Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kafeterianka18

Kosmetyki Faberlic - co o nich sądzicie?

Polecane posty

kiziamizia zapewniam Cię,że moje emocje są w normie ale ,to ,że ktoś nie zrozumiał planu marketingowego nie świadczy o złym marketingu w firmie przykro mi,że miałaś pecha i spotkałaś osobę ,która nie potrafiła Ci wyjaśnic wszystkiego ,obracam się trochę w sprzedaży bezpośredniej i wszędzie są jakieś niedociągnięcia ale zazwyczj pisze do firmy e-maila -to jest bezpłatnie- i otrzymuje odpowiedz, myślę,że Twoja opinia na temat biednych kons FL jest przesadzona bo mamy się zupełnie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia79
Nica123 ja nie pisałam, że jesteście biedne. Ja napisałam, że forum "kosmetyki Faberlic - co o nich sądzicie" w oparciu o Wasze posty powinno się zmienić na "Poradnik bezradnej konsultantki". A to nie ja miałam pecha. Popatrz co te dziewczyny wypisują w tych postach. Są zagubione, nie wiedzą co, za co, ile i kiedy? A jak sądzisz - dlaczego stawiałam take a nie inne pytania osobie, która mi proponowała współpracę? Też nie wzięłam się z kosmosu - też mam kontakt ze sprzedażą bezpośrednią. Ale podstawą jest prawidłowy przepływ informacji. Jeżeli mam podjąć współpracę to chę mieć dostęp do kompetentnej wiedzy o firmie , kosmetykach i rzetelnej informacji o możliwości zarabiania. Nie jestem ani wolontariuszką, ani kamikadze aby porywać się na sprzedaż bez tych podstawowych informacji. Poczytaj te wszystkie posty i przeanalizuj z pozycji konsultantki zaczynającej współpracę.Chaos, totalny chaos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
och kiziamizia jak chcesz odpowiedzi na pytania to proszę napisz a ja Ci odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia79
a skąd mogę wiedzieć, że jesteś taka wiarygodna. Skąd mogę wiedzieć. że masz większą wiedzę, niż wypowiadające się na tym forum konsultantki. Jesteś taka pewna, że udzielisz mi wyczerpujących odpowiedzi ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj widzę że ktoś
tu wprowadza niezłe zamieszanie....czyżby konkurencja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfumka
też tak myślę, pewnie koleżanka jest z avonu i boi się o swoją prowizję...ach czy ktoś się pyta gdzie są produkowane kosmetyki Orfilame czy Avon ? mnie to guzik obchodzi, mają być dobre i to jest najważniejsze. kosmetyki z Faberlic są produkcji ROSYJSKIEJ no i co z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyki są rzeczywiście dobre -podzielam opinie- szczególnie kremy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elaelelelele
a jaki krem polacacie do serii mieszanej ? kazdy krem ktory uzywalam z fl (fm , q , z podwojnego oddychania ) nie matowil tak jak powinien maksymalnie 2 godziny , moze jakies inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy używałas kremu równy ton -1345-a może używaj też matującego krem-żelu-1344- bo wiesz z cerą mieszaną jest trudno sobie poradzic i jest wymagająca a jak zjesz coś pikantnego to klops - wiem cos na ten temat bo wiecznie miałam problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co dziewczęta... tak sobie czytałam te posty ostatnie i powiem jedno. Każda firma jest inna. Ja wiem jak pracuję się w konkurencji (firma O. :) i tam ogromny nacisk kładzie się na to by konsultantki znały historię firmy, ilość fabryk, nazwiska założycieli. I ja \"wychowana\" na takim stylu pracu szukałam tego w FL, ale tu jest inaczej. Zgodzę się,że brak próbek w FL jest problematyczny, że informacje trzeba sobie samemu organizować. Ale tak w zasadzie... no i co z tego?? czy to aż takie uciążliwe napisac, zapytać? FL jest na rynku kilka lat. Avon i Oriflame działają bardzo długo. Dajmy czas na rozwój, na pomysły. Przecież jest lepiej niż było.. Poza tym.. czy nikt nie opowiadał, jak to konsultanci O. jeździli do Warszawy po zamówienia? Że czekali na mrozie w samochodach całą noc, żeby zarejestrować nowych konsultantów??Że ceny były kosmiczne, że katalog co kwartał, że mało promocji? Początki każdej firmy są trudne. Zawsze można narzekać.. tylko po co? Szkoda czasu, lepiej działać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka piaski
hejka mam ofertkę dla was jeżeli jesteście zainteresowane kupnem kosmetyków z firmy faberlic kosmetyki są nowe dzisiaj dosteję paczke to piszcie na mój email przesyłam rwónież zdjęcia na wasze emaile jesli macie takie zyczenie w stwojej ofercie mam tusze podkłady do twarzy kremy kremy do rąk i stóp cienie i maseczki od 3.50 do 5 złotych kosmetyczki żlee na cellulit i spalanie tkanki tłuszczowej które sa po 35 zeta w katalogu mam po 6 i 7 złotych a także perfumy serdecznie zapraszam mój email katar85@wp.pl na wasze życzenie wystawiam dowód zakupu wszystkie kosmetyki możecie zwrócić jeżeli macie taką ochote lub jak coś bedzie nie tak szampony i odżywki po 3.50 też mam pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia79
Witam, nie jestem z konkurencji. Ja się chciałam przyłączyć do grona konsultantek, ale żeby pracować trzeba wiedzieć za ile no i chcę wiedzieć co sprzedaję. Taką mam zasadę. Wyraziłam swoją opinię o jakimś dziwnym obiegu prezentacji itd. Fakt. Chyba ostatnio trochę się namieszało z mojego powodu na tym forum. Ale powiem Wam coś – w dzisiejszej tj. z 5 maja 2008r. Gazecie Wyborczej znalazłam ciekawy artykuł. I w którymś momencie czytając nasunęła mi się dziwna myśl – ostatnio na tym forum pojawiło się kilka nowych forumowiczek. Przeczytajcie dokładnie ten artykuł i pomyślcie kogo nowego tutaj macie i z jakimi wypowiedziami. Poniżej przesyłam linka do tego artykułu, a ja znikam – nic tu po mnie. http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,5157647.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiziamizia79, jeśli mogę prosić o tytuł artykułu czy jakiś inny namiar link nie działa :) a chętnie poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia79
tytuł Jak nabierają nas w internecie. Wejdź na stronę www.gazeta.pl i w zakładce POLECAMY znajdziesz ten tytuł. Warto wiedzieć co z nami robią, nawet jako klient każdej innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katalog na czerwiec już możba zamówić szkoda że nie ma go jeszcze w wersji online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny nie wiecie czy
w tej wyprzedaży musze złożyć zamówienie z katalogu za jakąś określoną kwotę? bo ostatnio było za 50 zł a teraz to nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania piaski
zawsze trzeba zrobic zamówienie za 50 złotych zeby zamawiać z wyprzedazy papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny nie wiecie czy
dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was bardzo serdecznie! Od jakiegoś czasu przyglądam sie co sie dzieje i co piszecie jak pojawiła sie kiziamizia79 , która moim zdaniem wprowdziła niezłego zamętu. Zastanawiam sie po tej całej lekturze czy ten ktos wogóle wie co pisze. Czy idac do innych podobnych ofertowo firm otrzymuje wszystkie wiadomości od razu. Czy tak każdy okregowy kierownik wykłada kawe na ławe, czy nie ma zadnych kruczków. Jak mozna pisac takie rzeczy skoro nie zna sie firmy, ani oferty katalogowej a dodatkowo to co jest jak wół napisane na stronie do tej osoby nie dociera. KOSZMAR! czas sie ogarmąć kiziamizia79 i albo dac sobie spokój albo skontaktowac sie jezeli uwazasz ze na formum sa osoby mało zorientowane z biurem faberlica. jest tam przeciez dyrektor, który pewnie ci udzieli informacji, których ci brakuje. Co ci po prezentacjach skoro nie masz zielonego pojecia o kosmetykach!!!! opanuj sie kim kolwiek jestes bo psujesz klimat na formum. Ciesze sie ze takich ludzi nie ma w faberlicu jak Ty, wybacz, ale zastanawiam sie czy orientujesz sie jak działa system bonusów dla koordynatorów w avonie, czy juz zgłebiłas ten temat bo przeciez jak biznes to biznes trzeba wszystko wiedziec, po co pracować skoro nie zna sie szczegółów! A juz wiesz jak zarabia okregowy dyrektor sprzedazy w avonie bo to tez sa bonusy, mysle ze wiesz! doszukujesz sie niedociągniec a jeszcze nawet nie zaczełas pracować w faberlicu, czy nie uwazasz ze to jest smieszne. Poza tym wracajac do prezentacji, po jakiego ... ci prezentacja, ja tez byłam konsultantka w avonie i tez dyusponowałam materiałami których nie miala szara zwykła konsultantka, bo jezdziłam na staff meetingi i tam dostawałam prezentacje, a taki pospolity konsultant, korzystał poxniej z dostenych materiałów jak przyszedł łaskawie na szkolenie organizowane przez okręgową lub koordynatora. Chyba oczywiste ze prezentacja jest po to zebyja zaprezentaować, a kopie materiałow uczestnicy dostają po szkoleniu i mogą je dalej dystrybuować lub prezentować na spotkaniach w swoich grupach. Kolejna kwestia to naliczanie znizki, krytykujesz Izabele B ze nie jest zorientowana- nie musi byc dopóki nie zdecyduje sie na kolejne kroki w planie marketingowym! jak skłądasz zamówienia to lapiesz sie na rabat 27%, jak juz decydujesz sie na zwiększenie sprzedazy na min. 100 ep ( nie uwazam zeby było to tłumaczone bo jak wół jest opisane w regulaminie) i rozbudowujesz grupe czego w twojej ulubionej konkurencji nie mozna robic! - to wtedy zaczynasz działac i liczyc koszysci z tego tytułu. Dodatkowo co jest plusem w przeciwieństwie do avonu nikt ci nie zabiera grupy ktora stworzyłas! a avon robi jak chce, chce rejonizacje zabiera ludzi, chce wolne pole działania w całej polsce - przydziela twoich ludzi innym lepszym koordynatorem zebys nie zarabiała wiecej kasy-ale dosc o avonie bo to nie strona na takie uwagi! masz pytania pisz do firmy, chyba oczywiste u żródeł najpewniej, tak jest wszędzie. Faberlic jaka to firma - skandal mam wrazenie ze czytam mało rozgarnieta osóbke. SORY! Firma jest miedzynarodowym koncernem kosmetycznym z siedziba w Rosji - moskwa. Współpracuje z fabrykami we włoszech gdzie tworzony jest skład i formuły do kolorówki, i z francja - gdzie robią nuty zapachowe do wód i perfum. Wszystkie kosmetyki produkowane sa tylko w rosji, nie ze względu na koszty , tak jak tu niektórzy pisza, ale ze względu na to ze tam własnie miesci sie macierzysta i bardzo nowoczesna fabryka. Najważniejszy problem-próbki!!! boze straszna rzecz-jak myslisz o tym ze to najwieksza przeszkoda zastranów sie czy nie miniesz sie z powołaniem bo sprzedawca z ciebie zaden! Ciekawe czy w sklepie panie daja ci próbki kremów nawet tych najdroższych;( chyba cos ci sie pomylilo, mamy sprzedawac produkty a nie próbki, zreszta co po tych próbkach uwazasz ze klientka jak dostanie próbke to kupi produkt bo po jedyn użyciu np. nie dostanie uczulenia. znam te myki,klientka prosi o próbke i oczywiscie produktu później nie zamawia bo prosi o kolejna bo tamta nie spełnia jej oczekiwan lub moze by wypróbowała inney krem. My mamy na tym zarabiac i polecac to co jest dobre dla naszych klientów. Zamiast tej próbki mozemy zeobic takiej osobie oferte dla stałego klienta jak tak robie np. za zakup za 40-50zł daje krem, ktory dostaję w promocji za zamówienia. Wilk syty i owca cała, To taka mała notka do tego co napisała kiziamizia79 . Mam nadzieje ze skonczy sie to marudzenie i wyciąganie niepotrzebnych brudów, a jak juz tak bardzo chce sie wykazac niech pisze do firmy i poprosi o autoryzacje pomysłów, moze jej za to zapłacą. Zastanawiam sie po co siedziec w danej firmie jak sie nic nie podoba, wszystko do d..., sa przeciez inne firmy o podobnym profilu sprzedazy, dajcie sobie ludzie spokój skoro wszystko jest be!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat o próbki to plułam się szczególnie ja, a pytania kiziamizia79 wcale nie są dla mnie dziwne, są ludzie , którzy muszą wiedzieć wszystko i są ludzie ( tacy jak ja) którym wystarczy podstawowa wiedza jaką znajdą na stronie faberlic i na tym forum. Wszyscy wiemy, ze faberlic jako firma nie jest idealny, ale jedno pytanie czy Avon i Oriflame są naprawdę takie cudowne ? Skoro tak, to po co wogóle zawracać sobie głowę faberliciem ? Ja jestem to od 2 lat i nie śpieszy mi się do konkurencji, tym bardziej, ze konkurencja kupuje u mnie i to wszystkie kosmetyki jak leci. Może nie zbijam kokosów na tym interesie, ale przynajmniej wiem, ze produktu który rozpowszechniam zadowalają moje klientki. A skoro wracają do mnie co miesiąc to jest to najlepszy dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabela B
Ojeju,co za kolejna meczaca dyskusja..kazdy ma prawo wyboru gdzie pracowac, z jaka firma i czyim byc konsultantem i niec kazdy bedzie tym kim chce,nie ma sensu sie przepisywac kto jest lepsze,kto gorszy itd. :) Moim zdaniem to forum jest bardzo pomocne, wszystkie dziewczyny chetnie dziela sie swoja wiedza itd. natomiast nikt tutaj nie jest zagubiony,pytamy tu i piszemy po to by dowiedziec sie czegos od osob bedacych w faberlicu i dlatego,ze np. nie chce nam sie dzownic do biura itd. natomiast ja korzystam tez z e0mailowego kontaktu z biurem obslugi faberlic i tak perfekcyjnie i szczegolowo udzielaja Panie informacji,ze mozna byc jedynie wdziecznym, nie jest prawda ze nie mamy sie do kogo zwrocic i jestemy zagubione. jest do kogo sie zwrocic, mozna spokojnie pytac bez obawy ze odpowiedz nie zostanie udzielona, a forum to jedynie dodatkowa nasza pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja wróciłam po dluugim weekendzie do domu i poczytałam forum ale pozwólcie, że nie będę komentować pewnych wypowiedzi. Napiszę jedynie, że nie rozsyłam \"jakiś\" ale myślę, że przydatne prezentacje, które otrzymała, od swojej \"przełożonej\". Każda osoba, któa jest w mojej grupie otrzymuje je, a te, które chcą rozwijać się poprzez budowanie grupy są informowane o planie marketingowym firmy. Większość punktów konsultacyjnych jest na Śląsku ponieważ tutaj najszybiciej \"rozwinął\" się Faberlic i tu jest kilku dyrektorów firmy, którzy mają owe punkty więc sa tą kompetentni ludzie a że płacą z własnej kieszeni za wynajmowane lokale to dlatego jest przypisek, że są \"prywatne itd\" ale przynajmniej mogę zobaczyć całą gamę kosmetyków, zaprosić tam klientki lub nowe konsultantki, dowiedzieć się o nowościach itd itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zawsze otrzymuje konkretne informacje od mojej przelożonej lub z firmy i myslę,ze na forum mozemy sie wymieniac inform i wyjasniac sobie to czego nie rozumiemy - jestem zadowolona z kosmetykow i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziamizia79
Witaj Wróbelku, masz tak samo dużo złych emocji jak Nica123 przez co nie do końca jesteś zrozumieć moje wypowiedzi. Ja nie pisałam, że jestem w Avonie tylko, że jestem w konkurencji. A konkurencja to nie tylko Avon czy Ori, ale także Mary Kay, FM i jeszcze kilka innych firm sprzedaży bezpośredniej. Zatem przykro mi, ale nie wiem jak jest w Avonie i nie jest ona moją ulubioną konkurencją. Co nie znaczy, że jest be. Nie wspólpracuję z Avonem bo go za dużo na rynku i miałabym małe mozliwości. Wyczytałaś z mojego tekstu coś czego nie napisałam. A skoro twierdzisz, że w regulaminie pewne kwestie napisane są jasno jak wół to uczestniczki tego forum mają ciężkie myślenie skoro nie potrafią tego przeliczać i wzajemnie się wypytują kiedy, za co i ile. Natomiast po pozostałych Twoich wypowiedziach odnoszę wrażenie, że chcesz być na tym forum najkompetentniejsza. Jak na razie jako jedyna wypisujesz takie informacje o firmie, że z zachwytem podziwiam Twoją wiedzę. Jakoś wcześniej nie udzielałaś dziewczynom takich informacji a szkoda, bo nie wiedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizia miza a jednak zaglądasz na nase forum chociaż nie jesteś klubowiczką i krytykujesz a gdzie są pytania czyżby problemy ze sformuowaniem ich?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj kiziamizia! w odpowiedzi na twoja uwage, moje emocje sa jak najbardziej pozytywne. Tak jak słusznie zauwazyłas kazda z nas jest w jakiejs firmie po to zeby cos z tego miec. Ja jestem w faberlicu zeby korzystac, mam dodatkowe pieniądze, odbieram znizke jeszcze nie za duza ale zawsze cos dodatkowego wpada do mojej kieszeni na własne zakupy;)I chyba o to chodzi w tych firmach. Jak najbardziej uwazam ze zasady pracy w faberlicu sa jasne tylko weż jedna rzecz pod uwage ze tematy pojawiaja sie wielokrotnie na forum, gdyz coraz wiecej osób nas odwiedza i pyta o to. Ja sama mam wiele pytań, z którymi zwracam sie na formum lub pisze bezpośrednio do dziewczyn na maila, jezeli wyrazają ochote mi pomoc. Kilkanascie stron temu dziewczyny pisały o znizkach i jak je odliczac, wyjasnienia były naprawde profesjonalne, miałam problem z ich zrozumieniem ale coz tyle ile jest osób piszacych tyle wersji. Jak czegos nie wiem poprostu pisze zeby sie upewnic. Co do moich kompetencji i tego ze chce byc naj. tak nie uwazam, moja wypowiedź było informacja jaka miałam okazje przeczytać kilkanascie stron wczesniej na forum i tu podziękowania dla dziewczyn o tym piszących. Ja tylko ubrałam to w swoje słowa. To ze tematy sie powtarzają to chyba nic dziewnego ja sama zostałam upomniana przez osobe z forum, ze pytam sie o to co niedawno było poruszane. Wiec nie uwazam zebym sie czyms wyróżniala i napisała cos czego nie było wcześniej na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×