Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Słowo było na poczatku u Boga a bogiem było Słowo a Słowo ciałem sie stało....nie przemawia? Matko jedyna jak oni wam mózgi zniszczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mysle, czy Ty rozumiesz te wersety inaczej, bo czujesz, ze tak mowi do Ciebie Bog, czy dlatego, ze tak nauczyli Cie starsi i tak wyklada to straznica czy Armagedon to taki skrot myslowy jak Jezioro Ogniste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze teraz o zmartwychwstaniu: Świadkowie twoerdzą ze Jezus nie zmartwychwstał w ciele. Od czasów Russele który powiedział: \" nikt nie wie czy zmieniło sięw gazy czy też w dalszym ciagu gdzieś jest zachowane jako wielki pomnik Bożej miłości, posłuszeństwa chrystusa i naszego odkupienia ( studia bibilijne tom 2 s.129) W watchtower istnieją też inne teorie na temat tego co stało się z ciałem Jezusa. Strażnica mówi: \" Pismo odpowiada Bóg Jehowa pozbył się go , rozłożył je na xzynniki pierwsze lub atomy\" strażnica 1 wrzesnia 1953 s 518 Rutheford róznież zaprzecza cielesnemu zmartwychwstaniu: Awiec król Chrystus Jezus został zabity w ciele i wskrzeszony jako niewidzialne stworzenie duchowe\" ( Let God Be True s 122) Jezus zmartwychwstał w ciele. Tomasz włożył palec w Jego przebity bok i ręce. \"Dotknijcie się i przekonajcie Duch nie ma ciała a Ja mam\" Łk, 24.39 dlaczego SJ do tego się nie ustosunkują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka,wg mnie nie ma zadnego jeziora ognistego,piekla itd,po prostu on zniknie,przepadnie i to bedzie najwieksza kara. Na zawsze przepadnie,a dzieki temu nie bedzie juz zla,tylu niedomowien,wszystko bedzie jasne i wszystkeigo bedziemy pewni.I nie bedziemy musieli sie bac ze cos zle zrobimy,bo bedziemy wolni od szatana,od zla. Jesli mialo by istniec prawdziwe,a nie literackie pieklo,to czymze by byl Bog? skoro jest miloscia,to czy chce sie jeszcze pastwic nad ludzkoscia? Jestem pewna ze nie,kara za grzechy ma byc smierc. Kazdy ma wolna wole,wybor nalezy do nas.I wiara........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontaktowa jasna krowa
no wiec przeanalizujmy sobie ten werset kamelio!Jana pisze ze NA POCZATKU bylo Slowo,czyli ze Jezus mial poczatek!!!zreszta sama podalas wczesniej werset w ktorym pisze ze Jezus byl pierworodnym wszelkiego stworzenia czyli mial poczatek zostal stworzny najpierw!dalej pisze ze Slowo bylo u Boga.A bogiem bylo slowo,i czego to dowodzi ze jezus jest Jahwe tym niesmiertelnym Bogiem prawdziwym?bog to tytol swiadczacy o tym ze ktos ma wladz:A co powiesz na to,ze szatan takze zostal nazwany bogiem tego swiata!?ludzi rowniez nazywano bogami,a wiec to zaden argument!dalej pisze ze slowo cialem sie stalo i zamieszkalo wsrod nas i ujrzelismy chwale jego,jaka ma Syn od Ojca,Czyli sumujac, jak zawsze w stosunku do jezusa On wszytko ma od swojego Ojca i chwale takze otrzymal od swojego Ojca jehowy i wszytko co czynil Jezus czynil zawsze ku chwale swoejgo Ojca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow to jak sie nie zaliczysz do tych tysiecy to znikniesz A tak swoja droga to pracuje w przedszkolu, w mojej poprzedniej pracy czesto bywalam z dziecmi w parku, dzieci sie bawily a ja siedzialam sobie na laweczce i czasami dosiadala sie jakas siostra chcaca podyskutowac o bibli. Jak tylko powiedzialam, ze znam biblie i czytam ja codziennie i ze chodze do zielonych to siostra jakos dziwnie sie ulatniala i tak kilka razy mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff przepadnie już lepsze niż to jezioro ogniste:P Jest kilka ponadczasowych prawd w tej książce, fakt- jak każdemu się dzieje wg wiary jego potem się ludzie dziwią nieszczęsciom jakie ich spotykają- ale to co wyprawiają z jej powodu, aż włos się jeży na głowie brrrrrrr Nic nie przepadnie, nawet w czarnej dziurze nic nie przepada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza,a co moze byc wieksza kara niz smierc i pojscie w zapomnienie u Boga? dla mnie to najwieksza kara,Moj Bog jest Bogiem milosci wiec,nie torturuje ludzi w piekle,a pieklem jest swiadomosc ze juz nie bedziesz miec szansy na zycie wieczne. A jaki jest Twoj Bog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej a ja mysle
zaraz znow sie obrazisz jak na ostatnim topicu o Sj. Uznasz ze Cie atakuja gdyz zabraknie tobie argumetow. To po co rozmawiac? dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ateistką? nie skąd, jesli już to głęboko wierzącą ;) przeciez opisałam wszystko w co wierzę, nie ma tam ani jednej złej rzeczy:) ludzie są dziwni, nie zapytają jak się czujesz, jakiej muzyki słuchasz ale koniecznie chcą wiedzieć jak nazywasz swojego Boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza,mowisz ze SJ jak slysza ze jestes zielonoswiatkowcem to ulatniaja sie....hm moze sie boja,ze zaczniesz gulgotac,hehehhee;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie zaliczam do zielonych jestem baptastka :) nie ma tu zielonych w okolicy :P moj Tatus jest kooooochany ❤️ a to gdzie pojdziesz, kiedy Pan Cie wezwie to juz nie moja sprawa, jam nie sedzia. a pajaki sie smieja hihi (to aluzja do tego ze mialam posprzatac lazienke a siedze przy kompie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka bo to topik o bibli,a wiec i o bogu. Ja nie pytam jak twoj Bog ma na imie. Po prostu widze ze lubisz podawac przyklady typowo \"naukowe\",a nie kierujesz sie biblia.A to chyba o tym topik,czy sie pomylilam,hehehe?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza i ja nie osadzam,chyba tyle zauwazylas? myslalam ze jestes zielonoswiatkowcem. A baptysci chyba zbyt wiele sie od ziel.nie roznia co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w duchu jestem zielona, naleze do Baptystow a pracuje w kosciele Luteransko- ewangelickim. A Baptasci nie mowia jezykami i nie przyjmuja innych darow Ducha Sw. Innych roznic przez rok nie zauwazylym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dalej nie wiem co to armagedon, a ktos tu mowil, ze nie wszystkie jego pytynia znajduja odpowiedz. Ja naprawde nie wiem. Kojarzy mi sie z pieklem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myslę Biblię czytałam kiedyś kiedyś:) więc co nieco pamiętam, zadałam mnóstwo pytań na jej temat, nikt nie odpoweidział:) tak naprawdę to Ci powiem, że to trudna książka i nie tylko dlatego że jest pełna sprzeczności, poczytaj Tajemnice Biblii. Najważniejsze napisałam tutaj http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3315301&start=1080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatni cytat do SJ...bo \"popadli w obłęd tak że nic nie rozumieją\" Nawet nie potrafia do cytatów ze strażnic się ustosunkowac ich własnej watchtower Iz 35. 4-6mówi ze Bóg nadejdzie i otworzy oczy ślepych, uszy głuchych oraz uzdrowi chorych.. Jezus zacytował ten fragment przedstawiając własną misję w Ewangelii Mateusza 11 .5. Gdy uczniowie Jana Chrzciciela przyszli do Niego i zapytali go czy jest tym który miał przyjść. Jezus odpowiedział :\"niewidomi wzrok odzyskują chromi chodzą trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą umarli zmartwychwstaną, ubogim głosi się ewangelię\". Jest to bezpośredni cytat z księgi Izajasza 35 4-6 pokazujacy ze Jezus potwierdza własną naturę wcielonego Boga Jahwe\" belaiza...napiszę ci na maila skoro napisałam ze to ostatni cytat bo tak mozna w nieskończoność ale .....jak grochem... Jezus jest wcielonym Bogiem Jahwe malutka ja jeszcze w twojej sprawie się odezwę mąż stwierdził ze zaniedbuję dom i dziecko, przez internet...ma rację mój kochany:), wiec nie mogę dłużej:) będę się modlić o was mój mail mk1974@interia.pl ( jak nie wytrzymam bez was to się odezwę..ale domu zosi imęza nie mogę zaniedbać.....kocham ich mocno) inny Zach. 12.10 powiada ze Jahwe będzie przebity za nasze grzechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kameliaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa czy ty wogole widzisz cos poza czepianiem sie,myslalam ze juz sobie wszystko powiedzielismy i ze mozna pogadac w spokoju. Nawiedzilo ciebie czy jak?????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Jezus miał początek bo sie narodził co nie? A Bóg sie nigdy nie narodził był zawsze. A to ze Bóg jest wyższy od Jezusa mówił sam Jezus kamelio. Jan pisał Zaden człowiek nigdy nie widział Boga" A Jezusa ludzie widzieli. Jan pisał takze "Poznanie Ciebie jedynego prawdziwego Boga i syna ktoregoś posłał Jezusa Chrystusa". Mateusz pisze:"O dniu owym nie wie nikt ani - aniołowie niebios, ani syn Tylko sam Ojciec" Tak wiec Kamelio skomentuj to co napisałam jak wyjasnisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontaktowa jasna krowa
prosze bardzo amelio Jana14:28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Kamelio musisz wzmacniac swoja wiare pomowieniami o innych ja nie interesuje sie twoim wyznaniem nie obchodzi mnie czy ktorys z was sie potknąl. Twoje cytaty nie potwierdzają niczego, przeciez pisalismy juz ze Bóg dał władze Jezusowi, wiec i moze uzdrawiac chorych. A Armagedon to tzw. walka z Bogiem, ale to tylko taka metafora bo dla dobrych ludzi to bedzie wybawienie, i Armagedon nie potrfa jeden dzien tylko 1000 lat kiedy szatan bedzie zamknięty na krótki czas i bedziemy mogli dązyc do doskonałosci i wielbic Boga. Potem szatan zostanie wypuszczony aby skusic jeszcze wielu, tylu co piasku ziarenek zostanie nastepnie zgładzony jesli ktos chce szerzej to wyjasnie na podstawie pisam teraz nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no znalazlam sobie w wikipedi co to armagedon, dzieki za odpowiedz :P dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×