Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość do madralka
wszystko masz wyjaśnione - nie daj się ogłupiać sekcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
normalni w tym kontekście to ludzie poszukujący Boga, prawdy i miłości a nie zagłębiający się w przeinaczonym prze jechowych piśmie Św. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
Uwielbiam książki autorstwa o. Jacka Salij OP Polecam każdej poszukującej osobie :-) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddsds
Spokojnej nocy wszystkim poszukującym 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"normalni w tym kontekście to ludzie poszukujący Boga, prawdy i miłości a nie zagłębiający się w przeinaczonym prze jechowych piśmie Św.\" Nie żebym miał zamiar stawać po stronie świadków Jehowy, ale w czasach życia Jezusa, to właśnie jego nauki były uznawane (i są także nadal) za przeinaczenie wiary w Boga. Więc nie jest wcale taka jednoznaczna ta normalność. A tak się zastanawiając teoretycznie, co by było gdyby nagle teraz na świecie pojawił się człowiek głoszący dobry i podający za Jezusa? I podejrzewam, że jako pierwsze wyklęły by go kościoły chrześcijańskie - jako przebierańca i wariata - bo przecież zagrażał by prezentowanemu przez hierarchię kościelną monopolowi na mądrość. Zaraz podniósł by się krzyk, że to obraża ich uczucia religijne. A co gdyby to rzeczywiście był on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
to co do mnie poiszecie jest powiem szczerze głupie. Nowe niebo i nowa ziemia w wielu wersetach oznacza władze i ludzi. Więc sparwowanie władzy sie zmieni i ludzie sie zmienią. Zmertwychwstaniemy oczywiscie inni bez tych zbednych rzeczy chórób kalectwa nie bedzie na nas ciązył grzech pierworodny na tym polega ta odmiana. A co do przeinaczonej Biblii cały czas korzystam z katoliciego wydanie, gdzie na pierwszej stronie jak byk napisane "Słowo Jah zostało zmienione na Pan" to kto przeinacza? A co do imienia Boga "Niech poznają Ciebie i wiedzą, ze tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jestes najwyższy na całą ziemię". A logicznie patrząc czy Bóg nadawalby imiona wszystkim gwiazdom i wołał je po imieniu, a Sam go nie miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kto mu je nadał? \"Niech poznają Ciebie i wiedzą, ze tylko Ty, który sam jeden masz Jahwe na imię, jestes najwyższy na całą ziemię\" - czyje to słowa? Brzmią jakby tego, co go stworzył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"grzech pierworodny daje nam niedoskonałość ale Bóg wybacza to i daje szanse\" \"nie bedzie na nas ciązył grzech pierworodny\" No to jak jest w końcu, ciąży czy nie ciąży skoro wybacza? I co ludzie będą robić na wieczność w tym idealnym świecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
jak to kto nadał Bóg sobie sam przeciez przed nim nikogo nie było. A w słynnej modlitwie Ojcze Nasz któryś jest w niebie święc się imię Twoje, jakie imię? JHWH które po Hebrajsku oznacza ze jest sprawiedliwy Wszechmocny itp. Jezus powiedzial Objawiłem im imię Twoje i bede objawiał nadal. Bog nie bez powodu nadał Sobie takie imię, jest ono bardzo wymowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pisząc ze nie bedzie na nas ciązył grzech pierworodny mam na mysli naszą przemiane po smierci przeciez pisałam. Co bedą robic? Nie wiem dokładnie, jeszcze nie zaplanowałam czym sie zajmę, ale wieczność daje nam sporo mozliwości. Bedą napewno ludzie szczęsliwi bo zniknie Niegodziwiec z tego Swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc jak jest z tą sprawiedliwością - szansę na życie wieczne mają tylko Ci, którzy w niego wierzą? A co z tymi, którzy nigdy nie mieli możliwości nawet o nim usłyszeć? Czy oni też nie mają szansy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może będą się nudzić - na nic nie czekając, niczego się nie obawiając, niczego nie pragnąć - bo mieć już niczego więcej nie można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
mają szansę, Ci którzy mają inne wyznanie tez mają szanse, o ile nie zamykali serca na prawdę. KAzdy ma szanse jak pisze Biblia tylko Bóg moze sądzić, nie zaden człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za teksty \'do mądralka\" myślę ze nic więcej nie należy dodawać mądralka posłuchaj czasami kazania dobrego pastora, módl sięa bóg rozjaśni ci spojrzenie. Światkowie to sekta zrozum to, nie przemawiają do ciebie ich bzdury na temat wyznaczania dat końca (Armagedonu) co się niestety nie sprawdza, bo \"nikt nie zna dnia przyjścia Jezusa na ziemię, tylko sam Bóg, ani aniołowie w niebie ani nikt zzyjąych\" rozumiesz to? A Światkowie twierdzili i twierdzą że znają, a moze już się z tego wycofali? nie trać swojej młodości ani swojej duszy dla tej mylnej Organizacji, zastanów się dobrze. podam jeszcze jeden śmieszny tym razem przykład: zapisywanie w dzienniczku ilości godzin \"pracy pionierskiej\" i zdawanie raportu na ich spotkaniach, to kolejna z wielu bzdur. plisssssss. daj sobie z tym spokój. a oto 2 książki dla zainteresowanych, tam dowiecie się więcej mrożących krew w żyłach szczegółów. mądralka, nie wiem jak długo znasz tą grupę, ale wszystkiego nie powiedzą ci od razu.....masz rozum do myślenia to myśl. Mc Dowell Steward \" Oszukani\" Hans Jurgen Twisselmann \"Od Świadka Jehowy do Świadka Jezusa Chrystusa\"- to autentyczne przeżycia człowieka który uwolnił się z tej grupy, opisuje ich zasady, przeżycia i cierpienia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
ale mozna sie przeciez spełniac mozesz spróbować być aktorem piosenkarzem mozesz podrózować po kontynentach nawet na pieszo bo masz tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Maja szanse\" - A ci, których jedynym kontaktem z tą religią były proby nawracania ich \"ogniem i mieczem\" - czy oni odrzucając wtedy religię też mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Kamelio prosze nie mów mi ze jestem zaslepiona i mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga. Swiadkowie Jehowy nigdy nie podali daty Armagedonu nigdy, bo nikt nie zna dnia ani godziny, dlatego tak przestrzegają przed horoskopami jakimis przepowiedniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ale mozna sie przeciez spełniac mozesz spróbować być aktorem piosenkarzem mozesz podrózować po kontynentach nawet na pieszo bo masz tyle czasu.\" A jeśli ktoś będzie siedział na tyłku i się nudził? Aktorem, piosenkarzem - dla sławy, pieniędzy, własnego dowartościowania, poczucia robienie czegoś dobrze itd.? - po co, skoro będzie idealnie i to już nie będzie potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
pewnie ze tak Bóg przeciez wie jakie masz serce i dlaczego np. zamknąles sie na poznanie tej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
bedzie idealnie wiec nie bedziesz mial pragnienia bycia sławnym i bogatym bo te cechy nie są doskonałe i nie swiadcza o doskonałosci. Bog zadba bys sie nie nudził zaufaj Mu przeciez dał Ci tyle na to dowodów ze jest godny zaufania, czy kiedys nadszarpnął Swój autorytet w Twoich oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga\" - to jeszcze jest wiara, czy już pewność? Bo chyba każdy wierzący myśli, że wierzy właśnie w tego prawdziwego Boga - niezależnie jaki to Bóg. A \"pewność\" - to chyba już niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga\" - to jeszcze jest wiara, czy już pewność? Bo chyba każdy wierzący myśli, że wierzy właśnie w tego prawdziwego Boga - niezależnie jaki to Bóg. A \"pewność\" - to chyba już niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga\" - to jeszcze jest wiara, czy już pewność? Bo chyba każdy wierzący myśli, że wierzy właśnie w tego prawdziwego Boga - niezależnie jaki to Bóg. A \"pewność\" - to chyba już niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga\" - to jeszcze jest wiara, czy już pewność? Bo chyba każdy wierzący myśli, że wierzy właśnie w tego prawdziwego Boga - niezależnie jaki to Bóg. A \"pewność\" - to chyba już niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze to ja dostąpiłam przywileju poznania prawdziwego Boga\" - to jeszcze jest wiara, czy już pewność? Bo chyba każdy wierzący myśli, że wierzy właśnie w tego prawdziwego Boga - niezależnie jaki to Bóg. A \"pewność\" - to chyba już niebezpieczna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
bedzie idealnie wiec nie bedziesz mial pragnienia bycia sławnym i bogatym bo te cechy nie są doskonałe i nie swiadcza o doskonałosci. Bog zadba bys sie nie nudził zaufaj Mu przeciez dał Ci tyle na to dowodów ze jest godny zaufania, czy kiedys nadszarpnął Swój autorytet w Twoich oczach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×