Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Ale jak to się ma do przypadku? Cywilizacje rodzą się i umierają, przechodzą przez różne etapy, aż w końcu zastępują je inne - jak wszystko. Może rzeczywiście jedyną stałą rzeczą na świecie jest zmiana? A że ludzie muszę porządnie dbać o świat w którym zyją, to jest niezależne od tego czy jest on przypadkowy czy nieprzypadkowy, czy jest Bóg, bóg, \"bóg\" czy czegoś takiego wcale nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty sądzisz ze przypadek a ja nie. Jesli ludzie utożsamiają się z ciałem palają nienawiscią sami siebie wyniszczają. Dobrze weisz, że nienawisc czy stres powoduja nieodwracalne zmiany na poziomie komórkowym. Przypadek czy nie to sa tylko słowa nie ma Cię o sprzeczać. Ostatnio rozmawiałam z kims kto w stanach Bardo dotarł do swojego wcielenie na ziemi to pięćdziesiąt tysięcy lat temu. Niesamowite. Nie wiem czy zmiana , na pewno odpowiedź na pytanie kim jesteśmy i rozwój:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie masz racje - może to tylko nazwy. Nie ważne jak to się nazywa - ważne, że jest. Chyba za bardzo ludzie bawią się w nadawanie wszystkiemu mądrych nazw. Ale z drugiej strony jak tu rozmawiać, dyskutować bez nazw - słownego i umysłowego upraszczania? Dobra zaczynam bredzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na stanach bardo czy jak to zwą - ale skoro wierzący w reinkarnację uważają, że czas nie istnieje (zresztą wierzący w Boga chyba też) to co za różnica czy 50 lat czy 50 tys. lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli nie ma czasu bo go nie ma to nie zadnych zahamowań, nie ma żadnych ograniczeń. Człowiek robi swoje wychodzi, czy zdolny czy niezdolny, nawet największe beztalencie może się niesamowitymi zdolnościami, jeśli tylko jest tu i teraz. Tak działają wielcy artyści, wynalazcy, malarze, odkrywcy, dla nich ma ich ani wczoraj, ani jutro. Zapadają się w siebie, są w tej sekundzie w tym momencie w tym samym czasie Wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wszyscy bredzimy. \"Tak działają wielcy artyści, wynalazcy, malarze, odkrywcy, dla nich ma ich ani wczoraj, ani jutro. Zapadają się w siebie, są w tej sekundzie w tym momencie w tym samym czasie Wszędzie.\" Raczej nie zawsze, podejrzewam nawet, że niezbyt często tak działają - no może poza tymi w stylu Adaśka Mickiewicza co to niemal mdlał pisząc Dziady. Tylko, że później ja mdlałem, jak musiałem dwie lekcje pod rząd się z tym męczyć na polskim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może morze biedactwo :D miałam na myśli Alfreda odbiegliśmy nieco od tematu topiku, dlaczego to wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisznę, Osho, Kolumba, Sokratesa ;) wiedza obciąż umysł nie zmienia sposobu myslenia, wiemy wszystko co powinnismy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może;) fajnie się nawijało, thx:) potrwonilam trochę zasoby pracowawcy , wpadne wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest moje wyznanie wiary 1. Wierze, że Pismo Święte , zarówno Stary jak i Nowy Testament, jest nieomylnym i natchnionym Słowem Bożym, jest objawieniem się Boga człowiekowi i stanowi nieomylną i autorytatywną normę wiary i postępowania (2 Tymoteusz 3:15-17; 1 Tesaloniczan 2:13; 2 Piotra 1:21). 2. Wierze, że jedyny, prawdziwy Bóg objawił samego siebie jako odwiecznie samoistniejącego \"Ja jestem\", jako Stworzyciela nieba i ziemi i Odkupiciela świata. Dalej objawił On siebie jako wcielenie zasad relacji i związku jako Ojciec, Syn i Duch Święty [Trójca Święta] (5 Mojżeszowa 6:4; Jzajasza 43:10,11; Mateusza 28:10; Łukasza 3:22). 3. Wierze, że Pan Jezus Chrystus jest odwiecznym Synem Bożym. Pismo Święte poświadcza: a) Jego narodzenie z dziewicy (Mateusza 1:23; Łukasza 1:31,35). b) Jego bezgrzeszne życie (Hebrajczyków 7:26; 1 Piotra 2:22). c) Jego cuda (Dzieje Apostolskie 2:22 i 10:38). d) Jego zastępcze dzieło na krzyżu (1 Koryntian 15:3; 2 Koryntian 5:21). e) Jego zmartwychwstanie w ciele (Mateusza 28:6; Łukasza 24:39; 1 Koryntian 15:4). f) Jego wywyższenie po Bożej prawicy (Dzieje Apostolskie 1:9,11; 2:33; Filipian 2:9-11; Hebrajczyków 1:3). 4. Wierze, że człowiek został stworzony dobrym i prawym; gdyż Bóg powiedział: \"Uczyńmy człowieka na nasz wzór i podobieństwo\". Jednakże człowiek poprzez dobrowolny grzech upadł i ściągnął na siebie nie tylko śmierć fizyczną, ale również śmierć duchową, którą jest oddzielenie od Boga (1 Mojżeszowa 1:26-27, 2:17, 3:6; Rzymian 5:12-19). 5. Wierze, że jedyną nadzieją odkupienia człowieka jest przelana krew Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Każdy, kto uwierzy i przyjmie dzieło zbawienia Chrystusa, opamięta się wyznając swoje grzechy Bogu oraz uzna Chrystusa swoim Panem, rodzi się na nowo i staje się dzieckiem Bożym (Łukasza 24:47; Jana 3:3; Rzymian 10:13-15; Efezjan 2:8; Tytusa 2:11; 3:5-7). Nowonarodzenie potwierdzone jest życiem w posłuszeństwie Słowu Bożemu. 6. Praktykuje dwa obrzędy ustanowione i praktykowane w Nowym Testamencie: a) chrzest w wodzie przez zanurzenie w wieku świadomym (Mateusza 28:19; Marka 16:16; Dzieje Apostolskie 10:47,48; Rzymian 6:4); b) Wieczerzę Pańską składającą się z chleba i owocu winorośli (2Piotra 1:4; 1Koryntian 11:26). 7. Wierze w chrzest w Duchu Świętym, którego powinni oczekiwać wszyscy wierzący zgodnie z nakazem naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wraz z tym przeżyciem przychodzi przyobleczenie mocą do głoszenia Ewangelii, zaopatrzenie w dary oraz moc do świętego życia w pełni Ducha (Łukasza 24:49; Dzieje Apostolskie 1:4,8; 1 Koryntian 12:1-31). 8. Wierze w początkowy fizyczny dowód chrztu w Duchu Świętym, którym jest mówienie innymi językami (Dzieje Apostolskie 1:4). 9. Wierze w uświęcenie wierzących. Jest ono aktem oddzielenia od tego co złe i poświęcenia Bogu. Jest to możliwe dzięki mocy Ducha Świętego, który uzdalnia każdego wierzącego do prowadzenia życia podobającego się Bogu (1Piotra 1:15-16; Hebrajczyków 12:14; Rzymian 8:1,2,13; Hebrajczyków 12:14). 10. Wierze, że Kościół jest ciałem Chrystusa, którego On jest głową. Każdy wierzący narodzony z Ducha staje się Jego częścią w momencie nawrócenia i oddania życia Jezusowi (Efezjan 1:22-23; 2:22; Hebrajczyków 12:23). Wierze, że celem mojego zgromadzenia , które jest częścią Kościoła Chrystusa jest: a) zwiastowanie Ewangelii wszystkim ludziom i czynienie ich uczniami Jezusa Chrystusa (Mateusza 28:19-20; Dzieje Apostolskie 1:8) b) oddawanie chwały Bogu (1Koryntian 12:13) c) wzajemne budowanie się członków Kościoła (Efezjan 4:11-16; 1Koryntian 12:28, 14:12). 11. Wierze, że służba jest przywilejem i obowiązkiem każdego wierzącego w ramach wielkiego posłannictwa Jezusa, abyśmy szli na cały świat, głosili Ewangelię i czynili wszystkich uczniami (Marka 16:15-20). 12. Wierze w boskie uzdrowienie, które jest częścią Ewangelii i stanowi przywilej wszystkich wierzących (Izajasza 53:4-5; Mateusza 8:16-17; Jakuba 5:14-16). 13. Wierze w pochwycenie Kościoła [wszystkich wierzących bez względu na denominację - tych, którzy umarli wcześniej i tych, którzy będą żyć w czasie pochwycenia], które nastąpi przed drugim przyjściem Jezusa Chrystusa na ziemię (1 Tesaloniczan 4:16-17; Rzymian 8:23; 1 Koryntian 15:51-52). 14. Wierze w drugie przyjście Chrystusa i Jego tysiącletnie królowanie na ziemi (Księga Objawienia 1:7; 19:11-14; 20:1-6; Mateusza 24:27,30; Zachariasza 14:5). 15. Wierze w sąd ostateczny dla wszystkich, którzy odrzucili Jezusa i Jego zbawienną ofiarę. Wszyscy oni razem z diabłem zostaną wrzuceni do jeziora ognistego (Mateusza 25:46; Marka 9:43-48; Księga Objawienia 19:20; 20:11-15; 21:8). 16. Wierze w nowe niebo i nową ziemię zgodnie z Bożą obietnicą: \"Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.\" (2Piotra 3:13; Księga Objawienia 21 i 22) troche duzo tego, milej lektury siostra i bracia w Panu a ja lece potrenowac, bo slonko tak slicznie swieci, ze az zal w domu siedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech kazdy wierzy w to co uwaza za sluszne i wg wlasnego sumienia,tak bedzie najlepiej:-) Nie nazucajmy innym w co maja wierzyc,mozemy sie dzielic pogladami wyciagac wnioski,ale to kazdego wewnetrzna sprawa w co uwierzy. I nie doszukujmy sie w innych tego co zle(bo nie ma jednego sprawiedliwego),ale szukajmy tego co dobre. Pozdrawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff...długo mi zajęło przeczytanie, ale udało się po pierwsze, stawiam znak równościi z wyznaniem wiary belaizy:) ufff dobrze ze zrobiłaś to zamiast mnie bo nie muszę już tego wklepywac:):):) też ładnie a ja mysle napisałaś w ostatnim poście:) też dziękuję:) a na pytania twoje postaram się po kolei odpowiedzieć ale wróciłam z pracy...ufff od rana, duuzo ludzi...wiec ochłonę, Zosia śpi...więc:) za moment:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posługuję sie cytatami bo one odpowiadają na pytania i mówił je sam Bóg a nie ja. według nowego testamentu Jezus posiada te same atrybuty, które w starym testamencie opisują Jahwe (taka forma to prawidłowe hebrajskie nazewnictwo, nie Jehowa, rodz zeński:) ) Jezus jako Syn Boży , jest Bogiem Jahwe{ ja i Ojciec Jedno jesteśmy\", \"kto widział Ojca widział mnie\", \"kto Jezusa poddaje w wątpliwość poddaje w wątpliwośc Ojca\" \"istnieje tylko Jeden Bóg\" 1 kor. 8,6 atrybuty boze: STWÓRCA Bóg: \" Bóg stworzył niebo i ziemię\"rdz,1.1 Jezus\"On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia. w Nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi(...) przez Niego i dla Niego zostało stworzone\" Kol. 1 15-16 \"lecz do Syna: Tron Twój o Boze, na wieli wieków\" Heb. 1.8 PIERWSZY I OSTATNI Bóg (stary test) \" ja Pan jestem Pierwszy i ja bedę z ostatnimi\" Iz 41.4 \" Słuchaj mnie Jakubie i ty Izraelu, którego powołałem, Ja jestem pierwszy i Ja ostatni\" Iz 48.12 Jezus: (nowy test) Obj Jana ( wizja Chrystusa)1.17 \"Nie lękaj się Ja jestem Pierwszy i Ostatni\" Obj Jana 2 8 \" A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i Ostatni, Który był umarły a ożył\" JA JESTEM ( Ego eimi) Bóg Wyjście, 3.13-14 \" A Mojrzesz rzekł do Boga: gdy przyjdę do synów Izraelskich i powiem im : Bóg ojców waszych posłał mnie do was a oni mnie zapytają jakie jest imię jego, to co im mam powiedzieć. a Bóg rzekł do Mojrzesza: tak powiesz do synów izraelskich: JESTEM posłał mnie do was(...) to jest imieMoje na wieki i tak mnie będą nazywac po wszystkie czasy\" Jezus Jan 8 24.\" jeżeli nie uwierzycie że to Ja jestem: pomrzecie w grzechach swoich\" J 8.28. \" \" wtedy poznacie że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie\" Jan 13 19. \"Już teraz powiadam wam zanim się to stanie, abyście gy to się stanie , uwierzyli że Ja jestem.\" (mowa o jego śmierci na krzyzu] cdn. JEZUS JEST BOGIEM!!!!!! ON I OJCIEC TO JEDNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLEJNE ATRYBUTY BOGA W SKRÓCIE. TEN KTO MA BIBLIE NIECH CZYTA: ZBAWICIEL BÓG: Ps.106.21 Iz 43 3-11 Iz 45 21-23 Jezus: J 4.42 Dz. 4 10-12 1 J 4-14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
ale smieszne kamelio, hahaha i dla tego jest synem Bozym bo to jedno tak? Dzieje 7:55 "On zas bedąc pelen ducha sietego wpatrzył sie w niebo i ujrzał chwale Bozą oraz Jezusa siedzącego po prawicy Boga" no z tego wyraznie przeciez wynika ze Bóg i jezus stoją obok siebie i są jedna osobą. A i Kolosan 1:15 On jest obrazem niewidzialnego Boga pierworodnym wszelkiego stworzenia. I jak uczy Pismo Siwięte Bog nie ma ani początku ani końca a Jezus ma początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka bardzo ladny wiersz,nawet mi sie podobuje;-P;-) belaiza mam pytanie odnosnie podpunktu 16.Czy w takim razie wierzycie w Raj ziemski,skoro i nowa ziemia,to jak wwaszej religii jest to uznanwane? I jeszcze jedno,czy jesli mamy miec umysly chrystusowe i byc w jednosci z Chrystusem,ale przez nasze dobre uczynki i nienaganna postawe,bedziemy starac byc sie rowni Chrystusowi i gdyby pominac wtedy nasze grzeszne ciala,mozna powiedziec ze jestesmy odbiciem Chrystusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche chaotycznie to ujelam jeszcze raz,bo ktos pomysli,ze ja sie z Jezusem zrownuje,hehe. Wola Chrystusa bylo bysmy swoje umysly zmienili i przeoblekli sie w nowego czlowieka.Jesli czlowiek duchowo utorzsami sie z wola Chrystusa(jednak pomijajac grzeszne cialo,bo takowe bedzie,az do czasu),jesli zatem spelnimy to o czym mowil Jezus,mozemy powiedziec,ze On jest w Nas,a My w Nim? I ze jestesmy odbiciem chwaly Chrystusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontaktowa jasna krowa
A powiedz mi kamelia gdy Jezus umarl i 3dni lezal martwy to czy wraz z nim umarla cala trojca? Przeciez mowicie,ze Bog umrzec nie moze,ale Jezus jedak umarl, a Po 3dniach jego Ojciec go wskrzesil! Wiec jak mam to rozumiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
nie mozesz tego zrozumiec bo to wlasnie nie logiczne i nie prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×