Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

--> aparatka z większym stażem - czy masz moze fotki przed zalozeniem aparatu lub tuz po??? lub opisz jaka mialas wade a i ile kosztowalo cie wybielenie ząbków Teraz uśmiech jak z reklamy :) xxx_aparatka --> masz moze fotki swojej wady? U mnie juz minal miesiac od zalozenia hass/hyrax szczeka troszke sie poszerzyla i miedzy \"1\" pojawila sie przerwa czyli efekt jakis jest -ale juz od tygodnia nie przekrecam i wydaje mi sie ze przerwa sama zanika i nie wiem czy cos sie czasem wada nie cofa :( pyt. do dziewczyn z hyraxami - ta maske dostalyscie od razu po zalozeniu czy pozniej? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyt. do dziewczyn z hyraxami - ta maske dostalyscie od razu po zalozeniu czy pozniej? Więc odpowiadam: Ja w ogóle nie mam maski i nie będę miała :P Przynajmniej na przedstawieniu planu leczenia nic nie było o niej mowy :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania Po.
xxx_aparatka. No to super jeśli widać juz po 2-3 tyg. !!! To w takim razie ja tez będę dobrze się przyglądać moim...:D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do - a moze ktoras z wasa >> jestem umówiona w dental- medzie na założenie aparatu, byłam na konsultacji i mam mieć damona, bez wyrywania ząbków. :) Nie wiem czy to jest dobra przychodnia, wybrałam ją bo jest dla mnie najbliżej i ma aparaty damona. ja znalazłam w warszawie tylko 2 kliniki które go zakładają. megabalon , napisz jakie są twoje odczucia do tego aparatu damona?? czy bolały cię ząbki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko 2 tygodnie... :D moi wspóllokatorzy uważają, ze jak już bedę miała ten aparat to już nie będę się tak przejmować, bo przestane go zauważać i cieszyć się z tego...no nie wiem.. może i mają rację, ale przez jeszcze 2 tygodnie będę nawijać o tym jak najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatla
Mykas zdjecia dodam jaK ZNAJDE jakies przed zalozeniem aparatu i jakies jak sie szczeze cala twarza ;p z aparatem do aparatu :D Ania Po.- no pewnie obserwuj :D tylko nie przesadz bo potem to malo co widac roznice ;p ; p ; p pozdrawiam aparatki PS dzis kupuje sobie irygrator - dobrze napisalam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatla
PS dzis kupuje sobie NOWY irygrator tak to mialo byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze przepraszam ale nick zle mi sie napisal :( to ja xxx_aparatKa i te dwa posty powyzej sa moje . przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, też chcę sobie kupić, ale trochę mi kasy szkoda :/ xxx_aparatka-> a Ty kupiłaś w sklepie czy może na allegro ?;) I jaki jeśli można wiedzieć ;) Pozdrawiam P.S. Ja jeszcze nie widzę zadnych efektów :/ a ten czas tak szybko plynie... To juz tydzień! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt--> no ,mozemy wspólnie odliczac:D dodasz jakies foty ,jak juz zalozysz?zakladasz metalowy?ja kosmetyczny na górze.na razie mam od kilku dni separatory na górze i już mam strasznie wrażliwe ząbki,problem z gryzieniem itd.eeh,trzeba sie przyzwyczajac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> a Ty kiedy zakładasz aparat??? Ja tak jak mam w stopce czyli 12 lipca (za 2 tygodnie :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do zdjęć to jak tylko będę miała możliwość to dodam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hugolinka --> to zależy od ortodonty, ja musiałam wymienić. Słyszałam, że niektórzy orto tego nie wymagają, ale ja osobiście uważam, że lepiej wymienić. Pod czarną plombą nie wiele widać, a do założenia aparatu musisz mieć wyleczone zęby.. wiesz jak ja szłam tylko na wymianę plomby czarnej na biała, pani stomatolog rozwierciła i sie okazało ze pod plombą robił sie ubytek...:/ więc serio lepiej to zrobić, bo po załozeniu aparatu ruchy stomatologa są ograniczone i nie wszystko da sie zrobić w aparacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onira- ja kupiłam w medycznym sklepie Irygator Oral-B Professional Care 8500 Narazie czytam instrykcje :D Najpierw mialam z brauna tylko ze mi sie popsul nawet nie wiem czemu... Hugolinka- ja na gorze mam jedna czarna i nie kazala mi jej wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa zaponmialam sie pochwalic :D dzis jak rano wstalam z łózka to normalnie zauwazylam ze inaczej mi sie buzia zamyka Lece szybko do lustra patrze a tu 6 gorna juz nachodzi na dolna 6 :D radocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosiaczku dlaczego mnie nie zapytasz? ;] Przeciez wiesz, ze ja chetnie odpowiem :) Wiec... zeby bola i to mocno (a raczej nie zeby tylko dziasla). Mocno jest oczywiscie pojeciem wzglednym ale jesli ugryzienie chleba bez skorki sprawia dosc duzy problem to chyba mozna powiedziec, ze mocno ;) Tak wiec jesli w Damonie \"nie bola\" jak to mowia orto to chyba nie chce sie przekonac co by bylo przy zwyklym ;) Na pocieszenie powiem Ci tylko, ze ten bol mija po dwoch-trzech dniach. Ja staram sie tego swinstwa unikac i biore tylko w naprawde ekstremalnych przypadkach ale jesli musisz to dwie tabletki ketonalu dziennie zalatwiaja sprawe. hugolinka >> kilka stron wczesniej pisalem, ze i moj stomatolog i orto powiedzieli mi, ze plomby mam sobie powymieniac PO zdjeciu aparatu jesli bede chcial. W czym one niby maja przeszkadzac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha... wlasnie mija mi drugi dzien po dlutowaniu drugiej dolnej osemki... Jem normalnie, opuchlizna na tyle mala, ze niektorzy w ogole nie zauwazaja, zadnych przeciwbolowych, jedynie antybiotyk oslonowo. Caly zabieg naciecia dziasla, zdlutowania kosci, usuniecia zeba i zalozenia szwow trwal jakies 20 minut. To do wszystkich, ktorzy maja to przed soba i sie panicznie boja :) Nie taki diabel straszny... wystarczy znalezc DOBREGO chirurga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszt---> mniej więcej w połowie lipca:)jak będe znała dokładną datę,to powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird --> to podobnie jak ja..tez połowa :D no to będziemy razem świętować jogurtami tę piekną chwilę:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas - nie mam lepszych zdjęć niż te w stopce :( próbowałam teraz sfotografować ten reteiner, ale jak pisałam - nie wychodzi. nie widać dziada :P Wiomalk - ja miałam tylko krzywe zęby, nie wadę zgryzu. skrzywienie polegało na wycofaniu prawej dwójki do tyłu, za jedynkę i trójkę. usunięto mi piątki, zeby było luźniej, a mimo to zęby po zdjęciu aparatu znów migrowały do poprzedniego ułożenia. zęby w ogóle migrują zawsze od tyłu do przodu, więc myślę, że osoby mające problemy z krzywymi jedynkami, dwójkami też pewnie będą skazane na druciki w paszczy do końca życia.. :) to nie jest takie upierdliwe jak aparat, tak jak pisałam - jedyny minus reteinera to niemożność wynitkowania zębów z przodu - ale irygator sobie dobrze z tym radzi :) ja nie czuję już zupełnie, że go mam :) co do wymian plomb - to zależy od owych plomb a nie ortodony. jeśli ktoś ma dobrze zrobione = szczelne plomby to nie ma potrzeby ich wymieniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Setsi
Witam. Czy ktoś mógłby mi polecić ortodonte z ok Katowic lub Częstochowy? Leczyłam sie już 5 lat...niestety bez rezultatów;/ Dlatego obawiam się, że ktoś okaże sie równie niekompetentny jak poprzednik :( Proszę o jakieś informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dydusia
Przykro mi :/ ja jestem z Białobrzegów i mam naprawdę dobrą ortodontkę :) wczoraj miałam zakładany stały aparat i prawie w ogóle go nie czuje :) Tylko troszkę nie mogę jeść :) A przedtem jeździłam do ortodonty ze zwykłym wyjmowanym aparatem też 5 lat i bez skutków "wydałam kasę na marne" ale teraz mam nadzieje że będę miała ładne ząbki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia - i jak tam?? Jak wyrażenia podczas zakładania?? Może troszkę więcej na ten temat?? Yyyy a będzie możliwość obejrzenia zdjęć Twoich ząbków?? Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aale aktywne forum! fajnie:) czytać nie nadążam a co dopiero coś napisać :P:P:P pozdrawaim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosa3
Witam Kochani :) No i stalo sie :) Od 23 czerwca dolaczylam do grona zadrutowanych :)Aparat metalowy, oba luki, gumki rózowe.Bede go nosic 2 lata.Na dzien dzisiejszy czuje sie dobrze, nic mnie nie boli.Samo zakladanie aparatu trwalo az 3,5 godz, takze nieco sie zasiedzialam:). Szczerze Wam polecam uzywanie irygatora.Kupilam sobie Water Pik WP-450 E2 i jestem z niego bardzoooo zadowolona.Po umyciu zebow wydaja sie one czyste, ale wierzcie mi, ze podczas irygacji duzo jeszcze z nich potrafi wypasc:) Wiomalk----W tym miejscu chcialabym Ci bardzooo podziekowac za wszystkie rady, slowa otuchy i wsparcie.Wielkie buziaki :) aneczkaZirlandii----Jezeli mieszkasz w Dublinie to odezwij sie do mnie na gg (Moj numer 2956615) to dam Ci namiary na swietna orto (Polka) w Dublinie :)Ja wlasnie u niej sie lecze... Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i życze dalszych sukcesow oraz prosze o wciagniecie mnie na liste Aparatek :) Dorota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę aparat od 13 maja i czuję już w buzi efekty leczenia. Ponieważ mam łuk częściowy to narazie wiele nie widać ale czuje że moje trójeczki się ruszyły. Zaczynają mi przeszkadzać. Tzn. dolne trójki stykają się teraz z górnymi... hmm... tak jakby niedopasowana i niewypolerowana plomba :) Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Mam nadzieje że szybko mi moja orto uzupełni łuk i zaczne widzieć jak moje wystające dwójki się cofają do tyłu a cofnięte jedynki wychodzą do przodu. Zazdroszcze tym, co po dwóch miesiącach noszenia aparatu już widzą całkiem niezłe efekty. No ale trzeba być cierpliwym. Dobranoc wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×