednakże na Austrię i po trzech miesiącach armia wielkiego wezyra Kara Mustafy obległa Wiedeń. Nie czekając na posiłki litewskie, Sobieski z wojskiem koronnym pomaszerował w błyskawicznym tempie (400 km w 8 dni) na odsiecz stolicy austriackiej. Pod jego dowództwem, w dniu 12 września 1683 rozegrała się wielka bitwa pod Wiedniem, która zakończyła się pogromem Turków. Zginęło ich 15 000, a chrześcijan zaledwie 3000. Papież Innocenty XI ustanowił z tej okazji na dzień 12 września święto imienia Maryi, które obchodzone jest po dzisiejszy dzień. 9 października, w marszu przez Węgry za cofającymi się Turkami, Sobieski odniósł jeszcze jedno znaczące zwycięstwo pod Parkanami, gdzie padło 9000 wrogów, a w grudniu wraz z całym swym wojskiem wrócił do Krakowa. W 1684 Rzeczpospolita weszła w skład Świętej Ligi zawiązanej przez Austrię, Wenecję i papieski Rzym przeciwko Turcji. Wojna z Turcją trwała więc dalej i w następnych latach Polacy podjęli kilka wypraw na Podole, Mołdawię i Wołoszczyznę, jednakże bez istotnych sukcesów militarnych. Przyczyniły się do tego intrygi nowej opozycji – Sapiehów, układających się z królem pruskim Fryderykiem. Sobieski traktował ich tak jak Paców  łagodnie, gdyż nie chciał nowych wojen domowych. Koncentrując się na wojnach z Turcją, Sobieski nie potrafił już zreformować ustroju państwa, zdobyć terenów nadbałtyckich-Prusow,by przywrocic je do Polski.Tak wygladaly decydujace o dla nas wszystkich,czasy dosc odlegle.To wielkie zwyciestwo zakonczylo na zawsze ataki na Europe,majace na celu zniszczenie Chrzescijanstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio mówisz o miłości, i dobrze to powinna być jedyna religia:) Nie sztywne trzymanie się zapisów i nazywanie tego testamentem Boga i walka o zapisy. Życzę Wam mądrego oddania nie ślepego złego oddania, życzę Wam dobrej wiary nie ślepej złej wiary. Życzę Wam dotarcia do Królestwa Bożego w Was, Królestwa Bramicznego w Was, odkrycia PRAWDY w sobie, jedynej uniwersalnej i wiecznej prawdy. Jezus i inni oświeceni od wieków pomagają ludziom wyzwolić się z cierpienia i ignorancji, ale zbawiamy się sami, więc mądrze pomnażajcie swoje talenty. "Nie wszyscy którzy mi mówią Panie , Panie wejdą do królestwa", nie wszyscy, ale Ci dla których Jezus, Budda Kriszna etc. będą na tyle inspiracją że zdołają urzeczywistnić cechy tych mistrzów w sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" Wola Ojca na którego wskazuje tu Jezus zawarta jest na kartach Biblii. Testament , który piszemy do swoich dzieci jest \"ostatnią wolą\" . Bóg też dał swoim dzieciom Testament byśmy wiedzieli jak żyć, jak postępować, by naszemu Bogu Ojcu sie podobać. 2Tm 3:16 Bw \"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości,\" Pismo jest po to też by wykrywać błędy w postępowaniu, by poprawiać swoje życie i poznawać Bożą sprawiedliwość. Mk 12:24 Bw \"Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej?\" błądzenie wynika z nieznajomości Pism. Kto zna Pisma zna Boga J 5:46 Bw \"Gdybyście bowiem wierzyli Mojżeszowi, wierzylibyście i mnie. O mnie bowiem on napisał.\" O Jezusie mówią Pisma, Więc yagonie, jeśli Biblia mówi ze 2 przykazanie brzmi Kpł 26:1 Bw \"Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.\" to to jest wola Ojca Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" nie ma innego imienia danego ludziom oprócz Jezusa którego należy wzywać (nawet jak by to imię było Jan Paweł 2, nawet Maria matka Jezusa, nawet wszyscy święci) bo oni są ludzmi, stworzeniami Boga, a Bóg , tylko On jest Bogiem i do Niego należy modlić się , przed Nim się kłanaić i Jego czcić. On jest Stwórcą naszym. 1Tm 2:5 Bw \"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,\" nie ma innych \"pośredników\" (Maria, święci Jan Paweł 2) Mt 23:9 Bw \"Nikogo też na ziemi nie nazywajcie ojcem swoim; albowiem jeden jest Ojciec wasz, Ten w niebie.\" Ojciec Swięty to nie papiez, to Bóg nasz Ojciec zagubiony gdzieś w polskim katolicyźmie wsród pomników i czci Jana Pawła 2 :( J 6:54 Bw \"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.\" J 6:56 Bw \"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.\" Katolicy zostali pozbawieni wieczerzy Pańskiej pod 2 postaciami wina i chleba. Tylko grupa \"uprzywilejowanyc\" ma takie prawo. Mt 26:27 Bw \"Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;\" ........ Yagon i jeszcze bardzo dużo tego jest. :( Tylko Jezus, Wzywaj Jezusa a będziesz zbawiony. Rz 10:13 Bw \"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\" Trzymaj się mocno Pana i krocz tylko za Nim, słuchaj tylko Jego w Jego Piśmie a odnajdziesz drogocenną perłę. Bóg z Tobą. J 8:32 Bw \"i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi.\" Dz 5:29 Bw \"Piotr zaś i apostołowie odpowiadając, rzekli: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi.\" Słuchanie Boga (Jego woli w Biblii) jest wazniejsze niz ludzkiej Tradycji. Bóg z Tobą yagon. Módl się do Ducha swiętego by pokazał Ci jaka jest Jego WOLA. Ja tak zrobiłam i On pokazał mi prawdę. Całym sercem życzę Ci tego ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie wszyscy którzy mi mówią Panie , Panie wejdą do królestwa\", nie wszyscy, ale Ci dla których Jezus, Budda Kriszna etc. będą na tyle inspiracją że zdołają urzeczywistnić cechy tych mistrzów w sobie. (cyt mała) Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" WOLA OJCA: Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" nawet Budda, Kriszna, ..etc Bóg dał Jezusa. JEZUS. Rz 10:13 Bw \"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie wszyscy którzy mi mówią Panie , Panie wejdą do królestwa\", nie wszyscy, ale Ci dla których Jezus, Budda Kriszna etc. będą na tyle inspiracją że zdołają urzeczywistnić cechy tych mistrzów w sobie. (cyt mała) Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" WOLA OJCA: Dz 4:12 Bw \"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.\" nawet Budda, Kriszna, ..etc Bóg dał Jezusa. JEZUS. Rz 10:13 Bw \"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×