Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

No Aneczko godzina zero wyznaczona a jak Twoja nauka ?? Mi najlepiej sie uczylo jak czulam \"nóż na gardle\" ale nie polecam tej metody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady odnosnie mieszkanka:) zes mnie lalik nastraszyla z tym kredytem. co do splaty sie nie martwie, przez 2 lata nie mialam problemow ze znalezieniem lokatorow. wydolnosci kredytowej nie mam wcale, ale mam 50% wkladu, wiec bank by nic nie stracil. mieszkanie w ciagu najblizszych 10 lat bym sprzedac chciala wiec kredyt raczej wczesniej bym splacila. tylko jak maja zaostrzyc wymagania to boje sie, ze bede musiala zakladac sprawe i sie to przeciagnie:O ale jesli znajde bank, ktory udzieli mi kredytu to wlasciwie nie mam sie nad czym dlugo zastanawiac, bo teraz domek stoi odlogiem. wiecie, odkrylam, ze jak sie wyspie, swiat jest piekniejszy, a niewyspana stanowie zagrozenie narodowe:O oj, dzisiaj lepiej bez kija nie podchodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SPECJALNE PODZIęKOWANIE DLA WISIENKI DROGA WISIENKO, DOPIERO PO TWOJEJ CZYTELNEJ INSTRUKCJI I SKORZYSTANIU Z MFOTO UDAłO MI SIę WKLEIć ZDJęCIA NA ALLEGRO. DZIEKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Aneczko mezus trochu posiedzial .... niedawno wlasnie wyjechal ...kurna zabral mi lapa ... i ciezko mi sie klika z kompa stacjonarnego bo zrypala mi sie myszka i jade na numlockowej .... a z nie jest to takie proste bede odzywac sie chyba zadziej;).... Justynko pracowalam w kredytach wiec troszku na ten temat wiem ... poszukaj moze jakis rozsadny dostaniesz z tym ze cieko bedzie bez ten zdolnosci kredytowej a juz napewno taki kredyt bedzie drozszy ... moze dom bank ...(on kredytuje nawet kredyty ryzykowne znaczy big itp) wsumie wypadlam juz z obiegu wiec popytaj a najlepiej idz do jakiegos doradcy powiedz jak sprawa wyglada i bedziesz wiedziec co i jak .... a co do przepisow z tego co wiem na 100% maja sie zmienic ...miedzy innymi maja skrocic okres kredytowania wiec automatycznie rata wyzsza i zdolnosc kredytowa nizsza .... dobra zmykam bo syrena krzyczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane dziewczynki :) jak zobaczyłam zdjęcia tego maluszka to aż mi się serce ścisnęło i łezki mi napłynęły do oczu. boże, takie biedne maleństwo. jak dostanę kaskę to coś wpłacę. Justynko ja bym się nie zastanawiała nad kupnem tego mieszkanka bo fajne jest :) tylko nie wiem jak z tym kredytem. z tego co ja się orientuję to bez dochodów chyba wogóle nie można dostać kredytu. zależy czy będziesz brała tylko na siebie kredyt czy też jeszcze z kimś np. z mężem. najlepiej przejrzyj oferty banków w necie to się dowiesz więcej szczegółów bo kazdy bank ma tam jakieś swoje zasady. Aneczko no to teraz bierz się ostro do roboty i zakuwaj :) trzymam kciuki aby ci motywacji i silnej woli nie zabrakło :) Pestka no to jedziemy na tym samym wózku. u Zuzy pojawiły się malitkie krosteczki na policzku jak przeszłyśmy całkiem na butelkę. nie wiedziałam co to może być, czy potówki czy uczulenie. ale jak zrobił się jej wielki czerwony placek to pokazałam to lekarce a ona stwierdziła że jej to na skazę wygląda no i wczoraj potwierdziła to jeszcze jedna jak badała małą przed szczepieniem. musze jeszcze pójść do mojej pani doktor z przychodni żeby to zobaczyła ale jestem pewna że ona też to potwierdzi. jeśli chodzi o mleczko dostałyśmy bebilon pepti i narazie daję małej jedną miarkę na każdy posiłek. je bez problemu. to mleko to tylko mniej słodkie jest, ale podobno ma też jakiś swój zapach niezbyt przyjemny dla dzieci. cóż ja tego nie czuję. dostałyśmy maść na buzie Elocom no i narazie posmarowałam jej rano te zmiany na policzkach i szyjce. Anulko współczuję przepraw z teściową. no cóż musisz uzbroić się w cierpliwość i trzymać nerwy na wodzy, bo inaczej się nie da i awantura gotowa. ewentualnie grzecznie lecz stanowczo mów jej czego sobie nie życzysz itp. moja teściowa mnie ostatnio wkurzyła. byliśmy u niej w niedzielę po ponad miesiącu i ona do nas z pretensjami że nie przyjeżdżamy, że tak rzadko itp. i jeśli nie chcemy utrzymywać z nią kontaktów to żeby jej to jasno powiedzieć. ciekawe tylko że przez ten cały ponad miesiąc to ona nawet nie zadzwoniła do nas żeby się zapytać co słychać i kiedy przyjedziemy czy coś takiego, a potem z takimi pretensjami wyjeżdża. miałam nawet jej to powiedzieć ale ugryzłam się w język bo i tak nie mamy zbyt bliskich kontaktów i ja ją raptem z 10 razy widziałam na oczy w ciągu 2 lat taka jest rodzinna :P Maggie my teraz Babilon pepti zaczęliśmy używać ale do tej pory to Bebico Omneo. także z nami to inna historia :P dobra zmiatam bo moja córa już się obudziła i chce pogadać :P fajnie sobie ostatnio gadamy bo ona rozgadała się w ostatnich kilku dniach na maxa :) buziaki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie niedawno wyslalam maila do expandera wiec moze cos wymysla:) dobrze ze cos wiesz na ten temat. ja sie cale zycie zarzekalam, ze kredytu nie wezme, ale moze jeednak warto:) tym bardziej, ze ja moge dyktowac warunki, bo rzeczoznawca na pewno wyceni ponizej wartosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!!! Niunia wyjątkowo dzisiaj obudziła się o 1.30 a zreguły około 4.00. Myślałam, że coś się jej pokiełbasi ze spaniem ale ładnie spała do 6.30 :). Teściowa w pracy a teściu w domu i bardzo mi chce pomagać, ale niunia dostaje u niego histerii :( i to strasznej aż się zapowietrza :(. Może to przez brodę i wąsy?? Wiem, że wszystkie dzieci zawsze bały się jego. Zrobiłam dzisiaj pobudkę teściowej o 7.00 (ona wstaje o 7.30) hihihihi, bo mała była dopiero co pokarmieniu i wtrakcie odbijania a ja musiałam szybciutko skorzystać z toalety więc obudziłam teściową bo bałam się że niuni się uleje-a szkoda niuni i mleczka :) Justyś-odnośnie kredytów to nie jestem na topie, jak ja brałam kredyt to trzeba było mieć dochody. Odnośnie przykrywania szkraba na noc- to ja przykrywam Martynkę kołderką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaaa Aneczko trzymam kciuki ;). Ale dobrze wiesz że wsio będzie ok bo wiesz jak to jest z lipcowkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALeż pasdkudnie jest !!! :( Pada i pada. Jak deszcz pada też chyba trzeba przewietrzyc maleństwo? Poczekam jescze chwile moze cosik zmaleje deszcz.... Dzięki za Wasze opisy imprez chrzcinowych. Z alkoholem macie racje - w sumie to jest impreza dla dziecka, i to do tego szczególna , wiec po co alkohol. Jeszcze sie spiją... a co to za przyklad dla dziecka. Podam winko jakies dla chętnych. A dzis pospałyśmy do 10:00, dopeiro niedawno zjadlam sniadanie i siedze jeszcze w mokrych wlosach - lece sie w koncu \"zrobic\". Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz odpowiedzialam:) kurcze, cala noc spac nie moglam, czekam teraz na odpowiedz z expandera i sie stresuje. podjelam decyzje i wkurze sie jak to nie wypali:( aneczko, ja wlasnie dzwonilam na uczelnie i dalej nic nie wiadomo, bo gosciu od praktyk drugi tydzien nie oddal moich dokumentow. nie wiem po co je bral, bo sama moglam zawiezc. ja to sie najbardziej boje wymyslania pytan:O co jak sie zatne albo wszystko pokrece:O a ty dasz sobie rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ci Justa fajnie ze mozesz sobie wybrac pytania ja kurcze musze liczyc na szczescie ze zapytaja z zakresu pracy a nie z jakis kosmicznych innych tresci ksiazkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dizeczywnki :) pewnie sporo naklikałyscie, wiec zanim was podczytam pisze szybko co u nas :) wczoraj Kubus miał ostatnie badanie krwi na bilirubinke i czekamy na wyniki :) mamy nadzieje, ze juz bedzie dorbze :) miał pobierane z rączki a nie z główki, wiec wyglądało to troche lepiej, za to tatus sie rozchorował i ma zapalenie oskrzeli. cierpi, ze nie moze misia kąpac, ale jest na antybiotykach pod troskliwą opieką żony, wiec szybko pewnie stanie na nogi :) cały czas cos latam załątwiac i nawet nie mam czasu wejscna siec :) zaraz zabieram sie za pieczenie drozdzowca ze sliwkami :) mniam :):):) zapraszam na kawke i ciepłę ciacho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak mi miło Wisienko :) czytam was codziennie ale jakoś ciężko mi się wbić w rozmowę. Siostra wróciła z holandii i okupuje kompa. U nas ok. jesteśmy zdrowe, zamówiłam nosidełko na alegro jak przyjdzie to wrzucę fotki. Buziaczki, pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Pogoda u nie taka ze z domu lepiej nosa nie wystawiac. My juz po pierwszych porcjach nutramigenu. Najpierw dalam 120ml nana + 30ml nutramigenu i łyknał bez zawachania. Ja nie probowałam bo sam zapach mnie odtracił. Na drugie jedzonko dostal juz tylko 90ml nana i reszta nutramigenu wtedy sprobowalam naprawde ochyda a maly zjadl az mu sie uszy trzesly. Podziwiam ze jest w stanie to przełknac. Zal mi mojego maluszka ze musi to jesc ale najwazniejsze ze mu smakuje bo to przeciez dla jego dobra. Zmierzylismy dzisiaj chlopaka wiec uzupełniam tabelke. Aneczka1979....Krzyś.......12czerwca....2950/49........ 6725/69.. cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6100/64...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/ blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......5800/65... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik..............Julia.........09 lipca.......2150/48.........6180/64... cyc Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55..... ....?/63 Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......5950/62....butla _fernanda_......Roksanka.....12lipca......3550/56.... ..6130/64....butla basia_81.........Kubuś....13 lipca.......3060/48........7060/?...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7000/?....mieszane f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipiec .......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........6600/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc. madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6050/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ...?????......cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... .7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52......???????.......butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc pozdrowionka i miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubnunio zdrowy!!! poziom bilirubiny spadł do poziomu 0,36, a norma to 1 - 1,2 :):):):):) meggie co do mleczka to my jedziemy na Bebilonie 1, po 4 miesiącu bedzie 2 :) madzik my planujemy Olimpijski, zapisy są w Fundacji Promyk Słońca, rewelacyjne miejsce, jak kiedys bedziesz potrzebowac dobrego specjalisty, to wal do nich jak w dym :) My bylismy tam z małym na konsultacji okulistycznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. u mnie nie zadobrze nie mam czasu na nic,małemu juz napewno idą zeby ,w nocy non stop mi sie budzi ssie smoka i wypluwa i tak w kółko,ślini sie na maksa marudzi w dzien ,gryzie wszystko co ma pod ręką,i takie biała dziąsła ma na dole.Niewiem jak to wytrzymamy bo to dopiero poczatek.Odezwe się póżniej teraz chce poczytac co napisałyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu - wlasnie dzis bylam z emilką u okulisty w Promyku :D Juz drugi raz - bo miala fototerapie w szpitalu na zoltaczke, no i teraz sprawdzamy czy ok, ale na szczescie wszytsko z nią w porzadku :) basiu - a jak finansowo wyglada basen na olimpijskiem? Bo w redeco kosztuje 300 zł za kurs 3-misieczny, raz w tyg, To koszt za 1 rodzica + dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie!!! cały dzień się znieralam do pisania i czas mi uciekał na maxa, chocoaz męża dzis w domu miałam. Ewka w nocy nie bardzo chciała spać, napierw budziła się co 2 godziny, pomymlała cyca 3 razy i spi, myslalam, że mnie trafi o 4 sie obudziła i nie spała 2 godziny, a potem jak sie uśpiła to spała do 10!!! aż się boję dzisiejszej nocy. a w dzień nie chciała spać, dopiero drzemnęła sobie o 17.20 i spi do teraz...więc chyba zacznę sie delikatnie tłuc co by już wstawała. Też się zastanawiam czy to aby nie zęby??? I widzę, że coraz więcej dzieciaków ze skazą....no my już 2 miesiące się z nią zaprzyjaźniamy, albo inaczej walczymy. ale jak nie jadam zakazanych rzeczy to jest OK. I mam nadzieję, że przyjemnośc nutramigenowa mnie ominie. Ide budzić moje słońce, bo inaczej znów nie bedzie spała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu-gratki dla Kubusia :) :) :) Dzień jakoś zleciał. Niunia spała kilka razy ;) no i odliczamy dni do końca rozłąki z tatuśkiem!!! Przed wczoraj próbowałam herbatke z cytrsynką i wsio ok :). Cieszę się bardzo bo uwielbiam herbe z cytrynką tyle że nie może być za mocna ;) Kupiłam sobie przed wyjazdem kurtkę na zimę, a właściwie to płaszczyk. Zakup jak nigdy bardzo udany :), w końcu starej mogę się pozbyć bo już naprawdę czas na nią. Płaszczykjuż wypróbowany bo w Kołobrzegu gwiździ i jest zimnica! Zaraz kąpanko Matusi. Zawsze kąpie ją około 19.30, potem niunia ma kolacyjke i około 20.00 zasypia :). I rankiem kolejny dzionek. Justyś przeszły ci nerwy??? ;). Chyba dzisiaj coś w powietrzu wisi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcyzny dostalam dzisiaj super maila od siostrzycy ujal mnie niesamowicie juz jego tytul ZANIM ZOSTALAM MAMA w prawdzie jest po angielsku ale przynajmniej czesc z was mysle ze zrozumie i mam nadzieje ze sie spodoba Before I was a Mom I never learned the words to a lullaby. I never thought about immunizations. Before I was a Mom I had never been puked on. Pooped on. Drooled on. Chewed on. Peed on. I had complete control of my mind and my thoughts. I slept all night. I never looked into teary eyes and cried. I never got gloriously happy over a simple little grin. I never sat up for hours watching a baby sleep. I never felt my heart break into a million pieces when I couldn\'t stop the hurt. I never knew that something so small could affect my life so much. I never knew that I could love someone so much. I never knew I would love being a Mom. Before I was a Mom I didn\'t know the feeling of having my heart outside my body. I didn\'t know that bond between a mother and her child. I didn\'t know that something so small could make me feel so important and happy. I had never known the warmth, The joy, The love, The heartache, The wonderment or the satisfaction of being a Mom. I didn\'t know I was capable of feeling so much before I was a Mom. And remember that behind every successful mother... Is a basket of dirty laundry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aj, anulko, troszke juz lepiej, pospalam sobie ze 2 razy w ciagu dnia po pol godzinki. zle cienko widze ten kredyt jak nie zalatwie sobie jakichs dochodow:O dla mnie to bez sensu, mam 50% nieruchomosci, wchodza mi na hipoteke i jak nie splacam, zabieraja mieszkanie. na razie expander mi podziekowal, santander mi podziekowal, ale widzialam juz chyba w 2 bankach, ze do 150tys moge wziac bez dochodow. tylko co zrobic, jak mi potrzeba dwa razy tyle:O no nic, bede dobijac sie do wszystkich bankow, bo jak nie dostane kredytu to nie mam co dogadywac sie z rodzina i nie bede mogla wynajmowac mieszkania jak nie bedzie moje... jak macie jakies sugestie to bede wdzieczna. maz na siebie kredytu na pewno nie wezmie, ani go nie dostanie przy udokumentowanych 240zl dochodu:P lalik, a czy dochod z wynajmu sie liczy??? jakbym poszla do banku z podpisana umowa??? przeciez nie dostane teraz pracy za 3000zl albo i wiecej... kurcze, mam aquapark w miescie i wstydze sie tam chodzic:( a mezulek z gabrysia pojsc nie chce... chyba pojde o 7 rano, jak nikogo nie bedzie:P dobra, dzisiaj bede pisac do wszystkich bankow po kredyt:( odezwe sie wieczorem jak dobrze pojdzie:) aneczko, ja sie boje wymyslania sobie pytan, bo nie mam pojecia o co mozna pytac na obronie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobilam sobie przerwe od nauki i wam przetlumaczylam Zanim zostalam Mama Nigdy nie nauczylam sie slow kolysanki Nigdy nie pomyslalam o szczepieniach ochronnych Zanim zostalam Mama Nigdy nikt na mnie nie zwymiotowal zrobil kupy zaslinil wgryzl sie we mnie nasikal... Mialam calkowita kontrole nad moimi myslami Przesypialam cala noc Nigdy nie spojrzalam w zalzawione oczy i plakalam Nigdy nie bylam zachwycona zwyklym malym usmiechem Nigdy nie spedzilam godzin siedzac i obserwujac dzieciecy sen Nigdy nie czulam ze serce mi sie rozpada na milion kawalkow kiedy nie moglam powstrzymac bolu Nigdy nie wiedzialam ze cos tak malego moze miec taki wplyw na moje zycie Nigdy nie wiedzialam ze moge kogos kochac tak bardzo Nigdy nie wiedzialam ze pokocham bycie mama Nim nie zostalam Mama Nie znalam uczucia posiadania serca poza moim cialem Nie znalam tej wiezi miedzy matka a jej dzieckiem Nie wiedzialam ze cos tak malego sprawi ze poczuje sie taka wazna i szczesliwa Nigdy nie znalam ciepla, radosci, bolu serca, zachwytu czy satysfakcji bycia mama Nie sadzilam ze jestem zdolna do tylu uczuc nim zostalam mama I pamietaj... za kazda odnoszaca sukcesy mama jest.... kosz brudnego prania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko świetne! Aż łezki mi się zakręciły :) Idę na kolację bo ssaczek usnął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie popijam domowe winko :) mniam!!! madzik na Olimpijskim i w MOSiRze kosztuje 260 zł za kwartał, to jak rozumiem 3 miesiace :) tez rodzic + dziecko. Chyab jednak bede czekac az sie ociepli, moze razem z naszymi dzieciaczkami sie wybierzemy :) kokopelasa znalazłam cos takiego na dziasełka jak ząbki rosną . sama zastanawiam sie czy nie kupuic http://www.wyprawki.pl/gryzak-dzi%C2%B1se%C2%B3ko-etap-tommee-tippee-p-1424.html aneczko naprawde super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja poluje:) w pko znalazlam interesujaca oferte, wlasny kat biznes:) ale grzebie dalej, napisalam i zobaczymy co mi odpisza, ale nie wyglada to najgorzej, rata na 20 lat wynosi 2300zl.jak poczekam jeszcze troche to moze faktycznie ceny mieszkan zaczna spadac:) wiecie, ja to tak nie znosze bezczynnie siedziec. ciagle kombinuje jak tu gdzies dorobic i ciagle jakies klody mam pod nogi rzucane. mam ciuchy do sprzedania na allegro, ale przeciez nie bede wrzucac fotek z komorki:O chce wziac kredyt pod zastaw nieruchomosci i musze szukac banku, ktory mi go udzieli. jak sie do czegos zapale, moj slubny zaczyna wybrzydzac, a sam ledwo ciagnie z tym swoim skupem, bo mu sie 100m wczesniej otworzyl inny i babsko stoi w bramie i sciaga jego klientow:O na dokladke mieszkam w syfie i sie o nic nie moge doprosic:O gdyby nie ten ksawery, zlote dziecko to bym pomyslala, ze zycie sie przeciwko mnie obrocilo:O aneczko, fajnie ze przetlumaczylas, bo mialam problem z tym sikaniem, kupkaniem itd:) basiu, z tego wszystkiego zapomnialam kubusiowi pogratulowac, ze zwalczyl to dziadostwo. mysle ze ksawciu tez juz sobie da rade, tylko tez nie moge doprosic slubnego, zebysmy z nim pojechali zobaczyc co i jak:O kurcze, czy ja zawsze musze sobie jakies problemy wynajdowac:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) widze ze dzis cos spimy:) ja juz po porannej kawce z mleczkiem :) wczoraj dostalismy paczke z bebiko z kaszka, poradnikiem i ślinaczkiem:) Justynka trzymam kciuki zebys dostała ten kredyt:) Wczoraj rozmawiałam ze znajomymi ze własnie samym wynajmem mieszkania mozna kredyt spłacic wiec Tobie zycze powodzonka;) my nadal szukamy mieszkania ...ale wczesniej czy później napewno jakies znajdziemy:) Prawda?? Aneczko ucz sie ucz:) a my trzymamy kciuki:) Napewno dasz rade:) a tu wklejam Agatke w naszym łóżku:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ffb067f6b81c7b0d.html u Was tez tak ponuro na dworze?? miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×