Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

zapomniałam do dac, ze wybieram sie dzisiaj do mojego fryzjera, a potem na zakupy :) dwie flachy ściagniete, z małym zostaje babcia, wiec panowie nie muszą sie obawiac, ze osbie rady nie dadzą jak ostatnio, wiec wybywam na troche :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu bo mowia ze kolka jest nabyta i wrodzona wiec stad moze maluch od 2tyg zycia tamten ja mial. normalna ta nabyta wystepuje dopiero po 3tyg zycia dziecka. Niektre dzieci maja kolke na skutek nietolerancji laktozy i jak mama odstawi wszystkie produkty mleczne. ja gdzies czytalama ze przy kolce w celu ulatwienia odejscia gazow mozna podraznic odbyt palcem z kremikiem lub chusteczka no i o tej cieplej pieluszce albo suszeniu brzunia suszarka. co do herbatki koperkowej to sa rozne opinie. koper wloski u niektorych dzieci dziala odwrotnie niz tego oczekujemy i zwiekszajac wydzielanie gazow w jelitach moze nasilic objawy kolki. dlatego lepsze niz herbatka koperkowa sa wlasnie kropelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wisienko ja też mam problem z moimi piersiami. Ciągle puste, albo tak mi sie wydaje. Mała tez się nienajada :( A ja nic nie robie tylko piję właśnie te herbatki z hippa, karmi, mineralną, bawarkę i mleka jak na lekarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu i jeszcze zapomnialam sie zapytac, bediesz sie o to specjalistyczne badanie na retinopatie i te na sluch upominala czy odpuszczasz?? Wisienko wg mnie herbatka hippa jest do kitu, kup lepiej srodek mlekopedny. ja tez czasami mam piersi miekkie jak gabki ale i tak z nich kapie. kryzysy w trakcie karmienia piersia to normalne, moga sie zdarzac dni lespze i gorsze. moze spisz na brzuchu albo nosisz stanik z fiszbinami? nie wiem czy wiesz ale przy karmieniu powinno sie zrezygnowac ze stanikow z fiszbinami i takich ktore po odpieciu maja okienko, najlepiej kupic takie gdzie cala przednia scainka sie odpina bo nie ma ucisku na kanaliki. no i spanie na brzuchu niestety tez odpada bo hamuje laktacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jeżeli możecie wesprzeć finansowo 9 miesięczną dziewczynkę to proszę pomóżcie. Urodziła się w 31 tc i rozwojem jest na etapie 4,5 miesięcznego dziecka. Potrzebna jest rehabilitacja a ta wiąże się z pieniędzmi. Jeśli możecie sobie pozwolić przelejcie chociażby 5- 10 zł. Im więcej nas będzie tym szybciej dziewczynka stanie na nogi. Tu jest blog na którym mama podaje numer konta: http://smyki.pl/domeny/corcia.pl/karinkatorz/index.php?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny przepraszam ze was zaniedbuje i zadko zagladam ,ale obiecalam sobie ze bede tu wchodzic przynajmiej raz dziennie!!! mam do was pytanie konczy mi sie plyn do plukania i proszek sa jednej firmy JELP nie zauwazylam zeby mala miala od niego uczulenie ,ogolnie jest bardzo tolerancyjna jesli chodzi o roznorodnosc pampersow i plynow .Nie chce kpowac specjanego plynu i proszku do plukania dla dzieci o ile jest to mozliwe?? mozecie napisac jakich proszkow i plynow do zmiekczania tkanin uzywacie dla swoich dzieci? czy sa to specjalne proszki typu lovela ,jelp?itp? bede wdzieczna:) Dzis bylam z mala na wazeniu i wazy 4190:) pielegniarka mowi ze ladnie przybiera takze jestem zadowlona:) z mojej kruszyny a dzis wlasnie ma miesiac:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie mleczko co chwile zalewa:O szczegolnie jak maly pusci cyca to mi z niego tryska na wszystkie strony:) i wypijam codziennie chyba ze 2 litry mleka. ja nie wiem, czemu wam pampersy przeciekaja, mi tryskaly poczatkowo bo nie zaciskalam ze wzgledu na pepuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie mam pojecia w czym sa prane nasze ubrania, pewnie w normalnym vizirze, maz zadnej selekcji nie robi i zero uczulen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jakos nerw nie przechodzi a i przez to Krzys jakis taki niespokojny dzisiaj, musze sie jakos zresetowac bo szkoda mi malego... Nowa ja uzywalam loveli i persil sensitive, z loveli zadowolona jestem srednio, nie dopierala bluzeczek corki. Persil do bialego rewelka. ostatnio upralam Krzysiowe rzeczy juz w normalnym persilu (ale bez plynow do plukania bo sama mam na wiekszosc alergie a silana blekitnego nie bylo w sklepie) i nie ma zadnego uczulenia.ja nie bede kupowala juz dzieciecych proszkow Wisienko kup w aptece srodek mlekopedny z Herbapolu o nazwie FITO MIX FIX IV. dla mnie rewelka!! Justyna mi pampersy puszczaja tylem lub bokiem. Kolezanki tez na to narzekaja, moze to taka wadliwa partia poszla bo wszystkie uzywamy rozmiaru 2. a swoja droga pampki kiedys byly najdrozsze a teraz mocno potanialy. no coz ale wole doplacic 3zl i nie przebierac tak czesto malego. Wczoraj np kupka nam tylem wyszla w pampku a dzisiaj zrobil wiecej ale w happy i nic nie ucieklo :) Basiu moj Krzys chyba pozazdroscil kupkowego przerobu Kubusiowi i dzisiaj co karmienie to bomba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro z samego rana ( 6.00-7.00 rano) wyjeżdżamy do moich rodziców na wieś i jak na złość w kołobrzegu piękna pogoda ;). Chcemy wyjechać jak najszybciej bo szkoda mi malutkiej w taką pogodę! Dziewczyny czy można jeść każdy smak lodów??? i czy nie szkodzą??? Posiedziałam troszke na balkonie i wystawiłam buźkę do słońca :). Aha zapomniałam napisać że kupiłam sobie fajowe portki!!!! Czarne bojówkowe i wyglądam zawadjacko ;) ;) :). No ale niestety rozmiar L, mąż na siłe chciał mnie wcisnąć w M ale niestety ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmiarowki sa rozne wiec sie nie przejmuj;) moze po drodze mnie odwiedzicie, ja mieszkam obok przejazdu w gryfinie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj będziemy przejeżdżać przez Gryfino! Justyna to umawiamy się o 9.00-10.00- wyjdziesz z Ksawciem co by cie można było poznać ;) Niunia jak zje jednego cyca i mam jej dać drugiego to przeważnie robi awanture i kończy się tym (ostatnio) że muszę ściągnąć laktatorkiem resztke mleczka. Oj łobuz z niej ale za to kochany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, z wyjsciem z kawkiem to musze poczekac:O wozek wisi nad schodami, przy drzwiach wejsciowych jakies 30cm przejscia, bo korytarz to idealne miejsce do trzymamia zlomu. takie niestety sa uroki mieszkania na zlomowisku:O ale jak bedziesz wracac to mozesz sobie obejrzec skup tesciow;) i moze wtedy mezus sciagnie wozek:O jak ja bym chciala sie zdrzemnac, ale jak teraz wszyscy pojdziemy spac to wieczorem nie bede miala zycia:O sluchajcie, czy siedzenie w pokoju z otwartymi oknami zalicza sie do werandowania??? bo w sumie faktycznie pod koniec tygodnia trzebaby sie pozbierac do kupy i powychodzic z lobuzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba przyjdzie mi zbankrutowac na pieluchy. dzisiaj poszlo juz 12 sztuk, wracaja czasy powrotu ze szpitala ze co jedzenie to kleks ;) no ale sis dowiozla mi mega zapas pieluch i na chwile obecna mam w domu cos ok 500sztuk wiec niech sobie mlody fajdoli do woli :D Terka uwazaj na siebie i na wiatry, pogoda teraz zdradliwa, czlowiek sie zgrzeje powieje go i chorobsko gotowe. latem bardzo latwo zalapac angine niestety wiec teraz grzecznie juz prosze okien nie otwierac na przestrzal. Marylko no to moze sprobuj teraz nie dawac tej herbatki i poobserwuj co bedzie??? i mam pytanie - czy persil sensitive jest tez do kolorow czy tylko do bialego??? a tak ogolnie to polecam persil gold - pranie jest pozniej MEGA delikatne i spokojnie mozna go uzywac bez plynu do plukania nawet piorac posciel czy reczniki :) Anulka78 jesli dziecko nie ma skazy bialkowej to spokojnie mozesz jesc lody. Ja jadam wszystkie, i cytrynowe i czekoladowe i nawet mietowe, Krzysiowi nic nie jest wiec mysle ze mozesz poexperymentowac i ty :) Justyna mi sie wydaje ze jakby dziecko stalo kolo okna w wozeczku to byloby werandowanie a jak sa okna po prostu otwarte to chyba nie do konca werandowanie, moze blizej okienka go postaw i bedzie git. zreszta latem z tego co wiem werandowanie przed spacerami nie jest konieczne. maly ma juz 2 tygodnie tak? wiec skoro urodzil sie zdrowy to mysle ze spokojnie na spacerek mozecie juz biec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero teraz mogę was poczytać bo Amelka cały dzień nie spała. Jestem załamana bo chyba sobie nie poradze z tym karmieniem mam non stop puste piersi :( :( :( Jeszcze dotego spierdolił mi się za przeproszeniem laktator ( a specjalnie kupiłam za 40 zł z canpolu a nie ten najzwyklejszy za dwie dychy) beczeć mi się chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po fruzjerze i zakupach :) wygladam kusząco w nowej fryzure :):) nawet mój fryzjer pochwaliłmnie za profesjonalny kolorek ;) mam z przodu roche dłuższe, a z tyłu krótsze, trohe poszalałam, mam dosc awangardową fryzurke, ale czuje sie rewelacyjnie, przynajmniej mogew pochodzic w rozpuszczonych, dopóki mały nie ciagnie za włosy, bo potem to kitka albo króciutkie ;) a co do ciuchów, to zamiast sobie kupiłąm4 kubusiowi ;) w tym sweterek z H7M :) był zdziebko drogawy, ale sprawił mi to niesamowitą fajde :) aneczko no to Krzys ma jelitka w stanie niczego sobie, skoro tak kupki robi ;) a co do gazów, to faktycznie, jak tylko pocieram odbyt chusteczka przy przewijaniu, to Kubus od razu robi kupke, albo puszcza bączki :) na śmierc zapomniałąm dzisiaj o badaniu słuchu, ale zapytam jak bedziemy szli za tydzien na kontrole. a o okuliste sie upomnę. wybieram sie do normalnego, od niego musze dostac skierowanie na to badanie, zrobia w szpitalu. zobaczymy czy sie uda :) nowa ja używam Jelp do białych na wsyzstko i zadengo płnu :) ciuszki są mieciutkie i super czysciutkie :) co do herbatki, to faktycznie mi sie wydaje ze nie jest najlepsza. Kubus robie czesto kupki, ajak sie prezy, to po herbatce robi wiecej kupek, ale mam wrazenie, ze bardziej go w brzuszku kreci, wiec odstawiłam je na rzecz kropelek. wisienko, aniu ale was rozumiem w kwestii pustych piersi. a jak chce sciagnąć cos do butelki, to potem kompletnie nie mam czym nakarmic małego :( mam nadizeje, ze nie przyjdize nam sie licytowac, która wczesniej pokarm straci :( a co do lezenia na brzuchu, to nie wiedziałam, ze hamuje laktacje,. ja tylko tak spie, chyba pora to zmienic :) ja herbatek Hippa nie lubie, bo jest za słodka, ten srodek mlekopedny, o któym aneczka pisze jest smaczniejszy, ale czy działa, to wątpie. no chyba, ze gdyby nie to, to juz bym w ogóle pokarmu nie miała terka ja nie bede dawac przed kazdym posiłkiem, tylko w nocy, tak od 4, bo wtedy przez 4 godziny małęmu jest zawsze gorzej. mysle o zakraplaczu cały mdo buziola. pediatra powiedziała, ze jezeli stosuje sie nawet przed kazdym posiłkiem, to jest ok, i sie nie przedawkuje. marylki lekarka widze, ze jest ostrozniejsza :) no i uważaj na siebie!!! mi położna mówiła, ze mleko sie scina od 38,5, to jest granica. twoja 39,5 wydaje mni se troche sporawa, ale moze tak faktycznie jest lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy spia, tylko gabrycha nie chce zasnac:O kombinuje jak moze, zeby tylko nie spac. ksawcia wymeczylam przed snem, wiec po cichu licze, ze uda mi sie cos dzis naskrobac. wczesniej tatus ja zabral do castoramy po klej do plytek to mi pol strony sie wstukalo. grrr, jak ta mala baba mnie wscieka... jak ten wredny facet nie zrobi drugiego pokoju to go trzasne, jak ja mam w takich warunkach pracowac... w nocy wszyscy sie budza, bo swiatlo sie swieci i na tym sie konczy moje pisanie, tak juz od tygodnia:O jak o 23 wszyscy zasna, to po polnocy juz ktos sie budzi... nienawidze pracowac na raty!!! i tlumacze mu, ze na jego miejscu przez kilka dni pracowalabym do oporu, az nie padne na pysk i wlozylabym sobie zapalki pod powieki. przeciez do pracy fizycznej nie trzeba byc wypoczetym. kilka dni by przebolal i wszyscy by byli szczesliwsi, ale gdzie tam, lepiej jest sobie poodpoczywac i zlac na wszystko... no, chyba juz posneli:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiluje spisac liste rzeczy potrzebnych na wyjazd. mielismy jechac juz dzisiaj po poludniu ale srednio nam sie usmiecha jechac 7km przez las ok 20tej zwlaszcza ze nie wiem czy do konca pamietamy droge ;) dziewcyzny mam mega zagwozdke - ile ubranek zabrac dla Krzysia? wyjezdzamy w srode raniutko wracamy w niedziele wieczorem. zmienilam pieluchy wiec sie nie przesikuje wiec moze 10body, 6 pajacykow, 6 rampersikow, 2 drasy, kurteczka i sweterek wystarcza? jak myslicie? podpowiedzcie!! No i bedzie maly problem z zapakowaniem sie w auto bo mamy nissana micra a wiadomo wozek (stelaz i gondola) swoje miejsce zabieraja plus jeszcze dzieci w fotelikach sa wiec tyl na maxa wykorzystany... gondole to ja chyba na glowie bede wiozla bo nie mam koncepcje ;) cos mi sie wydaje ze bedziemy zywa reklama IKEA :D Basiu zaintrygowalas mnie z ta zawadiacka fryzura... dawaj fote!!! a co do hm to wsyzstko co mi sie tam podoba jest po cholerze drogie dlatego wole cubus\'a :) Marylko ciesze sie ze u Tatianki to bylo chwilowe! moze faktycznie jej te herbatki nie sluzyly? co do persilu gold to nie jest on w prawdzie dla dzieci ale dla moich malcow jest ok, zreszta ja tez jestem mega alergiczka (po vizirze i arielu np chodze w cetki) i tez mi pasuje :) no i mam nadzieje ze humorek poczulostkowy dopisuje ;) Wisienko tez tak miewam ze napisze i zniknie dlatego z reguly pisze albo w wordzie albo jako email i dopiero kopiuje :D mam dosc przykrych niespodzianek :D Justyna mam nadzieje ze cosik napisalas wczoraj. a moze niech Gabi w dzien jednak pojdzie do pracy z mezem albo nawet do tesciow (wiem wiem nie znosisz ich) a ty w tym czasie cos napiszesz? latwiej by bylo niz tak po troszeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa no i zapomnialam napisac ze poklocilam sie z samego rana z mama. stwierdzila ze mam dzieciom pobrac kurtki i grube swetry bo ma byc TYLKO 23-24 stopnie i ze w ogole szkoda ze jedziemy bo to przeciez ZIMNO. wkurzyla mnie nieziemsko, dla mnie 23 stopnie to jeszcze maly w body i pajacyku na spacerki a ona tu mi cieple dresy i kocyk. no to uslyszala ze ja swoje dzieci chowam po swojemu i preferuje zimny chow niz przegrzewanie no i sie zaczelo ze gdyby ona mnie nie ubierala cieplo (lato 25stopni a ja w rajstopach!!!!pamietam jak mi dzieci dokuczaly)to bym miala astme bo mi na gardlo przeziebienie padalo i caly wywod... skonczylo sie ze powiedzialam ze ona mi dzieci chowala nie bedzie i sie rozlaczylysmy... ciekawe kto nam teraz rybki karmil bedize...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczęta chciałam tylko powiedziec, że myślę o was ale kurwa nie mam czasu, żeby cokolwiek zrobić. Gdyby nie moja mama, która do mnie na 2 tyg. przyjechała to bym nic nie jadła. Mała cały czas na cycu, jedyne to dobre, że w nocy tylko raz się budzi Pozdrawiam Dojarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) chyba przedwcześnie chwaliłyście moją małą ze taka spokojna bo w ostatnich dniach jakby w nią coś wstąpiło :p zje, zaśnie przy cycu i nie można jaj ruszyć bo jak się przełozy do łóżeczka to się rozbudza i znowu płacz, a jak się uda ją uśpić to prześpi pól godzinki, godzinkę i dalej daje czadu. my już wymyślamy miliony powodów dlaczego płacze a ona ma nas w nosie i dalej ryczy:P teraz dostała cyca i zasnęła. śpi od 15 min :P dobrze ze mam w domu babcie bo znowu nie mogłabym nic zrobić a tak to chociaż prysznic wzięłam i śniadanko zjadłam. pokarmu mam coraz mniej ale dzielnie walczę żeby jak najdłużej pokarmić małą przynajmniej tyle ile się da. acha byliśmy wczoraj u pediatry po skierowanie do ortopedy. zbadała małą powiedziała ze ładna, zdrowa i wogóle ok. podobno ma problemy z odwodzeniem jednego bioderka i trzeba dodatkową pieluchę wkładać, a poza tym moja dzidzia ukochała sobie spanie na prawym boku i nawet jak ja kładę na lewy to się sama odwraca, i pani doktor powiedziała że trzeba ją zmuszać do spania na drugim boku, bo widać minimalnie niesymertyczną główkę a poza tym może jakiegoś przykurczu mięśni szyjki dostać czy coś takiego, nie wiem czy ją dobrze zrozumiałam. poza tym mała waży już 4120. :) wielka z niej baba :) w sobotę skończyła miesiąc. pozdrawiam was serdecznie :) będę zaglądać jak tylko księżniczka pozwoli :P buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z Kubusiem jak zwykle kiepsko pospalismy :) po butelce spał do 2:45, ale potem pobudka standardowo co godzinka :) no i stwierdzam, ze Infacol nie działa :/ mały dalej sie prezył i popłakiwał przez sen. Juz tak do tego przywykłądm, ze jak mąż wstaje zobaczyc czy sie obudził jak zapłącze, to każe siebie budzic, tylko jezeli ma otwarte oczka ;) fajna ze mnie mama, ani słowa :):) asiulek mamy to samo z bioderkiem, tylko nie potrafie znaleźć dobrego ortopedy. do jakiego wy sie wybieracie? aneczko wydaje mi sie,ze jezeli Krzys nie przesikuje tobie ciuszków, to nawet za duzo bierzesz ciuszków :) ja średnio piore po dwóch uzyciach ciuszki, chyba ze jest gorąco i mały jest spocony,rto od razu do pralki :) weź sobie po jednym kompleciku na dzien, to ci starczy az nadto :) ja tez preferuje nieprzegrzewanie dziecka, chociaz moja mama jeszcze zimniej by Kube chowała. Ona ściaga skarpetki, ja pocihu wkłądam, ona przykrywa pieluszką, ja zamieniam na kocyk :):):) ale oczywisice i tak jest po mojemu :) a co do fryzurki to musiałby mnie małżonek obfotografowac, bo z przodu mam tak ładnie na prosto do brody, a z tyłu fajnie wycieniowane i miałby pewnie za dużą radosć z moich pomysł ów ;):) a co do H&M to faktycznie mieli fajne rzeczy :) ja wziełam tylko sweterek biały, koszytował sporo bo 60 zł, ale nie miałam białego na chrzest jakby było chłodniej i nigdize nie mogłam nic znaleźć. ale nie mam nizego ciplejszego, to akurat bedize miał na chłodniejsze dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja waszcały czas czytam w wolnej chwili,ale kurcze tez ciazko mi cos skrobnac. Jestem cały dzien z mała sama, mężuś dopeiro ok,. 19 tej wraca z pracy, na kapiel małej, apotem to przewaznie ja ju zpo całym dniu padam z nog. W sobote bylismy na weselichu :D Panstwo młodzi wyajeli nam pokoj w tym samym miejscu co wesele, takze moja mama zajmowała sie Emilka, ja dochodizlam na dokarmianie i w sumnie pobawialismy sie do 2 w nocy!!! Ehhh... fajnie bylo. Choc nie z abardzo pojadlam ;) Balam sie co to i jak rbione, takze ze spokojem to tylko rosol zjadlam.... A sledzie mozna jesc??? Poza tym byla u nas pediatra, z Emilka wszytsko w porzadku, tlko biedactwo ma trądzik noworodkowy :( Wysypalo ja mocno na buźce :( Mozecie cos na to poradzic? Bo kazdy co innego mowi - ze przemywac rumiankeim/ maka ziemniaczana/ krochmalem/woda przegotowana/zostawic w spokoju.... A pytalam sie juz 2 pediatrow i poloznej... Co osoba to inna opinia. Basiu - moja Emilka robi kuoki ze 12 razy dziennie, takze woje 8 na dien to nawet mało ;) Pytalam sie tez padiatrow o to i poweidzialy ze to ok przy karmieniu piersia. Aczkolwiek powinno miec tendencja malajaca i jeslinie bedzie sie zmniejszac, to mam dac Lakcid. Emilki kupki sa tez dosc rzadkie, rzadsza niz musztarda teraz, ale pni dr wczoraj widziala kupke i powiedizala tez ze ok. Lecimy na spacer. Aneczko - napisz prosze jak rozwiazujesz problem wnoszenia/znoszenia wozka z pietra jak idiesz na spacer? Bo z tego co pamietam. to masz tak jak ja - czyli mieszkasz na pietrze bez windy. Ja na razie zjezdzam wozkim kolebiac go stopien po sotpniu (nie wiem czy on to dlugo wytrzyma...),potem Emilke i z powrotem to samo - najpierw zanosze emilke, a potem wtaszczam wozek. Masakra! Do teog zawsze mam stracha ze sie potkne i polece z mała na rekach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sis przywiozla nam wczorja oprocz happy pampersy 3 no i zalozylam malemu kilka sztuk, skutek - dzisiaj cala dupina mega czerowna :( jako ze nic nwoego nie jadlam to nie ma szans ze to przez jedzenie czy kosmetyk nowy. kurcze mam nadzieje ze do jutra mu to zejdzie. na wszelki wypadek wietrze go od rana i mam pol wanny prania :D Basiu ja normalnie ubranko uzywam tylko raz dlatego tak sie zaopatruje w ciuszki na pare dni, poza tym obaiwam sie zlosliwosci losu i faktycznie przesikania czy ulania chociaz zradko sie to mlodemu zdarza ;) Madzik ja na poczatku znosilam najpierw kolka a potem wracalam po gondole i malego. teraz juz mi tak przy ciezko wiec albo lece 3 razy (stelaz gondola i pozniej maly) albo tak jak ty zjezdzam ze schodow i wracam po Krzysia. wszystko zalezy od powera w danym dniu :D raz nawet mialam przypklyw sil (i glupoty) wiec wtachalam wozek razem z malym i zakupami pod pacha!!! maz jak to uslyszal to dostalam niezlego opeera :) nie znam sposobu na tradzik noworodkowy, rumianek uczula wiec uwazaj. ja bym na razie zostawila w psokoju a jak w miesiac nie zejdzie to do dermatologa bym poszla. Asiulek mysle ze powinnas byc juz umkowiona na usg bioderek. mowia ze najlepiej zrobic w okolicy 6 tyg zycia malucha, a jesli idzie o ortopede to powinnas namiary wziac od neonatologa lub pediatry bo nie kazdy ortopeda ma pojecie o dzieciach. teminena 3maj sie dzielnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny obiecalam ze bede zagladac wiec jestem mala ma straszne odparzenia i nic nie pomaga ani maka ziemiaczana ,ani sudocreme ,ani puderek alantan co wy stosujecie na to paskudztwo? wcozraj sie prezyla ale herbatki plantex za skarby nie wezmie do buzi :( co jest jeszcze na kolki?? cos najlepiej zeby w kroplach bo herbatek moja nie lubi:( ja wlasnie wyruszam na miasto po jakies ladne spodnie i buty bo jutro jedziemy na odpust do babci:) cala rodzina bedzie wiec trzeba jakos wygladac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Aneczkia 1979 awidze ze ty tez nie lubisz pampersow ja wrecz je przeklinam!!! bo non stop kupa wychodzi albo tylem na plecy albo bokiem po nodze i non stop prac trzeba!!! po ile i gdzie kupujesz pampersy happy?bo ja mialam w szpitalu i tez bylam bardzo zadowolona znich nic nie wyciekalo:) i napisz jeszcze ile sztuk jest w paczce pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od rana próbuje zapisac małego do okulisty i masakra!!! niby wrocłąw duze miasto, a specjalistów jak na lekarstwo i zawsze jest jakies ale :( grrrr wisienko ja pije jeszcze sporo kawy zbozowej z mlekiem i codziennie jedną, połtorej butelki Karmi. po mleku nic maluskzowi nie bedize :) ja juz to przerabiałam niestety i po flaszce mały spi az do karmienia piersią jakies 3, czasem nawet 4 godziny, co sie niestety żadko zdarza ;) no ale piersiakarmie co godzinę ,półtorej, wiec to i tak dorbze :) madzik ja tez zaczełąm podawac Lacid i nie wiem czy działa, ale w nocy zamiast 4,5 sa juz tylko góra 2 kupki, za to w dzien co troche :) nie wiem od czego to zalezy, ale mały w nocy sie prezy, jakby nie mógł zrobic kupki, a w dzien to co chwilke robi z wielkim usmiechem na buzine :) mi połonza poradziłą zostawic te wysypki w spokoju i tak tez robie :) schodzi samo, czasem pojawi sie gdizes indziej, ale generalnie schodzi :) przemywam tyko buźke przy kapaniu wodą przegotowaną i juz :) aneczko przezorny zawsze ubezpieczony :):):) lepiej miec wiecej i ma sie nie przydac, niz miec za mało :) a uczulenie faktycznie moze byc od pampersów. jak przemywanie wodą przegotowanai kartoflanka nie pomoze, to chyba paczka pójdzie wam w kat niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia81_widze ze uordzilysmy w ten sam dzien:)hehe a moze moja mala ma uczulenie od pampersow??? jak wyglada odparzenie a uczulenie??hmmm?ale wczesniej nie miala ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Basia w nowej fryzurce to jak nowonarodzona co? :-) ja we wrzesniu planuje fryzjera :-) Nowa na kolki ja mam krople esputicon, nie wiem jak dzialaja bo jeszcze nie uzywalam. Sa jeszcze inne o nzawie espumisan. Ja mieszkam na parterze wiec mam tylko kilka stopni, ale zawsze gondole z Szymkiem znosze osobno, w calosci nie dałabym rady. Aneczka, ciuszkow Ci spokojnie wystarczy. Ja bym moze ze dwa pajacyki dorzucila na wypaek jakiegos przesikania w nocy :-) Fajnie ze wyjezdzacie cała rodzinka, zycze udanego wypoczynku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj troszke popisalam, juz jestem na dziewiatej stronie wiec prawie dwie stronki do 3 wklepalam. jak przewidzialam, wymeczylam malucha ze 3 godzinki przed spaniem i ladnie spal, pisalabym dluzej, ale zaczal sie wiercic i stekac to balam sie ze zaraz wstanie i sobie nie pospie. kolo 6 sie obudzil, porozrbial godzinke, o 7 obudzila sie gabi, pol godzinki pograndzila i jakos ja do 9 przetrzymalam i pospalismy. pozniej do 11 puscilam jej bajki:P a z ksawkiem podsypialam. co do pozbywania sie jej, to raczej nie ma szans. wczoraj w nocy mialam starcie z tesciowa, bo gabrycha spac nie zamierzala, wszystko wymyslala, zeby nia sie zajmowac, az w koncu wpadla w histerie, to ja ja za drzwi, po minucie sie uspokoila, a tu mi tesciowa wpada rozhisteryzowana i mnie ustawia... nie chce mi sie calej sytuacji opisywac, ale jej powiedzialam, ze jak moje wychowanie jej nie odpowiada, niech napisze do opieki spolecznej, zeby mi dzieci odebrali. stwierdzila, ze moze i tak zrobi... normalnie znalazla sie doskonala matka... synowie niezaradne zyciowo ofermy nie potrafiace okazywac uczuc ani niczego doprowadzic do konca czy pohamowac swoich zachcianek, dom - rudera, maz pijak. jeszcze zeby ona musiala zajmowac sie moimi dziecmi, zebym ja o cokolwiek prosila... ale najlatwiej sie wtracac w cudze zycie i wychowanie nie swoich dzieci... jeszcze mi przy dziecku podwaza autorytet i wyzywa sie na mnie, bo mezulek od kilku dni chla. wygarnelam mezowi rano co o tym wszystkim mysle, a on do mnie, ze to ja mam jakis problem, bo nie chce byc czyjas utrzymanka. bo prosze go 2 tyg. zeby dziecku kupil skarpetki, a on wysyla mamunie i nie tylko w tym wyrecza sie mama. sorki, ale jakby wam ktos w srodku nocy wpadl do mieszkania bez pukania i zaczal uczyc jak macie dzieci wychowywac to byscie sie nie wsciekly:O rodziny niestety nie posiadam:( nie mam gdzie gabi wyslac, tesciowej ktora dziecko z rotweilerem w jednym pokoju trzyma i rozpuszcza jak swoich synalkow tez nie zostawie. pozostaje mi siedziec po nocach, teraz juz moge, bo w ciazy to padnieta bylam po calym dniu, a teraz jakos sie trzymam. widzicie, gdyby moj maz i jego brat byli szczesliwymi ludzmi, moglabym jej przyznac racje, ale im wiecznie wszystkiego malo, nie potrafia patrzec dlugodystansowo, nic sami nie potrafia zalatwic. dla mnie to sa poprostu nadal synalkowie mamuni, podporzadkowani jej rzadom, a teraz jeszcze ktos mnie bedzie uczyl jak mam wychowywac moje dzieci. czy uwazacie ze trzy miesiace, nawet na raty, robienia 3 metrowej lazienki i 5 metrowego korytarza to troche nie za dlugo? moj maz poprostu wszystko olewa, jego rodzice zyja w ruderze i nie narzekaja, to my tez mozemy... powiem wam szczerze, wbijam w to wszystko. jak nic sie nie zmieni to koncze studia i zmykam stad z dziecmi. jak maz nie zacznie mnie i moich potrzeb szanowac to ja mam gdzies taki interes. mam juz dosyc bycia czyims pomiotlem. jak on nie jest od okazywania uczuc to znajde kogos, kto je bedzie okazywal, a jak nie to nie bede czyjas sprzataczka i dupodajka. nie wiem czy pisze skladnie, bo robie to na raty gadajac z konikami i trzymajac ksawcia na kolankach, ale musze sie wyzyc, bo wczoraj roztrzesiona po wizycie tesciowej pisalam prace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×