Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

no to na razie sie z wami pozegnam... pomalu sie pakuje, czekam na meza zeby pozbieral toboly a w miedzy czasie bede spogladac czy cos nowego nie wskoczy:) calusy dla was i wszystkich dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny.Dawno mnie nie było ale w przerwach czytałam was.A wiec,mialam jechać nad może i nici z wyjazdu,a tylko dlatego ze nie ma nigdzie wolnego domku ,z 50 telefonów wykonałam,szukałam w internecie,siostra i koleżanka które sa nad mozem pod namiotami szukali mi domku z łazienką i wszystko zajęte,wolne dopiero po 17 sierpnia,a ja miałam byc od dziś do wtorku bo mój ślubny do roboty idzie.Wiec siedzimy w domu i morze zobaczymy za rok ;( Co do mojego szkraba to przez ostatnie 2 dni miał o godz 18 kolke tak do 19 az boję sie co bedzie zaraz,jeszcze spi ,ale zaraz się obudzi,kupiłam dziś infacol,zobaczymy czy pomoże,koperek nie pomaga bo i tez mało go pije,woli cyca niz jakieś herbatki.Koolke pewnie ma bo łapczliwie ssie cyca bo pokarmu mam ,że bym mogła cały oddział nowortodkowy wykarmic,piszecie że w 21 dobie pokarm się zmienia,może i tak ale ja mam go w nadmiarze,właśnie mnie zalewa,na moją nową sukienke przez stanik i wkladki. Własnie co do wkładek to ja mam z aventu,materiałowe,które mozna prać.Kupiłam je za 34 zł-6 sztuk+woreczek do prania.Ogólnie sa super i mi sie bardzo przydają,tyle że nieraz przemakaja ale ja mam dosłownie mlekowozy. Co do pępka to mojemu dopiero wczoraj odpadł,3 tygodnie sie trzymał,ale pępek mu coś ropieje i musze przemywac piohtaniną i gazikami ze spirytusem Co do kapieli to kąpie w kali,i na noc smaruje oliwką z bubhena,a w dzien niczym nie smaruje bo w takie upału nie ma sensu. No i jeszcze co miałam pisac to to ze memu małamu pleśniawki się pojawiły,oczko mu ropieje daje mu krople,i pupa mu sie odparzyla mimo że smaruje sudocremem.Wyprubowałam że zamiast huteczek wycieram pieluhą nasączonaą wodą i wietrze mu często pupe i trzymam co jakiś czas w tetrze i odparzenie przechodzi -na szczescie. Kończe ide zobaczyc czy mój maly śpi mam go na dworze pod oknem,dobrze że mieszkam na perterze,ludzie śpi mi od 15 jak sie obudzi to będzie mega głodny,ale on lubi spać po 4-5 godzin,a ja go nie budze,ale póżniej je z dwuch piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwinistka - moja Emilka jest tez po żółtaczce i byla naswietlana takze ma skierowanie na zbadanie wzroku - powinno byc w 4 tygodniu. Okazalo sie ze w panstwowej sluzbie zdrowia terminy sa na paxdziernik.... bez komentarza. Podzwonilam , popytalam i takie badanie dla noworodkow mozna zrobic tez w Promyku Słońca i w osrodku okulistycznym na Stawowej. Oba sa b. dobre. Tyle ze terminy na wrzesien, chos to odplatnie... Emilce w koncu dzis odpadl pępek :P ufff... bedzie łatwiej ja myc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez u ans pogoda, udalo mi sie miedzy deszczowymi chmurami przemknac blok obok do rodzicow. o dziwo Krzys smacznie sobie u babci spal baaa lezal na wersalce i SAM zasnal!!! no normalnie shocking!!! juz 2 raz odstawia taki numer u rodzicow. chyba zaczne tam w ciagu dnia tez latac. Asiulek tylko pozazdroscic takiego ulozonego dziecka! ja w nocy nie mam sily na wstawanie i odkladanie jak mlody cyca co 1-1.5godziny. chyba ze sie mega rozbudze to tak ale z reguly to podobnie jak Justyna - podaje mu cycka i drzemie ;) Terka ja kupuje tylko karmi klasyczne, poema i malinowe sa ok ale jakos teraz mi najbardziej te classic podchodzi. nie odgazowuje tyle ze ja z reguly robie lyczka i odstawiam i tak przez pare godzin oprozniam te pol butelki. tylko uwaga jak przeholujesz to w nocy wszystko zalane ;) Justyna ja sadze ze klapami nic nie wskorasz, probuj z nia rozmawiac, niech zadaje ci pytania pomaga etc... po prostu to zazdrosc... u nas tez bylo kilka atakow histerii czesto sa fochy ale juz ustalilismy ze stramy sie nie krzyczec ani nie dawac klapsow. no i skutkuje. im bardzije mala zaangazowana w domowe czynnosci (np zmywanie czy wieszanie prania) czy zajmowanie sie Krzysiem tym jest grzeczniejsza. Moze Gabi sie po prostu nudzi? spropbuj jej znalezc jakies zajecie ktore bedzie na tyle ciche ze nie obudzi malego a ja ucieszy. trzeba szukac jakiegos rozwiazania, ona nie dosc ze zazdrosna to jeszcze sie opuszczona moze czuc bo przestala byc juz ta jedyna najwazniejsza... powodzenia zycze w pokonywaniu problemow Basiu u mnie tez maz z mama przyzwyczaili Krzysia do raczek. w tej chwili to juz polowa dnia w tej pozycji, tyle ze maly nie lubi byc noszony jak lezy tylko koniecznie pionowo, albo oparty pelckami o mnie i z glowa na wysokosci biustu albo z glowa na ramieniu... straszne obciazenie na kregoslup niestety. skierowania do okulisty nie potrzeba tyle ze tam sprawdzi tylko dno oka tak jak sie sprawdza po fototerapii, w zwyklej poradni okulistycznej nie maja tego specjalistycznego sprzetu (zaklada sie takie specjalne wzierniki na oba oczka jednoczesnie) i do poradni retinopatii wczesniaczej juz wymagane jest skierowanie. pogadaj z okulista jakby co. nie wiem czy pamietasz jak pisalam o kolezance ktoerej synek Jas mial taka wade jak Krzys, on urodzil sie 2450 i 48cm w 36tyg ciazy i niby nie byl w grupie zagrozonej (pozny wczesniak) a jednak okazalo sie ze ma dosc zaawansowana retinopatie. wole wiec sprawdzic wszystko dokladnie jak jest taka mozliwosc i jak ci sie uda zdobyc skierowanie to tez radze. co do bioderek to wydaje mi ise ze 3tyg dziecko to za wczesniej. nie wiem jak jest u was z kolejkami do ortopedy ale z tego co pisala Marylka i dziewcyzny na innych forach to trzeba dlugo czekac na wizyte wiec moze i do tego 6tyg jak nie dluzej wam zejdzie. daj znac kiedy idziesz do lekarza. a wkaldki laktacyjne wielorazowe na bank nma avent medela i jak sie nie myle chicco. w niewielu sklepach sa ale na necie widzialam. Blada no to jak tylko bedziesz miala czas to zagladaj i donosc nam wiesci z pola walki :) mam nadzieje ze nie zapeszysz z Zosienka :) kokopelasa pozdrowienia dla twojego slicznego glodomorka ktoremu widac jest jak w niebie skoro obok tyle gwiazd :) a mama to az promienieje :) ty taka opalona jestes czy masz taka super karnacje??? cokolwiek by to nie bylo to zazdroszcze kolorytu skory!!! a tak w ogole to witaj w krainie mlekiem kapiacej :) chcoaiz przyznam ze jak Mlody ma fazy wcinania co godzine to musze sie poratowac wlasnie odrobinka karmi zeby go na noc pozniej dobrze zapchac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki Ja jestem teraz u teściów w kołobrzegu :). Pogoda narazie nie załadna ;(, wyszliśmy na spacer i zaczęło lać . Marylka, Basiu- piszecie że wasze maleństwa przytyły od wyjścia ze szpitala kilogram. Ale od tej wagi po schudnięciu (czyli od najniższej wagi) ??? Bo byłam właśnie dzisiaj zważyć szkraba i wyszło że przytyła 1kg i 120 gram ale licząc od najniżesz wagi przy wyjściu ze szpitala. Jutro coś więcej naskrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh, aneczko, problem polega na tym, ze gabi wpada w histerie z byle powodu i drze sie o wszystko:O dzis poszlo o to, ze nie potrafila wlozyc pisaka do piornika, albo ze kapcia nie moze zalozyc, albo jak tata wyjdzie z pokoju, albo jak jej sie czegos nie da... ja z nia rysuje, a tu wielka afera, bo rysuje inaczej niz ona chce i wrzask. ja staram sie nie krzyczec, co by malego nie straszyc, ale po kilkunastu minutach wrzasku i mnie niestety ponosi. tym bardziej ze to juz nie niemowlak:O moj organizm popada ze skrajnosci w skrajnosc. rano zalalam krwia przescieradlo, a od rana mam tylko jakies plamienia. mam nadzieje, ze nie zaczopowal mi tam wszystkiego jakis skrzep:O jak zacznie bolec to pedze do szpitala:( paczka do dzis nie doszla, babsko nie odpisuje na maile... nie polecam tej baby: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5542684 jutro bedzie juz miesiac:O mezysko zalewa podloge w lazience, kafelki czekaja na ulozenie, a ja mam dylemat, bo jeszcze ksawka nie zglosilam do przychodni i nie chce zglaszac poki nie skonczy korytarza i lazienki bo zwyczajnie sie wstydze i boje, ze mi dziecko odbiora... jak zabieraja dzieci matce za to, ze mieszka w altanie na dzialce i z roznych innych powodow:O jeszcze trafie na jakichs psychopatow... klimat bez zmian, nikt nikogo nie dotyka, czulosci brak:( ale jeszcze sie trzymam;) choc od kilku dni klade ksawka tak, zeby spac przy tym glupku, ale niestety, ma sie gdzie ukryc na dwumetrowym lozku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko no te usteczka ach och :) beda panny za takimi ustkami lataly oj beeeeda :D jesli idzie o karmi to jak nie wypijesz calego to bedzie ok, machnij sobie pare lyczkow to nie zdąży moze zadzialac Justyna to ja 3mam kciuki za cieprliwosc do malej i do malza... mam nadzieje ze obydwoje sie opamietaja ;) a do baby z allegro dzwonilas? moze paczke wyslala tylko zginela? mi ostatnio priorytet nie doszedl. facet mial dowod nadania i mi go zescnaowal. po 14dniach zlozyl reklamacje a nam wyslal nowy towar. niestety kochana poczta polska lubi czasami cos zapodziac. szczytem umiejetnosci jest np wyslanie paczki do wroclawia zamiast do wloclawka :D Anulka zycze poprawy pogody w kolobrzegu!! miemy nadzieje ze uda ci sie troche zrelaxowac i ze mala bedziesz mogla troszke tesciowej sprzedac :D ajesli idzie o wage to najnizsza Waga u Krzysia to 2710, ze szpitala wychodzil po 2 tyg wazac 3065, po kolejnych 2tyg (czyli majac miesiac) wazyl 3365 ale teraz jak minal miesiac od tamtego wazenia ma juz pewnie ponad 5kg (tygodniowo ok 400gram tyje a tydzien temu bylo 4665) tylko wiadomo jego liczy sie troszke inaczej bo raz ze wczesniak a dwa po operacji jest wiec tak tylko orientacyjnie mozesz na to spojrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatroskana
czesc :) nie mam na nic czasu... ;) wlasnie Maz byl w nocnym i przyniosl mi Karmi... jest wstretne... ale pije moze pomoze ;) Moj Maluch mial wage urodzeniowa 2500. W poniedzialek jak bylismy na wizycie u pani dr to wazyl juz 3 kg - w 11 dniu. W 8 jak wychdozilismy ze szpitala to mial 3660. Rosnie jak na drozdzach :) Kamie go Emfemilem Premature - to takei specjalnei mleko dla dzieci z niska waga urodzeniowa. No i uparlam sie, ze ze mnie tez musi obsysac, wiec karmimy sie usilnie :) Ide sie umyc i zdezynfekowac... bo mam jeszcze problem z rana po cesarce, nie chce sie goic, a wlasciwie ciagle sie leje plyn surowiczy... ech... dobrze ze nie mam goraczki, bo wtedy tylko szpital... oby sie szybko zagilo, bo juz to uciazliwe jest... dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien bry... za mna noc masakryczna. budzenie Krzysia w polaczeniu z rwaniem w kolanie i lokciach sprawilo ze wygladam jak zombie. nakarmilam malego o 23 i standardowo sie o 2 obudzil a pozniej az sprawdzalam 2:36; 3:40; 5:15 i o 6:20 wstal... zeby on jeszcze jadl ale 3 razy cycka pociagnal i zasypial a jak mu cyc wypadal to bylo wiszczenie... on w sumie nie placze tylko marudzi i po swojemu \"dziamga\" wiec wole dac mu tego cycka niz wlaczy alarm. wlasnie sobie lezy i karuzleke obserwuje a ja usiluje zjesc musli. AaA no i zaczelam nosic pas sciagajacy. daje rade z 5h dziennie ale nie wiecej bo brzuch zaczyna mnie pozniej bolec :O tez tak macie? Zatroskana jesli tu zajrzysz to rada co do rany - przemyjwa spirytusem 70% i woda utleniona i dobrze by bylo zeby polodyna (jodyna) poszla w ruch. Czy w zwiazku z tym ze maly mial taka niska mase urodzeniowa dostalas zalecenia jakis badan?? jestem ciekawa jaka procedure maja w waszym szpitalu... pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a35e04afce046ec2.html A oto moje dwa najwieksze szczescia. Co do mej karnacji to taką mam,ale smaruje sie też balsamem samoopalajacym garniera,niestety poszłabym do solarium ale jeszcze nie teraz,musze pocekac. Dziś mam duzo roboty,tesciowa przyniosla mi duzą torbę ogórkow więc będę robić korniszonki na miodzie z rodzynkami. Mały zasypia w wózku a moja córa czeka by zasnął i idzie z nim na spacerek.Idę go jeszcze utulić bo cos krzyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to marylka uspokoiłaś mnie z tą wagą :). Czyli nasze dziewuchy tyją tak samo :). Zaczęłam się już zamartwiać porównując Krzysiowe rekordy przybierana na wadze ;) Pogoda jakby troszke ładniejsza i co najważniejsze nie pada!!! Mężulek właśnie pojechał szukać smoczków do butelki Aventu bo jeden nam pękł, a w nocy bez niego to katastrofa :). Dzisiaj w nocy nie musiałam dawać niuni modyfikowanego bo udało mi się trzy krotnie ściągnąć laktatorem 90-100 ml!!!!! No i niunia taką butlą się najadła i ładnie spała. A wdzień oczywiście tylko cyc ;) Chcemy pochodzić po Kołobrzegu bo muszę załatwić kilka spraw-korzystając że mężulek jest ze mną (na urlopie). Chcemy dla dziadków wywołać zdjęcie niuni i dać w ramke (będzie to niespodzianka zwłaszcza dla moich rodziców bo nie mają komputera i nie widzą na bieżąco zdjęć Martynki, teścioweie mają kompa i mają też aparat), poza tym chcę kupić jakieś sportowe portki dla mnie (uwaga uwaga schudłam 12 kg!!!!!! Zostało jeszcze 6 kg tyle że ja nie chce ich już gubić :( ), no i musze kupić dla mojej siostrzenicy (8 lat) na urodzinki książkę \"przygody Mikołajka\" bo ma urodzinki, a ze z kołobrzegu jedziemy prosto do moich rodziców (a niedaleko mieszka moja siostrzyca) to nie będę miała gdzie kupic. NJBARDZIEJ MI ZALEŻY NA SPODNIACH bo tyłek urósł i w nic sie nie mieszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Kokopelasa ile latek ma Twoja córka? ja miałam 13 gdy urodzila sie moja siostra :-) i juz bylam na tyle duza ze potrafłam zajac sie nią i zabawic ;-) miło wspominam chwile z dziecinstwa mojej siostry :-) z nia zawsze bylo wesolo i tak zostalo :-) Marylka to masz fajne wycieczki do ośrodka hihihi ale o to nam teraz chodzi prawda? Ruch jest dobry na nasze ciązowe kilogramy :-) ale przyznam ze troche mi brakuje siłowni albo aerobicu. poczekam jeszcze jakies rzy tygodnie i wtedy zaczne pomalutku jakies cwiczenia. Jej ale ten czas leci, dzis mijają trzy tygodnie od urodzin Szymka :-) Aneczka zycze poprawy samopoczucia, oby kosci przestały rwac. ;-) Justynka nie jest łatwo.... ale musisz miec teraz duzo cierpliwosci do Gabi. Jej tez nie jest pewnie lekko. ale Ty i tak jestes dzielna i jeszcze prace piszesz. Anulka milego odpczynku zycze :-) Wisienka a jakie masz mleko modyfikowane? ja dokarmiam bebilonem i tak jest napisane ze nalezy zuzyc w ciągu 3 tygodni po otwarciu. Basiu z tym noszeniam...... wczoraj na chwilke Szymcia wziela na rece moja ciocia i maly zaraz sie uspokoil i zasnąl :-) a widzieli sie wczoraj pierwszy raz :-) nieźle co? :-) moja kuzynka gdy nie mogła uspokoic swojej córeczki to tez dawala ją swojej mamie i zaraz byl spokoj. czasem gdy mamy gorszy dzien i humor to nasze pociechy soskonae to wyczuwaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do was pytanie może troszke dziwne ;). Czy bączki Waszych pociech są odczuwalne (zapachowo) przez Was??? Zastanawiam się czy to normalne bo moja niunia robi kupke raz na 3 dni a w między czasie słodko sobie bączy no i czuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka czasem cos czuc :-) a zdarzają sie przy bączkach kleksy w pieluszke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, nie chce chwalić mojej małęj ale super się wyspałam nareszcie :) Anulka moja również puszcza bączki ale bezzapachowe. Kupki robi codziennie, dziś była perwsz noc bez kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dizewczyny co tam porabiacie ja dopiero teraz mam chwili spokoju musialam poprac spiochy ,pomyc naczynia i oskrobac ziemiaczki. wiecie moze jak wyglada badanie bioderek dla dziecka bo u nas nie wiem jak w innych miastach maja robic mojej malej dopiero we wrzesniu chyba ze sie zaplaci 40zl to sie ma odrazu ,fatalna ta sluzba zdrowia... i nie wiem czy lepiej nie isc prywatnie bo mala ma juz prawie 4 tygodnie a nie chcialabym zeby nabawila sie dysplazji bioderek:(..hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marylka ja zauwazlam ze Szymus lubi jechac w wozeczku ale trzeba szybko :-) wiec wczoraj pod wieczór poszlismy na spacer no i szybko, a ja juz w pewnym momencie bylam taka zmeczona ze nosem haczyłam o chodnik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja dziś jestem megawyspana :) moja niunia zaskoczyła wszystkich i spała od 23 do 6 rano a potem karmionko i od 7 do 10 :) mamusia wyspana za wszystkie czasy. :) teraz trochę leży trochę popłakuje. ma fazę aktywności ale łagodną...zawiesiłam jej nad łóżeczkiem karuzelkę z misiami i pozytywką którą dostała i wcześniej się bała tych misiów a teraz patrzy z zainteresowaniem. Anulka ty to sporo ściągasz mleka :) ja ściągam tyle przez pół dnia :P a ty 3 razy w ciągu nocy...a co do bączków to mała takie śmierdzące robi ze czasem myślę ze kupe zrobiła. lece bo się głodomór obudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam biznes do anulki. kiedy idziesz na usg bioderek i gdzie??? wiem ze 2 lata temu robili na uni, wczesniej w wojskowym. cos sie pozmienialo??? marylko, ja smutna nie chodze, to ze jest mi smutno, to wcale nie znaczy, ze okazuje to na zewnatrz. tak juz od dziecka przybieram maske wesolka;) jakiejs szczegolnej depresji nie mam. ale wkurza mnie zachowanie gabi, wczesniej tez sie wyzywala, ale nie wpadala w az takie histerie i nie tak czesto. dzisiaj narazie spokoj. problemem jest to, ze ona nas w ogole nie slucha i sama sobie robi krzywde:O ogolnie jest grzeczna i dobra, ale wpada w \"skoczny\" nastroj i na nic nie patrzy. dzis przez to ksawka kopnela w glowke:O na szczescie lekko, ale mnie to wkurza, ze na nic wtedy nie zwraca uwagi, bo w koncu komus stanie sie krzywda:( ja wiem, ze doskonala mama nie jestem, nie mam czesto cierpliwosci, ale jakiejs wielkiej krzywdy chyba jej nie robie:O staram sie panowac nad soba:( chyba wezwe super nianie:P u kokopelasy widze cala rodzinka ma piekne oczy:) no i w ogole ladna rodzinka, ale te oczy:) jednym slowem, rzucaja sie w oczy:D na szczescie mnie juz odkorkowalo i dale cieknie jak z kranu:O co do tych pepkow, to jak wy je przemywacie??? ja myslalam ze zwariuje jak u gabi tkwil 11 dni, to co dopiero u was. a teraz 5 dni i po klopocie, ale trzeba go naprawde solidnie trzec, malucha to ponoc nie boli, moj sie nie uskarzal. u gabi tez poczatkowo robilam to delikatnie, dopiero polozna mnie nauczyla jak to porzadnie robic:) wiec kobietki do dziela, bo to juz 10 sierpnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka1979 - dziękuję bardzo za \"Język niemowląt!!! Pozdrawiam wszystkie lipcowe mamy! Ja również urodziłam w lipcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tia, pani z allegro sie odezwala... wczoraj wieczorem odpisala po dwoch dniach: Witam! Paczka została wysłana już bardzo dawno temu proszę o dane to sprawdzę. Pozdrawiam Anna Kaleta dzisiaj odpisala: Witam! Proszę Pani prosze o pilny kontakt ponieważ wróciła sie do mnie Pani paczka! Proszę napisać do mnie w tej sprawie. Czekam na kontakt. Pozdrawiam, Anna Kaleta Witam! Proszę Pana pisałam dziś już do Pana właśnie maila w tej sprawie. Paczka była wysłana 14.07 (mam pokwitowanie na to) i dziś się do mnie wróciła. Pewnie nie dostaliście Państwo awiza, paczka przeleżała na poczcie i odesłano mi ją z powrotem.. Musiałam ponownie płacić za jej wysłanie.. Czekam na wiadomość w tej sprawie. Pozdrawiam, Anna Kaleta to jej napisalam: > Witam, > to dosyć dziwne, bo inne paczki dochodzą bez problemu, w domu zawsze > ktoś jest, bo od 9 do 17 działa firma, mąż chodził kilka razy na > pocztę, awiza żadnego nie było. dziwne też jest, że wróciła tak > późno, bo dziś mija miesiąc od zakupu, dziecko, dla którego były > kupowane kocyki ma już 10 dni... Czekałam z pisaniem, bo wyjechała > Pani na wczasy, pomyślałam, że coś Pani wypadło i wyśle Pani po 4 > sierpnia, ale nadal nic nie przychodziło to napisałam. Jest to dla > mnie dość dziwna sytuacja, bo jak widać po komentarzach, jak dotąd > nie miałam żadnych problemów z odbieraniem przesyłek. W tej sytuacji > prosze sprawdzić czy nie pomyliła się pani w adresie i wysłać > ponownie, ewentualnie złożyć reklamację na poczcie. > Pozdrawiam a co ona na to... Witam! Też się zdziwiłam bo raczej wszystkie paczki które wysyłam dochodzą. Proszę Pani sprawa jest taka ( a jednocześnie problem:( )że zapłaciłam 9 zł za zwrot tej paczki do mnie. Teraz wysyłając do Pani z powrotem tą paczkę z powrotem zapłace 8 zł to 16 zł. Muszę także włożyć wszystko w nową kopertę bo ta jest już zużyta i całą obstemplowana (koszt zakupu takij dużej bombelkowej to 3 zł), co razem daje koszt 20 zł. Czy Pani pokryje tą sumę? Czekam na wiadomość. napisalam jej, ze nie poczowam sie do odpowiedzialnosci za zaistniala sytuacje i zeby zlozyla reklamacje na poczcie, bo mi na paczce zalezalo i maz kilka razy chodzil sie pytac. ciekawe, ze wczesniej napisala, ze wyslala ja ponownie, a teraz, ze dopiero ja wysle... fajnie naciagac swierzo upieczona mamusie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna ta baba z allegro ma tupet! nie daj sie :-) niech wysyla Ci ta paczke i koniec kropka! dobrze jej napisalas! :-) brawo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprosilam babke o skana dowodu nadania:P napisala ze nie ma skanera, to ja jej na to, ze moze byc zdjecie:P i teraz czekam:) a jakby ktoras miala problemy z poczta, macie tu ustawy odnosnie reklamacji: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU20031831795&type=2&name=ATTMSJJB moze sie kiedys przyda;) oj, ostro probuje mnie naciagnac, ale sie nie dam. nie dosc, ze miesiac czekalam, to teraz mam jej jeszcze doplacac... pewnie zle adres wpisala, albo cos innego sknocila i teraz mam jej za to placic:O i pyta mnie skad ma wziac na to pieniadze:O dzieci ladnie sie bawia, gabi robi ksawkowi teatrzyk, a on lezy i oglada. czy wasze maluchy tez za kazdym razem jak ogladaja swiat dostaja czkawki??? bo ksawcio w brzuszku w ogole nie mial, a teraz za kazdym razem jak pooglada troche swiata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj Kubus został sam z tatusiem i dziadkiem a ja z mamą poszłysmy na zkaupy chrzcinowe dla Kubusia i dla mnie :) oczywisice zdążyłysmy wejsc do 3 sklepów i alarm, ze Kubus głodny, butelke doi za butelką z moim w pocie czoła sciagnietym mleczkiem, wiec gwałtu do domu :) tam mały zasnął na nasz widok i śpi doteraz :) ach ci panowie, no ale dzielni byli, to im musze przyznac :) ale kupiłam sobie fajne kremowe spodnie z Zary, tylko nie zdążyłąm dokupic góry ;) mierzyłąm sliczne jedwaben bluzki i tuniki, ale wszystko ciasne w biuscie. niby miekkie i puste a i tak jakies takie przywielkawe :) a jak mam płacic 150 zł za bluzke, to powinna pasowac idealnie. Chciałam sobie poszalec, a tu sie nie dało :) a Kubusiowi kupiłysmy po prostu biały kaftanik i spodenki. Wszystkie chrzcielne rzeczy są niestety za wielkie a chrzest w przyszłą niedziele. Kupiłąm mu dwa kompleciki spdenek i koszulki, bo w Smyku mieli swietne wyprzedaze :) Komplet z 44 złna 13 przeceniony, drugi podobnie :) musze jeszcze jakis sweterek biały dopasc, jakby chłodniej sie zrobiło no i skarpetki białe. A w poniedziałek wybieram sie ods fryzjera, ale małego zostawie z babcią, da sobie rade, a ja bede miałą czas, aby za bluzką pochodzic :) Tata obiecałmi zrobic podpiwek , wiec bede miała Karmi domowej roboty :) podobno smakuje wyśmienicie, no i kalorii tez oczywiscie nie ma :) terka ja nie odgazowywuje Karmi, bo inaczej nie potrafiłąbym go wypic. kokopelasa ale masz przystojniaczka!! wisienko mi tez sie wydaje ze miała juz brzuch zupełnie płąski, a teraz jakis taki niewymiarowy sie zrobił :) no ale ciesze sie ze w sklepie w spodnie wchodze w rozmiar sprzed ciąży i nawet pasują:) gorzej z biustem ;) a co do mleka, to ja mam Bebiko i tam jest napisane ze wykorzystac w ciagu miesiaca. Tydzien to chyba cos za krótko. ja dopiero dałam trzeciaflaszke i jak nie wykorzystam to po miesiacu wyrzuce. A mleko jakiej firmy kupiłas? A usta Areczek ma faktycznie całuśne :):) a co do zapachu babci, to tak jest dokałdnie u mnie, wystarczy ze babcia jest w poblizu, mały ucicha, a ja jak pokaże sie na horyzoncie, to Kubus zaczyna sie krzywic i ciumkac tak , jakby tydzien nie jadł :) mowy nie ma, abym bez cyca go uspiła, albo uspokoiła :) ostatnio jak go uspokajałam, to przyssałmi sie do bluzki i zaczął ssac piers przez materiał:):):) anulka m kubus przybrał kilogram w 3 tygodnie i jeden dzien od tej wagi po schudnieciu, czyli 220 gram niższą. co do bączkó Kubusia, to czuc je zapachowo tylko, kiedy idzie za tym kupka :) aneczko ja tez w nocy w sumie co godzine wstaje i daje cycka dla świetego spokoju. tak to Kubus leży , torche marudzi i mlaska tak głosno ze sie nie da zasnać :) po mleku modyfikowanym śpi 4 godziny, a potem jak sie obudzi to co godzina. Ale przynajmniej mamy takaprzewagę przed tatusiami, ze my cyckuiem małęgo uspokoimy, a oni butelką tylko na chwile, bo jak sie skonczy, to trzeba sobie jakos inaczej radzic :) a co do pasa, to ja zamiast tego, spie tylko na brzuchu :) mam wrazenie ze tez to dobrze robi na brzuszek, no i przyjemnosc niesamowita :) marylko ja kupiłąm sobie farbke i jutro albo pojutre planuje sobie strzelic jakis ładny blond kolorek przed fryzjerem :) ma mtylko problem z wypadaniem włosów po porodzie, ale to chyba normalna cena, jaką sie płąci, za piekne włoski w ciaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja po robocie ogórki zrobione,jeszcze sie gotują.Maly własnie zasnął,zauwazyłam że jak go biore,tak żeby mu sie odbiło to on lubi tak być na moich rekach i zaraz zasypia,lubi spac na brzuszku,moze to i lepiej bo chociarz gazy super odchodza,pierdzi raz smierdzaco a raz nic nie czuć. Co do mojej córci to ma 11 lat,ale wysoka jest ma 160 cm,ma mega stope 42,i śmiga w moich ciuchach z przed ciąży,ja sie wkurzam bo myśle za rok w nie wejsc,kosmetyki tez idą w ruch.Jak ktoś nas nie zna to uwaza nas za siostry,ale my się do tego przyzwyczaiły.Co do oczu to po tatusiu,rzęsy córci sa jak wachlarze maja prawie centymetr. justko co do czkawki to u mnie to już rytułał.Karmionko z jednej piersi-odpoczynek-5-10min,dokarmianie z drugiego cyca,po 10 min,czkawka,i dopicie zeby czkawka przeszla z drugiego cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia dalej śpi. nie wiem co ona w taką spiączkę wpadła. budzi się na jedzenie troszke aktywności i zapada w sen i tak cały dzień. ja sie też trochę przespałam bo jek ona cały dzień prześpi to nie wiadomo jak będzie w nocy. wczoraj ją usypiałam od 20.30 do 23 więc trochę popłakała ale jak zasneła to na całego. moze to od pogody bo taka senna :P Wisienko ja nie wiem czy mam jakąs metodę. własnie wczoraj też sie zastanawiałam czemu mała tak ładnie nocki przesypia. może dlatego ze chodzimy z nią na spacerki wieczorkiem tak 18-19 po spacerku kąpiel, toaleta wieczorna, karmienie (daje jej wieczorem butle więc moze to też działa że sobie sporo poje) i do łóżeczka. wyłączam światło w pokoju całkowicie żeby wiedziała ze jest noc :P u mnie było tak że zaczęliśmy niunię lulać, usypiać na rękach, to potem jak zasnęła na rękach i przekładaliśmy ją do łóżka to był straszny ryk. ale pani doktor powiedziała nam że trzeba koniecznie odzwyczajać od zasypainia na ręku czy lulania. więc się staramy. po karmieniu kładziemy małą do łóżeczka żeby sobie zasnęła. czasem jak płacze to się serce kraje ale staramy się chwilkę odczekać (tak z 5-10 min) zanim do niej pójdziemy. czasem sama się uspokaja i zasypia. co do uspokajającej roli babci to pewnie jest tak ze zapach mamy kojarzy sie dzieciom z jedzeniem dlatego przy mamie nie spią tylko chcą cyca :) właśnie co do usypiania dostałam taką radę żeby dziecko usypiała osoba która ma najmniejszy kontakt z dzieckiem. pewnie to dlatego ze się dziecku z niczym nie kojarzy a już napewno nie z jedzeniem :) Justynko coś mi się widzi że ta babeczka z allegro coś kreci. niech ci wyśle to zdjęcie to będziesz wiedzieć ty to prawda że wysłała czy nie. uważam ze nie powinnaś jej płacić ja ponowną przesyłkę. ale jeżeli faktycznie wysłała i coś na poczcie zawalili to ciekawa jestem co mowi regulamin allegro na temat takich sytuacji. kto powinien pokryć koszty ponownej wysyłki. moim zdaniem napewno nie kupujący. ale to jest ciekawa kwestia.. Basieńko ale masz żarłoczka...:) moja tez robi takie numery czasem. płacze że głodna a jak pójdę jej robić butlę to wracam a ona smacznie śpi :P gratuluję zakupów :) jak mówisz ze w smyku takie przeceny to ja się też jutro wybiorę bo chce małej sukienkę kupić :) a podpiwek to piłam kiedyś taki ze sklepu nawet całkiem mi smakował, nie wiem jak smakuje domowy ale pewnie lepszy.ja sie zastanawiam bo to karmi karmelowe to strasznie słodkie jest i pewnie ma dużo kalorii, może się na malinowe przerzucę... ja mam jeszcze brzuszek po ciąży i niestety w większość ciuchów sprzed ciąży się nie mieszczę bo przytyło mi się w pupie i udach do tego mjeszcze ten brzuszek... a ciążówki są na mnie za duże... i mam teraz problem bo nie uśmiecha mi się kupować nowych spodni. jutro przyniosę z piwnicy torby z moimi ciuchami sprzed ciąży i pomierzę co na mnie pasuje. od porodu schudłam już 13 kilo i ważę 63 kg teraz. chciałabym schudnąć jeszcze z 8 tak do 55 kg. albo i więcej... jak będę mogła to zacznę chodzić na jakiś aerobik albo biegać. moja mała ma czkawkę prawie po każdym jedzeniu. daję jej wtedy cyca albo herbatkę. czasem też pomaga jak jej przykryję główkę albo ją całą ale teraz w te upały to przykrywanie ją tylko denerwuje więc najczęściej poprostu czekam aż samo przejdzie. mój facet wyjechał dziś do poznania na jakiś wyjazd związany z pracą także czeka mnie dziś samodzielne kąpanie i usypianie małej. tatuś za to stwierdził ze się w końcu wyśpi :P ja się przestawiłam na tryb życia dzidzi tzn śpię wtedy kiedy ona śpi i nie mam problemów z niewyspaniem, ale jakbym chodziła do pracy to pewnie bym miała więc go rozumiem...jutro wraca około 14-15 i jedziemy w plener:) fajnie właśnie o tym marzyłam. jak pogoda bedzie ladna to sobie trochę pysio i nóżki poopalam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×