Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

cześć dziewczyny :) ależ dziś gorąco...można zwariować. ja przed południem poszłam do banku i wpadłam do terranowy bo tam przecena koszulek i kupiłam sobie 3 za 26 zł :) mała rzecz a cieszy :) ciekawe jak długo pociągną bo materiał taki sobie (cienka bawełna) basiu współczuję ci z karmieniem. ja sama już nie wiem czy mam kryzys czy juz poprostu zanika mi pokarm bo jednorazowo ściągam z piersi ok.40 ml. przystawiam mała tak często jak sie da, nawet jak tam nic nie ma żeby possała, ściągam laktatorem, piję herbatkę mlekopędną i wodę i jakoś nic nie pomaga a to już 3 dzień trwa. zobaczymy jak będzie dalej. czy laktacja wróci czy nie...acha nie wiem jeszcze do jakiego ortopedy iść. w mojej przychodni jest ortopeda do którego chodzi moja babcia i mówi ze jest dobry i z dziećmi też tam przychodzą, także pewnie tam pójdziemy. Marylko uważaj z tym usypianiem na rękach. my ostatnio mieliśmy taką sytuację że o 20.00 była kąpiel potem toaleta i ok. 20.30-21 karmienie. po karmieniu zaczęła się szopka. co położyliśmy małą do łóżeczka do płacz, a nawet czasem aż sie zanosiła. my wymyślaliśmy czy może chce pić, czy ma kolkę, czy chce dojeść. a na nią nic nie działało na chwilkę się uspokajała i znowu płacz. było karmienie, pojenie, noszenie, masowanie brzuszka itp. trwało to do 2 w nocy. w końcu jak się wkurzyliśmy nakarmiliśmy ją i odłożyliśmy do łóżeczka. płakała z 10 min. po czym zasnęła i spala normalnie ponad 3 godziny. jakbyśmy tak nie zrobili to czuję ze czekało by nas zabawianie dziecka do rana. wiec czasem warto spróbować zostawić dziecko w łóżeczku i poczekać nawet z 15 min może się samo uspokoi i zaśnie. oczywiście trzeba mieć wszystko pod kontrolą czy aby coś sie naprawdę dziecku nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a wy potraficie odróżnic, jaki płącz co oznacz? podobno rodzice słyszą i potrafiarozróznic potrzebe dziecka po płaczu ale ja cała głupia jestrem. Jak dla mnie, to on wiecznie chce jesc ;) asiulek ja tez w koncu sie przejde do osiedlowego ortopedy. podobno bardoz fajny, wiec zobacze :) a z noszeniem na rekach to niestety u mnie jest tak, ze w domu jest za duzo rąk do noszenia. jeszcze jutro drudzy dziadkowie przyjeżdzają na chrzciny. obawiam sie, ze jak w koncu za miesiac sie z meżem na swoje przeprowadzimy i on pójdzie do pracy, to bede miała za swoje. jestem jedyną osobą, która nie nosi dziecka, a mały i tak zaczyna cwaniakowac :) wisenko vcena jest jak najbardizej ok, ale ja na twoim miejscu zdecydowałabym sie na allegro na Avent Isis uzywany. ja kupiłam za 65 złoty, babka użyłą go tylko raz, wiec był praktycznie jak nowy. szkoda przepłącac, jak mozna miec cos fajnego za spoko cene :) pomysl moze nad takim rozwiazaniem :) dominisia dobry seksik nie jest zły ;) najwyzej poczujesz ze cos jest nie tak i sie wycofasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Sto lat mnie nie było zaległości czytalnicze mam niemisłosierne,ale mam nadzieję, że uda mi sie wszystko nadrobić. Jak pisałam dopadło mnie zapalenie piersi, nie obyło się bez antybiotyku i gorączki 40 stopni, ale najważniejsze, że nadal karmię cycem i że to paskudztwo minęło. Gdyby którąś dopadło polecam fitolizynę, to jest maść na bazie ziół do sporządzania roztworu do picia na kamienie nerkowe, ale zastosowana na cyce ma właściwości mega rozgrzewające i niwelujace to zapalenia. Ja za późno posłuchłam położnej i antybiotyk musiał być, ale moja koleżanka z fitolizyną w dwa dni miala o zapaleniu. W niedzielę mieliśmy chrzciny, Ewka przespała calutenką msze, tylko przed samym chrztem sie uśmiechnęła :-) I szczepienie też już mamy z sobą, jak pisałam zdecydowałam się na te nieodpłatne, pomimo 3 wkłóc, ale z opinii rodziny, znajomych i położnej i położnej cioci to wydawało się rozsądniejsze i bynajmniej nie wynikało ze skąpstwa. Żal mi małej okrutnie było podczas tego trzykrotnego kłócia - i tylko wtedy żałowałam, że nie wzięłam tej skojarzonej szczepionki. mała rośnie i przybiera na wadze dobrze, tylko kupy zaczynają mnie martwić, niby lekarka mówiła, że przy cycaniu mogą być nawet co 5 dni, ale mnie wydaje się to bardzo długo. A dziś minie 3 doba jk ewka nie kupkała :-( A i jeszcze jedno czy któras z Was podaje dzieciatku wit K oprócz D i C? bo mnie pediatra przepisała, jako suplement diety przy karmieniu piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam jeszcze dodać, że byłam na kontroli u ginka, wszystko się pogoiło ładnie, a krocze to mam ponoć zacerowane cunie (czyli stazysta się postarał:-) zreszta od razu wzbudzil moje zaufanie już na izbie przyjęć.... co do przytulanek to wkońcu mozna bez obaw, chociaż po tak długiej pazie, porodzie itd miałam niezłego stresa przed....ale było....hmmmmm :-) co do zabezpieczenia, to wspomagamy przemysł ogumienia :-) lekarka odradzała mi cerezette, pieknie wyłozyła wszystkie za i przeciw...ze zdecydowana liczbą pzeciw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienko mi sie wydawało, ze to \"łeee\" \"łeee\" z żałosną minką to własnie z głodu, no ale mi ise wszystko z głodem małego kojarzy ;) do tego ciumkanie i ssanie paluszków po kciuki :) a co do laktatora to jest naprawde fajny, zreszta to raczej podzielana opinia :) tylko niestety ręczne laktatory majato do siebie, ze musisz sie nieźle namachac. miesnie to mi wychodzą spod skór na rece, no ale to urok, każdego recznego laktatora :) ale zasysa naprawde fajnie :) zreszta butelki są rewelacyjne, bo mały tez sie musi napracowac, aby cos wypic i nie odrzuca potem piersi, wrecz przeciwnie :) istraa a co lekarka mówiła o cezezette, bo przyznam,. że mam na nie ochote :) super, ze wszystko ci sie tak ładnie zagoiło, stażysta faktycznie sie postarał ;) my chyba jednak zdecydujemy sie na skojarzone, nam z kolei i lekarka i położne te doradzają. mam nadizeje, ze ot tez dobry wybór :) no i dobrze, ze te paskudztwo juz ci mineło. podobno zapalenie piersi boli niemiłosiernie, moge sie tylko domyslac, no ale dorbze, ze mozesz nadal karmic i jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obijacie sie kobietki:) to i dobrze, roboty \"kupa\", czasu na ploteczki brak:( ja wpadam na chwile, znalazlam kabel od komory slubnego to wrzucam swoje dzieciatka. z ta lazienka za wczesnie go chwalilam, pol zrobil i dzis sie obijal. pojechal dzis do szczecina, bo karta szczepien zostala w szpitalu i gamon zapytal sie o wypis... zamiast zadzwonic, spytac o co chodzilo, wkurzyl sie i wrocil... grrr, jechac po 30km i nie zalatwic sprawy:O jutro wreszcie ma sie ruszyc i zarejstrowac malego w usc. wam tez wystarczyl wasz wypis ze szpitala??? bo przy gabi mialam osobny wypis i z nim sie szlo, wiec to tez dla mnie troche dziwne:O dobra, biore sie za prace, ale bez pomocy w zyciu jej nie skoncze. jak dobrze pojdzie to wstaje o 9 i do 23 albo i dluzej zajmuje sie lobuzami, a pozniej do 3 siedze i pisze:O ale moj mozg juz powoli wysiada z niewyspania:O obejrzyjcie sobie moje szkraby. jakosc kiepska bo z komorki, jak znajde kabel od aparatu to powklejam cos ciekawszego;) http://justyna5x83.fotosik.pl/ zapomnialam, dzis w koncu przypomnialam sobie moj sposob na fonntanny z piersi:) zeby nie kapalo z tej drugiej trzeba wcisnac sobie sutka:) u mnie skutkuje i przy gabi zadnych zatorow przez to nie mialam:) i zmierzylam sie cala. do modelki to mi bardzo daleko, 106/92/106:O wagi nie mam wiec jeszcze nie wiem ile mam do zrzucenia. brzuch wciagniety, zostalo samo sadlo:O coz, dwa tygodnie od porodu pozostaje mi tylko brzuszki ostro cwiczyc:) krwawienie mi juz powoli ustaje, wlasciwie to juz leci tylko rozowawy sluz w srednich ilosciach, ale pewnie sie zdaze zdziwic jak mnie znowu krew zaleje:) trzymajcie sie kobietki i walczcie o mleczko. aaa, doktorantka, ta od diety, mowila, zeby nie pic duzo na raz, bo picie zaraz zmienia sie w siuski. pic tak po pol szklanki co pol godziny, znaczy sie po trochu a czesto, wtedy ponoc latwiej to w mleczko przechodzi:) mnie to bez przerwy zalewa i kapie z cycow:O oddalabym ktorejs polowe z tego co produkuje:) i jeszcze jedno!!! malemu dzis krew poleciala z pepka, niewiele tego i skrzepla, ale nie wiecie moze co to mialo byc??? taki slad wielkosci 50groszowki na pieluszce. przy gabi nic takiego nie mialam, wiec sie troche wystraszylam, ale juz w pozadku. maly juz 11 dni nie ma pepka, przez 5 dni po odpadnieciu czyscilam, pozniej sie wciagnal wiec dalam mu spokoj. jak jescze do was zaglada to moze zapytajcie poloznej, bo ja nie wiem kiedy sie doczekam odwiedzin jak slubny karty nie odebral:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo ;-) Basiu moj Szymus tez juz obsikal sobie główke :-) śmiac mi sie chcialo z niego strasznie, a jemu jakos nie bylo do smiechu :-) oj te jego sikanie na golasa :-) Marylka z tym noszeniem to masz racje, ale ja to jakos za szybko małemu ustępuje...... cały czas tłumacze ze jest za malutki. Malutki ale cwaniak jak sie patrzy! A matka i ojciec niech nosza :-)) tzn. ja go trzymam na rekach ale z nim nie chodze, bo na to to ju z nie ma sily. Siedze z nim i czasem go pobujam, ale to i tak niedobrze. Bo widac dziecko lubi rączki :-) wiec bede miala za swoje! usze go troche wziąść na przetrzymanie :-) moj Szymus tez jest rano w o podobnej porze aktywny, ale to dlatego ze w nocy sie wyśpi :-) Jesli o krawanienie chodzi to ja mam tylko delikatne plamienia. Nosze juz tylko wkładki. Wisienka ja tez mam laktator avent isis. Jest bardzo fajny, polecam. Istraa dobrze ze to cholerne zapalenie minęlo i dalej mozesz karmic piersia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz przyjdzie położna pobrac krew do zbadania poziomu bulirubinki :( mąż sie taktycznie ewakuował i ja bede musiała patrzec jak płącze :( dzisiaj przyjeżdzajateście na chrzciny, więc po tym weekendzie Kubus pewnie inaczej jak na rączkach juz nie bedzie chciał fubkcjonwac :) a noc jak noc. po flaszce 3 godsziny snu, potem co godzine pobudka. położyłam sie o 1:00, wstałam o 7:00, w miedzyczasie 4 pobudki na karmienie. chodze po ścianach jak zwykle :) justynko fajne te twoje szkraby :) a do USC oprócz tego zaswiadczenia mój mąż wział nasze dowody. czy były potrzebne nie wiem, ale twój mąż też niech weźmie na wszelki wypadek :) to na pewno wystarczy :) acha i jezeli nie braliście ślubu w tym USC, to odpis waszego aktu ślubu jest potrzebny. a jeśli chcesz komus oddac połowe swego mleczka to ja sie pisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny U mnie noc do zniesienia mała jadła o 20, 23, potem nie spała od 2 do 3.40 i potem spała do 8. Marylko, Justyna śliczne macie dzieci. Justyna Twoja córeczka wyglada jak aniołek. Nigdy bym nie powiedziała że to taki dożartek. chodzicie już na solarium? ja bym chciała iść ale jestem dopiero miesiąc po porodzie i sama nie wiem czy już mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój szkrab przysnął więc chwila dla was. Jestem po kontroli u gina i biorę cerazette, wczoraj trzecia tabletka. Zobaczymy jak będą działać. Szczerze to gumki mi się nie uśmiechają ale zobaczymy jak będzie z tabletkami. Tak szczerze to nie mam ochoty na żadne hormony. Rozmawiałam z mężem o tym podwiązaniu ale nie chce nawet słyszeć. A szkoda. Może jak mu gumki zbrzydną to przemyśli temat. Wczoraj próbowaliśmy i cóż, nie było zbyt przyjemnie a właściwie to w ogóle. W ogóle nie potrafiłąm sie rozluźnić no i trochę bolało. Co do laktatora mam ręcznego Aventa i jestem bardzo zadowolona. Zdjęłam tylko tę gumową nasadkę która miała masować pierś bo bez tego lepiej ciągnie. Płacze małego już rozróżniam. Oczywiście nie jestem jeszcze specjalistą wysokiej klasy ale zawsze coś. Wczoraj też byłam z małym u neurologa bo miał odruchy na granicy normy i mieliśmy się pokazać. Ma zbyt duże napięcie mięśni i za bardzo odchyla głowę do tyłu, poza tym jedna noga te się nie tak układała w badaniu no i mamy ćwiczyć syniowe mięśnie. Zrobiła mu USG głowy ma powiększoną jedna komorę. Zaleciła rehabilitację, po południu idę odebrać skierowanie a w poniedziałek umawiam sie z rehabilitantem, pediatra mojej córci da mi namiary na jakiegoś konkretnego. Po 6latach od ćwiczeń z córcią nie pamietam już zbyt wiele. W każdym razie pozostało mi pojęcie o Vojcie, wiem że musi być ok i będziemy pracować żeby do 6 m-ca wyjść na prostą. Do poniedziałku poczytam jeszcze na ten temat. Teraz zmykam smażyć naleśniki z serem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka daj znac jak bedizesz tolerowac tabletki, bo u mnie gumki tez odpadają :) zawsze śwetnie tolerowałam wszelkiego masci pigułki, wiec mam nadzieje, ze tym aqzem bedzie podobnie :) a co do laktatora, to tez skorzystam z opcji bez nasadki, bo przyznam ze sama na to nie wpadłam, choc podejrzewam, ze jak nie mam, to nie mam i cudów nie wymysle :) marylko tatianka laleczka!!! a jaka powazna minka :) no i niezła kombinatorka z trwojego malucha :):):) a my wrócilismy od lekrza, Kubus miał pobieraną krew i mało z mamą nie zemdlałysmy. biedny, a w ogóel nie płąkał taki był dzielny. tylko zakwilił, jak mu sie wbijała w rączke. nie wiedziałam, ze to tyle trwa! myslałam, ze wezma troszke i juz, a to musiało pół próbówki z igły nakapac, a kapac nie chciało. babcia trzymała małego bo ja nie dałam rady :) ale zrobiłą sie blada, bo Kubus na chwile przed ukłuciem usmiechnął sie do niej całą buzią a potem taka krzywda, biedny :( to czekamy na wyniki poniedziałkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, padło pytanie o wit. K jest to jakieś świeże zalecenie. Wczoraj dostałam receptę i będę podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzisiaj pustki o słyszę że też muszę lecieć bo ktosik się obudził. Amelia daje o sobie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu - ja jestem chyba jakaś lewa matka, bo nie rozróżniam płaczu Emilki :( :( Chyba musze sie bardiej wsłuchac. Mała wlasnie przed chwila dała pokaz płaczu - a najedzona, przebrana, nie boli jej raczej brzusej bo sie nie pręży, tak po prostu płącze. Ale nawet branie na reec pomaga tlyko na chwile. Na sczescie mężuś wrocil wlasnie z pracy i sie bawi z mała. Strasznie nie lubie jak pna placze a ja nie wiem czemu, to strasznie deprymujace, no i przewaznie knczy sie na podaniu cyca... choc to nie wychowawcze.... :( Istraa - mi tez pediatra przepisala wit.K. Jeszcze nie wykupilam, bo akurat nie mieli w aptece, ale jutro kupimy i bedziemy aplikowac. A czemu jednak nie skojarzone sczepionki? Co przemawia na nie? BO mnie na razie wszysc namawiaja.... I czemu nie cerazette? Tez bylam nastawiona na branie jej, choc oczywiscie jeszcze skosultuje za 1,5 tyg z ginka basiu - a jak sie decysujesz na szczepionke skojarzona to na tą 5 w 1 czy 6 w 1? Co do płączu, to braliśmy Emilke kilka razy z mężem \"na pzetrzymanie\" i faktycznie skutkowalo. Sama w koncu przestawala plakac. Ale mąż jest silniejszy, mi sie serce kroi i udalo nam sie wziac ja tak na przetrzymanie tlyko jak bylam np w kąpieli i nie moglam wyjsc, albo jak w zeszla sobote szykowalismy sie na wesele i wiedzialam ze jak jescze raz ja utule, to napewno na ślub nie zdazymy. Ale gebralnie to nie moge zniesc jak ona płacze... :( Czy wszytskie idziecie na usg bioderek?bo nie wiem czy to standardowe badanie, czy tylko jak pediatra cos zauwzy nie tak? My niedługo kąpanko. NO i mam nazieje ze w miare spokojna noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg bioderek to chyba standardowe, przynajmniej przy gabi nic nie bylo widac a bylismy. dzisiaj slubny w koncu na pepkowym:) paczka doszla dopiero dzisiaj, pani ja wyslala pod inny adres i na inne imie, nie mam pojecia skad wytrzasnela te dane i po dluzszej wymianie maili laskawie mi ja wyslala na swoj koszt, bo uparcie wmawiala mi, ze to moja wina... jasne, specjalnie podalam jej zle dane do wysylki:O ale przy okazji wyciagnela mi ksiazeczke z paczki. poprostu rece czlowiekowi opadaja... nie wiem co mam z nia zrobic gabi wyglada jak aniolek??? z tymi wegielkami zamiast oczu:) pokazalam jej dzisiaj tatianke, a ona mowi ze to kotek i sie hihra:) wszyscy juz posneli, mam nadzieje ze ksawcio nie wykaze sie taka aktywnoscia jak wczoraj w nocy. dzisiaj mial dzien cycania i mi nie chcial odpuscic:) a ja skorzystam z wolnej nocki i zabieram sie zaraz po matyldzie za pisanie pracy. dzisiaj siedze do oporu i po cichu licze, ze ten wstretny olewus zabierze jutro gabi do roboty, bo ja powoli wysiadam. wczoraj napisalam 3 zdania po czym maluch sie obudzil i grandzil do 3:O no to chyba sie wyspal:) a jednak jeszcze nie:) dobrej nocki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczorja przyjechali tescie i dziadki z acji tego ze mój mąż nie pije opijali narodziny wnuka :) tescie przyjechali z drugiego konca Polski, wiec widzą go po raz pierwszy i myslałam, ze bedzie dzisiaj leczenie ksaca przed jutrzejszymi chrzcinami, ale nawet trzymajasie dzielnie :) to jutro wielki dzien kubusia! madzik no ja tez mam problemy z rozróżnianiem płączu małego. a co do szczepionek, to mi lekarka poleciłą 5 w 1, bo sama zamawia dla pacjentów w hurtowni i bede miałą po cenie hurtowej. tylko pierwszy raz nasze dzieciaczki beda miały dwa ukłucia, bo jeszcze za darmo dostaną na żółtaczke. przy nieskojarzonych na żółtaczke kłują przy drugim szczepieniu, aby jednorazowo juz nie walic 4 szczepien. my idziemy do ortopedy na początku wrzesnia wiec zobaxczymy czy nas wysle na USG bioderek. a wiesz, gdzie prywatnie mozna zrobic we Wrocku? wisienko bedziesz zadowolona z laktatora :) ja herbatke fitomix pije od poczatku, ale tez od dwóch dni jest troszke lepiej z pokarmem, wiec moze w naszym wypadku to faktycznie był chwilowy kryzys :) ale jak daje małęmu wieczorem flaszke, to przesypia 4 godziny, a mi w tym czasie piersi zdążąnajsc mleczkiem i tez jest w nocy nienajgorzej :) w razie kryzysu spróbuj :) a co do prezenia przed kupką, to Kubus ma tak ok 4,5 nad ranem. nigdy nie ma problemu z kupką, tylko w nocy, ale jak przystawiam do piersi, to od razu robi, bo podobno karmienie przesuwa pokarm w jelitkach i dzieciom jest wtedy łatwiej :) marylko mi macierzynski wraz z zaległym urlopem wychodzi z koncem roku i myslałam wziać ze dwa miesiace wychowawczego, a by mały miał juz tak 7,5 miesiaca. chce karmic tylko do 6 miesiaca, to akurat go przestaewic na butelke i troche normalnego hjedzenia, ale zobaczymy co z finansami,. formalnosci chyba nie ma, pisze sie trylko do szefa podanie o urlop wychowawczy od... do ... i juz :) mozesz wziąc 3 lata z dwoma przerwami z tego c okojarze :) no i gratuluje zakupuów! tez sobie kupiłam butki z przeceny z 300 na 130, więc tez super :) nic tak nie cieszy, jak udane zakupy ;) będziesz mega laska na weselu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny Amelia dziś kończy miesiąc :) noc za nami nie za ciekawa. Mała cyckała co godzinę 5 minut. U mojej też przed kupką jest prężenie i płacz. Jesli chodzi o solarium to podobno można, tylko należy zasłonić piersi. Jeszcze musze to sprawdzić, bo nie chce ryzykować, ale tak coś słyszałam. A ja idę na wesele 15 września i nic jeszcze nie kupiłam bo liczę po cichu ze schudnę do tego czasu Ale tu pusto bez Aneczki Dobra lece odciągać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja pisze po trochu, jak mi rodzinka pozwoli:O juz 12 stron za mna:) ale ciezko tak, wczoraj, przed 2 w trakcie karmienia padlam, mezus wrocil zionac kolo 1. dzis od 11 do 15 zabral gabi to wklepalam 1,5 strony z ksawciem w lozku. teraz tez mam godzinke luzu to wpadlam sie przywitac i biore sie do roboty:) milego popoludnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisienko baw sie dorbze! ja uwielbiam takie klasowe spędy :) justynko podziwiam cie za wytrwałosc w pisaniu pracy, ja pewnie dawno bym powiedziała \"pas\" :) trzymam kciuki za szybki koniec :) marylko z jakich weselich? :):) moge wszystko przesłac, tyklo ja sie na żadne nie wybieram :) tylko na chrzest jutro mojego synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu syniowi też najlepiej na rączkach. najchętniej usypiałby przy cycusiu i spał na rękach no ale tak to się już nie da. Dziś po kąpieli wyczaesywałam mu ciemieniuchę bo się do nas przyplątała. Dużo zeszło ale na jutro też nam wystarczy:) Ten mój skarb rośnie jak na drożdżach, w 6tygodni przybrał 2kg! Basiu, życzę wam wspaniałego dnia! Terka trzymaj się dzielnie! Udanej niedzieli, zmykam karmić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
terka, strasznie mi przykro ze tak cie wszystko w tym poczatkowym okresie macierzynstwa neka:( zobaczysz ze to zaraz sie skonczy i pojdzie w niepamiec;) co do tej mojej magisterki, to jak pisalam, jestem bardzo uparta i lubie dociagac sprawy do konca:) dopiero teraz udalo mi sie uspic malucha i dopasc komputer, wiec dalej siedze do oporu, tylko chwilka relaksu z wami:) obiecalam babci, ze studia skoncze, jako jedyna w rodzinie i nie zamierzam sie poddac na polmetku, jak mi brakuje jakies 10 stron do konca:) slamazarnie mi to idzie, ale idzie i to najwazniejsze:) zreszta, mam teraz zastrzyk hormonow i naprawde rewelacyjnie czuje sie psychicznie po tym porodzie:) spie po tych kilka godzinek, 5-6, a jestem wypoczeta i mam jeszcze o tej porze swierzy umysl:) w ciazy to moj umysl po 22 zamienial sie w kartofla, a i w miedzyczasie duzo mi do pelni sprawnosci intelektualnych brakowalo:) wiec korzystam poki energia mnie nie opusci:) milego dnia dziewczyny:) wisienka, mnie juz od lat nie zapraszaja na spotkania klasowe:P ale w liceum to mialam klase beznadziejna, no a na studniach swietni ludzie, ale mimo zaproszen chodzic nie mam jak:( ale zazdroszcze wam imprez:( ja juz grubo ponad rok nie bylam. chyba ostatni raz w lutym 2006 na urodzinach kolegi. troche mi tego brakuje, bo za mlodu z moja stara paczka ciagle organizowalismy jakies ogniska, domowki, popijawy:) ja raczej nie z dyskotekowego towarzystwa, takie bezklasowe, szare i bezbarwne dzieciaki z w miare normalnych domow, bez narkotykow i innego badziewia;) w sumie to fajna mialam \"mlodosc\", ale liceum w calosci nienawidze:O dobra, na sentymenty mi sie zebralo a tu pisac trzeba:) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mam na imie Marta. oczekiwałam na sierien,ale urodzilm w lipcu- czy mogę sie do Was dopisać???? MAMUSIE, KTÓRE SIĘ DOCZEKAŁY Nick.........Imię.dziecka.Data.ur....Godz.ur...Waga...Dł ugość...Poród Aneczka1979..Krzyś......12.06.07.....9.10......2950..... ...49.......cc Monikaaa1.....Seweryn...19.06.07.....4.25......3400..... ...54.......sn istraa..........Ewunia......23.06.07....12.15.....3095.. .....54........sn Dviki...........Karolek.....23.06.07.....14.15.....295 0.......55........sn Maja............Oskar......24.06.07.....21.30.....3600.. .....54........cc Maja............Klara........24.06.07....21.30.....3750. ......52........cc s-a-m-o-t-n-a..Wojciech..26.06.07....8.25......3280.... ...55........cc Agacia.......Majka.......26.06.07.......09.47.....3740.. ......54.......sn sendi79........Gabrysia....27.06.07....10.29.....3545... .....57.......c JOLKA27.......Zuzia.......30.06.07.....10.10....2800.... .....51.......sn Stonka........Rafałek.......04.07.07.....9.50......3150. ......55.......cc Jolka87........Oliwka.......05.07.07....7.05......3780. .......58.......sn Kaliope_82.....Michał......05.07.07...16.00.......3610.. .....55.......sn Blada...........Zosia.........06.07.07...14:55......2970 .......55........sn Anulka78......Martynka.....07.07.07..12.50.....3620 .......55........sn Marylka......Tatianka.......09.07.07..12.50....3150.... ....55........cc Jumik.........Mateusz.......09.07.07...11.40...3390..... ....57........cc Lalik.......Julia................09.07.07.....0.30...260 0..........49.......cc Agaa1979.....Adaś...........10.07.07....09.05...4100.... .....61.......cc Meggie1977..Julka........10.07.07... 20.00...3500. ........58........sn Asiuelk78......Zuzia..........11.07.07....10.10...3060.. ........54......cc Anulka26......... Xavier.....11.07.07.....10.37....3050.......50....cc ....................Olivier....11.07.07......10.38....32 30.......50....cc _fernanda_....Roksanka....12.07.07....16.05....3550..... ..56........cc gosdan........Jaś.............13.07.07.....12.10...3650. ......55.......sn nowa346.....Nikola..........13.07.07...???????...3425... ......58........cc basia_81.....Kubuś...........13.07.07...18.25...3070.... .....48........cc Olcia81......Semira.....16.07.07.....12.45.....4240..... .59..........sn Ania1706.....Amelia......18.07.07....21.30.....3550..... .55..........sn balladynka32...Wojtuś...19.07.07.....02.15.....3390.... ...54........sn kokopelasa...Oliwier.........19.07.07....9.25.....4200.. .....56.......cc Terka 76.....Faustynka...19.07.07...12.45....3580........53....... ...sn justka_......Szymon......20.07.07....15.30.....2800..... ..55.........sn madzik80.....Emilka......21.07.07.....20:45....3120..... ...52..........sn wisienka23....Arkadiusz.....22.07.07.....3.00.....3370.. . .....58.........sn Dominisia.....Bartosz....22.07.07......?????.....4020... ......59.........sn g.o.o.s.i.a....Malvina.....23.07.07....14:01....3200.... ....45..........cc Pestka1980...Igorek......26.07.07....15:25....3900...... ...58..........cc SoldeLuna......Dawidek....30.07.07....8:07.....2890.........53.........Sn Justyna 5X83..Ksawery...01.08.07....17.51....3960........60......... sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki :) ale pogoda dzisiaj! idealna naz chrzciny :) własnie pakuje małego i na sekundke zajrzałam, aby sie zameldowac :):) wkleje zdjecia jak będziemy po :) soldeLuna nie zadawaj niemadrych pytań i przyłączaj sie do nas śmiało !!! super ze jeszcze teraz grono lipcóweczek na msie powieksza :) marylko ja tez chodze zakrecona ostatnio :):):) pewnie ze sie wymienimy fotkami po imprezkach :):) terka biedactwo mam nadzieje, ze malutka niczego nie podłapie, a ciebie wszystkie świństwa szybko opuszczą 🌼 justynko ty to masz krzepe :) pisz pisz pracke, amy bedizemy cie dzielnie wspierac :) wisienko super ze imprezka sie udała, no a nic dziwnego ze tematy ciaz ciągle wracają, taki czas, ze na dzieciaczki pora :):) stonka mi położna mówiła, ze na ciemieniuche najlepiej posmarowac głowke najpierw spirytusem 70%, potem oliwką i wyczesac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ale miałam koszmarny dzień wczoraj. Amelia nie spała więcej niż 3 godziny w ciągu dnia. Dobrze że przynajmniej noc była spoko i wstawałam do niej tylko 2 razy. Dziękuję za życzenia z okazji miesięcznicy Amelki :) Wisienka widzę że miałaś o czym opowiadać i założe się że nie obeszło sie bez relacji z porodu. No w każdym razie ja jak bym była w ciązy i miała koleżankę świerzo po porodzie to napewno bym nie odpusciła Terka wszystkiego naj z okazji miesięcznicy twojej córeczki 🌼. Jeśli chodzi o przybieranie na wadze to moja w 2 tyg przybrałą prawie 700 gr. Teraz waży tak na oko 4500 i już mi ręce odpadają jak ją noszę do odbicia. Ale Stonki synka to raczej nie przebije Witaj SoldeLuna 🌼 lepiej późno niż wcale. Napisz nam coś o sobie i swoim synku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moze podesle inne koleżanki co sie wyłamały i zamiast w terminie urodziły przed czasem :)))) Mój Dawidek jest inny niz starsza córka - nie schodziłby z cyca i z rąk... Obawiam się Jego bedę musiała zasmoczkowa, żeby mieć trochę czasu na dom i starsza córcię... Idę bo akurat May śpi - Oliwka oglada Elma świat a ja mam chwilke żeby zająć się domem :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 29 lat 9tzn. skończe za 2 dni) Mam starsza córeczkę - Oliwkę,któr urodziła się w pażdzierniku 2005 roku. Odkąd zaszłam drugi raz w ciąże przerwalam pracę i siedzę w domu z dziećmi. Lubię czytac książkii duzo spacerować. interesuje się głównie dziećmi i ich wychowaniem - temat numer jeden w moim życiu. Jestem z wykształcenia chemikiem organikiem. pracuję w Polskie Akademii Nauk, gdzie robie doktorat (oczywiscie z chemii oragnicznej - chwilowo mam przerwę). Dawidek urodzila sie 2 tygodnie przed terminem. Porodu nie wspominam najlepiej, bo pierwsza córcie odzilam ze znieczuleniem tym razem bez, więc jak da mnie ten poród był duzo gorszy. Musiałam rodzic na oxytocynie, bowody mi odeszły le skurczy nie bylo. urdzilam 12 godzin po odejściu wód i 6 godzin o podaniu oxytocyny. Wywinęłam sie spod skalpela dotad nie wiem jaim cudem, bo mały był owinięty pępowiną i bardzo spadało mu tetno. kiedy podjeli decyzje o cesarce ja dostałam partych i po 4 parciach (7 minut) urodziłam. dawidek dostał 10 punktów, ale jak dla mnie urodził sie maleńki (2890 gram), bo pierwsza córcię urodzłam znacznie więkzą (3740). Obie ciąże z cukrzca .... Dawidek jest rczej spokojny i nie płacze za duzo,ale jest miłosnikiem cyca i rąk... A teraz uciekam zajrze do was póżniej, bo zaraz gości będziemy mieć a ja chciałabym dom ogarnąć :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soldelina - witaj w naszym gronie :) fajnie ze jest nas jeszcze wiecej :D U mnie nocka średnia - co prawda do cycaia wstawalam tylko 2 razy, ale mala pol nocy stękała i sie pręzyla i puszczala bąki. Musialam chyba zjeśc cos wzdymajacego czy cos, ackzolwiek nie kojarze co.... chyba ze kawalek czekolady tak dziala? Wczoraj sie skusilam :P Teraz Emilka na szczescie spi, chyba odsypia noc. basiu - udanych chrzcin i zdaj relacje. Ile osob w koncu u was bedzie? Dziewczyny, po kazdej zmianie pieluszki, czym traktujecie pupke maleństw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny, niestety nie moge wszystkiego przeczytac,co napisalyscie,bo nie moge siedziec ze wzgledu na moja zlamana kosc ogonowa,a na stojaco przy komputerze troche niewygodnie.U nas wszystko dobrze ,synus spi,je i coraz dluzej czuwa,rozglada sie ,usmiecha,a nawet jakies dzwieki smieszne wydaje. Basiu-zycze udanej uroczystosci. Marylka-udanego wesela Terka-wszystkiego dobrego i powrotu do zdrowia wszystkiego dobrego rowniez dla wszystkich mamus i dzieciaczkow. No to ja sie rowniez wpisze do tabelki,bo przeciez tez lipcowka jestem. MAMUSIE, KTÓRE SIĘ DOCZEKAŁY Nick.........Imię.dziecka.Data.ur....Godz.ur...Waga...Dł ugość...Poród Aneczka1979..Krzyś......12.06.07.....9.10......2950..... ...49.......cc Monikaaa1.....Seweryn...19.06.07.....4.25......3400..... ...54.......sn istraa..........Ewunia......23.06.07....12.15.....3095.. .....54........sn Dviki...........Karolek.....23.06.07.....14.15.....295 0.......55........sn Maja............Oskar......24.06.07.....21.30.....3600.. .....54........cc Maja............Klara........24.06.07....21.30.....3750. ......52........cc s-a-m-o-t-n-a..Wojciech..26.06.07....8.25......3280.... ...55........cc Agacia.......Majka.......26.06.07.......09.47.....3740.. ......54.......sn sendi79........Gabrysia....27.06.07....10.29.....3545... .....57.......c JOLKA27.......Zuzia.......30.06.07.....10.10....2800.... .....51.......sn Stonka........Rafałek.......04.07.07.....9.50......3150. ......55.......cc Jolka87........Oliwka.......05.07.07....7.05......3780. .......58.......sn Kaliope_82.....Michał......05.07.07...16.00.......3610.. .....55.......sn Blada...........Zosia.........06.07.07...14:55......2970 .......55........sn Anulka78......Martynka.....07.07.07..12.50.....3620 .......55........sn Marylka......Tatianka.......09.07.07..12.50....3150.... ....55........cc Jumik.........Mateusz.......09.07.07...11.40...3390..... ....57........cc Lalik.......Julia................09.07.07.....0.30...260 0..........49.......cc Agaa1979.....Adaś...........10.07.07....09.05...4100.... .....61.......cc Meggie1977..Julka........10.07.07... 20.00...3500. ........58........sn Asiuelk78......Zuzia..........11.07.07....10.10...3060.. ........54......cc Anulka26......... Xavier.....11.07.07.....10.37....3050.......50....cc ....................Olivier....11.07.07......10.38....32 30.......50....cc _fernanda_....Roksanka....12.07.07....16.05....3550..... ..56........cc gosdan........Jaś.............13.07.07.....12.10...3650. ......55.......sn nowa346.....Nikola..........13.07.07...???????...3425... ......58........cc basia_81.....Kubuś...........13.07.07...18.25...3070.... .....48........cc Olcia81......Semira.....16.07.07.....12.45.....4240..... .59..........sn Ania1706.....Amelia......18.07.07....21.30.....3550..... .55..........sn balladynka32...Wojtuś...19.07.07.....02.15.....3390.... ...54........sn kokopelasa...Oliwier.........19.07.07....9.25.....4200.. .....56.......cc Terka 76.....Faustynka...19.07.07...12.45....3580........53....... ...sn justka_......Szymon......20.07.07....15.30.....2800..... ..55.........sn madzik80.....Emilka......21.07.07.....20:45....3120..... ...52..........sn wisienka23....Arkadiusz.....22.07.07.....3.00.....3370.. . .....58.........sn Dominisia.....Bartosz....22.07.07......?????.....4020... ......59.........sn g.o.o.s.i.a....Malvina.....23.07.07....14:01....3200.... ....45..........cc Pestka1980...Igorek......26.07.07....15:25....3900...... ...58..........cc SoldeLuna......Dawidek....30.07.07....8:07.....2890..... ....53.........Sn e-v-a.......Raoul.......31.07.07.....18.35.......3580........52.........sn Justyna 5X83..Ksawery...01.08.07....17.51....3960........60......... sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia śpi na tatusiu to ja korzystam z okazji i siedzię na necie. Byliśmy na spacerku i siedzieliśmy w ogrodzie bo podobno od jutra ma być brzydka pogoda. Dziewczyny czy robiąc zdjęcia swoim dzieciakom używacie flesza? Znajomi byli i cykali Amelii fotki z fleszem i trochę mnie to przeraziło. Stwierdzili że to nie może zaszkodzić ale ja nie jestem tego taka pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×