Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Nie, pewnie że się nic nie stanie, myślałam tylko, że musisz je usunąć ze względów ortodontycznych, nie jestm niestety na bieżąco ze wszystkimi wpisami. Oczywiście wypuszczono mnie po 20 minutach, a nie godzinach, sorki za błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenko, jeśli ósemki rosną poziomo, będą wypychać inne zęby, a przez to będą się krzywić. Poza tym jeśli zrobi Ci się taka kieszonka w dziąśle może zrobić Ci się stan zapalny. Idź koniecznie do chirurga, ja miałam ciężkie przejścia, naciąganie i też trzymanie za głowę, ale poszłabym jeszcze raz (miałam usuwane trzy ósemki). Mnie nie bolało aż tak bardzo. Zemdlałam, ale ze stresu, a nie z bólu :) . Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatko ok wymieniamy sie:D:D papa milej nocki MMj no tez mysle,ze jest spoko osobka:D ale po sobtniej wizycie u niej to kojarzy mi sie z mlotkiem i bolem:D:D:D no ja ide w piatek na 12 gdzies:) na zalozenie aparatu juz na dolny luk:) a mialas wyrywane zeby do aparatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaciaSkn
Ja już koncze:) Ponad 3 lata mam juz to zelastwo w buźce.. ale nie narzekam- Ciotka mi funduje. Jest ortodontka i przynajmnije mam zapewniona delikatnosc podczas wizyt:)) Zycze powodzenia:) To nie jest takie straszne. Ja zapominam ze w ogole cos mam na zebach. Hej, odp czy zdejmowanie boli i JAK TO WLASCIWIE WYGLADA? boje sie bolu przy zdejmowaniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba będę zmuszona pójść bo orto powiedziała że trzeba je wyrwać bo mogą być jakieś komplikacje przy leczeniu na starość myślałam że będę mogła tego uniknąć :( a to pech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ No ja usuwałam 5 i 4 na dole u dr Gduli:) a o 8 to jeszcze nie bylo mowy...;/ moze jakos mi normlanie wyjda i bede miala spokoj:d a najlepsze jest to,ze ja nie mam jeszcze wyrosnietej jednej gornej 3 :D hi hi:D i siedzi sobie w dziasle:D:d nawet nie wyobrazam sobie jak to bedzie jak bedzie mi rosnac w wieku 21 lat:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka!!! mam juz separatorki. Jak narazie nie jest zle. czuje jakbym miala skorke od jablka miedzy zebami. dziwne uczucie. Jak narazie jest znosnie choc zaczynam odczuwac parcie i ciezko cos rzuc... ale jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór:) MMJ Ty żyjesz:) a ja jestem po wizycie- nic nie boli, nie ma zadnych udziwnien, nawet łancucha pierwszy raz od kiedy mam aparat nie ma:) no i mam nowe kolorki, juz nie takie wiosenne. tym razem moznaby rzecz ze inspirowane tym forum:;) wygladaja tak: ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej 🌻 Byłam dzisij u ortodontki - miał byc dzisiaj aparat ale bedzie w czwrtek Miałam robiony wycisk i czyszczone zabki Dziąsła po wyrwanych zabkach ładnie sie goja ttlko wkurza mnie szew ktory wystaje i sie zaczepia - chyba go sama zdemontuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatko, strasznie mi przykro ze tak to przezyłaś, dzielna jestes🌼 Lenka, nie bój sie nie każdy źle znosi wyrywanie 8 u mnie trwało to 15 min od wejscia do wyjscia:-), razem z szyciem na zapas sie nie bój chociaz ja jakbym przeczytała historie przyszłej aparatki przed swoim zabiegiem to bym ze strachu chyba płakala:-) Ja mialam 2 na górze wyrywane jedna rosła w korzeń siódemki a druga jakby lezała, ale nie w strone ząbka tylko w strone policzka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk, tez tak miałam taka długaśna nitke jak kładała sie na gardło to mi sie wymiotowac chcialo i tez ja chciałam podciąc;-), ale sama nie demontuj tego:-) Słonko tu się znalazłaś;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trudno jest mi sie powstrzymac zeby tego nie ruszac - jakby nie mogli zalozyc jakis rozpuszczalnych szwów a nie garnatowe zyłki :D Szew mam juz tylko z jednej strony - drugi gdzies zaginał w akcji - pewnie go zjadłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję, żyję :) Nawet całkiem dobrze się mam :) , poza moimi różnymi wzlotami i upadkami. Czytam codziennie, ale nie piszę zawsze, ograniczam internet :) . Wiosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 2 dni założą mi aparat... coraz bardziej żałuje że sie na to zdecydowałam...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kaja - nic się nie martw. Ja uważam, że to była jedna z lepszych moich decyzji:) Aparat naprawdę w niczym nie przeszkadza, a już na pewno nie w imprezowaniu :) Co do otoczenia, to mi wszyscy zazdroszczą (chociaż nie wiem czego skoro mają proste zęby), ale nie spotkałam się z żadnymi niemiłymi komentarzami. W pracy wszscy mnie dokarmiają różnymi miękkimi rzeczami, a jak już zobaczysz pierwsze efekty, to wierz mi, że to dodaje skrzydeł :) Odwagi, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki:)) ortodontka mi to samo mówi...nie orientujecie sie może o ile droższy jest aparat który zamiast metalowych płytek na zebach ma przezroczyste(znaczy chyba kosmetyczny, przepraszam za jezyk,ale nie wiem jak to si ewszystko nazywa). Ja za oba łuki płace 3200zł, głupio mi prosić tate o kosmetyczny jeśli byłby wiele droższy, rodzice sa po rozwodzie, mieszkam z mama, wiec to że tata mi funduje zwykły to i tak wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja, nie martw się nic, ja sie zbierałam zaby załozyc aparat kilka lat, jakbym była madrzejsza juz bym miała proste ząbki, ale no nic teraz go nosze i uwiez aparat mozna nawet pokochac;-), jak zobaczysz efekty to bedziesz sie cieszyła jak małe dziecko, codziennie bedziesz sie przygladała czy się cos zmienia:-), to ze sie zdecydowałam na aparat było najlepsza decyzja jaka mogłam podjąć:-), jestem z niego i z siebie dumna:-), tez chciałam kosmetyczny ale orto mi odradziła, polecila mi metalowy i teraz sie ciesze ze nosze metalowy, najwiekasz frajda jest z kolorków gumeczek, jesli chcesz wyśle ci zdjecie zobaczysz to nie wyglada strasznie, pomysli ze później całe zycie bedziesz miała piekny uśmiech:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 3 dni nosze aparat na gorze i caly czas mi przeszkadza.. najgorsze jest to ze ranie sobie wewnetrzne wrgi- au! macie jakies metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli możesz to prosiłabym o to zdjecie, jak ja bede miec, to tez pokaże. blondifeatkaja@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny .Aparat nosze od 3 miesiecy opozalozeniu aparatu orto kazam mi zrobic zdjecie ... Okazalo sie ze dolne osemki rosna sobie krzywo i sa w dziasle http://www.krecikdentysta.com/elektura/zeby_madrosci/index.htm rys 2 Na dole mam szczeliny miedzy zebami .Czy mysliscie ze moze mi tak zniwelowac te szczeliny ze te zeby mądrości w koncu wyrosna??? Najgorsze jest to jak bede musiala miec dlutowanie:( czego okropnie sie boje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja juz wysyłam nic sie nie bój apparaciki sa super sama zobaczysz ze to nie wyglada az tak źle ;-) damonka, tez miałam jedna ósemke w ułozeniu takim jak na zdjęciu 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×