Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Wychodzi na to, że człowiek, jako istota zarozumiała, chce mieć większe znaczenie i nadać głębszy sens swojej egzystencji, która tak naprawdę... sensu nie ma\" Dlatego szuka... dlatego szuka, drogi Watsonie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sobie to gdzieś zapisać, tą dyskusję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amator pisania blurp
piszę: blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp blurp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:13 demontażż rzeczywistościi Pytaczku ja mam Psa i nie sądzę, ze jestem dla niego Bogiem co najwyżej przewodnikiem stada mania wielkości? Jaka rasa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do wiary - czlowiek musi w cos wierzyc i wierzy. Wy wierzycie, że nie ma Boga. Ja wierzę, że Bog jest. Ot i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Ulka_ Ja jestem za:) Tez wierze i to bardzo:) I tez mam psa- goldena. Suczka- wabi sie Dusia.Pupil i przyjacel mojej córeczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Czy rzeczywiście Golden jest taki fajny jak kiedyś wyczytałem: \"Na psa stróżującego się nie nadaje, potrafi przespać włamanie albo zalizać radośnie włamywacza na śmierć. Radosny leniuch\"? Taki charakter psa by mi odpowiadał :P Z drugiej strony podobają mi się też tak \"wizualnie\" psy o drastycznie innym charakterze - dobermany -sprawiają takie wrażenie \"mocy\" - jak ferrari czy porsche :P I mi bardzo przypominają konie - pewnie przez tą taką \"mocarną\" sylwetkę i króciutką sierść. Ale to akurat raczej nie charakter psa dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Z każdego psa możesz zrobić wariata, albo miluśkiego piszczocha. Wszystko zależy od wychowania szczeniaka. Ludzie kupują labka, bo myślą, że to radosny, miły, posłuszny, nieagresywny pies. Owszem, takie są a raczej mają tendencję ku temu, ale trzeba też nad tym popracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za linka. To prawda, że z każdego psa można zrobić wariata i milusińskiego pieszczocha, no ale to chyba to trochę bez sensu nastawiać się na robienie rodzinnego pieszczocha z dobermana czy psa obronnego z ratlerka :P To kwestia tak jak i u ludzi czy np. u koni - predyspozycji. Dlatego wydaje mi się, że i to lepiej wziąć pod uwagę a nie kierować się wyłącznie \"walorami estetycznymi\". Więc jednak z dobka myślę bym zrezygnował. Zresztą pewnie nie szybko będę miał możliwość pozwolenia sobie na psa :/ Ale i tak pewnie dużo szybciej niż na konia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
dreamer2006 - widzę, że masz podobne zamiłowania:D Na konia też sobie pozwolić nie mogę choć żałuję tego potwornie a psa nabyłem półtora roku temu:) Chciałem miłego, łagodnego, energicznego, chętniego do zabawy.... wybrałem owczarka niemieckiego. I nie żałuję, mam dokładnie to, czego chciałem - wariata na aport, fascynata frisbyy, miłośnika tropienia i torów przeszkód, zapalonego pływacza:D Szkoliłem niemal rok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
pixi0dixi - też chciałem uzyskać odpowiedź na to pytanie;) A czy Bóg, który nas stworzył na swój wzór i podabieństwo, ma penisa? Czy może waginę? A może jedno i drugie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to jedna istota która dała początek memu istnieniu ma penisa a druga waginę, tak rozdzielnie, ale na bogów nie wyglądają, raczej na zwykłych ludzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
--> pytaczek Jaki jest sens wyobrażania sobie takiego bytu ? Zresztą on sam (i słusznie) zabraniał czczenia go pod jakąkolwiek postacią. Vaide biblia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Wiem, że zabrania, ale wszak nikt tego nie respektuje:) Już Michał Anioł miał problemy z namalowaniem pierwszej pary. Bo nie wiedział, czy namaziać im pępki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
-->pytaczek Myślę że po prostu człowiek nie jest w stanie pojąc go swymi zmysłami.. więc wyobrażanie sobie jest daremne.. oczywiście nie uważam że to coś złego jeśli nie wykorzystuje się tych wyobrażeń do np manipulacji drugim człowiekiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Wszak Michał Anioł nie wykorzystał tego w zdrożnym celu ale dylemat miał, przyznasz, fascynujący;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aja33 Bez ściemy - też mam goldena. ;) Wabi sie Ivy. Gdyby niektorzy ludzie mieli 50% jej dobroci i łagodności to swiat byłby piękny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim Owczarki niemieckie też mi się podobają. W sumie sporo różnych ras - i boksery i labradory, i właśnie te dobermany, i dużo takich, których nazw nie znam albo teraz nie pamiętam :P A owczarek tak mi się ubzdurał trochę jako taki \"uniwersalny\" (to plus jak dla mnie) - bo z jednej strony jest taki \"wzbudzający respekt\" (to w sumie dosyć przydatne, bo ja nie jestem wzbudzający respekt :P ani dosyć bojowy) z drugiej strony tak mi się wydaje (bardziej wydaje niż wiem) że jednak bardziej nadaje się na takiego też \"rodzinnego pieszczocha\" (tzn. potrafi być i tym i tym - oczywiście odpowiednio wychowywany i traktowany). Bo dobermany to są z tego co czytałem \"psy jednej osoby\" - potrzebują mieć jednego, silnego mentalnie i mądrego osobnika alfa (bo jak nie to sam zacznie rządzić - akurat znam gościa którego doberman jest takim rządzącym i w dodatku równie głupim jak właściciel - pęta się pod nogami, ciąga ich wiecznie za smycz na spacerze - a jak właściciel dostał lanie na ulicy to też sobie biegał dookoła :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
psy? to topik o Biblii? } Hmm.. i co z tego.. ? A co biblia mówi na temat psów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
Pies wymieniony został w Biblii około 40 razy;) Najczęściej jako negatywne przenośnie;) Każdego, kto będzie chłeptał wodę językiem, jak chłepcze pies, pozostawisz oddzielnie, oddzielnie zaś każdego, kto uklęknie, aby się napić (7,4.5b). ale W przypowieści o bogaczu i Łazarzu. Tylko psy ulitowały się nad cierpiącym i przyszły lizać jego rany. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D hahaha Dreamer wniosek przyjety:) Psuy objete tematem hahaha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaczek
I jest nawiązanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×