Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Kaaasia504
Mi chodziło o te gumki separacyjne:)) POzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ho ho, tydzień mnie nie było. I jest co opowiadać. W sumie nie mam się z czego cieszyć tylko raczej płakać. Będę miała Hyrax i będę go nosić przez 6 miesięcy. Zakładanie: 25 lutego godz. 17.00 I to coś będzie wyglądało podobnie jak to coś: http://www.johnsdental.com/images/ortho/fixpics/rpe/Bonded%20Hyrax.JPG Później, za kilka dni założą mi aparat na dół. Równocześnie z Hyraxem. W tym celu muszę wyrwać wszystkie ósemki. Siem zastanawiam jaki będze koszt (4x?) i jaki ból... A i miałam robione wyciski. Teraz mam zranione dziąsło... Boli... Jestem ciekawa jak wytrzymam TO WSZYSTKO. -------> Kaaasia504 Tu są zdjęcia separacji, trochę niewyraźne, ale będziesz wiedziała o co chodzi. I zdjęcia oczywiście NIE mojego autorstwa (mnie to dopiero czeka) :| http://bp3.blogger.com/_PXD_RrgrovA/RknI_n5yCiI/AAAAAAAAAAs/EEFSsfa0zWw/s1600/sep1.jpg http://bp1.blogger.com/_PXD_RrgrovA/RknJEH5yCjI/AAAAAAAAAA0/Lz9Sc7070WY/s1600/sep2.jpg http://bp3.blogger.com/_PXD_RrgrovA/RknJHn5yCkI/AAAAAAAAAA8/H0RPHQyOAho/s1600/separacja.jpg Pozdrowienia i trzymać się dzielnie!!! :* Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Dzięki bardzo:)) Ja dopiero za tydzien ide założyc gumki separacyjne...troszq sie boje, ale mam nadzieje ze bedzie dobrze:)) Pozdrawiam!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drobny aparat P
W końcu doczekałam się aparatu! Po 4 miesiacach męczarni z "motylkiem" (aparatem rozszerzajacym) 14 lutego (będe pamietać do końca życia tą datę:P) założyła mi orto stały! I wszytsko byłoby ok, bo ona sam w sobie mi nie przeszkadza (co prawdaz zęby bolą i nie mogę gryźć, ale to nic) to mam założony drut na podniebienie, którego końcówki są BAAAAARDZO OSTRE i mam już poraniony język... nie moge mówic, bo dotykam te druty językiem i załamana jestem tym faktem... ze tak przez 4 miesiace. NIE WYTRZYMAM! Coś da sie z tym zrobić?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drobny aparat P
Nie nie, to nie to... Zwykły drut, ktory ma faktycznie zapobiec zwężaniu się spowrotem szczęki. Najzwyczajnie założony na piercienie i poprowadzony pod podnibieniem. A jezyk nadal boli, bo cały poraniony... Chciałam by założono mi na to jakieś gumki, zeszlifowano czy wygięto jeszce bardziej do góry, ale ponoć się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla1000
Aparat stały to bardzo fajna sprawa! Zachęcam wszystkich do zakładania. Ja osobiście mam aparat kosmetyczny, mam już go 7 miesięcy, fakt że miałam dosc spora wade ale jak po 7 miechach noszenia efekty są super. To prawda po założeniu aparatu zęby bola jakieś 3 dni ale jest to nawet fajne uczucie bo przynjmniej czuć, ze coś sie z moimi zębami działo i ze coś to daje. Ja za mój aparat płaciłam 2000 złotych i do tego każda wizyta 50 złotych to chyba nie dużo za ładny uśmiech? Jestem młoda i mam 18 lat więc napewno mi się to przyda..:) Pozdrawiam wszystkie aparatki i zachęcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
hej wszystkim. mam 18 lat i w przyszlym tygodniu bede miaala zakladany aparacik, dokladnie we wtorek :P teraz mam te jakies gumki seoaracyjne,ktore nie przeszkadzaja mi w niczym hehe. wiadomo ze czuje jakis dyskomfort w koncu to cialo obce^^ ale zeby nie bola. ciekawa jestem jaka bedzie reakcja otoczenia, taka mloda juz nie jestem jak wiekszosc ktorzy zakladaja aparacik pozdrawiam wszystkich,tych ktorzy juz maja aparaty i tych ktorzy zamierzaja miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
zapomnialam dodac ze koszt takiego aparatu (na gorna szczeke) to 1200zl(tak mowila mi ortodonntka ze tyle mam zaplacic) i kazda wizyta 30 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla1000
Kaska!! To bardzo tanio bedizesz miałe ten aparat, Ja płaciłam 2000 i do tego każda wizyta 500 tylko że ja mam aparat kosmetyczny.. :) którego prawie nie jest widać..:) Pozdrawiam użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla1000
sorki tam miło byc każd awizyta 50 złotych a nie 500 Masakra..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hej:) Ja w ten piątek idę zakładać gumki separacyjne:)) Aparat będę mieć na górna i dolną szczękę:) Płace 2400 za dwa łuki:))A wizyta ile bedzie kosztować, to nie wiem:)) Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po kolejnej wizycie- wymiana gumek i ponownie drut (ostatnio tez mi zmieniała ciekawe?) orto cała zadowolona że ząbki tak pracują, na razie żadnych wyciagów jest świetnie :D, i niech mi tu 18 nie piszą że sa za stare albo coś takiego hihi pozdraiwm WAS WSZYSTKICH PAAAAAAAAAAAAAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
witam,ja mam podobny prblem zakladam aparat 28lutgo juz mam za soba 5 wyrwanych zebow ale nie wiem czy sie wyrobie z leczeniem,Nie wieci czy można dokonczyc leczenie majac juz aparat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
Lajla1000 - no wlasnie Ty masz ten kosmetyczny a ja bede miala ten zwykly ;p wlasnie dopiero teraz zaczely mnie bolec zeby przez te gumki separacyjne... no ale czego sie nie robi dla ladnego usmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
aniacx - nie mozna leczyc zebow jak ma sie juz zalozyny aparat! ja na zalozenie czekam juz ponad 3 miesiace bo musialam wyleczyc wszystkie zeby (a kolejki do mojego dentysty byly duze). orto byla troszke wkurzona ale co tam:P wazne ze jeszcze tydzien i bede miala to cudo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla1000
Kaśka!! J apodejrzewam ż ezeby to dopiero bedą Cię bolały ząbki, ale naprawde wart!! Dlaladnych ząbków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
Lajla1000 - no tez tak mysle :) dlatego zdecydowalam sie, w sumie nigdy nie jest za pozno zeby cos ulepszyc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
Lajla1000 - no wiem, mam nadzieje ze nie bedzie tak zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
Hej, mam taka prosbe, mogłby mi ktos opisac w przyblizeniu jak wyglada zakladanie gumek separacyjnych?????Bo za kilka dni zakladam i nie wiem czego mam sie spodziewac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
czesc,28 luty i ja bede z Wami,tez mi zaloza staly najpierw na gore a potem dol pozbyam sie juz 5ciu zebow i zostalo mi usunac jeszcze3...tylko nie wiem czy zdaze zrobic z dziorkami w zabkach,nie wiecie czy potem mozna naprawiac?/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ula29
Witam, bardzo fajnie ze istnieje takie forum:) ja wczoraj byłam na pierwszej konsultacji dot założenia aparaciku. Ort zawołała mi 6.9 tyś za góre i dól - system Damon. Zastanawiam sie czy naprawde ten aparat jest lepszy niz pozostałe, tansze modele??? Wade mam tak naprawde tylko na dole i miałam nadzieje ze wystarczy założenie aparaciku tylko na dół ale podobno tak sie nie da, trzeba założyc na wszystko żeby ładnie sie wyrównało. Czy wtedy krócej bede nosiła górną cześć? Jaka jest przewa w założeniu jednej czesci a potem drugiej? Bede bardzo wdzieczna za wszelkie odpowiedzi na moje pytania. jestem dopiero początkująca w temacie aparatów i sama nie wiem na co sie zdecydowac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
dzieki za odpowiedz oze w tydzien sie wyrobie,tylko boje sie bolu ......bardzo boli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
dzieki za odpowiedz oze w tydzien sie wyrobie,tylko boje sie bolu ......bardzo boli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! moje pytanie kieruje do osób z Poznania.. a szczególnie do \"_akasha_ \" do jakich orto chodzicie i lie płacicie za wszystko.. Bardzo proszę o info na temat ile sie czeka na stały aparat, ile wizyt i jakich wczesniej musze odbyc..? i co ile kosztuje np zdjęcia itp z góry dziekuje i pozdrawiam :) oto moje gg 2511673 bardzo proszę pisać nawet jak mnie nie bedzie (albo na forum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Jestem z Poznania i chciałabym założyć stały aparat ortodontyczny.. Stąd też moja obecność na forum :) bardzo proszę osoby z Poznania, aby napisały gdzie zakładały aparat, ile to kosztowało, ile teraz płacą za wizyty kontrolne.. Jeśli znajdzie sie taka osoba to bardzo bym prosiła o kontakt na gg 2511673 (nawet jesli mnie nie bedzie proszę pisac) Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich \"aparacików\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszt----> Może będziesz miała jakieś porównanie: (jestem z okolic Poznania) - za aparat: 2800 zł (1400 za jeden łuk) - Hyrax (do rozszerzania szczęki): 900zł - comiesięczna wizyta: 100 zł I aparat zakładam w Słupcy, a wszystko inne (wizyty) to we Września. Może wiesz gdzie to:) *pisać!* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×