Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=16763e99585fae7db2fa My Father ❤️ ❤️ ❤️ Błogosławię Was w Imieniu Jezusa Chrystusa życząc szczęśliwych dobrych dni w Nowym 2008 roku :):):):) Prz 8:18 Bw (17) Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie. U mnie jest bogactwo i sława, trwałe dobra i powodzenie.\" Niech Pad Bóg obdarza Was szczęściem ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ez 34:26 Bw "I złożę na nich i na otoczenie mojego wzgórza błogosławieństwo, i spuszczę na nich deszcz we właściwym czasie, a będzie to deszcz błogosławieństwa." http://www.godtube.com/view_video.php?viewkey=92ac1e43b57340fd30d8 deszcz błogosławieństw....Wyciągnę swoje ręce i poczuję delikatny dotyk z Nieba...deszcz zasilający moje zycie:) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"też tak uważam,szkoda ze nie udzielasz sie bardziej!\" żadna szkoda, udziela się tylu przecież ludzi Ale dzięki za miłe słowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko90
poznalbyś może jakies fajne kobitki dreamer:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko90
serio?pewnie same małolaty:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, że nie. Zazwyczaj to widać po wypowiedziach i tematach, kto jest małolatem. A że z takimi \"duchowymi małolatami\" nie mam raczej wspólnych tematów to i takich też nie poznaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczko90
to czyli stare baby:O ło matko pewnie z kilka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetibalu
dreamer ty masz jakieś przyjaciółki???a ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i tak z tematu
"pytania dotyczące Biblii" zrobił sie temat "Pytania o znajome dreamera" ;) Pozdrawiam Cie dreamer:) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pozdrowienia. Też pozdrawiam. Przyjaciółek mam 101, a może 707, a może 2006, a może... No nie wiem, nie pisali o tym w Fakcie? :P Temat \"Znajome dreamera\" oficjalnie zakończony. Chyba, że znajdzie się o tym werset w Biblii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werset z biblii
zaprawdę,zaprawdę powiadam wam dreamer ma nie wiadomo ile przyjaciółek i nie wiadomo czy je dość miłuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanwiam sie
Czemu Bóg posadził w Raju Drzewo Poznania Dobra i Zła, skoro juz przy stworzeniu człowieka stwierdził, iż jest on dobry, CZyżby się mylił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A potop ? Po co potop ? Nie przewidział tego wcześniej ? Itd. itp. Pytania bez odpowiedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzic nagradza swoje dziecko...rodzic karze swoje dzieci. Dobry rodzic wychowuje swoje dzieci. On też przewiduje i wie ze nie będą posłuszne, ale czy ma pozostać bierny wiedząc ze takie już są...Czy surowość wychowania, ale też dobroć i miłość nie wpływają dobrze na kształtowanie ludzkiego charakteru. Czy to że rodzic wie i przewidzi nieposłuszeństwo zwalnia go od zareagowania na działanie nieposłuszne? wiem ze te słowa zaraz wywołają reakcję sprzeciwu i zarzut \"Boga tyrana\" Ja jednak nie zgodzę się z tym wiedząc ze miłość i łaska Boża (niezaslużona nagroda dla człowieka) są podstawowymi atrybutami Bożej Osoby. Co oczywiście nie wyklucza surowości kary za nieposłuszne decyzje człowieka . Tak jak w życiu....my rodzice...i nasze krnąbrne dzieci, które uwielbiamy, kochamy , nagradzamy ale też karzemy...by je mądrze wychować i ukształtować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu Bóg karze tak okrutnie i nieskutecznie? Sprowadził na ziemię potop. Przecież nie poskutkował. Zło powróciło. Wszechwiedzący Bóg powinien wiedzieć, że tak się stanie! Więc po co się w ogóle przejmował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy my zawsze \"skutecznie\" karzemy swoje dzieci? dajemy reprymendy licząc że wreszcie to coś da i postępowanie dzieci ulegnie zmianie...a jednak...nie zawsze jest skutecznie, miłość do dziecka jednak nigdy nie ustaje....Bo jest ona niezmienna, co nie zwalnia rodzica od surowości która ma nauczyć mądrze i dobrze żyć. Mądra miłość stosuje nagrodę, mądra miłość nie ucieka od kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to człowiek jest stworzeniem nieposłusznym? Bóg nie uczynił robotów zaprogramowanych tylko na dobro. On chce by to człowiek wybrał zamiast zła dobro. Czy można za czyny człowieka winić Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widocznie powinien stworzyć roboty gdyż dzieło stworzenia a) rozczarowało Boga b) Bóg nieudolnie acz okrutnie je karze c) Bóg daje swoim dzieciom sprzeczne p[olecenia - a później karze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) „I rzekł Bóg: uczynię ludzi na obraz Nasz i podług podobieństwa Naszego.." (IMoj: I,26) „Pożałował wtedy Wiekuisty, że stworzył człowieka na ziemi i ubolewał w sercu Swoim." (I Moj:VI,6) c) 1)zabijanie „Nie zabijaj" (II Moj: XX, 13) „Jeżeliby miał kto syna rozpustnego i krnąbrnego, któryby nie słuchał głosu ojca swego i głosu matki swojej... ukamienują go wszyscy mieszkańcy miasta kamieniami na śmierć." (V Moj: XXI, 18-21) „Kto uderzy ojca swego, albo matkę swoją, śmiercią ukarany będzie." (II Moj. XXI, 1) „Jeżeli w podkopie schwytany będzie złodziej, a pobitym zostanie na śmierć, nie będzie o niego winy krwi." (tamże: XXII,1) „Kto ofiaruje bogom, oprócz Wiekuistemu, wytępiony będzie." (tamże: XXII,19) „Tedy rzekł Wiekuisty do Mojżesza: Wyprowadź bluźniercę za obóz i niech... ukamienuje go zbór cały." (III Moj: XXIV,14) „Jeślibyś usłyszał, że w którymkolwiek z miast twoich.. powiadają.. pójdźmy, a służmy bogom cudzym.. to pozabijaj mieszkańców miasta tego ostrzem miecza.. i bydło też podaj ostrzu miecza." (V Mój: XIII,13-16) 2) miłość bliźniego „Nie miej w nienawiści brata twojego w sercu twoim i napominać napominaj bliźniego twego, abyś nie ponosił grzechu za niego; nie pomstuj i nie chowaj gniewu na synów narodu twego, a miłuj bliźniego twego jak samego siebie: jam Wiekuisty." (III Moj: XIX: 16-18) „Jeżeli zaś zajdzie wypadek, tedy ustanowisz życie za życie, jeżeli oko za oko; jeżeli ząb za ząb; jeżeli ręka za rękę; jeżeli noga za nogę." (II Moj: XXI, 23-24) „Złamanie za złamanie; oko za oko; ząb za ząb: jako on zadał kalectwo człowiekowi, tak i jemu niech zadane będzie." (III Moj: XXIV,20) 3) miłość do wszystkich ludzi „Bo też miłuje On (Bóg) ludy.." (V Moj: XXXII,3) „Oto ustawy i prawa, które starać się powinniście spełniać na ziemi, którą oddaje Wiekuisty, Bóg ojców twoich, tobie, abyś ją posiadł po wszystkie dni, w których żyć będziesz na ziemi: do szczętu zburzycie wszystkie miejsca, na których służyły narody, którymi zawładniecie, bogom swoim.. I rozwalicie ofiarnice ich, i skruszycie posągi ich i poświęcone gaje ich spalicie, rzeźby też bóstw ich rozbijecie, a zgładzicie imię ich z miejsca onego." (V Moj: XII,1-3) 4) miłosierny? „Ja, Wiekuisty, Bóg twój, Bóg zawistny, pomny winy na synach, na wnukach i prawnukach tych, którzy mnie nienawidzą." (II Moj: XX, 5) „Opoka, On, nieskazitelne zrządzenia Jego, bo wszystkie drogi Jego prawem. Bóg rzetelny i bez krzywdy, sprawiedliwy i prawy On." (V Moj: XXXII, 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad 1. Bóg ma swoje dzieci, którymi się raduje i nagradza:):):) Ale pewnie niektórymi bywa rozczarowany. Z miłości do ludzi nie uczynił ich robotami..bo wolna wola którą wszczepił w nich daje możliwość wyboru. Chciałbyś by Twoja zona była przez Ciebie zaprogramowana na miłość do Ciebie? Nie wolałbyć by z własnej niczym nie przymuszoną wolą kochała Cię i była Ci oddana? By jej czyny były kierowane miłością do ciebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kamelio:D Witam wszystkich. tyle skomplikowanych pytan:), a wystarczy czynic wole Pana:) I juz kary nie bedzie. No tak....,ale wpierw trzeba wierzyc❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A cóż to za wolna wola jeśli niepokochanie jest karalne? Ks. Hioba (12) Niewierni muszą zginąć od dzidy, wyginą z braku rozumu. Ks. Ozeasza (7) Byli niewierni dla Pana, zrodzili synów nieprawych - teraz On niszczy i pustoszy ich pole. (Ks. Przysłów 13:9, Biblia Tysiąclecia) (25) Mąż prawy ma w bród pożywienia, żołądek niewiernych głód cierpi. (Ks. Przysłów 13:25, Biblia Tysiąclecia) (11) Rozwali się dom niewiernych, a prawych namiot zakwitnie. Apokalipsa (Objawienie) (8) A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelakich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga. Wszak masz wybów: miłość albo śmierć i potępienie:O I to jest wolna wola? To jest wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×