Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czosneczek

INFEKCJE POCHWY A..... CZOSNEK???

Polecane posty

Gość eveqqqq
Hej ZOsia, Rozumiem i wspolczuje :-( to wszystko wydaje sie byc jakims nonsensem - lekarze lecza ludzi na raka a nie potrafia wyleczyc grzybicy!!! Ja tez pojde w piatek i zobaczymy. Musi mi zrobic dodatkowe badania ale nie weim jak to tu bedzie - mieszkam w LOndynie....bede nalegac jednak! no coz zobaczymy....ja nawet nie mysle o tabletkach...mnie tak niemilosiernie swedzi z tylu ze az mi sie odechciewa :-( zaczelam brac sama clotrimazol w globulkach - nie mialam wyboru :-( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mohikanka
za glowe sie zlapalam ....czosnek do pochwy????bojcie sie boga kobiety!!!sa lekarze i apteki a najlepsza do podmywania i nasiadowek KORA DEbu a nie wpychanie czosnku-a jak on tam zgnije to co bastepna infekcja gotowa-kora debu i tyle pozdrawiam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
dziewczyny czy któraś z Was miała wynik po wymazie z szyjki- wyhodowano Streptococcus spp /++/ ??? jeśli tak to czym to leczyłyście i jak długo- partnera też??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mohikanka : tonący brzytwy się chwyta, niestety :( Kora dębu powiadasz ? Nie slyszalam, ale na pewno sprobuję :) pytajaca123 : ja w nastepnym tygodniu rownież wybieram sie aby zrobić wymaz, u mnie na skierowaniu ktore posiadam jest notka że ma być też antybiogram, czyli gdy będę miala wynik to bedzie na nim uwzględnione czym zwalczać chorobsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
zosia- ja też miałąm wymaz +antybiogram ale na wyniku mam tylko wyhodowano Streptococcus spp /++/ ??? grzybów drożdzopodobnych nie wyhodowano pytalam w laborat. dlczego nie mam antybiogramu?- odp. bo nie mam bakterii a to Streptococcus - to flora!!!??? zgłupiałam do gina idę za tydzień ale już teraz chciałabym wiedzieć szkoda bo mogli napisac czym to zwalczać jak to nazwali -florę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renik26
pomocy mnie wykazalo ze mam uplawy kalowe. stosowalam rozne srodki i nic teraz jestem na etapie metronidazolu i nystatyny wszystko dopochwowe. nie wiem juz co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnosze111
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem zła bardzo zła ...
Ja też to mam ... I mam już dosyć . Zaraziłam się rok temu w kibelku i bede żałować tego do końca życia ... Poszłam do gina przepisał mi leki i pomogły w sumie na pół roku . Ale teraz od stycznia mam znów z tym dziadostwem problemy . Grzybek zawsze łapie mnie po przeziębieniu . Od stycznia do tej pory leczyłam się dwa razy , nie pamietam jakie leki brałam ale nie pomagały nawet antybiotyk . Ostatnio miałam okres a po okresie zauważyłam że spuchła mi pochwa i wejście do niej jest takie zaczerwienione . Trochę piecze jak siedzę a jak chodzę to czuje że coś jest nie tak ...Nie wiem co robić a na wizyte u ginekologa muszę jeszcze troche poczekać ... Nie wydaje mi się żeby to była grzybica bo mnie nie swędzi ani nie mam białych upławów . Być może to jakaś infekcja . Dodam że jestem dziewicą a chciałabym niedługo rozpocząć współżycie i chciałabym być całkiem zdrowa na ten pierwszy raz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem zla bardzo zla : na pieczenie polecam krem clotrimazolum, juz po jego pierwszym uzyciu powinnaś odczuć ulgę ja podczas jednej z ostatnich wizyt mialam przepisany flumycon 200mg i przed każdym okresem łykam jedną tabletkę zapobiegawczo, więc jeśli u Ciebie choroba sie ciągle nawraca to możesz spytać swojego lekarza czy nie byloby to dla ciebie dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki co tam u was, jak zdrówko ?? ja wczoraj bylam na biocenozie, w piatek odbiorę wynik i szybciutko do lekarza, niech mi przepisze jakieś prochy :P i myślę że będzie już tylko lepiej :) pozdrawiam :) dużo zdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssmerfetkaa
w tytule jest czosnek mam pyt. czy któraś z was tego czosnku próbowała? bo mi leki pomagają dopóki je biorę jak odstawiam wraca więc proszę o odp. kto próbował czosnku?jaki efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny o tym czosnku dowiedziałam sie własnie na tym forum z grzybica walczyłiałam ponad rok badania leki tragedia i zadnego skutku czosnek pomaga tylko trzeba wiedziec jak go stosować ja robiłam tak ze zaczepiałam go na nitce i stosowałam ja tampon nie martwcie sie ze sie zaklinuje lub zgnije bo pochwa zawsze wydala to sie znajduje w niej ja tak nosiłam ten czosnek przez trzy dni i noce często zmieniajac po tym przez trzy dni za pomoca strzykawki aplikowałam sobie do pochwy jogutr naturalny zeby odbudowac całą flore bakteryjna jesli tego nie zroicie infekcja wróci i dotego podrażnienie murowane mi pomogło wiadomo kazdy organizm jest inny ale polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tssssssssk
ja Cie ozumie....mnie tez chwytaja ciagłe infekcje i zagne globulki mi nie pomagaja. Lekarz rozkłada rece:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIE CZOSNEK NIE POMAGA
AZ WSTYD SIE PRZYZNAC, ALE BYLAM W ROZPACZY I SPROBOWALAM. I NIGDY WIECEJ! TO JEST STRASZNE! PIECZE, SZCZYPIE I CHOLERNIE PO TYM BOLI. CALE WARGI MI SPUCHLY, BYLY OBRZMIALE TAK ZE NAWET PALCA SIE WLOZYC NIE DALO! MIALAM JESZCZE GORZEJ. ODRADZAM JESLI WAM ZDROWIE MILE! TERAZ STOSUJE DOUSTNIE LACIBIOS FEMINA I ZALUJE, ZE WCZESNIEJ O NIM SIE NIE DOWIEDZIALAM, BO NIE SPROBOWALABYM TAKICH PRZERAZAJACYCH METOD, BO MA WRESZCIE SPOKOJ. JAK TERAZ O TYM WYBRYKU MYSLE, TO DOSTAJE GESIEJ SKORKI NORMALNIE :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimka
Witam wszystkie cierpiące... NO cóż znowu do tego wracam, szczęście nie na długo.. To ciagle wraca. Miałam zapalenie bakteryjne, wyleczyłam i znowu mam pieczenie na które nie pomaga Clotrimazolum. Niestety teraz nie mogę wybrac sie do lekarza :-( Spróbowałam czosnek i niestety tylko smród i pieczenie... A ten smród jest kłopotliwy jak sie ma kochanego mężusia :-) Tak trudno przestac jeść słodycze... Czy to pomaga?? Dodam,że mój mąż też ma wysypkę.... To jest takie denerwujace i rozpraszające, a na nosie egzaminy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca witaj i dziewczyny pozostale...witam:) streptokoki to paciorkowce ja tez mialam!ciezkie do leczenia ale idzie sie pozbyc paskudztwa!!!to nie jest flora!!!!!!!!!!!szok,ciemnogrod w tych szpitalach i przychodniach ://// a swedzenie odbytu to tez czesto objaw zakazenianp. paciorkowcem kalowym.Dziewczyny nie dajcie sie leczyc bez bakteriologii bo to nie ma sensu!!!! caluje i zmykam bo sie spiesze,pisze z pracy... pozdrawiam goraco i trzymam kciuki za Wasze zdrowko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
czosneczek- dzieki za odp. :) ale troszkę mnie nastraszyłaś powiedz mi czym się to u Ciebie objawiało, jak długo trwało i czym to leczyłaś acha i jaki miałaś "przyrostek" to tego streptoccocuc- bo ja mam "spp" na innych topikach dziewczyny miały inny dlatego nie wiem czy to istotne-ale chyba tak!? ktoś własnie mnie uspokajał ze te sterptococcus spp to nic strasznego- dlatego jakbyś mogła prosze o odp. na moje pytania-z góry dziekuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
czosneczek- jesteś tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod nosze
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pytająca123
dziewczyno, Ty w ogóle wiesz, co to oznacza spp? to jest skrót wyrazu species = gatunki. a nawet niektóre rodzaje i szczepy bakterii streptococcus bywaja probiotyczne, czyli prozdrowotne, a nie chorobotwórcze wiec to jeszcze nic nie wiadomo. streptococcus aureus to gronkowiec złocisty i bardzo łatwo sie nim zarazic, inne to s. agalactiae. część stanowi naturalnąmikroflorę pochwy i nie jest chorobą dopóki nie przekracza jakiejs tam normy. jak masz przy tym dwa lub trzy plusiki (+++), to powinnas zrobić posiew z określeniem też gatunku i do tego lekowrażliwość, żeby dobrać dobre leki. jak to gronkowiec to cięzko się go pozbyć, zazwyczaj dopiero skutkuje autoszczepionka. to zalezy i od orgaznizmu i od gatunku. ja miałam bakterie i tylko dzięki koleżance, która powiedziała mi o posiewie, o praktycznie wszystkim. kupiła mi nawet lacibios femina, żeby brać w trakcie całego leczenia, co stosuje do teraz, żeby nie nabawić się nawrotów! złoto, nie dziewczyna! zyczę owocnej walki i trafienia do naprawde dobrgo lekarz który nie bedzie Cie zbywał. paietaj o utrzymywaniu Ph w pochwie w trakcie leczenia, łykaniu bakterii kwau mlekowego i dbaniu o odorność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
bardzo dziekuję za odp. do gina dopiero idę -czekam na termin a na wyniku mam napisane tylko tak: miałam wymaz +antybiogram ale na wyniku mam tylko wyhodowano Streptococcus spp /++/ ??? grzybów drożdzopodobnych nie wyhodowano pytalam w laborat. dlczego nie mam antybiogramu?- odp. bo nie mam bakterii a to Streptococcus - to flora!!!??? zgłupiałam bo powiedzieli ze to flora!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimkaa
i co tu robić..... Mówicie,że bez dokładnych badan nie dawać się leczyć w ciemno..... A do mnie tylko zajrzała i wypisała Mycosystan i clotrimazolum.. już nawet lekarza zmieniałam,ale żaden mi nie zlecił dokładnych badan. Juz nie mówiąc,że dopiero zaczęłam leczenie a 100 poszła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doda-ajj
spytałam sie kiedys lekarza dlaczego ogladają a potem od razu daja leki,a badań to nie nie...on mi powiedxiał ze grzybica ma tak cvharakterystyczne objawy,nie da sie ich pomylić.to sie widzi podobno głeboko,na szyjce macicy,ale nie powiedział dokładnie co tam trzeba zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fallon
zauważcie że im więcej traktujecie różnymi specyfikami swoją pochwę tym gorzej - jest wyjałowiona! w żadnym wypadku nie można nic do niej wkładać! najlepiej na początku zadbać o dobre PH -gdy jest zbyt zasadowe -sprzyja rozwojowi wielu chorób -może tu tkwi przyczyna ? np. podmywanie się mydłem... lepiej używać specjalnych żeli a w ogóle polecam taki proszek TANTUM ROSA -do przemywań zewn. i irygacji wewnątrz - ona m in reguluje PH i działa bakteriobójczo -daje ulgę..... jest jeszcze lek chyba wcześniej wspomniany lactovaginal ,który też reguluje środowisko... umiar najważniejszy! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimka
Rzadko tu zaglądacie.... A może i dobrze, bo to znaczy, że dochodzicie do zdrowia... BYł kiedys fajny topik o grzybicy i tam było dość dużo porad.. Przydałyby sie takie porady od już zdrowych, bo mam wrażenie że się z tego nie wychodzi...... JA już kończę leczenie i jest jakaś poprawa,ale cały czas boję się,że to nie na długo... Jak zapobiegać nawrotom????? Pomagajmy sobie,bo ja już nie wiem czy ufać lekarzom...Jedna mówi,że słodycze nie maja z tym nic wspólnego, a druga,że mam uważać...... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca123
ja moze tylko tak informacyjnie napisze jak byłam u gina to powiedział ze te streptococcus nie trzeba leczyć że to nic groźnego nie powinno ich byc ale nie powodują żadnych poważnych infekcji troche to dziwne ale jednak mnie to uspokoiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trishka
siemkaaa:)co tam u was slychac?dawno mnie tu nie bylo a to kurde dlatego ze juz nie mam sily o tym mowic...jak zawsze pieczenie pieczenie i jeszcze raz pieczenie...chodze do lekarza,on przepisuje mi globulki i tak bez konca...musze w koncu usunac ta nadzerke to moze moje problemy znikna!lekarz mowi ze z cytologii wynika ze mam lekkie zmiany zapalne od nadzerki i beda sie one wciaz nawracaly dopoki nie usune...zabieg kosztuje 200zl ale zanim sie go zrobi trzeba miec w pochwie czysciutko no a ja ciagle cos mam i nie moge do konca wyleczyc bo zawsze przeszkodzi mi w braniu np okres albo jakies plamienia owulacyjne..najbardziej sie tego boje i ciagle o tym mysle ze jak zrobie zabieg i bede pelna nadziei ze wszystko minie,nadzerka zniknie i nagle....okaze sie ze jest wciaz tak samo...to bedzie najgorszy cios!ale mam nadzieje ze bedzie wszystko wporzadku...pozdrawiam was i zycze szybkiego powrotu do zdrowka;********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minimka
Ja już skonczyłam globulki..... i wydaje mi sie,że jeszcze coś tam jest.. A więc kupiłam emulsję Lactacyd feminę i jest jak na razie dobrze. Mam nadzieje,że to pomoże..... Trzeba chociaż myśleć pozytywnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda nie czytałam wszystkich postów, więc może moja rada sie powtórzy, ale mnie pomogła przegotowana woda 0,5l + łyżka octu i tym płukać pochwę 3 razy dziennie, doradził mi to pewien stary ginekolog-i chyba znał sie dziadek na rzeczy, bo zawsze gdy wraca zapalenie to mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eveqqqqqq
DO czoesneczka! Czosneczku jesli nadal tutaj zagladasz moze wiesz cos wiecej na temat paciorkowca kalowego. Szukakam na sieci, ale nigdzie nie jest wspomniane, ze to on moze byc przyczyna swedzacego odbytu...gdzie sie spotkalas z tta opinia? NIestety u mnie wymaz juz od ponad 4 miesiecy nic nie wykazuje :-( wiec mysla ze jestem wariatka. Mialam juz robiony 5 razy i za kazdym razem zalamuje sie bardziej. swedzenie przechodzi nieco po clotrimazolu dopochwowo, ale jak tylko przestane brac pojawia sie ponownie i co tu zrobic??? mam nadzieje, ze Twoje problemy sie uspokoily wtedy jest szansa i dla nas.... ja bralalm Lecibos femina przez pare miesiecy i poprawy nie ma :-( mysle, ze to moze byc bakteria a poniewaz mi od ponad 5 miesiecy dokucza swedzenie odbytu rowniez byc moze jest to ten paciorkowiec....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×