Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pazia

Pragnę dzidziusia-nie chce o tym myśleć

Polecane posty

czesc wpadłam się tylko przywitac i uciekam do łózka akasiu dziękuję, ze pytasz ale czuję się srednio, poza tymi ciagłymi rwaniami brzucha, doszedł jeszcze ból ręki, nogi, biodra itp:( Sama nie wiem czy to normlane żeby w 10 tyg. dalej mnie tak rwało, mój gin mówi że tak, al;e coraz częściej słyszę opinię, że nie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka nr 1 oczekujące Pazia/Warszawa..........26.............19.............ok 08.07.07 Trinity /k.Łowicza........30.............18.............ok.13-14.07. 07 Lenka/Ostrołęka........ .28.............10................15.06.07 akasia/ZielonaGóra.......26.............26.............. ...26.06.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26............37................14.06.07 Surfitka/ Kraków............27...........31..............ok.11.0 6 .07 kukusia ......................25..............6..............ok. 07.07.07 karolcia_26...................27 ..........13 ..............ok.04.07.07 Eliza333/Kraków.............30............10............ . ok05.07.07 Monia80/ Kutno..............27...........30 ..............ok.21.05.07 lidka-kitka...................25..............3......... .....ok 01.05.07 Martika-2327................23............14......... ........02.07.07 Marta 24/USA.................24............1................02. 07.07 voltare........................30.............60........ ......ok.25.06.07 Justyna24....................24.............24.......... .....ok.06.07.07 jadira/Kraków..............34..............8............ .....ok.19.07.07 Katia100/Gliwice...........23..............8............ ......ok.24.06.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25.............28............ . ... ..07.09.2007 Justyna/Londyn...........26.............24............ .........04.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31.............18......... ......... ...27.10.2007 anisik/Wrocław............28............13............ ..........22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26............10............ .........31.01.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane .... dopiero wstałam za oknem ulewa - aż się nie chce nic robic - w sumie co tu robic jak tak paskudnie na dworku :( jak troszke przestanie padac ide po wyniki - mam nadzieje ze mój humor nie bedzie taki sam jak to placzace niebo ? voltare - przykro mi ze znowu malpiszon przyszedł ! katiu , voltare poprawcie tabelke ! zmykam na kawkę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Umnie tez leje,okropna tapogoda. SURFITKO-od trzech miesiecy jestem na lekach i na pregnalu,owulacje mam dzieki tym zaszczykom bo wczesniej nie było.Ja i maz idziemy na badania w ten piatek. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja juz mam wyniki i juz wiem co mi jest ! jak byłam na HSG robiono mi w szpitalu poziom PROLAKTYNY i mialam grubo ponad 55 a podobno jaksie ma juz 30 to zaczyna sie knonić cykl. Wynik tego jest taki ze taki poziom prolaktyny wyste4puje tylko u kobiet podczas laktacji wiec a ja przeciez nie karmie :( bo nie mam kogo. Taski poziom prolaktyny hamuje owulacje czyli wogole ona nie wystepuje, dokłądnie tak jak sie karmi piersia dziecko to przeciez nie mozna zajsc w ciaze i ja tak mam. Nie rozumie czemu az takie anomalia w moim organizmie. Lekarz powiedział ze to od nadmiaru stresu. Wiec dostala leki obnizajace prolaktyne wiec moze nie zamiesiac ale za dwa jest szanas ze pojawia sie juz 2 kreseczki :) Mam taka nadzieje ze sie uda :) ciesze sie ze cos wyszło bo przynajmniej wiemy co jest grane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki wlasnie wrócilam z wynikami do domu - posprawdzałam sobie ... i chyba wszystko mam w granicach normy - tylko nie wiem jak zinterpretowac wynik Estradiolu - bo ma jakis dziwny przelicznik ... podam wam wszystkie moje wyniki : robione w 3 dc Estriadiol - 106 pmol/l norma w fazie folikularnej do 587 Fsh 4,86 mlU/ml - normy w fazie folikularnej - 3-12 mlU/ml :) LH 3,09 mlU/ml - normy w fazie folikularnej - 2-13 mlU/ml :) testosteron 0,974 nmol/l - norma 0,4 - 3,00 nmol/l prolaktyna 150 mlU/l - norma od 40 - 530 mlU/ l - 3-15 ng/ml przy czym 1 ng/ml = 20 mlU/l - tak więc mam - 7,5 :) mam prosbe do Surfici by mi pomogła z tym Estridiolem - bo ja się nie łapie ... i wogole byscie popatrzyły na te wyniki fachowym okiem - bo moze nie potrzebnie się ciesze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam :D Martiko - trzymam kciuki aby Ci sie jak najszybciej udalo ujrzec dwie kreseczki...:P Ja dzis juz nie mam zadnych boli stawow czy kosci wiec grypa mnie tylko nastraszyla ...i dzieki Bogu .....bo w sobote przeciez mam wesele mojego braciszka....:P Teraz zmykam na zakupki i musze zrobic jakis obiadek bo popoludniu do pracy...❤️ Milego dnia dziewczyny i pogodnego oczywiscie bo u mnie sloneczko za oknem... Papa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki pamiętacie mnie jeszcze??? Trini ja ci nie pomoge bo moje badania są zupełnie w innej normie podane. A z reszta to ja zupełnie nie w temacie jestem nie moge za wami nadążyć co przeczytam to i tak nowe posty i dalej niewiem o co chodzi :-) Ale i tak życzę wszystkim kobietką zafasolkowania. Przyślijcie mi wasze zdjęcia ja odeślę za 2 tyg. jak wróce z urlopu tutaj mój mail: paziakaffe@wp.pl A tak pozatym chyba przestaje się starać mam swoje takie problemy i narazie chyba odpoczne może kiedyś. Ale i tak się odezwe po urlopie może się wszystko ułoży. papa kochane będę trzymała za was kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki 🌻 TRINITY na początek Twój stosunek LH/fsh to TYLKO (!) 0,63 !!! W niewydolności ciałka żółtego spotykamy się mozna z sytuacją, gdy owulacje występują (tak jak u Ciebie) w większości cykli miesiączkowych, jednak ze względu na zbyt małą produkcję progesteronu przez ciałko żółte (niewydolność ciałka żółtego) kobieta nie zachodzi w ciążę. U kobiet tych obserwujemy obniżenie stosunku LH do FSH poniżej 1. Leczeniem jest wtedy suplementacja gestagenowa, najlepiej przy użyciu pochodnych czystego progesteronu (progesteron, duphaston).Zwróc koniecznie uwagę lekarzowi na TO !!!! poza tym Twoje wzniki sa OK :-D estradiol zrób jeszcze na dwa dni przed owulacją - wtedy będzie pełny obraz czy pęcherzk Graffa wyprodukował dojrzała,prwidłowa komorke>. dopiero wrocilam z pracy i padam dziewczyny ....;-) ide robic obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akasiu jak policzyłas stosunek pomiędzy FSH a LH ? zadaję pytanie przygłupa ale patrzyłam na to i rożnica pomiedzy FSH i LH wynosi 1,77 - nie wiem o co chodzi ... co do niewydolności zołtego ciałka - to biore duphaston od 16 dc przez 10 dni ale po jednej tabletce - może to za mało ? do tego od 6-15 dc - estriol - na normalizacje sluzówki - i pewnie dlatego mam tak piękny sluz ... czy tarczyca , może miec wpływ na to ? co do zrobienia Estriadilou przed owu - to nie mam monitoringu - więc trudno bedzie mi okreslic właściwy moment dla badania :( może kupic testy owu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak jeszcze sobie mysle,ze wazne w tym momencie beda wyniki progesteronu. Co do estradiolu to masz 28.88 pg/ml czyli jak najbardziej Ok :-) buziaczki,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...Trinci tarczyca tu nie ma nic do rzeczy !!! jesli chodzi o te hormony ;-) policzyłas po prostu na odwrot :-) lh dzielimy przez fsh . powyzej 1,5 to jest PCOs i sufitka ma taki stosunek. ja bym na Twoim miejscu szła w tym kierunku - bo przeciez duphaston i tak niewiele Ci wydłuza cykl , nieprawdaż,a nawet mialas plamienia podczas jego stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim. Czy moge sie dołaczyc? tak jak i wy czekam na to zafasolkowanie, czekam juz 1,5 roku i nic... 9 lipca ide do ginekologa bo w koncu czas podjac jakies kroki, bo bardzo pragne dzidziusia, wiem ze badania trzeba zaczac od faceta, wiec moj maz niebawem sie na nie wybiera... Prosze powiedzcie mi jakie badania ja powinna zrobic... dopiero w tym wszystkim raczkuje i szukam odpowiedzi na dreczoce mnie pytania... wiem ze ogromna chcec posiadania dziecka, wpływa zle na cala ta sytuacje.. zdaje sobie sprawe ze musze najpierw uwolnic sie od tej mysli, aby moc zajsc w ciaze. Trzymam za was wszystkie kciuki. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj nietykalna :-) badanka potrzebene sa wyszczegolnione na 321 stronie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz pierwszy cykl mialam bez plamień - tzn ... jak mam rozmawiac z lekarzem i na co mu zwrocic uwagę ? na to ze mam zły stosunek lh do fsh - ze jest bliski niewydolnosci przysadki ? kurcze nie znam się na tym tak jak wy ... moze mi wytłumaczycie jak koniowi na miedzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj..sufitka niezle tłumaczy ;-) trzeba na nią poczekac.Ja bym jednak zrocila na to baczniejsza uwage- bo to w koncu niewydolnosc cialaka zoltego.hm...odbierz jeszcze progesteron a wszystko sie okaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki ... poczekam na Surficię ... ;) zwróce na to lekarzowi uwagę - może jakos mnie podlecza ... co do progesteronu to bede go robic dopiero 6.07 w 21dc - dzis mam 10 dc - a juz od wczoraj zaobserwowałam sluz - bardzo przeźroczysty i ciagnacy - jajniki dopiero dziś mne zaczeły kłóc - moze owu sie zbliza ? zastanawiam się czy samowolnie nie zwiekszyc duphastonu z 1 na 2 tabletki - moze to sposób na moje ciałko zolte ? i co z tarczyca - leczyc ją czy zostawic - w sumie możnaby było obniżyc mój poziom TSH do bardziej normalnego - tak w granicach 1-2 mlU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ja. Akasiu ty jesteś jak dobry lekarz chyba więcej się na tym znasz niż nie jeden gin. Jak ja mam lh do fsh mam 1,3 to jest to pco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paziu Pcos występuje zazwyczaj przy stosunku lh/fsh od 1,5 do 2,0 a przy tym obraz jajnikow na usg wykazuje zmiany,a Tobie gin . nic takiego nie zuwazył.Więc pewnie nie masz tego paskudztwa. Trinici - koniecznie zbij sobie TSH !! ja bym z tym nie zwlekała,bo ona jest paskuda podstępna. A duphastonu nie mozna zwiekszyc do dwoch ...jak sie staramy o bejbka,..bo \'cos\'tam sie dzieje - - ale niestety nie pamietam co. Sama sie pytalam gina,zeby sprobowac brac po dwie....( jak wtedy nie mialam tego@) ale zabronił....i wytlumaczył dlaczego ( tylko zapomnialam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwczynki - pytanko - hormonki bada się na podstawie krwi - czy w związku z tym muszę być na czczo przy pobieraniu? Ma to w tym przypadku jakieś znaczenie? Zrobiłabym je w tym cyklu, ale nie dostałam w sezonie urlopowym dodatkowego \"niezaplanowanego\" dnia wolnego - mogłabym to zrobić po pracy, ale boję się, że wyniki mogą być już wówczas nie do końca wiarygodne... Jak Wy robiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voltare ja robiłam wszystko nadczczo ... w sumie nie ma to znaczenia przy wielu hormonach - ale przy prolaktynie tak - akasiu - w czwartek ide do endokrynologa - także - tarczyca - bedzie wzięta pod lupie - pewnie czeka mnie usg i dlasze badanka hormonow T4 i T3 ... szkoda ze mam taki stosunek Lh do TSh - bo gdyby nie to - to byłabym HAPPY :) a teraz zaczełam sie martwić - czy da sie to szybko wyleczyc ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka nr 1 oczekujące Pazia/Warszawa...........26.............19.................ok 08.07.07 Trinity /k.Łowicza.........30.............18...............ok.13-14.07. 07 Lenka/Ostrołęka...........28.............10....................15.06.07 akasia/ZielonaGóra........26..............26....................26.06.07 sysia111/k.Ostrowa wlkp.26.............37....................14.06.07 Surfitka/ Kraków...........27.............31.................ok.11.0 6 .07 kukusia .......................25.............6.................ok. 07.07.07 karolcia_26...................27 ...........13 ................ok.04.07.07 Eliza333/Kraków............30.............10.................ok05.07.07 Monia80/ Kutno.............27.............30 ...............ok.21.05.07 lidka-kitka....................25..............3................ok 01.05.07 Martika-2327.................23............14....................02.07.07 Marta 24/USA................24..............1....................02. 07.07 voltare/k.Opola.............30.............61.................ok.22.07.07 Justyna24....................24.............24.................ok.06.07.07 jadira/Kraków...............34..............8............ .....ok.19.07.07 Katia100/Gliwice............23..............8..................ok.24.06.07 Tabelka nr 2 zaciażone NICK/ Skąd...............Wiek........tydzień ciąży.........termin porodu Diana24/Olsztyn..........25............28......................07.09.2007 Justyna/Londyn...........26............24......................04.10.2007 Paula76/Olsztyn...........31............18.....................27.10.2007 anisik/Wrocław............28............13.....................22.12.2007 (lub 26.12.2007) Martynia/Legnica..........26............10............ .........31.01.2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trynitko :) Spokojnie. Postaram ci sie to po kolei wytlumaczyc. Patrzac na twoje hormonki wszystkie sa w normie, a jednak Lh jest blisko dolnej granicy. Dlatego dzieli sie lh/fsh. Prawidlowy wynik ma wynosic okolo 1 ( oczywiscie mowa o samym poczatku cyklu). U ciebie jest zanizony i tak jak pisala akasia moze miec to zwiazek niewydolnoscia fazy lutealnej. Ale twoj gin stwierdzil to juz wczesniej i dobrze, ze bierzesz duphaston. Uzupelniasz niedobory progesteronu. Jesli chodzi o fsh - dobrze ze jest w normie - zbyt wysokie swiadczy o niskiej rezerwie jajnikowej. A u ciebie jest w samo. Ja mialam 5,1, ale lh mialam 12,6 i moj stosunek wyniosl ponad 2. Akasiu, czasem zdarza sie ze kobiety z pco maja i 4 . Ogolnie przyjmuje sie ze powyzej 1,5 moze wskazywac na pco ( ale musza zajsc dodatkowe warunki). Wiec Paziu, raczej nie masz pco. Co do reszty wynikow jest dobrze. Trynitko - zwalczyc tarczyce, brac duphaston, moze sprobowac monitoring cyklu ( oprocz owu gin sprawdza tez endometrium, jakze wazne podczas implantacji). I bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Surfitko mam pytanko bo znalazłam wyniki z lutego a wy tu różne wpisujecie może powiesz co mam sądzic o tych wynikach Jedne robione były w 18dc Estradiol 160pg/ml Progesteon 0,278ng/ml Anty HBs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surficiu kochana jestes :) dziękuje za interpretacje - w sumie wiedziałam od poczatku o niedomodze lutealnej - stad branie duphastonu ... mój lekarz chyba wszystko przewidział - bo i na endo biore Ovestin - by było w prawidłowych parametrach - miałam troszke za cienkie bo 7,5 mm w 12 dc - ale mysle ze chyba trafiłam do dobrego lekarza ... tarczyce zamierzam leczyc- bez dwoch zdań ... co do monitoringu - to może w przyszłym cyklu skusze się na wizyte w sródku cyklu i po owulce by zobaczyc jak tam moje pecherzolki - czy rosą i pekaja ... jeszcze zrobie progesteron - mam nadzije ze jak wczesniej wspomniałas branie duphastonu nie zafałszuje wyników ? teraz czekam z niecierpliwoscia na hsg - bo wtedy bede wiedziec co hjest grane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ratunkuuu!!!! Szukałam pół dnia w papierach - znalazłam swoje badanka hormonów sprzed roku - tyle, że nie były one wówczas robione na początku cyklu w tych dniach, w których pisałyście, tylko w 12 dniu cyklu - tuż przed owulką - tak kazał gin. Mam dane, mam punkt odniesienia - niby mieszczę się w normie, ale co tutaj może być nie tak, że mi się nie udaje?! Dehydroepiandosteron:226,6ug/dl (norma: 98,8-340) Estriadol: 238pg/ml (norma dla środku cyklu: 85,8-498) FSH:18,8mlU/ml (norma dla środka cyklu: 4,7-21,5) Hormon luteotropowy: 94,4mlU/ml (norma: 14,0-95,6) Prolaktyna: 28,3ng/ml (norma: 6-29,9) Progesteron: 0,85ng/ml (norma: 0,8-3,0) Testosteron: 0,54ng/ml (norma: 0,06-0,8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dheas ok.estradiol- chyba był jeden dojrzewający pecherzyk,wtedy cio ;-) bo dla jedengo dojrzalego przyjmuje sie >=200pg/ml :-) nie wiem czy w tym dniu cyklu mozna liczyc stosunek lh/fsh,,ale chyba nie - poniewaz nie jest miarodajny przed owu. prolaktyna troche duza -ja bym ją ciutke zbiła (CAstagnus jest podobno niezły-herbapolu...to takie tabletki ziołowe) progesteron z kolei niski w dolnych granicach.I testosteron git ;-) takie moje zdanie buziak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×