Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

Karolcia a ja niewiem o jakiego dzidzia na zdjeciach chodzi bo nic nie dostalam. Martika ja bym poszla na monitoring na twoim miejscu,cos przynajmniej sie dowiesz a jak nie bedzie owu.to od razu zaczniesz działac i miesiac bedziesz do przodu. Dzieki dziewczyny ze mi wyjasnilyscie co i jak z badaniami,ile mniej wiecej kosztuja takie badania????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaidra masz racje, nie w tym cyklu ale w nastepnym zaczne chodzic, musze tez dac troche czasu organizmowi zeby była owulacja i zeby spadła prolaktyna. # dni temu moja kolezanka urodziła core, wyszla do domu i znowum a w szpitalu, mała nie chce jesc i bardzo krzyczy :( nie wiedza co jej jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam nadzieje ze Pani doktor mnie przyjmie :) jadira - pisalam wczesniej - ja płaciłam za hormony po 16 zł ale zdarza się ze jest drożej ze płaci sie ponad 20 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadiro - no to wyślę ci jeszcze raz zdjęcia :) u mnie będępłacić ok 22 zł za każdy hormon - troche zdzierstwo, ale cóż, chyba wszędzie takie są ceny mniej więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jadiro, widzę że juz doszły fotki, to dobrze :) a dzidzia słodka, chłopak jest super, też chce takiego synka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doszlo Karolciu,pasuje ci ten maluszek. ELIZO 333,Justyna m-wyslijcie mi swoje zdjecia. SURFITKO-dziekuje za meila,konczcie domek i wracajcie. Co do badan z ciekawosci pójde i dowiem sie ile mnie to bedzie kosztowac i wam napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do badań to mam jeszcze takie do akasi lub surfitki, nasze ekspertki :) czy wynik progesteronu może być różny w różnych cyklach? np pójdę teraz w 20 dc i czy będzie zbliżony do wyniku z następnego cyklu? Może napisze prościej o co mi chodzi, otóż za 2 tyg znów wyjeżdzam, no i przez połowę cyklu mnie nie będzie. Czy wszystkie te hormony zrobić w 1 cyklu od A-Z ??? Czy np teraz zrobić TSH, Testosteron i progesteron, a następne badania dopiero w cyklu gdzie juz bede w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :-D :-D ja też poproszę o maile od was!! karolciu zdjęcia dostałam - rewelacja !!! :-D Ty i bobo,...po prostu super...jesteś taki troszkę piegusek?! jejku mi sie strasznie kobety z takim typem urody podobają ;-) mojego męza siostra też ma taka cere i caly czas ja namawiam zeby ja wyeksponowala..:-D co do badan to teoretycznie moglabys zrobic progesteron teraz...ale nie wiedomo jak chwijny jest Twoj organizm i ja bym jednak proponowala zrobic w jednym cyklu....bo jak np.tak jak u trinci wyjdzie Ci maly stosunek lh/fsh to odrazu zobaczysz czy progesteron pozniej nie jest za mały....a jak pojdziesz na badania w dwoch cyklach to pozniej bedziesz sie glowic....nie wiem ale mysle by te pierwsze badania zrobic w jednym cyklu,:-) a teraz mozesz np,zbadać : prolaktynę -testosteron -DHEAS(poziom endrogenów) -hormony tarczycy(TSH,FT3,FT4 -jeżeli jest podejrzenie tarczycy) bo one raczej większego wpływu nie maja...i sa zwykle takie same kazdego cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam tabelkę,bo przylazła paskuda @@@ Tabelka nr 1 oczekujące Pazia/Warszawa...........26.............19.............. ...ok 08.07.07 Trinity /k.Łowicza.........30.............18...............ok.13-14. 07. 07 Lenka/Ostrołęka...........28.............10............. .......15.06.07 akasia/ZielonaGóra........26..............27............ ........28.07.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26.............37....................14.06.07 Surfitka/ Kraków...........27.............31.................ok.11.0 6 .07 kukusia .......................25.............6.................ok. 07.07.07 karolcia_26...................27 ...........13 ................ok.04.07.07 Eliza333/Kraków............30.............10............ .....ok05.07.07 Monia80/ Kutno.............27.............30 ...............ok.21.05.07 lidka-kitka....................25..............3........ ........ok 01.05.07 Martika-2327.................23............14........... .........02.07.07 Marta 24/USA................24..............1....................0 2. 07.07 voltare/k.Opola.............30.............61........... ......ok.22.07.07 Justyna24....................24.............24.......... .......ok.06.07.07 jadira/Kraków...............34..............8........... . .....ok.19.07.07 Katia100/Gliwice............23..............8........... .......ok.24.06.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25............30............... .......07.09.2007 Justyna/Londyn...........26............26............... .......04.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31............18.............. .......27.10.2007 anisik/Wrocław............28............13.............. .......22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26............10............ .........3o.01.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję akasiu za odp - wyczerpującą :) a ze mnie troszkę piegus, zwłaszcza w lecie jak słońce świeci. A głupek ze mnie, w podstawówce smarowałam sokiem z cytryny bo mi sie nie podobały, tak gdzieś wyczytałam wtedy, szczypało jak diabli, ale chciałam się ich pozbyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Chyba się dzisiaj poryczę - załatwiłam sobie w robocie na jutro \"spóźnienie, żeby rano skoczyć na badanka, dzisiaj po pracy poleciałam biegusiem do laboratorium sprawdzić co i jak i się okazuje, że u nas trwa przenoszenie laboratorium, podstawowe badanka (mocz, morfologię itp...) robi szpital, a badań hormonów nie robią chwilowo wcale! Super nie?! A jutro 4 dc i by mi akurat jeszcze pasowało... U nas to jest tak podobnie jak u Surfitki - nikłe szanse na wydębienie skierowania na cokolwiek. Lekarz I kontaktu tłumaczy, że im (niby) nie wolno, bo limity i inne tam duperele i że powinnam iść do gina na NFZ to może wystawi. Ostatnio wzięłam dzień urlopu i poszłam do gina. Rano się zarejestrowałam, pytam o której będzie lekarz - odp. że niby od 10:00.Poszłam o 10:00 - na drzwiach karteczka, że od 12:00 z powodów takich, że coś się działo w szpitalu i akurat ten gin był im tam niezbędny.Siedziałam do 13:00 - zła, spocona, zmęczona czekaniem - po zwykłe skierowanie - i się nie doczekałam. O 13:00 pojechałam do domu. Jak bym wiedziała, że tutaj ze wszystkim takie problemy będą, to bym wiała do jakiegoś dużego miasta, a nie na wiochę;) Zachciało mi się ciszy i spokoju - no to teraz mam - ze wszystkim pod górkę. Ufff - wygadałam się i mi ulżyło:) karolcia - maluch słodki - też już chcę takiego...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja sie zegnam juz bo lecem do domu. Mam dzis babski wieczór, zostaje u mnie na noc przyjaciółka ze studiów z Krakowa ona ma juz coreczke taka malucia 1 roczek :) no i chyba troszke sobie podrinkujemy i poplotkujemy. Ah brakuje mi tego bo wszystko ostatnio sie kreci wokół @ i owu i lekarzy, dzis wrzucam luza zreszta po tych bromocornach mam luza na maxa zero sresu, chyba ten lek to dla mnie jakies zbawienie :)))))) buziaczków 100000 dla was drogie przyjaciółki :) cmok cmok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tryni mam nadzieję, że Ci się udało przekonać panią doktor do obsłużenia tak miłej pacjentki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udało się ale przyczepiła sie do mojej prolaktyny - nie wiem wydawało mi się ze jest w normie - kazała powtorzyc pod obiążeniem ... co do tarczycy - to powiedziala ze jest cut poza norma - także się wściekłam prawie i zachcialo mi sie płakac - bo chyba lepiej mi idzie z facetami lekarzami niz z kobietami - dziewczynki jeszcze raz zerkne ale prolaktyny mam 150 mlu/l - jak to bedzie po przeliczniku na ng/ml ... normy sa od 3-15 i 1ngl=20mlu/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myslałam ze mój wynik to 7,5 ale moze się myle ? zrobie jeszcze raz prolaktyne pod obciazeniem razem z progesteronem i Estriadiolem w 21 dc ... wtedy wyjdzie czy cos tam jest ... ale mam stracha w sumie poczytalam sobie o tej paskuszie i jej nadmiar faktycznie obniza poziom gonadotropin (zwłaszcza LH) - zaburza mechanizm owulacji i prowadzi do niewydolności fazy lutealnej. rany - chyba sie zaczeło - bo jak nie wiedzialm to sie nie bałam a teraz chyba się popłaczę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochaniutkie:) Ja byłam dziś u lekarza...i Synek waży już 1310g, i mierzy 23cm:). Jest zdrowiutki, ładnie rośnie dziś pięknie leżał na pleckach a rączki miał założone pod główkę;)ale miałam ubaw:). Pani doktor mnie uspokoiła, że to że brzuszek jest mały nie oznacza, ze coś jest nie tak...po prostu jestem szczupła i dziecko tez jest drobne. Wyniki mam, po prostu super, mocz morfologia jest idealnie!!tylko się cieszyć. Co ruchów, po prostu teraz taki okres że dziecko więcej leży, a każde jego przekręcanie ma mnie informować, że jest super.Tak więc moje drogie ciocie...Dawidek ma się u mamy w brzusiu idealnie:) Dziś złożyłam prace, oddałam co miałam a więc kartę bibl, legitym.i obrona 5. Mamy 12 pytań do nauczenia bo będą z tego 2 losowane i ogólnie trzeba opowiedzieć o pracy. Marto, przesyłam fluidki o które prosiłaś:)-xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Tryniu nie martw się lekarze już tak maja...ja dziś miałam na 14...i co z tego że prywatnie pani doktor przyjechała na 15...ale taki Jej przywilej.Pozostałe dziewczynki całuje, Pauluś TY już wiesz co będzie czy chłopczyk czy dziewczynka? Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ho - jest tu kto ? pytanko do akasi - czy mialas robione atpo ? w sumie nie wiem co to jest ale wiąrze sie z tarczycą - to jest chyba test obecność w surowicy krwi przeciwciał przeciwtarczycowych ... ale po co to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia, dziękuję za piękne zdjęcia, a ten maluszek jest cudowny:) zresztą Ty tez ładnie wyglądasz:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianko to cudownie że z Dawidkiem wszystko dobrze:) Ja też przesyłam fluidki xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx i czekam na dobrą wiadomosc w końcu czerwiec się kończy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diano - to suuperasnie ;-) 🌻❤️👄 dla Ciebie i dla Dawidka! Trinity moj lekarz ogolny ( tez wredna niedouczona baba!!!) tak samo zareagowala na wynik TSH-- i jeszcze mowila,ze juz nie pamieta jak to dokladnie jest.Ja i tak szłam do endo prywatnie(najlepszego w miescie ) to mialam jej slowa gleboko w dd../od tamtego czasu nie chodze do niej sie leczyc!! a endo odrazu stwierdzil powiekszony płat ,,suche łokcie i cos tam jeszcze bo badał mnie bardzo dokładnie.Nic sie nie przejmuj i szoruj do endokrynologa (męzczyzny najlepiej;-) ) a co do prolaktyny to rzeczywiscie wychodzi 7.5 po przeliczeniu...więc ja nie wiem w czym ona widzi problem???może nie spojrzała na jednostki?! zreszta sama jestem ciekawa co Ci powiedzą bo ja mam identyczny wynik - 7.72.- i u mnie nikt nie zauwazyl nieprawidlowosci.hm... \\widze,ze co lekarz to lepszy.Szkoda nerwow - idz do specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach...Trinciu zapomniałam powiedziec,ze szkoda Twoich łez na niedouczonych lekarzy :-) trzymaj sie kochana i nie stresuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasiu - tylko ten lekarz u ktróego dzis byłam to endykrynolog ... sama nie wiem ale zrobie te prolaktyne pod obciażeniem dla świętego spokoju ... i ten test na przeciwciala tarczycy - podobno jest drogi ok. 100 zł. ale pal licho jak ma się wszystko wyjasnic ... próbowalam babie wytłumaczyć ze w przeliczeniu moja prolaktyna wynosi 7,5 i nie wiem skad ona widzi ze jest jej za duzo ... ale tak dziwnie na mnie się spojrzała ze zamilkłam - jezeli bedzie mnie wkurzac to jak nic rusze do Warszawy do endykrynologa - to takie utrudnienia dla mnie bo to 58km w jedna strone a ja nie jestem zmotoryzowana i muszę tłuc się po pociągach i tramwajach - z glowy mam cały dzień ... z tego wszystkiego zaczelam ogladac sobie łokcie ;) - sa suchawe -ale nie łuszczy mi się skóra .... akasiu a jakie ty masz objawy tarczycy - bo ja jestem senna prawie ciagle i szybko się meczę - czasem mi serce trzepocze niemiarowo i to tyle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opisze Ci jak moj lekarz postąpił i co stwierdził,a co za tym idzie dobrał idealny lek w idealnej dawce-(gdzie teraz nie mam juz zadnych objawow)jak przyszłam do endo: to na początku zrobił wywiad słowny.Po czym rozebralam sie od pasa w góre-badał łokcie na prostych rękach-osłuchiwał,macał szyję rękoma ;-) ;-) cos mi tam jeszcze sprawdzal,ale juz nie pamietam...połozyłam sie na kozetce i zrobilismy usg ze zdjeciami mojej tarczycy.Obejrzał wynik i powiedział,ze to rzeczywiscie nie duzo ponad norme ale faktycznie inne symptomy swiadcza o chorobie i nie mozna zwlekac. Biorę EUTHYROX50,i jest ssuuppeerr. Kiedys zawsze po pracy musialam isc sie zdrzemnąc...chodziłam jak nepek,bez kawy rano (duzej i mocnej )ani rusz...spałam w skarpetach,swetrach a w zimie jak niedzwiedz nawet na dwor nie chcialam wychodzic...po prostu marzlam na kosc!!!do tego nie moglam jesc stałych produktow zywnosciowych bo po prostu mi sie nie trawily (myslalam ze mam wrzody na zolodku--mialam usg brzucha leki na dwunastnice i nikt sie nie zorientował ze to moze byc tarczyca)jadłam bardzo mało a i tak nie chudłam. Hm....i co jeszcze z objawów...aa...wysuszona skora,wlosy mi jednak nie wypadały ;-) no i ciagle krecilo mi sie w glowie - tak na spanie.Polprzytomna chodzilam. I wyobraz sobie ze myslalm ze to od niskiego cisnienia-ktore mam odziedziczone po dziadku i mamie (105/65 ) . dlatego czasami organizm wysyla nam mnostwo sygnałow swiadczacych o zaczynajacych sie problemach a my po prostu myslimy ze to zmeczenie albo stres...i bagatelizujemy. oczywiscie,ze warto zrobic te wszystkie badania ktore wymienialas wyzej-lepiej dmuchac na zimne . a co do prolaktyny to odrazu PISZ bo jak widzisz mam prawie taki sam wynik.🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do prolaktyny - to raczej jestem spokojna - moja pani endykrynolog - moze troszke na zapas się zmartwiła i zle przeliczyła -choć czasem musze przyznac ze piersi mnie bola częściej niz zawsze - ale wynik sam mówi o sobie - na badanko pojde po wypłacie -bo juz ostatnia stówka mi zostala a trzeba jedzonko kupic ;) co do tarczycy - to tez jestem zmarźluszkiem ale nie az tak bardzo wielkim jak Ty ... czasem łapie sie na tym ze mam sucha skóre na rekach - szczególnie dłonie - az mnie szczypią ... i ta sennośc - ktora mi towarzyszy - czasem myslę ze moglabym przespac caly dzień ... usmialam sie jak pisalaś o niskim cisnieniu bo ja tez takie mam i chyba jeszcze niższe bo 90/60 - czasem chodze jak neprtyk ;) i tez pijam kawke - a potem nie sypiam - co do wagi to cały czas stoi w miejscu - czy bym sie odchudzała czy nie ... ostatnio nawet mnie to wkurza bo niemoge zgubić 2-3 kg - nie jestem chudzielcem ale należe do osob wzglednie szczupłych 58 kg - z wyjatkiem brzusia - ktory wyglada jak ciazowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasi - poczytałam sobie o prolaktynie i nie ma bata mamy ja w normie - takze moze moja pani endykrynolog była za bardzo zmeczona by dobrze podzielić ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trynitko, przeciwciała atpo robi się, żeby sprawdzić czy jest stan zapalny tarczycy i wcale nie są takie drogie, jak piszesz. Ja robiłam też odpłatnie i antyTPo i antyTPG i chyba jak dobrze pamiętam każde kosztowało ok. 30 zł (w W-wie), tak więc pewnie wszystko zalezy od laboratorium. A nie dała ci skierowana na usg tarczycy? ja też miałam tsh niecałe 5 (4,67 bodajże) i dostałam od razu Euthyrox 25 do brania. ale ja w owógle dziwny przypadek tarczycowy. Bo ja mam podejrzenie choroby Hashimoto - to choroba autoimmunologiczna, czyli po prostu mój własny organizm traktuje tarczycę jak wroga i ją niszczy. Ale po Euthyroksie czułam się gorzej, a jak przestałam brac to tsh mam teraz ponad 5 ale lepiej się czuję - nie jest mi zimno, wręcz zawsze gorąco, serce mi tak nie wali i męcze się tak szybko. A co do chudnięcia - to niestety przy niedoczynności cięzko schudnąć:( Tak więc nie marwt się, tylko zapylaj lepiej do jakiegoś dobrego endo, a najlepiej do gina-endo. bo tylko taki specjalista możze powiązac twoje kłopoty tarczycowe z niemożnością zajścia - i zacznie cię odpowiednio leczyć. Powodzenia w leczeniu!:):):) pozdrawiam acha, przy tak nieznacznie podwyższonym tsh to się nazywa utajona niedoczynnośc, która nie daje typowych objawów, dlatego ciężko ją wykryc (jak sie badań nie robi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiolek1
witam mam pytanie - troche moze z innej beczki - czy w dni płodne powinno sie starać codziennie czy lepiej co dwa dni ! która opcja daje większe sznase na bobaska dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki . co to się dzieje?? kończy się czerwiec a u was nikt nie zaciązył? nie psujcie takiej ładnej stsystyki. U mnie nici następna 14 07. niestety i jak narazie chyba nic się nie zmieni moj mąż kontuzjowany i niewiem co dalej. Pozdrowionka trzymam za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×