Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

witam moje drogie :) Coś dzisiaj kiepski nastrój, mimo, że weekend, mam nadzieję że babski wieczór zaplanowany na dzisiaj mi poprawi humor.. Przepisu na ciacho poszukam w domku, zresztą w tym roku wypróbuję tez mazurek z bakaliami - to do pracy, z którego wyeliminuje orzechy bo też chcę spróbować. Ciasto nie jest twarde, przynajmniej wtedy nie było, bo teraz mogę mieć inne odczucia. Czy jeszcze kiedyś będę mogła normalnie gryźć a nie odłamywać po kawałeczku? chociaż na szczęście mogę jeść prawie wszystko, o ile uważam i rozmaczam najpierw w herbacie. W pracy mnie dokarmiają różnymi miękkimi rzeczami więc kiepsko z dietą :P A co do poranionych policzków to dostałam od orto wosk i jakąś maść, ale wcale nie używałam bo nic mnie nie obcierało - zostawię na dół. Przyglądam sie tym moim zębom i nic - ani drgną. a ja bym już chciała widziec efekty... Trzymajcie się wiosennie i w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to się zastanawiam... Bo te zęby mi się ruszają, a przynajmniej mam takie wrażenie. A często zdarza mi się w nie walnąć przez przypadek albo przy gryzieniu. A jeśli wtedy się odwrócą w złą stronę jakąś? Mam nadzieję że ten aparat działa na tyle mocno że przyciąga je z powrotem na właściwą pozycję... Milego dnia dziewczyny, mnie czeka lekko zakrapiany babski wieczór z plotami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gini...nie jestem dobra w opisywaniu ale postaram się. Tak hass służy do poszerzania górnej szczęki, moja orto powiedziała, że dzięki temu unikniemy usuawania zdrowych zębów. Ma to kształt \"motylka\", na końcach którego zęby od 4 do 6 (po obu stronach) otoczone są plastikową nakładką. Więc moje zęby wogóle sie stykają. Orto kazała mi przez 24 dni codziennie rozkręcać jeden raz (jeden cały obrót). Z tego co słyszałam ta liczba dni uzależniona jest od wady jaką się ma. U mnie po dwóch tygodniach rozkręcania zrobiła się przerwa między jedynkami. Przerwa mało powiedziane - szpaaaara. Na początku nie mogłam nic jeść, a sepleniłam jak małe dziecko (jescze troche seplenię po 4 tygodnach). Jutro idę do orto zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję że mój opis nie jest beznadziejny . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:) bylam dzis u orto i lipa nie wiem kiedy bede miala zakladany dol:( gora zalozona 3 miesiaca temu a dol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kahakaha
niestety nie mam damona tylko zwykły kosmetyczny i też byłam zdziwiona (i ucieszona:) ), że orto nie nakłada mi pierścieni tylko klei właśnie takie zamki:) i cieszę się, że te kropki to tylko chwilowe, bo mnie denerwują:P W ogóle orto zabroniła mi używać szczoteczki elektrycznej, nawet jak się ma odpowiednią końcówkę do aparatów i trochę mnie to martwi, bo odzwyczaiłam się od takiej zwykłej:P czy ktoś z Was normalnie używa elektrycznej i nic mu nie odpadło?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już 300 str? niezłe jesteście;P witam po dłużej przerwie, spowodowanej nauka itp :D bardzo mi głupio że tak dawno mnie nie było:P ale chyba dużej straty nie poniosłyście:} a teraz prosze o streszczenie najważniejszych rzeczy:D kto kiedy jak i dlaczego :] a ja już się denerwuje na 24 kwietnia bo wtedy zakładam aparacik na dół;] Buźka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam elektrycznej, nic mi jeszcze nie odpadło i nic sie nie zniszczyło:-), orto powiedziała ze moge myc czym chce:-) Ski maluszku, a gdzie zdjęcie turkusowych gumeczek:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywam elektrycznej, nic mi jeszcze nie odpadło i nic sie nie zniszczyło:-), orto powiedziała ze moge myc czym chce:-) Ski maluszku, a gdzie zdjęcie turkusowych gumeczek:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emma, a kiedy sie dowiesz co z tym aparatem na dół?, to kiedy go załozysz zależy od tego co sie bedzie z góra działo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze zrobić footo ale mam po niemiecku menue i musze mamy popytać bo nie lubie niemieckiego;P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Dziewczyny ja zakladam aparat i ortodatka mowi, ze musze wyrwac dolna jedynke i 5. Normalnie mnie to przerazilo, zdawalam sobie sprawe, ze trzeba bedzie usowac zeby, ale zeby jedynke?? Wiem, ze jest slaba, ale w zyciu o czyms takim nie slyszalam. Nie wiem co mam o tym myslec?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hello aparatki:) Basha - to może idź do innego orto na konsultacje.. (tak jak plastyka - dobiera się po konsultacjach u kilku, tak przynajmniej wyczytałam na >pewnym< topicu):) więc może nie trzeba będzie 1... ja bym się też obwiała tego.. zależy jak bardzo i w jaki sposób masz ząbki stłoczone..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
mam stloczone i poskrecane, powiedziala, ze zdaje sobie sprawe, ze jest to szokujaca wiedomosc, ale zdecydowala, ze ten nadaje sie idealnie... w dziecinstwie mialam ja zlamana i co kilka lat nakladam na nia cos w rodzaju koronki, wiec nie szkoda mi tego zeba... tylko chodzi o to, ze jeszcze nie slyszalam, zeby wyrywac jedynke. Wiem tez ze linia nie bedzie zachowana, ale w efekcie koncowym maja byc ladne i proste. Tez w pierwszej chwili pomyslalam o konsultacji u innego ortodonty... dobrze byloby miec jakas pewnosc... Ach Ci ortodonci, plastycy... i pacjeci! Co oni sie z nami maja?!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no w sumie - jeśli daje gwarancję że będzie ok.. ja bym mimo wszytsko poszła jeszcze do kogoś innego - na wszelki wypadek:) poza tym - czego nie zrobimy i nie zniesiemy aby ślicznie się uśmiechać i ładnie wyglądać? ja tak sobie zawsze tłumaczę po każdej kontrolce u orto kiedy mnie zęby bolą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Tak mysle, ze pojde jeszcze do kogos innego na konsultacje. Mam jeszcze troche czasu, zakladam w czerwcu. Mam miec ten kosmetyczny z porcelanowymi zamkami... Ladny jest i malo widoczny. Chcialabym wiedziec tez jak to jest po zalozeniu aparatu, bol i niewygoda? I tak po kazdej pozniejszej wizycie? I co z tym aparatem retencyjnym - jak dlugo sie go nosi pozniej po skonczeniu leczenia? Co z myciem zebow? Ile czasu na to trzeba poswiecic? Bo napewno nie 3 minuty... Dzieki wielkie za odpowiedzi i pozdrawiam cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie zaproponował ci orto że można opiłować trochę zęby ? tak też można, po założeniu nic nie boli później jest gorzej ale bólem tego nie mogę nazwać boli dopiero gdy się gryzie ale i to przechodzi po 2 dniach przynajmniej u mnie myje się zęby normalnie tylko trzeba kupić też taką mini szczoteczkę do szpar między aparatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja mam kosmetyczny z plastikowymi zamkami - ogólnie jak się nie przyjrzysz to nie widać że jest:) ból i niewygoda - o taaak! zamki czasami obcierają, robią ranki w buźce, poza tym po kontrolkach zęby bolą - bo zmieniana jest siła nakładana na ząbki (zacieśnia się, rozszerza - zależy od wady) - zeby się przemieszczają i bolą..:( myć na pewno trzeba częściej - zwłaszcza jak masz białe zamki - zeby się dodatkowo nie poodbarwiały, trzeba dłużej myć - dokładniej - są specjalne szczoteczki-wyciorki do tego:) na długo masz zaplanowane leczenie? ogólnie przy kosmetycznych aparatach leczenie trwa dłużej, przy metalowym siła przykładana do zębów jest większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Jeszcze dokladnie nie wiem jak dlugo bede nosila. Przypuszczalnie ok 2 lat:-) No patrz o tym mi nie powiedzieli, ze metalowe dzialaja szybciej! Ale zastanawiam sie czy jak bym wiedziala, czy zmienilabym decyzje... chyba nie. Nie moge sie juz doczekac, najgorszy czas przede mna wyrywanie zebow i dwa kanalowe leczenia, ech. Na gwalt poszukuje super dentysty z Krakowa - to tak na marginesie, gdybyscie cos wiedzialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basha
Lenka! opilowac zabki??? Pilnikiem? Jaki jest cel tego pilowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja od początku chciałam kosmetyczny, więc i tak metal nie wchodził w grę:) a moje leczenie zaplanowane na 1,5roku kosmetycznym skraca się do 1 roku - tzn na czerwiec mam zaplanowanie zdjęcie:):) więc to chyba tak nie do końca z tym dłuższym leczeniem.. ja w stolicy się leczę ale ktoś tu był z krakowa... pamiętam... Basha - a ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można zyskać pare mm i czasem 1 zęba da się uratować opiłowanie nie zaszkodzi zębom bo pokrywa się je taką emalią jak szkilwo ale to zależy też od wady jeśli zęby są mocno stłoczone to te pare mm nic nie da i trzeba będzie poświęcić ząbka ale zawsze można się zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basha idź do innego orto. Opowiem ci taką historię. Córka szefa mojej mamy miała strasznie powykrzywiane zęby. Poszłam to orto a ta mówi ze 4 zęby do wyrwania, poszła do drugiego 2.. i w końcu poszła do 3 (do tej co ja chodzę) i wyprowadziła jej ząbki ślicznie bez wyrywania! więc idź kochana do paru innych zanim wyrwiesz jakiegokolwiek zęba szczególnie 1, co wydaje mi isę absurdem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
co to jest ten "lancuszek" i w jakich przypadkach jest on zakladany? Bo sie boje ze mnie tez to moze czekac;/ Do aparatki z wiekszym stazem? Powiedz mi czym myjesz zeby i pluczesz zeby nie przefarbowaly? Bo moje sciemnialy troszke i nie sa juz takie fajen bielutkie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
moje zamki też trochę ściemniały.. myję co drugi dzień pastą wybielającą delikatnie - Denivit, poza tym myję i płuczę płynem Meridol - ale to na dziąsła nie w związku z kolorkiem.. a łańcuszek się zakłada aby ściaśniać ząbki - mocniej je do siebie ściąga niz sam łuk zamocowany ligaturkami - nie jest to jakoś szczególnie bolesne w porówaniu do normalnych ligatur - ani matalowy ani "gumkowy" - dla mnie ból taki sam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
A niewidac go jakos bardziej ? Nie wiem pozyjemy zobaczymy... moze mnie to ominie:p a jaka byla Twoja wada? Ja zakupilam obecnie jakas paste aloesowa... bardzo fajana ale kolor nie jest jasnijeszy;/ denivit tez jakos szczegolnie nie pomagal:P a korzystalas z jakis zabiegow u dentystki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danonek a nie masz zdjecia moich wiosennych gumek? bo tam jest łańcuszek o którym chyba mowisz.. chodzi o ten wyciąg gumowy tak? ja to mam od poczatku miedzy 4 a 6 i od miesiaca na calej szczece:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
wlasnie sie zastanawiałam co to u Ciebie jest:P i jak gorzej w nim? a to dlatego ze mialas usuniete zeby zalozyli Ci go:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomiedzy 4 a 6 wlasnie dlatego jak przypuszczam, a na cala szczeke dołożyli mi go jak się okazało ze mi sie za duze szpary porobily:) głownie miedzy jedynkami taka solidna byla, juz prawie jej nie ma:) ale nie wiem jaki to sens bo na przyklad dwojki i trojki dalej sa mocno stloczone, a nie sadze zeby ten cudny lancuch dzialal wybiorczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
aha bo ja mam 4 usuniete wiecpewnie mnie to czeka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×