Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Dzień dobry :) Jeszcze raz dziekuja za dobre słowa z waszej strony Musze opdocząc i koniec kropka Widze ze wszyscy juz mysla o prezentach Co tu kupic ? Jeszcze nie mam pomysłu Tylko miśkowi jak narazie zakupiłam walize z narzadziami o której marzył :) Nie sie cieszy chłopczyk bo bedzie jak znalazł do motorku :) Jadirko Chodziłam do Kliniki Macierzyństwo do dr Szlachcica ale ciągle mówił ze wszystko będzie dobrze, porobił wszystkie badania, ale jakoś efektów nie było i brak przyczyny A która z Was chodzi do Janeczko na 29listopada -Jak tam jest z terminami ? Bo w MAcierzyństwie umawiali na konkretna godzine a czekało sie czasami nawet i dwie .Dramat Oj jak późno spadam do pracy papa miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiytajcie :) akasiu ale ja nie pisałam o brzuszku do Ciebie tylko do anisik:) Co do wózka to jestem zła, ale zacznę od początku. Mąż poszedł sam do sklepu bo ja nie dałam rady to było moje pierwsze wyjscie od miesięcy(no poza wizytą) i juz nie podniosłam się z łóżka. Wziął aparat, wózeczek mu się spodobał, moze nie zachwycił się nim aż tak jak ja hhaha, ale powiedział ze najwazniejsze ze mi się podoba zapłacił ale Pani zgodziła się zostawić go na zapleczu do porodu(prosiłam ja o to). Nietesty nie zrobił zdjęć bo było ciemno i brzydko wychodziły a Pani mu powiedizała żeby wszedł na strone internetową tam są piękne zdjęcia tych wózków. No więc uznałam ze to faktycznie lepszy pomysł. Wchodzę a tu się okazało, ze kur.....a tego modelu juz nie ma na stronie są tylko nowe na 2008 rok i wcale nieprzypominają mojego wózeczka:( Także nie mam zdjęcia ale za ok 10 dni bede szła na wyniki to zajde do sklepu i zrobie zdjęcie poproszę Panią zeby go odwineła bo go zafoliowała. Szlag. I proszę dziewczynki nie dołujcie się, doczekacie się maleństwa ja też myslałam tak jak Wy że to niemożliwe, zeby Bóg obdarzył akurat mnie takim szcześciem. Wszytskie się doczekacie i mam nadzieje że już niedługo wszytskie będziemy się cieszyć takimi maluszkami❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie okruszki ... matryniu - co się odwlecze to nie uciecze - na pewno nie raz nam jeszcze prześlesz zdjęcie wóżeczka ...samego czy tez z dzidziusiem :) mój mąż też sceptycznie podchodzi do takiego rodzaju zakupow - wiem ze wózek bedziemy wybierać razem - on popatrzy na to z punktu technicznego a ja czy bedzie mi się podobał - bo my kobiety chyba bardziej pod tym wzgledem oceniamy dany produkt - by był ładny , póżniej dopiero by był funkcjonalny - a nie zawsze idzie to w parze ... :P Elizo ❤️ nic się nie stresuj ... bedzie dobrze zobaczysz - kazda znas bedzie tulic w ramionach swoje \"bobo\" voltare a Ty jakie masz plany dalej do przodu czyli kolejna inseminacja ? czy lapiesz oddech ... ? akasiu ❤️ walczę właśnie kończe kurację i zaczynamy staranka ... w miedzyczasie jade na kontrole - posiew - sprawdzić czy wszystko jest oki - niestety tak się wszystko układa ze termin @ mam na ok. 15-16.12 także silą woli nie wyrobię się na hsg przed swiętami - bo w tej przychodni robia ten zabieg tylko raz w tygodniu we wtorek a ja wtedy bede jeszcze mieć @ - także - po nowym roku nacieram - do tego zapisuje się do innego lekarza - musze coś ruszyć - bo cały czas mam wrażene ze stoje w miejscu - tylko patrząc na to z perspektywy Elizy czy Pazi - ktore były w specjalistycznych klinikach - to nie wyglada to za ciekawie ... tak samo trzeba się uzbroic w cierpliwosc - ehhh - ale nie da sie pstryknac palcami i zrobic czegos na zawołanie ... trzeba czekac ... zmykam ... na razie kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie obecne i nieobecne kolezanki!!! Elizko333-jakich zdjęć nie masz to ci podeśle??? Co do kliniki mam dwie kolezanki które chodza do dr.Janeczki są zadowolone,podam Ci stronke ,zagladnij,zadzwon i wszystkiego się dopytaj;http://www.klinikaivf.pl/ Akasiu-ja zrobiłam badanka jak lekarz mi kazał ,jesli jemu to wystarczyło by odczytac czy jesy owulka to może dobrze,bo ja wtedy te pieniadze które musiała bym wydać dołożę do innych badanek lub leków. Ale jeśli moge Cię prosić napisz mi jak powinno to byc zrobione fachowo,mam 28 cykle. A co do tego ,że ciężko się pisze wiedząc ,że nas podczytują nic na to nie poradzimy.Wczesniej pewnie tez tak było tylko może te osoby nie miały odwagi by się ujawnic.Ale tego nie zmienimy i mysle ,że szkoda sobie tym głowe zawracać.Pogłaskaj brzusio ode mnie🌻 Martyniu-zdjęciami się nie przejmój wyslesz nam jak Tryni pisała jak malutka będzie na świecie i wtedy będzie dopiero prezętacja. Pozdrawiam was wszystkie sle 👄,dla maluszków też 👄❤️ i miłego dzionka zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akasiu kochanie, mi się wydaje że raczej Jadirka dobrze zrobiła te badania. Przecież LH powinno się badać wtedy kiedy ma wystąpić owulacja, a nie po. Poziom LH jest niski w 3 dc. Chyba, że Ciebie źle zrozumiałam. Może chodziło Ci o coś innego. Napisz, bo mnie zaintrygowałaś :) Całuski dla brzusia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiła dobrze ale można zrobić poziom Lh w 3-4 dc razem Fsh by zobaczyć jaki jest stosunek tych dwóch gonadotropin - u mnie np wyszło ze mam lekką niedomoge lutelaną ... Gonadotropiny FSH – folitropina (folikulostymulina) – stymuluje dojrzewanie pęcherzyków w jajniku. LH - lutropina (hormon luteinizujący) – stymuluje wytwarzanie androgenów w jajniku (androstendionu i testosteronu), nagły wzrost jego stężenia w środku cyklu zapoczątkowuje ostatnie stadium dojrzewania komórki jajowej i wywołuje pękniecie pęcherzyka, a potem stymuluje ciałko żółte do produkcji progesteronu. Badanie FSH (wraz z badaniem estradiolu) wykonuje się najczęściej w celu określenia tzw. rezerwy jajnikowej. Każda kobieta rodzi się z ustaloną pulą pęcherzyków pierwotnych zdolnych do wyprodukowania komórki jajowej. W każdym cyklu część pęcherzyków jest zużywana. Rezerwa jajnikowa koresponduje z ilością pozostałych w jajniku pęcherzyków pierwotnych i jest jednym z dwóch czynników określających potencjał rozrodczy (drugim, niezależnym od FSH jest wiek kobiety). FSH bada się także przy podejrzeniu o niewydolność przysadki (po urazach, intensywnych ćwiczeniach czy nadmiernym odchudzaniu) i przy diagnozowaniu braku miesiączki. Oznaczenie LH wykonuje się jednocześnie z FSH lub później w celu wykrycia przedowulacyjnego piku LH. NORMY i dni badań : FSH 3dc (ew. 2 lub 4dc) 3-12 mIU/ml LH 3dc (ew. 2 lub 4dc) 2-13 mIU/ml LH dzień piku LH tuz przed owulacją > 20 mIU/ml Dokładniej: Wartość FSH poniżej 3 mIU/ml sygnalizuje niewydolność przysadki. Wartość FSH 9-12 mIU/ml oznacza obniżoną rezerwę jajnikową. Wartość FSH 12-18 mIU/ml oznacza wyczerpującą się rezerwę jajnikową, stymulacja przy takim FSH jest trudna. Przy FSH > 18 mIU/ml stymulacja owulacji jest bardzo trudna, a często niemożliwa, prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo małe. Istotny jest stosunek stężeń obu gonadotropin. W przypadku prawidłowego cyklu stosunek LH:FSH jest bliski 1, w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5. Wynik może zależeć od metody badania. Uwagi: 1. Nie ma pełnej zgodności co do definicji PCOS. W najczęściej stosowanym kryterium PCOS stwierdza się jeśli występują przynajmniej dwa z podanych niżej trzech objawów: rzadkie miesiączki lub nieregularne miesiączki lub brak owulacji, nadmiar androgenów (głównie testosteronu), charakterystyczny obraz jajników w USG. Podwyższony stosunek LH/FSH bez innych objawów PCOS nie ma znaczenia klinicznego. 2. Leki antykoncepcyjne obniżają poziom FSH, ale nie ma to wpływu na płodność. 3. Wraz ze wzrostem poziomu FSH maleje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę nawet jeśli uda się wywołać owulację tzn. odsetek uzyskanych ciąż na jeden owulacyjny cykl jest znacznie niższy od średniej. 4. Kobiety z wyczerpaną rezerwą jajnikową rzadko zachodzą w ciążę, a jeśli już to najczęściej ma to miejsce podczas stosowania preparatów hormonalnej terapii zastępczej. Podejrzewa się, że estrogeny uwrażliwiają receptory FSH w jajnikach. Ale choć ten mechanizm nie jest jeszcze do końca poznany to podejmuje się próby zastosowania estrogenów w protokołach stymulacji owulacji u kobiet z wysokim FSH. 5. Do badania rezerwy jajnikowej służy też test z cytrynianem klomifenu. Bada się w nim podstawowe stężenie FSH i estradiolu w 3dc, potem podaje 100mg cytrynianu klomifenu w 5-9 dc i powtarza badanie FSH w 10dc. Oba wyniki FSH powinny mieścić się w normie. 6. Zaburzenia produkcji gonadotropin związane z dietą lub ćwiczeniami mają tendencję do samoistnego powrotu do normy w ciągu roku od uzyskania właściwej wagi lub złagodzenia intensywności ćwiczeń. W rzadkich przypadkach prowadzą one jednak do trwałych zaburzeń rozrodczości. to byłoby na tyle ... Mart - mam nadzieję ze CI przejaśniłam w główce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trinity - Ty jak zwykle niezawodna :))) Noooooo teraz to mam jasność w głowie :) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Martyniu - oj widzę, że Cię dzisiaj nerwy poniosły;) E tam - nie przejmuj się - fotki wózeczka jeszcze podeślesz. A jak nie samego wózeczka, to mam nadzieję, że córci w wózeczku już na pewno:) tryni - ja już wspominałam - w poniedziałek jadę ponownie do kliniki - to będzie 11dc. Jeżeli pęcherzyki będą - a mam nadzieję, że żadnego numeru mi nie wywiną i będą - to chcemy podejść jeszcze raz do inseminacji - zastrzyk i za 2 dni kolejna inseminacja. Wiem, że zdrowy rozsądek nakazuje najpierw zrobić badania przynajmniej na te nieszczęsne przeciwciała plemnikowe, no i może posiew. Ale jakoś nie jestem się w stanie powstrzymać od tej kolejnej próby... Po prostu wiem, że MUSZĘ dla własnej spokojności spróbować - nie mam czasu na \"oddech\":). A badania będę robiła poniekąd \"na boku\" - szukam jakiegoś laboratorium na miejscu, gdzie robią przeciwciała - i jak do tej pory bez rezultatów. No chyba, że załatwię w Opolu wszystko za jednym zamachem... Się okaże. Z posiewem tak samo - nie wiem gdzie się to da zrobić na kasę chorych... No bo jak z płaceniem to nie ma problemu, ale w końcu jak płacę takie składki na kasę chorych, to może by mi coś w końcu NFZ raczył zrefundować! miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha - jadirka - wczoraj rozsyłałaś jakieś fotki - a ja nie dostałam - również poproszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, już jestem :) Martt, normy LH są podane na różne fazy cyklu, ale ja robiłam razem z FSH w 3 dc, tak jak to Trini nam wkleiła. Chyba estradiol bardziej obrazuje czy pęcherzyki rosną i czy była owulacja, tak mi się przynajmniej wydaje :P Voltare to powodzenia znów w poniedziałek 👄 Martyniu, jak czytałam twoją wypowiedz to miałam w głowie czarne myśli typu: że mąż zauwazył jakąś wadę tego wózka a pani np nie chciała oddać kasy, albo tego typu historie; a nie że zdjeć dla nas nie będzie; nie przejmuj się, zrobisz na spacerku z córeczką :) A ja wam chciałam się pochwalić że w okolicach nowego roku jedziemy w góry na 4 dni :) to tak na 90 % :D żeby tylko dużo śniegu było. Zmykam na kolację, bo dopiero co weszłam do domku. PA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) Karolcia pytanko do Ciebie gdzie jedziecie na narty ? Bo my sylewster (4 dni ) bedziemy balowac w Kluszkowcach , a w niedziele robimy wypad na Jaworzyne żebym sie odstresowała Troszke :) To bedzie pierwszy wyjazd w tym roku ,pod warunkiem ze bedzie jeszcze snieg hihi :) A Wy juz odkurzyliśnie narty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh dziewczynki - jak ja wam zazdrosze tych nart - niedosć ze mam daleko to nigdy na nich nie jeżdziłam - pewnie to niesamowita frajda -my z miniem planujemy po nowym roku skoczyc ze znajomymi i ich dzieciaczkami - zobaczymy jednak jak to sie wszytsko ulorzy ... Voltare ja jade do swojego gina w poniedziałek i robie sobie posiew na NFZ - także jest to mozliwe - tyko ze CI lekarze pod koniec roku nie chca dawac skierowań i zawsze wszystko nam utrudniają - mnie tez juz znaja w przychodni - ale co mi tam po prostu walcze o swoje szczescie ... trzymam kciuki w poniedzialek by Twoje pecherzoki ładnie urosły ... ja dziś robiłam sobie test owu - negatywny - choc juz widac bladziuteńką drugą kreseczkę - także jutro nie będę robic dopiero w sobotę wtedy bedę mieć 14 dc - i moze coś z miniem podzialamy ... zmykam kochane - buziaki dla Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elizko jedziemy do Bukowiny Tatrzańskiej :) a narty jeszcze zapakowane czekają, to też będzie nasz pierwszy wypad w tym sezonie, ostatnio w lutym byliśmy. Chyba ze przed świętami nam sie uda na 1 dzień wyskoczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki karolciu - miniek jednak ostatnio się troszke przepracowuje i nie wiem jak to bedzie z jego kondycją ale postaram się stworzyc klimacik - może jakoś się nam uda zapomniec o tych wszystich zmartwieniach ... jakiś zwariowany jest ten świat człowiek goni - za czyms ciągle ... dobranoc kochane moje - kolorowych snów 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Foremki co słychać???? jadirko cieszę się że wyniki ok ja czekam na kariotym i trzese portkami eliza3333 sorki ze to powiem ale z Macierzynstwo to nienajlepsza klinika znam dziewczyne co sreacila w niej 5 lat Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) voltare trzymam więc kciuki za inseminacje:) karolcia ale super na pewno się wyszalejsz na nartach ja nigdy nie jeździłam, mój mąż(zanim mnie poznał haha) też jeździł na nartach bo on pochodzi z gór więc od dziecka śmigał, ale odkadjest ze mną nie jeździ, bo po pierwsze nie ma nart ani sprzętu a po drugie co ja bede sama robić w tym czasie:) Kiedyś myślałam ze moze spróbuje się nauczyć, ale jakoś mnie nie ciagnie bo ja nie lubie zimy i zimna no i zreztą takie wyposazenie w narty itp to spory wydatek.Ale Tobie życzę śniegowego szaleństwa Trinity owocnych staranek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ale u nas sypie od samego rana :) Mychass - doczekasz się wyników, a ile jeszcze czekania??? A ty chodzisz do Centrum Invitro? Czy jakoś tak? Martyniu, ja tez jestem zmarzluch, jak ubieram buty przy samochodzie to trzęsę się z zimna :) ale jak już zjeżdzam to cieplutko :P ty za niedługo będziesz na saneczkach z córą śmigać :D lecę do pracy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejki dziewczynki ... wstałam a tu niespodzianka za oknem biało i pada śnieżek :D moze nie jest w takich mega ilosciach co u Was ale zawsze to jakaś namiastka !uwielbiam snieg i taka prawdziwą zimę , kiedy na dworku jest cudnie - dziewczynki kusicie - ja tez nigdy nie jezdziłam na nartach ale zamierzam się ktoregos razu odważyć - moze już niebawem bede pomykac na oslej łączce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia_26 - czekania to jest 5 tyg licze ze przed Świetami beda wyniki. Tak chodze do tej kliniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ale jestem zła Kupiłam sobie wczoraj spodnie z H&M, w sklepie wyglądałam ok, ale w domu tragedia myślicie że mi przyjmą??? nawet metki nie oderwałam odpiszcie proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trinity_27
kukusiu spokojnie ja wymienialam spodenki dla maluszka bo były za male i przyjeli bez problemu w ciagu 7 dni z okazaniem paragonu możesz spokojnie zwrócic spodnie - nawet nie na zamiane ale chodzimi o zwrot pieniedzy ... nic sie nie stresuj malutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, U mnie znowu załamanie. Pojawiły się już plamy, więc @ przyjdzie na 100%. Za 6 dni powinna przyjść. A mój mąż chodził ciągle i powtarzał, że się udało i nawet przez chwilę mu uwierzyłam. :( Nic mi się nie chce. Najchętniej położyłabym się pod kołdrę i nie wychodziła z domu :( Ryczeć mi się chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martt - ja przechodziam to w zeszłym miesiącu - tylko ze @ sie spożniła i nie było zadnych plamień tak się nakreciam ze potem też ryczłam jak głupia - trzeba wyłączyc myslenie - kochcać się z przyjemnością i nie czekac na @, nie biegać co chwilke do łazienki i sprawdzać co jest grane - bo to nas wykończy ! trzymaj sięmalutka - jak nie tym to następnym razem - topowiedzonko mojego minia - tylko latwo powiedzieć - jak czeka sie tak długo - bużki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×