Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Do Pani Krzywa \"czerwona\"---------> proszę zmień nick bo będą nas mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, trzymajcie kciuki, idę dziś na zakładanie aparaciku na górny łuk. Jak tylko wrócę, zrobię sobie fotki i Wam wyślę. A wadę mam wielką, na pierwszy rzut oka z daleka ją widać :o Ale to jeszcze 3 latka i będę miała śliczne ząbki :D Mój mail na wymianę fotek: spinaczowa@tlen.pl Pozdrowionka dla wszystkich 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ja poproszę o zdjęcia!!!!! Spinaczowa powodzenia mam nadzieję ze święta spędzisz spokojnie i aparacik nie będzie ci dokuczał :-D Również czekam na zdjęcia. A mnie ciągle ta szóstka po kanałowym boli i nie wiem kiedy w końcu będe miała ten aparat założony :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Po leczeniu Twin Blockiem w zasadzie niezbędny jest aparat stały-tak jak pisałem po wysunięciu dolnej szczeki do przodu(sami spróbujcie)popatrzcie ze między bocznymi gónymi i dolnymi zębami robi się przerwa-te zęby trzeba do siebie "dociągnąć" właśnie aparatami stałymi.Tutaj nie ma zmiłuj się.Istnieje ewentualnie opcja nadbudowy zębów ale to tylko pojedynczych a reszta musi być "dociągnięta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panie Romku, mam pytanie. W poniedziałek miałam wyrywaną górną prawą czwórkę w związku z zakładaniem aparatu. Zrobił mi się suchy zębodół, wczoraj byłam na pogotowiu dentystycznym: przepłukano mi ębodół i włożono ta coś białego (nieważne- jakiś lek, nie znam się). I moje pytanie brzmi tak: czy w przypadku niezagojenia się całkowitego zębodołu mogę bez przeszkód założyć dziś aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczynki:) i chlopcy rowniez oczywiscie:) wczoraj cos mi sie tu zatkalo i nie moglam juz wejsc na nasze forum:( *Dora* twoje zabki po leczeniu aparatem beda sliczne juz teraz trzeba sie przyjzec ze te piatki i czworki zle wyrosly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23 po tygodniu dużo lepiej niż w pierszym dniu:) przynajmniej już tak NIE BOLI!!! tylko czuje jak kazdego dnia sa w innym miejscu dzis na przykład obie dwojki gorne dotykaja trojek dolnych ale chyba ma tak być bo byłam u orto żeby mi drucik skróciła bo wbijał się w policzek i powiedziała ze tak ma być :) ale teraz to juz fajnie miec ten aparat nic nie boli:):) a jak u ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanko:) dawno mnie nie było a to dlatego ze nie miałam czasu gdyż miałam niezłą jazde z kumpelą...obraziła sie na mnie :( i musiałam to jakoś pozałatwiać ale sie nie udało :(((( taki prezent na święta mi sie przytrafił... dostałam kolejne fotki, dzieki :) niby rozpaczamy nad swoimi zębami ale jak co do czego przyjdzie i dostaje zdjecia - niby \"PASKUDNE\" to normalnie szok...laski jak 150 i wy narzekacie na zeby:P Dora przyslij mnie jeszcze to zdjątka :) Cala przepraszam ze nie napisalam nic ...juz czytam liścik i postaram sie odpisać pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma- u mnie spoko:) gdzies tam byl juz bilans mojego tygodnia z aparatem... nic mnie nie boli, jem hamburgery i inne pizze wiec chyba wszystko w porzadku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Pewnie w zwiazku ze świateczną gorączką wszyscy tu rzadziej zaglądają :( dlatego już teraz zycze wszystkim odwiedzajacym to forum WESOŁYCH SWIĄT :) 🌼 :) 🌼 Ja bedę tu jeszce zagladać ( z racji tego że fanka swiat nie jestem) buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22....czemu? ja uwielbiam świeta, prezenty,ten nastrój, nikt sie ze sobą nie kłoci(przewaznie....) no i kolędy...karpik mniam :P ja jestem w siódmym niebie !!!! mmmmmmmmmmmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk- mamy cos wspolnego poza imieniem:/ nienawidze ryb, chyba ze nad morzem, nie cierpie jak musze udawac ze kocham moje kuzynki i generalnie swieta stracily swoj urok juz dawno.. w dodatku prezent juz dostalam, a reszta rodziny daje mi zawsze jakies totalne nieporozumienia, sniegu nie ma wiec atmosfery tez nie... lipa nie swieta:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
No niestety tak wyszło ze Swiąt juz nie lubie Poki babcia robiła wigilie to było super - cała rodzina ( a jest nas bardzo duzo) sie spotykała, były prezenty i super nastrój Teraz jak babci zabrakło juz sie nie spotykamy - swieta spedzam tylko z rodzicami i bratem, a ze mieszkamy razem to nie jest to juz nic wyjatkowego - zreszta przebywanie ciagle ze soaba prowadzi do wielu kłótni :( a karpika nie jem - po 1 nie lubie a po 2 on dzisiaj na mnie patrzył z wanny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
widze ze nie jestem sama :) z reszta zauważyłam ze wielu moich zanjomych ma takie podejscie jak ja (zwłaszca ci którzy mieszkaja z rodzicami )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk, z wanny to nic, ja dostaje zawalu jak je widze zywe w markecie, nie mowiac juz o tych co sa wyjete z wody i dysza polozone na lodzie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
dlatego ja conajmniej tydzien przed swietami unikam wszystkich sklepów - nawet jak widze poucinane choinki to mi smutno - my zawsze kupujemy w daniczce a pozniej wsadzamy do ogródka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) widzę że gorączka świąteczna pochłonęła wszystkich (no nie wszystkich :) ) kochani mimo wszystko chcę złozyć życzenia (bo może pomiędzy jednym daniem a drugim ktoś tu zajrzy) WESOŁYCH iPOGODNYCH i MAGICZNYCH ŚWIĄT I WYTRWAŁOŚCI W NOSZENIU NASZYCH APARACIKÓW I ŻEBY GUMECZKI SIE NIE PRZEBARWIAŁY I ŻEBY ZĄBKI NIE BOLAŁY ZBYT MOCNO:) I ŻEBYŚMY SZCZEŚLIWIE DOTARŁY W TYM ZACNYM GRONIE DO KOLEJNYCH ŚWIAT:) I PRZEDE WSZYSTKIM SLICZNYCH PROSTYCH UŚMIECHÓW DLA NAS WSZYSTKICH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z racji tego że na swięta zostaję w domku z rodzicami i rodzeństwem ja bede tu zagladac bo czasu bede miec wiecej niz wczesniej (ile można oglądac powtorki w tv??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk 22 --> dzięki za fotki 🌻 €z daleka w ogóle nie widać, że masz jakąkolwiek wadę :) Ja woje fotki wysłałam szystkim, których miałam maila. Dziś mój drugi dzień z aparatem. Obcierają mnie zamki- ratuje mnie wosk. Towarzyszy mi uczucie ogólnego ściągnięcia. O jedzeniu pierwniczków nie ma mowy :o Ale to dobrze, w tyłek mi nie pójdą :D Na fotce zobaczycie, że dwójki mam tak cofnięte, że moja Pani Orto uznała, że nie ma możliwości założenia na nie zamki, muszę poczekać aż wszystko się troszkę \"rozejdzie\". I nie było jasnobłękitnych gumek :o Musiałam wziąc turkusy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
Hey dolaczam do waszego grona mam aparat od czwartku i z bolu nie moge wytrzymac ;/ . Mam okropna wade zgryzu i boje sie ze bardzo dlugo bede musiala go nosic. Powiedzcie mi co jecie? Bo ja mam taka glodowke same zupki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUNNSHINE23
meggi nie boj sie, ja mam od poprzedniego czwartku i wlasnie wcinam pierniki- jeszcze pare dni i bedziesz jadla wszystko! a na razie- polecam ryz z maselkiem, zeby sie nie odwitaminizowac- gerbera deserki owocowe- trzymaj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
a mam jeszcze takie pytanie czy w trakcie noszenia aparatu ortodonta moze go odkleic i zalozyc nowy??? Bo mam 2 przykryta przez 3 i dlatego zameczek jest przyklejony prawie na brzegu zeba i jak mi sie troche wyprostuje to chyba go trzeba bedzie odkleic i przykleic bardziej na srodku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meegi_
i jeszcze jedno pytanko :D Po jakim czasie mozna zobaczyc takie pierwsze widoczne efekty albo chociaz drobne przesuniecie zebow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meegi_ ja widzialm pierwsze zmiany juz po dwoch dniach ale chyba nie kazdy tak ma:))) teraz kazdego dnia cos sie zmienia badz cierpliwa jak bol ustapi to zaczniesz zauwazac pierwsze zmiany:) a jezeli chodzi o jedzenie to za tydzien zapomnisz ze kiedykolwiek cie bolalo:) ja czasem to nawet zapominam ze mam aparat i chwytam za czekolade z orzechami ale zawsze w ostatniej chwili rezygnuje i zwycieza zdrowy rozsadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Piekne :) Pisze do Was juz z drugiej strony (tej zachodniej;)). Z gory pryepraszam za ewentualna zamiane literki `y` na `z`, poniewaz tu jest inna klawiatura i troche cieyko sie przestawic:) Jesli chodyi o moj `wspanialy` rotator to musze powiedyiec, ye nie jest za fajnie, niestety :( Tak jak pisala agaga23 juz po pierwsyzm dniu zacyelam miec `odciski` na jezyku od rotatora, a na policzkach przetarcia od zamkow na pierscieniach:( Jak ja wytrymam przez kolejne 354 dni? Cale szczescie, ze orto dala mi wosk bo bez niego racyej bym sobie nie poradyila. No a co tam u Was? Widze, ze beze mnie forum zamiera :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala...teraz sobie tak pomyślałam ze pewnie tak samo jak sie Ciebie (zamiana literek) czyta...tak sam sie teraz słucha :) hihihi prezenty kupione, jeszcze ubrać choinke i ....karpia juz sie nie moge doczekać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe :) Dzi€ki malutka22 za liscik :* Odpisye na niego kolejnym referatem jak wroce oki? Bo on znajac mnie pewnie bedzie dlugi, no a na dlugie listy potryeba czasu, a wiesz tak u kogos glupio non stop siedziec na necie. Zwlaszcza u tesciow ;) P.S. I wcale nie jestem gadula :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×