Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Dzien dobry:-) I co tak pusto wczoraj było, widzisz Sunshine, ty wygladasz jak dziecko a ja jak babcia bez zebów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guten Tag! :) Rzeczywiście pustki :) Ja wczoraj myślałam, że wyciągne nogi. Robiłam w południe ciasto i złapał mnie jakiś niby kurcz jelit niby kolka :O Potem się nasiłał i nasiłał. Tylko mogłam płasko leżeć bo najmniej bolało. Jak wstawałam to jęczałam z bólu. Wieczorem nie mogłam juz wytrzymać to zadzwoniłam po moją lekarkę. Potem jeździłam do szpitala na morfologię, żeby zobaczyć czy to nie wyrostek. Badania wyszły dobrze, później po Pyralginie trochę zelżyło. Ale dalej rypało z prawej strony brzucha :) Tak jakby jelito. Nie wiem, może to po czosnku, bo przez trzy dni go jadłam. Dziś się budzę i jakoś w miarę, ale jak wstałam to zacząło znowu rżnąć :O Wzięłam APAP i jakoś się dowlokłam do kompa, żeby do Was napisać :) Mam nadzieję, że to przejdzie.... Nie chcę chirurga i żadnych operacjiiiiii, boję się :-( To straszny ból, wolę leczenie zęba bez znieczulenia :) Tak sobie myślałam, że jakby co się stało (odpukać) to mam tylko kontakt tel. z MMJ i jakby co to będę pisać SMS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ,wszystko bedzie dobrze:-), biedulka ty jestes ciągle jakies nieszczęścia, ząb, dziąsło, szyja, teraz brzuch, współczuje ci , moze to od cwiczen, moze za duzo, wracaj szybciutko do zdrowka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj aparatka- żebys wiedziała :) Od prawie 3 lat mam tylko jakieś dolegliwości i choroby :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie wszystko wyjdzie na prostą:-), nic ci nie bedzie młoda jestes silna, trzymaj sie dzielnie, a jak sie maja zabki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) Ząbki jakoś się mają, nie bolą. Wszystko jest OK, tylko te kłócie w jelicie :O Juz nie straszne mi są wyciski :) A Ci jak leci weekend? Co takiego porabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ja moge robic pisze prace co nie jest dla mnie zbyt łatwe, jakos ciezko idzie:-)ciagle jest cos innego do zrobienia;-) Zauwazylam ze ok kilku dni, mam srasznie poraniona dolna warge od srodka, tam gdzie aparat, az mi skórka schodzi:-(, aparat mnie nie drapie nie mam pojecia od czego to sie zrobiło, troche denerwujaca bo ciagle mam w buzi skorki z wargi:-( moze czyms to smarowac albo płukac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- a wosk nie pomaga? Sunshine - a jak Twoje samopoczucie? I co bedzie z tym ząbkiem? Muszę jeszcze zrobić pranie, bo wczoraj zrbilam połowę, trochę się nazbierało. I muszę wyprać, bo nie będę miała w czym chodzić :) A w ogóle to musze sie wykąpać, bo wczoraj nie byłam w stanie, no i włosy umyć, bo wygladam jak ZOMBIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie niedługo pijemy szampana! Bo bedzie 200 strona i 6000 wypowiedź :) Ciekawe kto pierwszy pojawi się na nowej stronie.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora wosku nie przyczepiam , cała bym musiała sie oblepic:-), moze spróbuje czuje sie jakbym miała ciagle peeling wargi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
Hej.Właśnie zdecydowałam się na stały aparat na góre, ale w związku z tym mam kilka pytań: 1)Czy gumki do aparatu-te kolorowe-są droższe i czy dopłaca się za nie do wizyt kontrolnych, bo wiem że trzeba ja wymieniać-może mi to ktoś wytłumaczyć jak to jest dokładaniej? 2)Co ile trzeba wymieniać ten łuk i czy to też kosztuje? 3)Czy może mi ktoś polecić dobrego ortodonte w Katowicach?Bo z tego co słyszałam to MEDcentrum jest ok, ale chce sie jeszcze upewnić... (i prosze jeszcze niech mi ktoś napisze ceny) 4)Chyba już ostatnie pytanie: czy można "zmieszać" aparat kosmetyczny(ten przezroczysty) z metalowym, chodzi mi dokładniej o to, że przód do trójki kosmetyczny a dalej metalowy, bo to chyba by taniej wyszło niż cały kosmetyczny, proszę o odpowiedź i z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz sobie na przednich przyczepie wosk:-), nastepnym razem zapytam ortodontke co z tym robic, wczesniej tak nie maiłam:-) Dora ja juz stawiam szampana za 100 stronke, teraz kolej na kogoś innego:-), postaram sie nie yc pierwsza na stronce 200:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, ja nie chce zakladac aparatu nazebnego ze wg ze jakies 3 m-ce temu go zdjelam, faktycznie trzeba powiedziec ze efekty sa rewelacyjne i taki ciezki przypadek jak moj dal sie uratowac i mam piekne zabki tylko i tak jak ty Doroto musze chodzic do dentystki ze wg ze po zdjeciu aparatu stalego gdy sie chodzilo w nim non stop przez 5 lat narobilo sie ubytkow:( wiem troche czlow jest nie zadowolony gdy musi wydawac kase na dentyste i borowac ciagle zeby ale mam pocieszenie- przez ten czas gdy bedziesz miala aparat na sobie dentysta ci nie grozi.... wiecie co./....jestem teraz zaszokowana cenami aparatow, fakt ja swoj nakladalam 5 lat temu i ceny sie diametralnie zmeinily tzn wzrosly ale z tego co ja sie orentuje placi sie teraz za aparat caly(dol i gora ) po 3 tys jak i nie wiecej.....a ja zalacilam dawno temu za gorami i lasami nie spelna tys zl:) mimo wszystko warto! i to sie liczy:) trzymam kciuki, i pzodrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałam wosk, mam fioletowy i pomaranczowy zaczepiam pomarańczwy:-) 1. gumki kolorowe nie są droższe:-), 2. wymienia sie łuk i gumeczki, zamki zostaja, ceny około 100zł za wizyte 3. ja ci nie polece bo nie jestem z katowic 4. chba mozna mieszc zameczki, zalezy od ortodonty, Dorze nie polecali tego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora cała sie zawoskowałam, przyczepiłam taka jedna długa tasiemke z wosku ale cudownie:-):-)jak gładziutko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, kobietki! Grawi - jak to podczas noszenia aparatu dentysta nie grozi??? Moj eks mial aparat na zebach i normalnie chodzil do plombowania. Ja tez mam aparat i bede miala wymieniana plombe w jedynkach, bo dentystka nie zdazyla przed zalozeniem aparatu... Z tego co wiem, zeby na ktorych sa pierscienie powinny byc na bank zdrowe, reszte mozna leczyc normalnie. Oczywiscie,ze przed zalozeniem aparatu powinno byc wszystko wyleczone, ale przez dwa lata robia sie ubytki, chyba, ze ktos ma genetycznie super zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko:) SIEMA SIEMA:P rocznik 83:) niedlugo bede juz stara... za ponad miesiac, brrr:( a czemu Ty masz kolorowy wosk a ja tylko zwykly? posmaruj ranke sacholem jutro nie bedzie po niej sladu:) Dora:) a nie wiem co bedzie z tym zebem, staram sie go nie dotykac w ogole , wydaje mi sie ze buja sie troszke mniej od czasu jak orto zmniejszyla sile na niego dzialajaca, ale moze mi sie wydawac bo juz sie przyzwyczailam czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine to ja bede stara w maju;-), no to jesteśmy w tym samym wieku:-), pani mi dała kolorowy wosk:-), teraz wygladam jakbym miała taką szyne jak bokserzy:-)po obiedzie zaloze fioletowy;-), ale zabawa z kolorkami:-), nie mam takiej ranki tylko pozrywana skorke z całej wargi tam gdzie aparat:-)rano jak sie budze to na aparacie mam te skórki, super peeling;-), zobaczysz ząbek będzie uratowany:-), za kilka dni przestanie sie bujac:-), i niech ortodontka tak drastycznie ciebie nie prostuje;-), a właśnie jak decyzja w sprawie dalszego leczenia:-)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostalam, Sunshine,dziekuje bardzo, postaram sie odpisac. Ostatnio troszke zakrecona jestem. W sumie slabo Cie widac, ale znow szczuplutka, zgrabniutka laska, ja kcem SCHUSC!!! Troche wygladasz jak Szwedka :D A powiedz, jak dlugo masz aparat , bo zabki w aparacie wygladaja na super rowne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Kociulinda masz racje, Sunshine ma taką szwedzko, norweska urode:-), na plus to mówie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yyy no dobra juz wole szedzko norweska niz niemiecka jak co niektorzy osmielaja sie twierdzic:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe, niemki raczej nie maja takiej delikatnej urody:-), bardziej norweska jest twoja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×