Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"wiec i może uzdrawiać chorych\" może a jednoczenie nie może, zapytał ktoś kiedyś Boga, widzisz tyle cierpienia, dlaczego nie uzdrowisz ludzi ciężko chorych? „ja chyba żartujesz, masz wolną wolę,. chcę dla Ciebie tylko tego czego Ty chcesz, ani mnie ni więcej, to nie ja to twoja wiara Cię uzdrowiła”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja co to są religie antytrynitarskie:) przesledźcie dobrze jego pracę z ludźmi- mówię o Aberamentho, takie ma imię w swiecie duchowym- same zobaczycie na czym to polegało, zresztą Kahuni przed 12 tysiącami lat robili podobne cuda, więc to działało i działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Czemu bóg pozwala na cierpienie, dla naszego dobra pozwala nam sie przekonac ze jest najlepszym władcą i królem a ni szatan który rzadzi tym swiatem. Nie mozemy pytac czemu Boze mnie tak doswiadczasz, Bog nie doswiadcza a dopuszcza cierpienia a to róznica. Bóg jest miłoscią zapewne serce go o nas boli, ale czy nie jestesmy sami sobie winni? Ktoś moze powiedziec to nie ja zjadlem to jabłko, ale gdyby Bog wtedy zabił szatana czy nie dałby ludziom i np Aniołom którzy byli tego swiadkami ze boi sie ze mopze sie okazac ze to szatan mial racje ze ludzie poradzą sobie bez niego, wiec Bog zrobił jak zrobił dopuscił abysmy sie przekonali ze jest najlepszym władcą a nie szatan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głową Chrystusa Bóg. (1Kor.11:2) Kolejnym nieprzemyślanym do końca argumentem przytaczanym przez różne grupy antytrynitarne jest fragment z 1Kor.11:2, gdzie jest napisane: \"A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.\" Z tego tekstu wyprowadzają zaiste dziwny wniosek, że Jezus musi być niższą istotą (stworzeniem) wobec Boga Ojca, gdyż Ojciec w Niebie jest Jego głową. Antytrynitarze ciągle na wiele sposobów powtarzają ten sam błąd nie odróżniając niższości/wyższości ontologicznej od funkcjonalnej. Czy z faktu iż ktoś jest nazwany głową drugiej osoby wynika, że ta druga osoba jest niższą osobą? Oczywiście że nie. Ten sam fragment mówi również, że \"głową żony jest mąż\". Dlaczego więc nie powiedzą konsekwentnie, że żona jest jakimś niższym rodzajem stworzenia od swego męża? Dlatego, że to brzmi niedorzecznie, gdyż uprawiając prymitywną sofistykę nie rozróżniają ciągle: niższości umownej (funkcjonalnej) - istniejącej np. między pracodawcą i pracownikiem, zwierzchnikiem i podległym od niższości ontologicznej (jakościowej) dotyczącej natury istnienia, jaka np. istnieje między człowiekiem a rośliną, czy Bogiem a każdym stworzeniem oj malutka dziękuję ci za ten link:):):) Bóg mi cie zesłał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bóg nie zaqprzeczał ze są ludzie którzy umieją np. przepowiadac przyszłość, ale ostrzegał ze Ci ludzie są opętani przez demony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.3. Syn poddany Ojcu. (1Kor.15:24-28) Ulubionym fragmentem antytrynitarzy mającym ukazać niższość Syna względem Ojca jest fragment z 1Kor.15:24.28: \"Potem nastanie koniec, gdy odda władzę królewską Bogu Ojcu, gdy zniszczy wszelką zwierzchność oraz wszelką władzę i moc. (...) A gdy mu wszystko poddane będzie, wtedy i Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim.\" Błąd jaki popełniają tu antytrynitarze jest podobnej natury do tego, jaki omawiam przy podrozdziale \"Syn jest niższy od Ojca \". Otóż ich argument jest oparty na sofistyce. Zakładają oni, że poddaństwo osoby (tu akurat Syna względem Ojca) dowodzi niższości ontologicznej poddanego względem tego, komu jest poddany. Niższość ontologiczna w przeciwieństwie do niższości funkcjonalnej, umownej, jest natury jakościowej i dotyczy natury i sposobu w jaki się istnieje. Można też zapytać: dlaczego Syn będzie poddany? OdpowiedĽ: bo odda władzę! Jezus dobrowolnie odda władzę, ona nie zostanie Mu zabrana, On ją odda. Ktoś kto się dobrowolnie oddaje w poddaństwo nie jest słabszym, czy niższym co do znaczenia. Czy sam Jezus dobrowolnie poddawszy się swym oprawcom, udowodnił swoją od nich niższość czy wyższość? Przyjrzyjmy się bliżej ich argumentowi. Jeśli traktować go poważnie, to równie poważnie powinniśmy stwierdzić, że Jezus gdy miał 12 lat był niższą istotą od Marii i Józefa, gdyż Pismo powiada, że Jezus \"był im poddany\" (Łuk.2:51 BG, BT). Dziwny to wniosek w świetle tego, że już wtedy Jezus był Panem (Łuk.2:11; Heb.1:10; Łuk.1:76), Mocarnym Zbawicielem (Łuk.1:69), Królem (Mat.2:2-3; 21:5) i Bogiem (J.1:1,18; Heb.1:8-9). Chciałbym podkreślić, że w Łuk.2:51 występuje ten sam wyraz grecki co w 1Kor.15:28 przetłumaczony jako \"poddany\". Jeśli więc ŚJ chcą na tej podstawie twierdzić, że Syn jest stworzeniem to powinni także twierdzić, że Maria i Józef są w stos. do niego nadludĽmi. Argument ŚJ jest więc zupełnie bezużyteczny, gdyż niczego nie dowodzi. Wydaje mi się jednak, że problem leży głębiej. ŚJ nie rozumieją biblijnej koncepcji służenia innym. Gdyż jeśli rzeczywiście sługa jest zawsze niższy od tego, któremu usługuje, to należałoby wyprowadzić też wniosek, że Jezus jest niższy od swoich uczniów, gdyż powiedział im, że sam się przepasze i posadzi ich przy stole oraz będzie im usługiwał (Łuk.12:37). Pan Jezus wcale nie uważa służenia komuś za czynność uwłaczającą swojej chwale i zarezerwowaną dla kogoś niższego - wręcz przeciwnie. Dobrze byłoby, gdyby ci, którzy poniżają Syna Bożego z powodu tego, że przyjął postać sługi (Fil.2:7) przeczytali sobie następujący fragment z Łuk.22:24-27: \"Powstał też spór między nimi o to, który z nich ma uchodzić za największego. On zaś rzekł do nich: Królowie narodów panują nad nimi, a władcy ich są nazywani dobroczyńcami. Wy zaś nie tak, lecz kto jest największy wśród was, niech będzie jak najmniejszy, a ten, który przewodzi, niech będzie jako usługujący. Któż bowiem jest większy? Czy ten, który u stołu zasiada, czy ten, który usługuje? Czy nie ten, który u stołu zasiada? Lecz Ja jestem wśród was jako ten, który usługuje. \" malutka Bóg na prwadę mi cię zesłał:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
hehe i co to dało kamelio co napisalas same farmazony prosiłam zebys skomentoewała przytoczone przeze mnie wersety a ty zmieniasz temat. I traktuj biblie całosciowo a nie fragmentarycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie pomówienia to wasz szef założyciel tak pisał. Russel i Rutheford. to wasza \"nieomylna strażnica\" zajrzyjcie na link od malutkiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Jezus przedewszystkim podkreslał ze jego ojciec jest Wszechmocny a on nie to takze dowodzi jego niższej pozycji. Twoje argumenty kamelio są do bani :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Nie chce mi sie zaglebiac Bog mi nakazał trzymania sie zdala od fałszywych proroków, wiec wybacz Kamelio nie chce z Tobą rozmawiac chyba ze otworzysz oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. Pierworodny wszelkiego stworzenia. (Kol.1:15-16) Antytrynitarze chcąc pokazać, że Jezus jest stworzeniem, używają argumentu, opartego na Kol.1:15, gdzie Jezus nazwany został \"pierworodnym wszelkiego stworzenia\". Takie rozumowanie trzeba odrzucić z powodu całego szeregu błędnych założeń, na jakich opiera się to rozumowanie. Np. zrodzenie nie jest w żadnym przypadku analogią stworzenia. Taką analogią jest poczęcie w łonie matki. W momencie urodzin nie zostaje nagle stworzone dziecko, lecz tylko wychodzi ono z łona, w którym już istniało od dobrych 9 miesięcy! Rodzi się zawsze to, co już istnieje od momentu poczęcia i właśnie w poczęciu można by już prędzej dopatrywać się analogii do stworzenia niż w narodzinach. Kolejnym nieporozumieniem jest utożsamianie pierworodnego jako pierwszego (w czasie) narodzonego. Np. Pismo mówi, że Izaak, syn Abrahama miał dwóch synów bliĽniaków: Ezawa i Jakuba. Pierwszy urodził się Ezaw (Gen.25:25-26) i on był nazwany pierworodnym. (Deut.21:15-17). Lecz potem mamy ciekawą sytuację. Ezaw sprzedaje Jakubowi swoje pierworództwo tracą tym samym prawo do bycia pierworodnym. Bóg, który zmienił imię Jakuba na Izrael powiada póĽniej, że jego pierworodnym jest teraz Izrael, a nie Ezaw (Ex.4:22b) Cóż tu zaszło? Ano pierworodny i pierworództwo nie oznacza tylko stwierdzenie faktu wcześniejszych narodzin. Pierworodny wg Biblii to władca, dziedzic, tzn. ten, który posiada prawo pierworództwa (prawo do dziedziczenia wszystkiego po ojcu) czyli władzę. Ezaw sprzedał swoje pierworództwo i przestał być pierworodnym wraz z wszystkimi tego konsekwencjami. W innym miejscu czytamy, że syn Izraela, Józef miał dwóch synów: pierworodnego Manassesa i urodzonego póĽniej Efraima. Gdy doszło do błogosławieństwa które miał udzielić chłopcom Izrael \"gdy Józef zobaczył, że ojciec jego położył swą prawą rękę na głowie Efraima, a to mu się nie podobało, ujął rękę ojca swego, aby ją przełożyć z głowy Efraima na głowę Manassesa. I rzekł Józef do ojca swego: Nie tak, ojcze mój, gdyż ten jest pierworodnym, na jego głowę połóż prawicę swoją. Ale ojciec jego wzbraniał się i rzekł: Wiem, synu mój, wiem; także on stanie się ludem i on będzie wielki, lecz młodszy brat jego będzie większy od niego, z potomstwa jego wyjdzie mnóstwo ludów.\" (Gen.48:17-19). Znowu na skutek zrządzenia Bożego stało się tak, że dla Boga młodszy Efraim jest pierworodnym a nie starszy Manasses (zobacz: Jer.31:9b). Kolejny przykład mamy w Ps.89:28, gdzie Bóg mówi: \"Ja zaś go uczynię pierworodnym, najwyższym wśród królów ziemi\". Wiemy, że Dawid nie był pierworodnym, lecz ósmym, najmłodszym synem Jessego (1Sam.16:10-11) We wszystkich tych przykładach pojawia się ten sam motyw. Pierworodnymi zostawały osoby młodsze od swoich braci. Pierworództwo można było zaprzepaścić (jak to zrobił Ezaw), lub otrzymać na skutek decyzji suwerennego Boga (Efraim i Dawid). Pierworodny w Biblii oznacza przede wszystkim WŁADCĘ, a nie tylko pierwszego urodzonego syna. Kol.1:15 mówiący o tym że Jezus jest pierworodnym wobec wszelkiego stworzenia znaczy tyle, że jest władcą nad całym stworzeniem, prawowitym władcą, gdyż jak wyjaśnia następny (16) werset jest tak, gdyż Jezus PONIEWAŻ wszystko powołał do istnienia jako Bóg Stwórca. Tu chciałbym podkreślić fakt fałszowania Biblii przez Świadków Jehowy, którzy za wszelką siłę chcą przeforsować swoje odgórnie przyjęte koncepcje. W swoim przekładzie (Nowego Świata) pododawali słowo \"inny\", które nie występuje nigdzie w żadnym z greckich manuskryptów. Jedynym powodem tego, była chęć pomniejszenia roli Syna Bożego, który jest prawowitym władcą świata, który stworzył. W przekładzie Biblii ŚJ Kol.1:15-16 brzmi: \"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne - czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystk inne zostało stworzone przez niego i dla niego.\" (Kol.1:15-16 NWT) Towarzystwo Strażnica swoją robotę wykonało dosyć niechlujnie, bo zapomniało także \"poprawić\" fragmentu z J.1:3, który zaprzecza temu, co zrobili w Kol.1:15-16 i który mówi o Jezusie, że: \"Wszystko zaczęło istnieć przez niego, a bez niego nic nie zaczęło istnieć.\" Spełnia się na nich to słowo z Jer.9:8 \"Jakże możecie mówić: Jesteśmy mądrzy i znamy zakon Pana? Zaiste: W kłamstwo obrócił go kłamliwy rylec pisarzy.\" Dobrze, że fałszerstwo Biblii wykonali w tym wypadku niekonsekwentnie i niechlujnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
i co to za link co mam z nim zrobić poczytac i rozsmieszac ludzi, sam tekst smierci na krzyzu jest kłamstwem bo Jezus niósł pal męki czyli belkę bez poprzecznej na takiej zmarł nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny kurcze nie wkleiłam, żeby była z tego jakaś kłótnia, przestańcie się sprzeczać o to co ktoś kiedyś napisał, bo to bez sensu jest, Boga itak jak sie bawimy, nie obchodzi go co robimy w co wierzymy, Boga obchodzi jak sobie radzimy z życiem jak się rozwijamy, nie ma żadnego jeziora ognia ani sądu więc się nie bójcie bo strach to najgorsze co może być, zabija duszę i tym optymistycznym akcentem mówię d- noc🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
hehe cały szereg blednych zalozen a wymyslcie sobie je sami, to tylko wersety biblijne ale to tez drobiag bo Biblia kłamie, Biblia jest prosta i zrozumiala wystarczy miec jedynie otwarte serce na nią. I Jak Bóg mówił nie kazdy posiądzie te wiedze, wiec Kamelio chyba nie jest ci dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otwarte serce i czyste intencje i to wystarczy, dowiecie się sami, tylko nie wiem czy szukacie w odpowiednim miejscu:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pamietaj malutka ze Bog jest wszechmocny i prawdziwy chce bysmy go poznawsali i nazywali, nie po to woła kazdą gwiazde po imieniu zeby sam go nie miał. Bardzo go obchodzio co robimy i w co wierzymy, mamy wierzyc w Jedynego Prawdziwego Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu chciałbym podkreślić fakt fałszowania Biblii przez Świadków Jehowy, którzy za wszelką siłę chcą przeforsować swoje odgórnie przyjęte koncepcje. W swoim przekładzie (Nowego Świata) pododawali słowo \"inny\", które nie występuje nigdzie w żadnym z greckich manuskryptów. Jedynym powodem tego, była chęć pomniejszenia roli Syna Bożego, który jest prawowitym władcą świata, który stworzył. W przekładzie Biblii ŚJ Kol.1:15-16 brzmi: \"On jest obrazem niewidzialnego Boga, pierworodnym wszelkiego stworzenia; bo za jego pośrednictwem zostało stworzone wszystko inne w niebiosach i na ziemi, co widzialne i co niewidzialne - czy to trony, czy zwierzchnictwa, czy rządy, czy władze. Wszystk inne zostało stworzone przez niego i dla niego.\" (Kol.1:15-16 NWT) Towarzystwo Strażnica swoją robotę wykonało dosyć niechlujnie, bo zapomniało także \"poprawić\" fragmentu z J.1:3, który zaprzecza temu, co zrobili w Kol.1:15-16 i który mówi o Jezusie, że: \"Wszystko zaczęło istnieć przez niego, a bez niego nic nie zaczęło istnieć.\" Spełnia się na nich to słowo z Jer.9:8 \"Jakże możecie mówić: Jesteśmy mądrzy i znamy zakon Pana? Zaiste: W kłamstwo obrócił go kłamliwy rylec pisarzy.\" Dobrze, że fałszerstwo Biblii wykonali w tym wypadku niekonsekwentnie i niechlujnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Kamelio takie rzeczy mnuie nie ruszają, bo to jakies bzdury i utwierdzasz mnie w przekonaniu ze SJ są przesladowani bą są religią prawdziwą tak pisze Pismo Swięte :O. I robisz to co juz Ci pisałam znajdujesz bzdury i nic wiecej nie zrobisz, ja nie szukam ja juz znalazłam a Ty blądzisz dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc i przemyśleń dobrych życzę belaiza...masz maila🌻 teraz to już na serio kończę ze Świadkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Tacy opetani jak SJ napewno by sie nie pomylili mieli swój cel mowie ci ale ty nie wiesz jaki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio koniecznie otworz oczy, bo madralka przestaje dyskutowac. Jesli nie moze Cie nawrocic na jedyna sluczna wiare to szkoda czasu, nie bedzie mogla sie rozliczyc przed starszyzna z godzin spedzonych w necie :P Dobranoc dziewczyny. Niech Bog ma Was w swojej opiece, niech strzeze Waszych drog i by Duch, ktorego jezus nam zostawil otworzyl oczy serca waszego, byscie poznaly jak wielka jest chwala Boza, przez Jezusa Chrystusa pana naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Słonko , ja wiem że go nie obchodzi w co wierzymy, mamy odkryć swoją prawdziwą tożsamość, okazji mamy wiele, Bóg niczego nie żada niczego nie wymaga, dał nam zabawki i pozwala się bawić, on nas stwarza na obraz i podobieństwo a my dokonujemy reszty nasza wola jest dla nas wolą Boga, robimy to co nam się podoba a on to akceptuje i nigdy nie ocenia. Miłośc to jedyna droga ale nikt nie słucha ,Jezus mówił „ wybacz im bo nie wiedzą co czynią’ i co z tego zostało?? Czy w ciągu 2000 lat ktoś zrozumial? Nawet teraz się kłocicie z jego powodu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tak mądralko...tylko wasza Organizacja jest prawdziwa, tylko wasza Organizacja was zbawi i ochroni tylko wasza organizacja jest jedyną drogą i prawdziwą religią tylko wasza Organizacja ma racje.... tylko wasza Watchtower w Brooklinie łącznie z Russelem Ruthefordem i jemu podobnymi fantastami tak...tylko wy... malutka:) a teraz może przypomnij mi swoje zapytania bo musiałam przeoczyć a nie chciałabym zebyś myślała że pomijam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok kamelia skoro Jezus jest rowny Jehowie i antytrynitarianie zle to odbieraja,to wg was,wychodzi na to,ze i my ludzie jestesmy rowni Jezusowi i Jehowie. Dobranocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelio ty caly czas udowadniasz,jaka nienawiscia do blizniego alasz. ciagle tylko najezdzasz,a mialo byc milo.nikt tu nikomu nie ubliza,czy my jako ewentualni przedstawiciele powiedzielismy,ze ty nie bedziesz zbawiona. naprawde,zrobisz najlepiej,jak dotrzymasz danego slowa i zejdziesz juz ze sj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiecie jeszcze nie polazlam do lozka, gram na gitarce i czekam na meza a wprzrwie slucham kazania. No i tak koniecznie musze sie jeszcze raz wypowiedziec. Jakos nie widze, ba Kamelia komus tu ublizyla. Podawanie faktow czarno na bialym nie jest chyba ublizaniem, no chyba, ze co do tego sie tez myle. Wymiany cytatow nie nazwalabym tez klotnia. Czy Kamelia naprawde ciagle najezdza? No chyba powinna potakiwac, to by bylo milo. A moze by tak Ktos na poczatek kameli przytaknal. No zacznij myslec wkoncu i nie dawaj innym myslec za siebie. Powodzenia zycze. Kamelio dzieki za mailika 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę...to tez do ciebie nie przemawia? Iz.9:5 bw \"Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny , Książę Pokoju.\" http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php#oszustwa naprawdę wydałaś mi się myślącą osobą wię przeanalizuj to raz jeszcze, i grubo się zastanów , czy wstąpić do tej Organizacji. nie najeżdzamm na nich tylko skutecznie odpieram Słowem kazdy ich mylny argument, a wy jako swiadkowie nazywacie to najezdzaniem, tak było zawsze z wami to nie nowość dla mnie. Kazdy świadek boi sie rozmów ze mną ....bo niestet...potrafię zdemaskować ich "pomyłki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrące swoje
3 grosze. Nie jest to atak leczstwierdzenie faktu. "aja mysle jest znana z tego ze czujesie ciagle atakowana, obrazan i ze Wszyscy ktorzy maja inne zdanieniz ona ublizaja jej. Niewiem czy tak wszyscy Sj ale a ja mysle tak posepuje. Obrazila sie juzna jedentopic tylko dlatego ze ktos potrafil bronic swojej racji i jej nieprzytakiwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×