Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Oby nie. jak znam historię, to aby pozostała jedna, musi wymordować wyznawców innych religii. Tak się to odbywało. Miejmy nadzieje, że już się to nie powtórzy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslalam o odechu:) Mozna sobie dopowiedzieć kto to pisał, albo uwierzyć ze sam Bóg.„ Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć” Czy to oznacza, że zwierzęta również grzeszą? A organizmy jednokomórkowe? Czy rośliny grzeszą? Przecież one również umierają, nie tylko ludzie. Dlaczego zwierzę umiera, skoro nie zna moralnej różnicy pomiędzy dobrem i złem? Czy Bóg myśli? Jeśli tak, to nie może być wszechwiedzący.Pomyśl o tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest ratunek dla człowieka nieposłusznego Bogu, ewangelia łaski, odkupienia i przebaczenia nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, (19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. (20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was, którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu.\" 1P 1:21 Bw ale nie każdy jest w stanie przyjąć tego wiarą. Bóg adoptuje swoje dzieci przez wiarę w Jezusa, te nieposłuszne, niepokorne, te które przyjmą Jego \"Wykup\" dobra nowina to nowina o bezwarunkowym uwolnieniu, o wolności danej przez Boga tym którzy Mu zaufali Hbr 4:3 Bw I nam bowiem była zwiastowana dobra nowina, jak i tamtym; lecz tamtym słowo usłyszane nie przydało się na nic, gdyż nie zostało powiązane z wiarą tych, którzy je słyszeli. Albowiem do odpocznienia wchodzimy my, którzy uwierzyliśmy, zgodnie z tym, jak powiedział: Jak przysiągłem w gniewie moim: Nie wejdą do mego odpocznienia, chociaż dzieła jego od założenia świata były dokonane.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert komisji d/s wirów
gratulacje dla pisarza niezrzeszonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To jest ratunek dla człowieka nieposłusznego Bogu, ewangelia łaski, odkupienia i przebaczenia" 1) Dlaczego mam się ratować i zabiegać o miłość ojca, który wydaje sprzeczne polecenia? Wcześniej o tym pisałem - nie raczyłaś odpowiedzieć "nie rzeczami znikomymi, srebrem albo złotem, zostaliście wykupieni z marnego postępowania waszego, przez ojców wam przekazanego, (19) lecz drogą krwią Chrystusa, jako baranka niewinnego i nieskalanego. (20) Wprawdzie był On na to przeznaczony już przed założeniem świata, ale objawiony został dopiero w czasach ostatnich ze względu na was, którzy przez niego uwierzyliście w Boga, który go wzbudził z umarłych i dał mu chwałę, tak iż wiara wasza i nadzieja są w Bogu." 1P 1:21 Bw" czyż Bóg musiał poświęcić samemu sobie siebie samego aby ochronić nas przed swoim własnym gniewem? Przecież to absurd? Tyle zachodu i nie przyniosło to żadnych efektów. Znów Jego działanie było bezcelowe (to znów podważa jego boskość) I powiedz mi, czy Bóg jest małostkowy skoro tak uparcie dopomina sie miłości ze strony swojego stworzenia? Przecież on ją wymusza na różne sposoby. Czy istota doskonała powinna tak postępować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Bóg myśli? Jeśli tak, to nie może być wszechwiedzący.Pomyśl o tym czy ty znasz podstawową matematykę? wiesz dobrze ile jest 100-20 ale czy najpierw o tym nie pomyślisz, gdy chcesz uzyskać wynik. Ty to wiesz, ale proces pomyślenia następuje. Myślisz o tym, mimo ze to wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert komisji d/s wirów
Kamelia niepotrzebnie komplikujesz po prostu: człowiek ma określoną naturę Bóg będąc tego świadomy nie powinien dawać człowiekowi wolnej woli jesli znał konsekwencje bo albo bezmyślny i nieodpowiedzialny albo okrutny albo obojętny i żadne ckliwe argumenciki w rodzaju: chciałbyś byc robotem? nie obalą tej logicznej sprzeczności możesz ja tylko usprawiedliwiać tajemnicą stworzenia, tajemniczymi zamiarami Boga i tak też wierzący wszelkich wyznań czynią bo są wobec faktów BEZRADNI, tak jak są bezradni, wobec własnego pragnienia celu absolutnego, zatem wierzą bo pragną wierzyć i tutaj nie ma już miejsca na rzetelną argumentację wychodzącą poza obszar wiary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hbr 11:6 Bw "Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert komisji d/s wirów
Czyli Kamelio zakładasz, ze jednak nie jest wszechwiedzący..? To jest śliski grunt, analiza procesów myślowych Boga. I zwróć uwagę, czynisz to wtórnie, aby odpowiedzieć na coś, co Ciebie samą nie nurtuje, bo WIERZYSZ i żadnych takich odpowiedzi nie potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekspert komisji d/s wirów
Jestem co prawda ekspertem komisji do spraw WIRÓW a nie ŚWIRÓW ale zwrócę uwagę, kolegom z tej komisji na Ciebie :) Zajmujemy to samo piętro i często się widujemy a także składy naszych komisji wzajemnie fluktuują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Rzekł Pan w sercu swoim:Juz nigdy nie bede przeklinał ziemi z powodu człowieka,gdyz mysli serca ludzkiegosa złe od młodosci jego.Nie bede tez juz niszczył żadnej istoty Zyjacej, jak to uczyniłem. Dopóki ziemia istniec bedzie.......\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Dlaczego mam się ratować (cyt pisarz) Ty się nie jesteś w stanie uratować siebie samego ...Bóg już dawno wymyślił plan Twojego uratowania J 3:16 Bw "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny." J 6:40 Bw "A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym." Rz 10:4 Bw "Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej Kamelio:) Przywitałam cie juz wczesniej , ale chyba nie zauważyłas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to absurd? Tyle zachodu i nie przyniosło to żadnych efektów. (cyt pisarz) żadnych efektów??? Jezus mnie zbawił i będę żyć wiecznie ❤️ Uratował mnie i milony wierzących i obdarował nas Królestwem Niebios. Sprawił ze jestm dzieckiem Boga i Dziedzicem Najwyższego, ze po śmierci bedę oglądać Jego święte oblicze, ze obdaruje mnie wieczną egzystencją, niekończącym sie zyciem w Jego miłości i doskonałości 🌻 :):):):) żyję w szczęściu, pokoju, zapewnieniu o tym ze po śmierci stanę twarzą w twarz z Bogiem moim Ojcem:):):) ❤️, który mnie kocha. Zapewniając mnie o tym już teraz i już teraz błogosławi moje życie dając podarunki w postaci moich spełnionych marzeń. Wieczność z Bogiem ...to jest własnie ten efekt....i Jestem Mu bardzo wdzięczna za to. Cieszę się życiem i żyję w ogromnej radości.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potem rzekł do nich (Jezus): To są moje słowa, które mówiłem do was, będąc jeszcze z wami, że się musi spełnić wszystko, co jest napisane o mnie w zakonie Mojżesza i u proroków, i w Psalmach. Wtedy otworzył im umysły, aby mogli zrozumieć Pisma. I rzekł im: Jest napisane, że Chrystus miał cierpieć i trzeciego dnia zmartwychwstać i że, począwszy od Jerozolimy, w imię jego ma być głoszone wszystkim narodom upamiętanie dla odpuszczenia grzechów. Wy jesteście świadkami tego. A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości. Ew. Łukasza 24:44-49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (17) Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. (18) Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego Jan 3 :):):) Kto wierzy w Niego nie będzie sądzony:):):) to jest wlłasnie ta dobra nowina:) Powtarza się ta myśl wielokrotnie: np. Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 ten kto wierzy Ojcu i słucha Słów Jezusa, kto za Nim idzie i Jemu zaufał JUŻ PRZESZEDŁ Z ŚMIERCI DO ZYCIA:):):) jUŻ TU NA ZIEMI JEST OBDAROWANY ZAPEWNIENIEM O WIECZNOŚCI ❤️ Dlatego mozemy być tak radosci, pewni i szcześliwi:):):):) tu na ziemi wiedzac ze Boże Dziedzictwo jest naszym udziałem, że mamy Boga Ojca i Pana Najwyższego który daje NAM WSZYSTKO, co sam posiada:):):):):):):) To wspaniała nowina dla każdego żyjącego:):):):) człowiek sam odtrącając miłość Boga Ojca separuje się od Niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ap 20:6 Bw "Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy" Rz 6:9 Bw Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy, wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje." J 6:47 Bw " powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny." Jezus On mówi w czasie teraźniejszym MA, nie mówi: może będzie miał....( jak zasłuży) Zapewnienie Pana jest największym darem dla żyjących ludzi Śmierć nie ma mocy nad wierzącym w Chrystusa człowiekiem:):):):):):) ❤️ alez się rozpisałam...:) jakby dawno mnie tu nie było:):) hihihiihiih zmykam już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️ Jeszcze tylko....:):):) Pwt 30:15 Bw "Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i dobro oraz śmierć i zło;" Pwt 30:19 Bw " Położyłem dziś przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierz przeto życie, abyś żył, ty i twoje potomstwo," ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie macie wrażenia że bijecie
pianę? nic z waszych dyskusji nie wyniknie, bo boga raczej nie ma łatwiej wymyślić było ludziom boga niż zrozumieć i objąc rozumem 14 miliardów lat ewolucji, która działa sie dzień po dniu, jesteśmy w stanie "złapać" zaledwie kilka tysięcy lat, [powiedzmy od czasów egiptu, grecji, rzymu) ale objąć 14 miliardów lat jest poza granica ludzkiego pojmowania, dlatego został wymyślony bóg, bo to prostsze jeśli już to ewolucję trzeba czcić gdyz to ona nas stworzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×