Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

kontaktowa,jak dla mnie drogi sa tylko dwie,waska lub szeroka,wiec albo idziesz jedna albo druga. Z reszta zobaczcie sami,kamelia ocenia np.SJ po roznosciach zaczerpnietych w necie.Nie znajac SJ od srodka,gdyby tylko troszke wiecej w niej milosci do blizniego bylo,pewnie dawno by zrozumiala,ze sie myli i szuka wrogow nie w tych ludziach.Ja mam tylko nadzieje Kamelio,ze skoro uznalas mnie za siostre,zastanowisz sie nad tym dlaczego.Zaden czlowiek nie jest rowny drugiemu,wiec nie mozesz na podstawie wypowiedzi jednej czy dwu osob oceniac calosci. Owszem SJ mieli rozne wpadki i ja o tym wiem,ale nie przerecaja kota ogonem,a przyznaja sie do tego ze wybiegali czesto w przyszlosc,teraz staraja sie tego nie robic.Niestety sa tylko ludzmi,maja przyziemne cechy,a wiec i grzeszni.Kazda religia ma cos do zarzucenia,ale najwazniejszy jest owoc jaki wydaje.A nie powiesz mi ze u nich nie ma milosci,bo .....jest.To najwazniejsze. Pozdrawiam ,dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam inne pytanie
Bóg Stworzył adama i ewe i to byli pierwsi luzie na ziemi, zostali wygnani z raju no i pozniej mieli dwoje dzieci: kaina i Abla.któryś sie musiał z matka puscic zeby na ziemi powstało wiecej ludzi czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Jak wiadomo są równi i równiejsi:)Ale nie chce mi się cofać więcej niż 4 strony wstecz,więc powiedzcie proszę,o co idzie z tym 1914 rokiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontaktowa jasna krowa
widze ze nie czytasz wnikliwie Pisma Swietego.Jesli chcesz znac odpowiedz na to pytanie z kim Kain mial dzieci to przeczytaj Ks.Rodzaju 5:4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli mamy Jednego Ojca w niebie to jesteś siostrą, ale jeśeli uważasz ze Jezus jest niewidzialny od 1914 roku to chyyba musisz siostrzyczko zweryfikować trochę swoje poglady na temat drugiego przyjscia Jezusa, skoro Go znasz i skoro stwierdzasz że go kochasz.bo Jezus powiedział ze \'Przyjdzie na ziemię po raz drugi na obłokach i kazde oko go ujrzy i każde kolano się przed nim zegnie\" \"w chwale ojca\" WIDZIALNY poprostu każdy go zobaczy, każdy miło by było gdybyś dalej była mi siostrą:), ale muszę cie zawiesć mamy inne poglądy na temat wielu spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owszem SJ mieli rozne wpadki i ja o tym wiem,ale nie przerecaja kota ogonem,a przyznaja sie do tego ze wybiegali czesto w przyszlosc,teraz staraja sie tego nie robic. kiedys wyznaczali daty konca teraz juz sie z tego wycofali? jezeki kochasz Boga i chcesz mu słuzyc ...to dla mnie nie ma barier wyznaniowych. sa jednak pewne sprzecznosci z pismem z którymi nie moge sie zgodzic tak jak z ta niewidzialnoscia min. z 144 tys. i jeszcz kilku podobnym...poprostu w tym mie mozna sie zgodzic, w miłosci bozej owszem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj wycofali się z wyznaczania Armagedonu....to moze dziś wycofają sie z niewidzialnego jezusa na ziemi , a moze za tydzień wycofają sie z Jezusa od 1914r po prawicy... a powiedz siostrzyczko:) dlaczego piszecie \"raporty\" z \"pracy pionerskiej\" ? dlaczego jesteście tak kontrolowani? musicie wykazać sie ile zdziałaliście? a jeżeli chodzi o powtórne przyjście Jezusa na ziemię; \"Przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyscie i wy byli tam gdzie ja jestem\" Jan 14.3 \"Ten Jezus wzięty od was do nieba przyjdzie tak samo jak WIDZIELIŚCIE Go wstępującego do nieba\"DZieje apost. 1.11 \"sam Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła i na dzwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. Potem my żywi i pozostawieniwraz z nim bedziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, w ten sposób zawsze będziemy z Panem\" 1 tes. 4, 16, 17 ( Pan zstąpi z NIEBA- WIEC JEST TERAZ GDZIE? W NIEBIE!!!,zobaczymy go bo \"pofruniemy wprost do Niego, wiec widzialny czy niewidzialny?) \"wiemy ze gdy się to ujawni, bedziemy do Niego podobni, bo UJRZYMY go takim jakim jest\"1 jan 3.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swiadkowie nie uznają Jezusa za Boga, to prawda? On jest Bogiem i ma Boskie atrybuty....ale o tym moze jutro:) no i jeszcze dlaczego nie uczestniczycie w wieczerzy? tylko mijaice się z chlebem i winem \" Jezus powiedział jedzcie i pijcie...bo śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie....\" moze dlatego ze wg was już przyszed? lub (druga opcja....tylko 144 tys. i żaden z was już się w tej liczbie nie zmieścił sorry sorry ale te absurdy nie mają zadnego poparcia w piśmie, jeżeli mi je pokażecie to możemy dyskutować cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Kamelio już o tym pisałam a Ty ciagle swoje raporty są dla statystyk, a Bogiem tego swiata jst szatan jesli nie wiesz :O niegodziwiec zadzi tym swiatem. dadty konca nikt nigdy nie wyznaczył moze jakis jasnowidz ale SJ nie są jasnowidzami, tez to powtarzam a ty wałkujesz jeden wątek, 1444 tys wybranych i wielka rzesza nie rozruzniasz tych słow. Z niczego sie nie wycofują, pamietasz o nowym swietle. Bóg mówił ze ujzymy nowe swiatło wtedy gdy to bedzie potrzebne, jesli Twój kosciól nie wprowadza zmian to rzeczywiscie opiera sie na pismie swietym :O obchodzimy pamiatke smierci Jezusa wtedy popjawia sie chleb i wino nie wiedzuialas o tym, niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
przepraszam bogiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
kazdy Go zobaczy tak to o czym mowią wersety gdy jezus tłumaczy uczniom jak poznać obecność jezusa, po znakach a nie po tym ze go zobaczym na chmurce, to jest absurd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pamietaj ze ja nie jestem SJ tylko zainteresowaną, i nie mam wiedzy zeby dyskutować z kobieta starsza o kilkanascie lat, ale juz po raz kolejny odpieram twoje komentarze a ty jak grochem o sciane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie spokój z tym bogiem. Zamiast spierać się o to czy bóg istnieje i czy biblia mówi prawdę, trzeba żyć i czynić dobro dla cierpiącego człowieka, tego chciał i Jezus i Budda. Wielcy tego świata powinni to zrozumieć. Szczególnie politycy. Ech ta polityka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) dokladnie , nie ma się o co spierać, jest jak jest co to ma za znaczenie wobec wieczności? afery, afery, afery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten spór wygląda trochę tak - \"jak pomóc umieracjącemu z głodu?\" - jedni mówią, że nalezy tylko tak, drudzy że wcale nie, bo zupełnie inaczej, czasem włączy się jakiś trzeci i dopiero robi się afera, dojdzie jeszcze kilku i za jakiś czas już się tak zwalczają, że nie pamiętają, o co chodziło na początku w całej sprawie - a umierający już dawno umarł. Ale oni długo się jeszcze będą kłócić - bo przecież muszą mieć \"rację\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszło mi na mysl, nie wiem czyje to „mamy tendencję do ulegania przeświadczeniu, że \"nasz\" model rzeczywistości sam w sobie jest rzeczywistością, zapominając, że ograniczone są wszystkie modele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli, że np. wszyscy możemy mieć rację albo np. wszyscy się mylić? A może jednocześnie i mieć rację i się mylić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma swoją prawdę ;) taką na jaką zasługuje :) Rozmawiałam z kims na innym topiku, ten ktoś stwierdził, że Einstein był ateistą, on sam siebie okreslał jako głęboko więrzącego ateistę. Dla mnie oczywiste że mial jakiś wiekszy wgląd.Eistein określał swoje poglądy określał jako religijne odczucie kosmicznego porządku.Odpowiadając na telegram rabina Nowego Jorku (Czy wierzy Pan w Boga. Stop. Odpowiedź zapłacona do 50 słów) stwierdził: Wierzę w Boga Spinozy, który ujawnia się w harmonii wszechbytu, a nie w Boga, który interesuje się losem i działaniami ludzkości.\"Ja też w takiego Boga wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dowcip mi się przypomniał;) Powódź w prowincjonalnym miasteczku. Ewakuacja ludności. Wojsko puka do kaplicy: - Proszę księdza, niech ksiądz ucieka! Ksiądz się utopi! - Nigdzie nie idę, wierzę w Opatrzność Boską. Po trzech godzinach ksiądz siedzi na ostatnim piętrze parafii. Podpływają motorówka: - Proszę księdza, niech ksiądz ucieka! Ksiądz się utopi! - Nigdzie nie idę, wierzę w Opatrzność Boską. Minęły kolejne godziny, ksiądz na szczycie dzwonnicy. Podpływają znowu. - Proszę księdza, niech ksiądz ucieka! Ksiądz się utopi! - Nigdzie nie idę, wierzę w Opatrzność Boską. Piętnaście minut i ksiądz już z wyrzutami u Pana Boga. - Panie Boże, no jak tak można? Swojego wiernego sługę zawieść? A tak wierzyłem w Opatrzność... - Głupcze!!! Trzy razy po ciebie ludzi wysyłałem!!!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wierzę w Boga Spinozy, który ujawnia się w harmonii wszechbytu, a nie w Boga, który interesuje się losem i działaniami ludzkości.\" Dzięki Malutka - już wiem pod co mogę się podpisać. Chociaż jakoś z twierdzeniem Spinozy, że wszystko jest zdeterminowane się nie zgadzam. A nawet jeśli takowym jest - to wolę o tym nie wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój nie masz za co dziękować, jeśli szukasz prawdziwie i ufasz sobie dowiesz się dowiesz się. Nie musisz się zgadzać:) „Substancja ta, czy nazwać ją Bogiem, czy też naturą, była w systemie Spinozy siłą całkowicie bezosobową, aczkolwiek racjonalną, a dokładniej źródłem wszelkiej racjonalności. \"Dowód\" na racjonalność tak rozumianej substancji był przeprowadzony w duchu Kartezjusza. Skoro istnieje możliwość uporządkowania własnych myśli w spójny system, to znaczy, że natura też jest racjonalna, gdyż gdyby nie była, myśli również nie mogłyby nigdy utworzyć racjonalnego zbioru, skoro są one stworzone z tej samej substancji, co wszystkie inne przejawy istnienia. W świecie Spinozy nic się nie może dziać przez przypadek, wolnością jest w nim zrozumienie konieczności (koncepcję tą rozwinął potem m.in. Hegel). Wolny człowiek to taki, który nie podlega żadnym innym ograniczeniom, poza tymi, które sam na siebie nałożył. Prawa przyrody zaś należy zaakceptować. Ich zrozumienie jest istotą wolności.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio zauwaz jak tylko powiedzialam kim jestem,juz mnie atakujesz. Spokojnie kochana. Po kolei,z gory mowie ze nie jestem ochrzczonym SJ,moze dlatego ze jeszcze wszystkiego nie zrozumialam,moze dlatego ze pale,moze dlatego ze jeszcze nie jestem gotowa,ale to juz moje wewnetrzne rozterki. Mowicie ze to sekta bo nie idzie sie z niej wydostac,alez idzie,latwiej idzie wyjsc niz wejsc.Wiem to z wlasniego doswiadczenia,wiele lat temu studiowalam z nimi,ale zrezygnowalam,nikt mnie nie trzymal na sile.Teraz sama zapukalam do ich drzwi z tabliczka\"Sala Krolestwa\",bo szukalam na tym Swiecie bratnich dusz,ale ciezko bylo. Jesli chodzi o przepowiadanie dni konca,i byly rozne watpliwosci i pomylki,ale dlaczego zaraz skreslac wszystko dobre co czynia? Dlaczego te kilka pomylek zaslonilo Wam oczy ilez dobrego dla Boga robia!!!! Poswiecaja swoje prywatne godziny,bez zadnego ale na to by glosic ludziom dobra nowine.Wiekszosc odbiera ich jak natretow,no coz oni to robia z : 1.obowiazku 2.troski o ludzi Bo ma byc jak za dni Noego,jedli pili... Dlaczego uwazam ze to jest prawdziwa organizacja Boza,bo to chyba jedyna organizacja,ktora na tak ogromna skale glosi slowo boze,jedyna ktora wzywa imienia Bozego(nie mylic z imieniem Syna). Czy zastanawialiscie sie dlaczego Bogpostanowil ze Zbawiciel Swiata urodzil sie wlasnie wsrod ludu Zydowskiego,a nie innego? Wlasnie dlatego,ze Zydzi doskonale znali imie Boga i to imie mialo przetrwac na wieki wiekow,i przetrwalo. W kazdej innej religii,Jezus jest uznawany za Boga,on nigdy nie chcial dla siebie chwaly,a dla Boga.Przyszedl na ziemie glosil to co mu Ojciec kazal...nie z wlasnej woli a z Ojca. Dlaczego ludzie wzdryguja sie od uzywania imienia Boga Ojca i odstawiania Go na drugi plan?Czyz Ojciec jest mniej wazny? Czy w takim razie wg ciebie Kamelio ludzie ci traca czas na sluzbe dla Boga? Czy robia to niepotrzebnie,a Bog ich za to ukarze,ze chodza i glosza to co zapowiedziano w apokalipsie-Armagedon? Czy Jezus jest zly na nich ,ze chodza od domu do domu i mowia o nim? Czy jest zly ze wystrzegaja sie zlego towarzystwa i \'Swiata zlego\"? Czy te pomylek wilczanek,ktorych terazniejsi SJ juz nie robia,Bog im nie daruje w swietle tego jak staraja sie Jemu przypodobac w innych dziedzinach? Czy oni musza byc doskonali i nie maja prawa na grzechy,a inni chrzescijanie je maja? Moze zamiast Kameli pytac w kolko to samo zadaj sobie pytanie,co powinno nas wszystkich polaczyc,a nie zielic. Powiedzialas ze Jezus jest glowa i zaprawa kosciola,a my jestesmy niewidzalnymi cegielkami.Bogiem tego kosciola jest jednak niezmiennie Jehowa,ktorego wielu pomija,a przynajmniej jego imie,ktore juz dawno temu ujawnil Izraelowi. Skoro uwazasz ze to sekta,dlaczego sa zarejestrowani jako normalna religia? A najwazniejsze,skad wiesz ze ich dusze nie naleza rowniez do kosciola Chrystusa,masz prawo osadzania,dal ci takie Jezus? Mylisz sie ze SJ uwazaja siebie za jedynych i slusznych,po to chodza by ludzie dowiedzieli sie co ma nastac,jak ktos ich wysmiewa tak jak wysmiewano Noego,to juz jego sprawa-strata. Ja nie oceniam i nawet nie smiem osadzac tego Swiata,bo musiala bym byc Bogiem.Druga sprawa Jezus powiedzial szanuj blizniego swego(kazdy czlowiek nim jest,a wiec starajmy sie),druga,nie osadzaj bo bedziesz osadzony(tego tez nie robie,bo boje sie) Oki ja juz duzo napisalam. A mozesz ty Kamelio napisac cos wiecej o swojej Wierze? Czy uznajecie Trojce itd.Czy nie wierzycie w Armagedon? Jesli nie to czym sa dla was dni konca,zapowiadane juz od czasu apostolow? Czy wierzycie w imie Boze itd. Dzieki i pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"no i jeszcze dlaczego nie uczestniczycie w wieczerzy? tylko mijaice się z chlebem i winem " Jezus powiedział jedzcie i pijcie...bo śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie...." moze dlatego ze wg was już przyszed? lub (druga opcja....tylko 144 tys. i żaden z was już się w tej liczbie nie zmieścił A slyszalas o czyms takim jak Pamiatka? Owszem nie wszyscy spozywaja chleb i wino,ale wg mnie dobrze. Jezus na Otatnia Weczerze,zaprosil tylko Apostolow,a nie wszystkich wierzacych.SJ spotykaja sie raz do roku i obchodza Pamiatke,ale spozywaja tylko ci ktorzy,maja taka potrzebe i czuja sie godni. Mowi nawet,ze mamy spozywac to na jego pamiatke,ale jesli bysmy mieli przyjsc sie tylko tym napic i najesc to lepiej najesc sie w domu,bo niesluszne spozycie jego\"krwi i ciala\",przyniesie smierc na te osobe.Poczytaj w biblii dokladnie o tym jak to Jezus powiedzial,ja tera nie mam czasu,ale jak co to moge znalezc te wersety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ależ się rozpisałaś:) Nie zaobserwoaliście , żeiększość ludzi nie ma własnego zdania? Chętnie się zdają na innych, to wykorzystują religie. Dziwię się religiom, że nie patrzą dalej przecież łaczy nas wszystko. Dziewczyny przeciez to tylko symbole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Skoro istnieje możliwość uporządkowania własnych myśli w spójny system, to znaczy, że natura też jest racjonalna, gdyż gdyby nie była, myśli również nie mogłyby nigdy utworzyć racjonalnego zbioru, skoro są one stworzone z tej samej substancji, co wszystkie inne przejawy istnienia.\" Nie sądzę, aby była możliwość ich uporządkowania w 100% spójnie. Myślę, że to bardziej \"przekonanie spójności\". Zresztą życie w całkowicie racjonalnej rzeczywistości - jakoś dla mnie brzmi nieprzyjemnie, chociaż może źle, zbyt wąsko pojmuję racjonalność. Ja myślę jednak, że rzeczywistość jest bardzo przypadkowa (co jednak nie odbiera nam wpływu na nią). I bardzo dobrze, że tak jest. A \"racjonalność\" w niej to może to, że wszystko co się zdarza (niezależnie z jakim udziałem przypadku, niezależnie czy na pierwszy rzut oka dobre czy złe dla nas) jakoś na nas oddziaływuje, pozostawia ślad w nas, pozwala się zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz , ja nie wierze w przypadek, może to tak wyglądać na pierwszy rzut oka. Tworzymy na różnych poziomach.Dusza sygnalizuje pragnienie nigdy ale nigdy niczego nie narzuca, umysł wybiera spośród możliwości, cialo realizuje wybór. Oczywicie zę wszystko jest ważne.Mamy to co chcemy i niepotrzebnie odczuwamy zycie jako skutek poprzednich działań a nie przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiersz dla Was Szczęście znajduje się w tobie. Zaczyna się na dnie twego serca, a ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwy tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi pomagając tam, gdzie nikt już nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie zło ci wyrządzają. P. Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Widzisz , ja nie wierze w przypadek, może to tak wyglądać na pierwszy rzut oka.\" A może ta \"nieprzypadkowość\" to tylko \"drugi rzut oka\"? Uważasz, że wszystko jest dokładnie zaplanowane - to, że za chwilę spotkasz przez przypadek człowieka, który groźnie się na Ciebie popatrzy, to że załapiesz gumę wracając z pracy i będzie wtedy ulewa itd. itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, ja już trochę żyję na tym świecie obserwuję swoje życie i wyciągam wnioski. Ciekawe co powiesz o tym:)Cywilizacje powstaja i upadają. Pierwsi osadnicy, pierwsze grupy humanoidalne zostały osiedlone na Ziemi ponad milion lat temu. Ziemia w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat – mówiąc kategoriami piękna i brzydoty – zbrzydła. Bezpowrotnie wyginęła masa gatunków roślin i zwierząt. Zawsze się to działo, ale nigdy za przyczyną rodzaju ludzkiego. I to jest okrutne. Ten ból, to szlochanie, ten płacz, wołanie o pomoc, ratunek zaczyna już ludzi dotykać. To przyroda zaczyna wypisywać rachunek i większość rodzaju ludzkiego spotka to samo. Dlatego potrzeba jak najwięcej swiadomych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×