Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alicja______

Jezyk Geograficzny- wyleczyl ktos?

Polecane posty

Gość ernesti
źle przeczytałem, wybacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUCIOMAJA 34 - Podobnie jak ty - jezyk geograficzny mam od urodzenia. Wielokrotnie slyszalam /takze od lekarzy /, ze bede miala zdolnosc latwego uczenia sie jezykow obcych :) Nie wiem, czy to zbieg jakichs okolicznosci, ale faktycznie cale zycie tak bylo, a nie jestem juz nastolatka - dawno.... Dolegliwosci, ktore opisujesz, nie maja zwiazku z "jezykiem geograficznym". Zainteresuj sie : zakwaszenie organizmu, nadkwasota, grzybica ogolnoustrojowa. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghurak
http://e-grzybica.com/grzybica-skutki-zakazenia-grzybica.html Co sądzicie o tym? U mnie kilka takich objawów się znalazło, ale może to jakiś chwyt marketingowy, bo wymienione są chyba wszystkie takie dość powszechne, które dotykają większości społeczeństwa. Miałem robione badania w tym kierunku i nic nie wykazały, więc zastanawia mnie jedno zdanie z tego artykułu: "Jeśli zauważysz u siebie wymienione objawy, a wyniki badań lekarskich są dobre i lekarz nie umie nam pomóc i powiedzieć, co tak naprawdę nam dolega, zwalcz grzyby..." Kuracja dość droga, poza tym nie mógłbym żyć na tej diecie przciwgrzybicznej. Wiele już próbowałem i nic nie pomogło, jestem więc nieco zniechęcony. Nie wiem czy to jest w ogóle warte zachodu..Próbował ktoś z Was tej kuracji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lumen123
Witam mam też coś takiego. zauważyłem że pojawia się w okresach kiedy stosuję dietę nieodpowiednią dla mojego organizmu. Wtedy po kilku dniach stosowania odpowiedniej diety obiawy całkowicie znikają i na jakiś czas mam spokój. Oczywiście puku znów czeegoś nie zepsuję przez łakomstwo. W moim przypadku pomaga zwiększenie ilości białka i drastyczne ograniczenie ilości węglowodanów. Oczywiście prawidłowy sposób odżywiania dla każdego może być inny to zależy od organizmu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
nie wiem od kiedy to mam ale w dzieciństwie szczypał mnie język, może już wtedy to było od roku sobie to zdiagnozowałam u mnie jest to czerwona rana wielkości grosza z boku języka cały czas piecze i czuję dyskomfort, są okresy poprawy wczoraj coś zjadłam i napiłam się likieru, a w nocy obudził mnie refluks, musiałam usiąść, czułam fetor od żołądka i powiem,że kiedy budzi mnie refluks, mam zaogniony język kilka dni latem skusiłam się na 5 dni głodówki, język miałam cały obłożony na biało, posmak coraz gorszy, już nigdy nie zrobię głodówki! pewnie dieta ma znaczenie a dobrze czyści język grejpfrut, cytryna...choć piecze jak cholewka balsamu kapucyńskiego też używam do tego mam wiecznie suche usta, aftów nie mam i nadżerek ale czasem ten język mnie doprowadza do szału, mówić się nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
brałam te fluk., sachol, carident, płukanki, balsam i nic nie pomogło, może na chwilę żuję suszoną żurawinę rano, bo ona oczyszcza język i zęby ulgę na krótko daje cholinex i chlorchinaldin ale zupełnie tego się nie pozbędziemy, ja myślę,że to skład śliny lub bakterie mają niekorzystny wpływ ostatnio kupiłam aerozol propolisowy jak psikłam na jęzor myślałam ,że zwariuję, bo to w składzie 90% alkoholu i nic nie pomaga, a stomatolog mi polecił tak że niczym się to nie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego mam tylko bóle głowy - trwają - bywa 3dni oraz stany bardzo bardzo nerwicowe .....reszta niezbyt mnie dotyczy.....a język i usta nadal okropnie pieką. 2 grudnia jadę do poradni chorób śluzówki oraz do psychiatry...tu i tu prywatnie...muszę trzymać się za kieszeń.... :( pozdrawiam cierpiących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ulinek_
dodam,że oczyszczałam organizm, piję jogurty naturalne, ograniczam cukier,nawet słodkie owoce, od 3 lat nie piję piwa i co? g...o nic to nie dało teraz jedna ranka, a niekiedy pół języka boli mam pytanie? czy ktoś z was ma problem z torsjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezyczek_34
guciomaja34 Mam to samo co ty! Jakbym oglądała swój język. Napisz co powiedzieli w poradni. Ja mam schizę ze może to być zakażenie hpv (brodawczak ludzki - wirus) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...nie uważam,by było to hpv...nie sądzę... Od piątku płuczę jamę ustną szałwią - nie taką zaparzaną w saszetkach - a taką sypaną z torebki.Podpowiedziała mi to pani z bakteriologii. Lekko znieczula oraz trochę przynosi ulgę.Myślę nawet ze jest dużo lepiej.Dodatkowo chlorochinaldin..... Coś czuję że ta prywatna wizyta niewiele wniesie informacji i nie wiem czy jest sens płacić kasiorę.No ale próbować trzeba. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guciomaja - napewno to nie jezyk geograficzny. Znajdz przyczyne i wylecz. Mnie juz nic nie pomoze. Lekarze sie ze mnie juz smieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie byłam w poradni bo pani dr.zachorowała i wizyta została odwołana..... :( :( :( :( Dori30 - robię co mogę ale lekarze tylko kasują forsę i rozkładają ręce - mówią ze nie znają przyczyny....nie wiem już co mam robić....podniebienie wygląda bez zmian a boli mnie tak jakbym się poparzyła.Jeśli chodzi o żywność - staram sie by była krótkoterminowa.Odżywiam rodzine w miare zdrowo(jesli to dzisiaj w ogóle jest możliwe) Kupiłam jakąś ruską paste do zębów z sosnowych szyszek - bez fluoru - i nią myje zęby (lekko znieczula) płuczę Colgate Plax bez alkoholu, znów zrobiłam wymaz i wyszło NIC.....ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zle wkleil sie ten adres Jeszcze raz: http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.jamaustna.pl/sites/default/files/imagecache/choroba-skrot/bia%C5%82e%2520zmiany%2520tarczkowate,%2520j%C4%99zyk.jpg&imgrefurl=http://www.jamaustna.pl/choroby/miejsca/jezyk&usg=__9KTiMvzz98G9wn92xE-ynWnQ7nU=&h=130&w=247&sz=6&hl=de&start=19&zoom=1&itbs=1&tbnid=l2JxYp5_S94yoM:&tbnh=58&tbnw=110&prev=/images%3Fq%3DLiszaj%2Bplaski%2Bna%2Bjezyku%26hl%3Dde%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:1 Tu cos wyszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wpisz sobie w google - liszaj plaski jezyka Mozee to cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opis choroby Język geograficzny (Geographic Tonque) Definicja, epidemiologia Jest to łagodne zapalenie powierzchni grzbietowej języka, charakteryzujące się zmienną lokalizacją w jego obrębie. Zmiany te mogą występować w każdym wieku, także rodzinnie, jedna z częstszych zmian typowych dla języka. Przyczyny Nieznane, niekiedy związek z atopią lub alergią pokarmową. Obraz kliniczny i występowanie w jamie ustnej Rozpoznanie jest bardzo łatwe. Wyraźnie oddzielona od białego otoczenia brodawek nitkowatych czerwona plama przemieszczająca się na powierzchni grzbietowej języka, z reguły bezobjawowa, tylko niekiedy pojawia się pieczenie pod wpływem gorących i pikantnych pokarmów. Badania dodatkowe Brak wskazań Diagnostyka różnicowa Łuszczyca, liszaj płaski, toczeń rumieniowaty, zespół Reitera, kandydoza, kontaktowe zapalenie języka. LeczenieNie jest konieczne. Zmiany te są całkowicie niegroźne. Należy o nich powiadomić także dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to co wkleilam u gory, to tak dla pocieszenia dla Was -jezorki geograficzne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghurak
to, że mam j.g to jest już pewne. Wszystkie objawy są identyczne u mnie i te zdjęcia też mówią same za siebie. Miałem wątpliwości co do kandydozy ale badania niczego nie wykazują, ani wymazy, ani badania krwi, a leki antygrzybiczne i antydrożdżakowe też stosowałem zgodnie z zaleceniami dermatologa. W tej chwili mój język wygląda okej, więc jestem bardziej rozmowny, mówię wyraźniej, bo nie boję się otwierać buzi :P ale co z tego jak za tydzień koszmar wróci... przez to wszystko człowiek tylko nerwicy się nabawi. no cóż przynajmniej wiem co mi dolega, szkoda że będę musiał z tym żyć bez możliwości wyleczenia i szkoda też, że to nie jedyny mój problem.. Przez to wszystko zaczynam zachowywać się jak hipochondryk. Trzymajcie się wszyscy, dużo zdrowia i powodzenia oraz wszystkiego dobrego z okazji mikołajków. Niestety żadnych prezentów dla Was nie mam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leukoplakia Obraz kliniczny i występowanie w jamie ustnej Postać homogenna: bezobjawowa biała plama o najczęściej gładkiej niekiedy spękanej (podobnej do pumeksu) powierzchni. Postać niehomogenna: bezobjawowa biała zmiana ponad powierzchnią nabłonka (guzkowa, brodawkowa) luba zmiana biało-czerwona (współobecność białej i czerwonej plamy, rzadziej nadżerki). Leukoplakia może występować w każdej części jamy ustnej, najczęściej na błonie śluzowej policzków w okolicy kątów ust. Największa możliwość zezłośliwienia dotyczy leukoplakii dna jamy ustnej i języka. ............................................................... Mam nadzieje ze raczej mnie nie dotyczy.Nie mam białej i bezobjawowej plamy....jest raczej czerwony i niestety bardzo piekący.Dzisiaj i wczoraj to już sa szczyty......można zwariować z bólu... dzisiaj znalazłam to : http://www.viamedica.pl/gazety/gazetaT/darmowy_pdf.phtml?indeks=6&indeks_art=80 *********************************************************************** Dolegliwości o których pisałam mam od września - w sierpniu zaczęło się od piekących ust - potem doszedł język i podniebienie.Mam stałego partnera, nie przyjmuję żadnych leków, nie pale od roku,nie pijam wysokoprocentowego alkoholu - sporadycznie winko...... Nie wiem juz kogo mam prosić o pomoc..... chciałabym by lekarze mieli troszkę więcej czasu i czasami poczytali takie oto wpisy an fora jak nasze.... Mój laryngolog życzył mi powodzenia - pogłaskał po rece - bo juz ostatnio popłakałam się w gabinecie i powiedział,ze jak cos się dowiem żebym przyszła i mu powiedziała bo jest sam ciekawy...... no comment :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niezly ten laryngolog. A mialas bryny wymaz z jezyka, badania krwi, testy na alergie? Moze jestes na cos uczulona itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak,pisałam wyżej - miałam robiony dwa razy wymaz -nic nie wyszło, morfologia ok , OB również, usg jamy brzusznej w normie.To co wiem - jesli chodzi o testy - ale płatkowe na plecach - to jestem uczulona na nikiel i wazelinę kosmetyczną.Stosuję (non stop z powodu pieczenia CIĄGŁEGO ust ) oeparol gdyz nie ma w składzie wazeliny oraz maść witaminowa A+ E. Jesli nie ma posmarowanych ust jakimkolwiek mazidłem mam je napięte i bardzo bolące. Obejrzałam wszystkie zdjęcia - najbardziej pasują do mnie te zmiany języka geograficznego - ale to niestety wiem od dawna. Chciałabym jednak wiedzieć dlaczego mój ból trwa ciągle ......skoro ból powoduje spożywanie ostrych lub gorących itp potraw - dlaczego mnie boli przewlekle......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie Twoj jezyk na geograficzny nie wyglada. Nie ma takich charakterystycznach , przemieszczajacych sie kolek(plam). Do tego te wargi... To dziwne. Ale jak lekarze nie wiedza co to, to ja juz nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dori30 Mam takie przemieszczające się czerwone plamy z biała otoczką wokół nich.Podczas dnia one znikają i zostają czerwone plamy. Wczoraj na jamaustna .pl wypełniłam formularz zgłoszeniowy do porady - konsultacji on-line.Niestety nie udało mi sie wysłac formularza ....czy ktos z Was próbował? Dori30 Jak mogę do Ciebie napisać prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka1111
Witam, sama jestem posiadaczką języka geograficznego,mam to chyba od urodzenia chociaż moi rodzice tego nie mieli ani nikt bliski.Niedługo będę rodzić i czy moje dziecko automatycznie też będzie miało ten sam problem co ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z innej strony
Hej prawie u wszystkich objawy na języku wyglądają podobnie. a powiedzcie mi proszę czy: Czy macie też problem z migdałkami (kieszonki w migdałkach w których zbiera się biały/żółty/kremowy nalot podobny jak na języku?) Czy objawy pojawiły się po przebytej anginie? Czy towarzyszy temu częsty przykry zapach z ust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×