Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

nie przejmuję się, bo wiem KOMU ZAUFAŁAM i za KIM idę:):):) i wszystkim tej radości i pewności życzę:) Tylko Bozy prezent daje ten błogi pokój wewnątrz, którego nikt inny oprócz Jezusa nie jest w stanie zapewnić:) żadna przynależność do ziemskiej społeczności. Tylko Jezus, tylko Zbawiciel:) i duchowa przynależność do Jego świętego niezniszczalnego KOŚCIOŁA. ❤️ dobrej nocy wszystkim 🌻 i pokoju który przewyższa wszelki rozum ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrabutor
a oni itak swoje.No coz.Nikt wam-ktorzy odeszliscie nie wypomina tego,za co wy zabraliscie sie zaraz po opuszczeniu Kosciola.Zaraz po opuszczeniu Kosciola zalozonego przez Jezusa.To gdzie poszliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na potwierdzenie koniecznosci podporzadkowania sie Glowie Kosciola,przytocze slowa ,ktore przeczytalem w ksiazce slynnego wloskiego egzorcysty diecezji rzym-Gabryela Amortha.Podczas egzorcyzmowania,ze strzepow wyznan demonow,mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy.Otoz pewnego razu szatan bedacy w ciele jednego z egzorcyzmowanych powiedzial,ze \"najbardziej sie obawia ludzi bedacych poslusznymi czlowiekowi ubranemu na bialo\"...--czyli Papiezowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze o bardzo waznej postaci w Kosciele katolickim : "Zaprawdę powiadam wam, nikomu na ziemi ani w niebie, ani wśród mocy anielskich nie została dana władza lub moc nad wszystkim równa tej, jaka została udzielona waszej Błogosławionej Matce. Ustępuje ona tylko Mojej Mocy i Mojej Władzy, bo Ja jestem Alfą i Omegą, Pierwszym i Ostatnim, Tym, który jest, który był i który ma przyjść. Sam Sobie wystarczam – jak wiecie – a jednak to przez Dziewicze Serce Maryi rozpoczęła się realizacja Mojego Odkupieńczego Planu i również przez to Święte Serce wypełnię Mój Plan do końca. Czcij więc Jej Serce, ty, który wpadasz we wściekłość na dźwięk Jej Imienia. Pojmij, że Ona jest radością Mojego Najświętszego Serca, Radością Moich Niebieskich Dziedzińców. Myśli Jej, od dnia Jej poczęcia, były zawsze zjednoczone z Moimi myślami; Jej Serce, całkowicie poddane Woli Mojego Ojca, było nieustanną modlitwą, nieustającym hymnem miłości, adorowaniem Mnie, waszego Boga Trójosobowego, lecz Jednego w jedności istoty."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania z Wasilkowa
mam prośbe - wklejając cytaty podawajcie ich źródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iftar jak zwykle najmądrzejsza na forum ..... ja uważam ( nie musisz sie z tym zgodzić ) , że krk posiada cechy sekty ( niektóre z nich przedstawiłam ) i widząc zachowanie i wypowiedzi tutaj na forum i wokół mnie katolików to tylko potwierdza spójrz choćby na zmianę przykazań przez krk słusznie Kamelia zauważyła , jeśli chcesz oceniac religie, wyznania musisz je pierwsze poznać ( nie znasz innych więc po co Twój udział w dyskusji ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu dużo pisac... Twoja stopka iftar mówi o wszystkim, co masz co powiedzenia [stopka iftar]: Z racji oszczędzania klawiatury, z idiotami, kretynami, głupkami i innymi oszołomami, palantami i chamskimi, nieokrzesanymi pomarańczkami -------------------------->>>> NIE ROZMAWIAM !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt Kamelii: Tak więc zarówno Święte Oficjum jak i Pius XII potępili tych, którzy fałszywie twierdzą, że można się zbawić w każdej religii. I oczywiście żaden inny papież nie może tego twierdzić, bo jest rzeczą nie do pomyślenia, żeby jeden papież potępiał drugiego za fałszywe twierdzenia. Jak widać Kościół Rzymsko-Katolicki głosił, że nie można się zbawić będąc w innej religii. Głosił, że każdy, kto nie uznaje zwierzchnictwa papieża zostanie potępiony, nie dostanie się do nieba, nie zostaną mu odpuszczone grzechy. czy to nie cecha sekty ? to samo właśnie kilka dni temu zarzucaliście Swiadkom Jehowy ,a pod waszym dachem dzieje się to samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Może ktoś mi wyjasni
taka sprawę ... (oprócz wattchera) Ja uczyłam się, że Bóg dał Mojżeszowi tablice z Dekalogiem, a przykazania kościelne ustanowil Kościół katolicki. Przeciez Dekalog to nic innedo jak 10 przykazań podstawa wiary katolickiej. Ktos twiedzi, że przykazania kościelne też ustanowił Bóg - co jest bzdurą wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:00 Kamelia (mk1974@interia.pl) solansz napisałaś, ze nie bierzesz odpowiedzialnosci za wszystkich katolików, ale to papież- GŁOWA KK ogłosił dogmat, ze poza KK nie ma zbawienia. I jako nieomylny nakazuje wszystkim katolikom w to wierzyć i wyznawać i głosić. Kamelio zupełnie zmieniłaś kontekst mojej wypowiedzi!!!!!!!!!!!!! Napisałam że nie mogę brać odpowiedzialnoci za wszystkich katolików tak jak ty za protestantów. To chyba oczywiste? Jesteśmy tylko ludxmi. Jesli ktoś przeklina, kłamie...nie jestem w stanie zmienić jego charakteru. Więc nie wiem czemu piszesz mi o papieżu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttee
Przykazania kościelne — przyjęte za minimum, normy moralne obowiązujące w Kościele katolickim mające odniesienie do liturgii i Kościoła. Obowiązkowość tych zasad wynika z wiary katolików w wiążącą moc nauczania pasterskiego biskupów i zasady posłuszeństwa ich nauczaniu. Pierwsze wzmianki dotyczące istnienia Przykazań kościelnych sięgają XV wieku. Na przestrzeni lat były one modyfikowane. Ostatnia zmiana ich brzmienia wprowadzona została wraz z edycją w 1992 nowego wydania Katechizmu Kościoła Katolickiego, w którym przyjęły następujące brzmienie: 1. W niedzielę i inne nakazane dni świąteczne wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac służebnych. 2. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku spowiadać się ze swoich grzechów. 3. Każdy wierny jest zobowiązany przynajmniej raz w roku na Wielkanoc przyjąć Komunię świętą. 4. W dni pokuty wyznaczone przez Kościół wierni są zobowiązani powstrzymać się od spożywania mięsa i zachować post. 5. Wierni są zobowiązani dbać o potrzeby Kościoła W 2002 Konferencja Episkopatu Polski otrzymała z Kongregacji Nauki Wiary zgodę, by na terenie Polski obowiązywały Przykazania kościelne w następującym brzmieniu (Chodziło głównie o zapis unikania zabaw w okresach pokuty.): 1. W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych. 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą. 4. Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. 5. Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. w/w to przykazania kościelne krk n/w to przykazania Boże - dekalog wg judaizmu i chrzescjanstwa Ja będę ci הי, twoim Bogiem, , który wywiodłem cię z ziemi Micrajim, z domu niewoli. Nie wolno ci mieć innych bogów oprócz Mnie. Nie wolno ci zrobić sobie figury, żadnego wyobrażenia tego, co jest w niebie na górze, ani tego, co jest na ziemi w dole, ani tego, co jest w wodzie poniżej lądu. Nie wolno ci oddawać im pokłonów i nie wolno ci im służyć, bo Ja הי, twój Bóg, jestem Bogiem żądającym wyłączności, który karę grzech ojców synom do trzeciego i czwartego pokolenia, tym, którzy Mnie nienawidzą, a tym, którzy Mnie kochają i przestrzegają Moich przykazań, wyświadczam dobro przez tysiące . Nie wolno ci przysięgać na Imię הי, twojego Boga, nadaremnie, bo Bóg nie wybaczy temu, kto przysiągł na Jego Imię nadaremnie. Przestrzegaj dnia Szabatu, aby go uświęcać, tak jak Bóg, twój Bóg, nakazał ci [przy Mara, zanim dał wam Torę]. Sześć dni możesz pracować i wykonywać wszelkie czynności, ale sobota to Szabat dla Boga, twojego Boga. Nie będziesz wykonywał żadnych zakazanych czynności ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój byk, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani konwertyta, który przebywa w twoich bramach - po to, żeby odpoczął twój sługa i twoja służąca jak ty. I pamiętaj, że niewolnikiem byłeś w Micrajim, gdy Bóg, twój Bóg, wywiódł Cię stamtąd silną ręką i wyciągniętym ramieniem, [abyście Mu służyli]. Dlatego Bóg, twój Bóg nakazał ci, żebyś zachowywał Szabat. Szanuj twojego ojca i twoją matkę, tak jak Bóg, twój Bóg, nakazał ci [przy Mara], żebyś długo żył i żeby ci się wiodło na ziemi, którą Bóg, twój Bóg, daje tobie. Nie wolno ci mordować. i nie wolno ci cudzołożyć, i nie wolno ci porywać , i nie wolno ci świadczyć nadaremnie przeciwko twojemu bliźniemu, i nie wolno ci pożądać żony twojego bliźniego, nie wolno ci pożądać domu twojego bliźniego, jego pola i jego sługi, i jego służącej, i jego byka, i jego osła ani niczego, co należy do twojego bliźniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam ze KK nazywa tych którzy nie należą do KK ludzmi \"odłączonymi, odszczepionymi, odstępcami\", ludzmi którzy nigdy nie osiągną zbawienia, ani odpuszczenia grzechów. Katolicy w ten sposób z pogardą wypowiadają się o ludziach poza kościołemn katolickim. Jako potwierdzenie tego napisałam, ze to papież jako nieomylny ten dogmat potwierdził w bulli papieskiej jako niepodważalną prawdę którą kazdy katolik musi wyznawać i co do której musi być przekonany. Dogmat brzmi, ze nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów poza kościołem katolickim. ty napisałaś ze nie bierzesz odpowiedzialnosci za katolików którzy obrazają i wyzywają protestantów. Ale to o czym ja mówię jest sprawą narzuconą przez GŁOWĘ KOŚCIOŁA Rzymskiego papieża. i wszyscy katolicy niepodważalnie muszą się temu podporządkować i to uznawać jako nieomylne i pochodzące od Boga.Teraz wiesz dlaczego napisałam o papieżu?,to nie kwestia charakteru katolika który poniewiera protestantem ale \"nieomylnego\" dogmatu papieskiego, w który jesteście zobligowani wierzyć i przestrzegać. Uważasz ze to co powiedział papież Bonifacy vIII i to co podtrzymują kolejni papieże o tym, ze poza KK nie ma zbawienia i odpuszczenia grzechów jest prawdą? Czy uważasz ze Jezus nie zbawi ludzi poza KK?- tak twierdzą najwyżsi w KK. też tak myślisz? Uznajesz ze to nieomylne stwierdzenie pochodzące od Boga???? Ten dogmat jest żródłem poniżania ludzi innych wyznań. Nie zgadzam się z tym i wiem ze to nie pochodzi od Boga, wnioskuję na podstawie Słowa Bozego, ze Jezus jest drogą do zbawienia, nie żadna ziemska organizacja, warunkiem zbawienia jest wiara i oddanie Jezusowi, nie zaś uznanie i podporządkowanie się biskupowi Rzymu. A ty co myślisz? Nieomylne jest osądzenie ludzi innych wyznań, ze nie mogą należeć do Jezusa bo nie należą do KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
była tu mowa o zmieniu przykań przez KK, tak z ciekawości zapytam, który dzień tygodnia święcą protestanci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
errata: zmienianiu przykazań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W bulli papieskiej \"Unam sanctam\" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: \"Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów.\" ALE JA SIĘ POD TYM PODPISUJĘ-TAKA JEST MOJA WIARA, WIARA MOJEGO KOŚCIOŁA. Nie odmawia Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy, Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie. Nieraz jednak ludzie, zwiedzeni przez Złego, znikczemnieli w myślach swoich i prawdę Bożą zamienili w kłamstwo, służąc raczej stworzeniu niż Stworzycielowi (por. Rz 1,21 i 25), albo też żyjąc i umierając na tym świecie bez Boga, narażeni są na rozpacz ostateczną. Toteż, aby przyczynić się do chwały Bożej i do zbawienia tych wszystkich, Kościół mając w pamięci słowa Pana, który powiedział: \"Głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu\" (Mk 16,16), pilnie troszczy się o wspieranie misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wersja katechizmowa \"Jam jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli\". I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. III. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. IV. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył i dobrze ci się powodziło na ziemi. V. Nie zabijaj. VI. Nie cudzołóż. VII. Nie kradnij. VIII. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. IX. Nie pożądaj żony bliźniego twego. X. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. Biblijna wersja Dekalogu: \"Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.\" I. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań. III. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno. IV. Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz i będziesz wykonywał wszystkie roboty twoje; ale siódmego sabat Pana, Boga twego, jest; nie będziesz wykonywał weń żadnej roboty, ty i syn twój, i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydlę twoje i gość , który jest między bramami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich jest, a odpoczął dnia siódmego; i dlatego pobłogosławił Pan dniowi sobotniemu i poświęcił go. V. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. VI. Nie będziesz zabijał. VII. Nie będziesz cudzołożył. VIII. Nie będziesz kradzieży czynił. IX. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu. X. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego, ani będziesz pragnął żony jego, ani sługi jego, ani służebnicy, ani wołu, ani osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co zaś się tyczy tych ludzi, którzy będąc ochrzczeni noszą zaszczytne imię chrześcijan, ale nie wyznają całej wiary lub nie zachowują jedności wspólnoty (communio) pod zwierzchnictwem Następcy Piotra, to Kościół wie, że jest z nimi związany z licznych powodów. Wielu bowiem jest takich, którzy mają we czci Pismo święte, jako normę wiary i życia, i wykazują szczerą gorliwość religijną, z miłością wierzą w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Syna Bożego, Zbawiciela, naznaczeni są chrztem, dzięki któremu łączą się z Chrystusem, a także uznają i przyjmują inne sakramenty w swoich własnych Kościołach czy wspólnotach kościelnych. Wielu z nich posiada również episkopat, sprawuje Świętą Eucharystię i żywi nabożeństwo do Dziewicy Bogarodzicielki. Dochodzi do tego łączność (communio) w modlitwie i w innych dobrodziejstwach duchowych, a co więcej, prawdziwa jakaś więź w Duchu Świętym, albowiem Duch Święty przez swe łaski i dary wśród nich także działa swą uświęcającą mocą, a niektórym spośród nich dał nawet siłę do przelania krwi. Tak oto we wszystkich uczniach Chrystusowych Duch wzbudza tęsknotę i działanie, aby wszyscy, w sposób ustanowiony przez Chrystusa, w jednej trzodzie i pod jednym Pasterzem zjednoczyli się w pokoju. Aby zaś to osiągnąć, Kościół - Matka modli się ustawicznie i trwa w nadziei, i rozwija działalność, a synów swoich zachęca do oczyszczenia się i odnawiania, żeby znamię Chrystusa jeszcze mocniej jaśniało na obliczu Kościoła. Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice, i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29). Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów, oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny. Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń, Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25-28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy, nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną, starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio wybacz że skopiowałąm te fragmenty ale nie ma siły pisać, gdyż miałam naprawdę cięzki dzień, a jutrzejszy będzie jeszcze gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobór święty zwraca się w pierwszym rzędzie do wiernych katolików. Uczy zaś, opierając się na Piśmie świętym i Tradycji, że ten pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym Pośrednikiem i drogą zbawienia, On, co staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół, On to właśnie podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16,10, J 3,5) potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę. Nie mogliby tedy być zbawieni ludzie, którzy wiedząc, że Kościół założony został przez Boga za pośrednictwem Chrystusa jako konieczny, mimo to nie chcieliby bądź przystąpić do niego, bądź też w nim wytrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do społeczności Kościoła wcieleni są w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego, w całości przyjmują przepisy Kościoła i wszystkie ustanowione w nim środki zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów, w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty (communio). Nie dostępuje jednak zbawienia, choćby był wcielony do Kościoła, ten, kto nie trwając w miłości, pozostaje wprawdzie w łonie Kościoła "ciałem", ale nie "sercem". Wszyscy zaś synowie Kościoła pamiętać winni o tym, że swój uprzywilejowany stan zawdzięczają nie własnym zasługom, lecz szczególnej łasce Chrystusa, jeśli zaś z łaską tą nie współdziałają myślą, słowem i uczynkiem, nie tylko zbawieni nie będą, ale surowiej jeszcze będą sądzeni. Katechumeni, którzy za sprawą Ducha Świętego, z wyraźnej woli swojej pragną być wcieleni do Kościoła, już dzięki temu pragnieniu są z nim w łączności, toteż Matka - Kościół już jak na swoich rozciąga na nich swą miłość i troskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt solansz : W bulli papieskiej "Unam sanctam" z 18 listopada 1302 r. papież Bonifacy VIII pisze: "Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów solansz to papież ocenia kto dostanie zbawienie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to typowa cecha sekty: zbawienie tylko u nas ? i myslisz , ze ten nastepca Piotra jest nieomylny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kościół jest konieczny do zbawienia. Taka jest tradycyjna nauka Kościoła, którą on nadal podtrzymuje i głosi . Przypomina tę prawdę między innymi deklaracja Kongregacji Nauki Wiary Dominus Iesus: "Przede wszystkim, należy stanowczo wierzyć w to, że «pielgrzymujący Kościół konieczny jest do zbawienia. Chrystus bowiem jest jedynym pośrednikiem i drogą zbawienia; On, to staje się dla nas obecny w Ciele swoim, którym jest Kościół; On to właśnie, podkreślając wyraźnie konieczność wiary i chrztu (por. Mk 16,16; J 3,5), potwierdził równocześnie konieczność Kościoła, do którego ludzie dostają się przez chrzest jak przez bramę». (Deklaracja Dominus Iesus 20; Sob. Watykański II, Konst. Lumen gentium, 14; por. Dekr. Ad gentes, 7; Dekr. Unitatis redintegratio, 3). "Kościół jest «powszechnym sakramentem zbawienia», (Sob. Watykański II, Konst. Lumen gentium, 48) ponieważ, będąc zawsze w tajemniczy sposób złączony z Jezusem Chrystusem Zbawicielem i podporządkowany Mu jako Głowie, w planie Bożym ma nieodzowny związek ze zbawieniem każdego człowieka." (Deklaracja, Dominus Iesus 20; por. Św. Cyprian, De catholicae ecclesiae unitate, 6: CCL 3, 253-254; Św. Ireneusz, Adversus haereses, III, 24,1: SC,ˇ 211, 472-474).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichuteńko rozumiem , że w twoich oczach katolicy to sekta tak? To napisz kto dla ciebie nią nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włąsciwie największym sekciarzem był Chrystus. Cześć Solansz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pisze i nie mówię , że katolicy to sekta napisałam , żę to cecha sekty , a niedawno zarzucaliście tą cechę Swiadkom Jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Solansz --> Do społeczności Kościoła wcieleni są w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego, w całości przyjmują przepisy Kościoła i wszystkie ustanowione w nim środki zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów, w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty (communio) - czy to dotyczy tez dzieci, ktore przez chrzest staja sie czlonkami kosciola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×