Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

uczaca sie..;) noo to widze ze porzadne zakupy hah..;p super!=) oczywiscie czekam na pytanka ;p hm..;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
niestety nie ma nadal plytki w sprzedazy, mam nadzieje, ze bedzie jutro :o w razie czego wpisze pytanka, dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki 🖐️ moja kolej na zadawanie pytań z angola. Jak sie mówi/pisze po angielsku DO USŁYSZENIA? Móżdżę i móżdżę i wymóżdżyć nie mogę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
biore sie wlasnie za plytke, nareszcie ja dzis dostalam :) This evening nie mam zbyt wiele czasu :P wiec nie wiem czy zdaze wrzucic pytanka, jednak chcialam sie pokazac i odezwac, ze jestem :) kamkna - co do Twojego pytanka to tylko barrywhite i Viola sa w stanie pomoc, ale dziwi mnie, ze Ty nie WIESZ???? niemozliwe, chyba sciemniasz ;) caluski dla Was - kiss for you :) 👄 [ kwiatek]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca. Nie ściemniałam, ale już znalazłam w necie. Talk to you later ;) teraz to mi chyba do końca życia zostanie w głowie :P Mała poprawka Twojej wypowiedzi. Całuski - liczba mnoga, kiss - liczba poj. Co z tego wynika? Musi być Kisses for you. Nie gniewaj sie, że poprawiam, ale nie mozesz żyć w nieświadomości :P Miłego weekendu. Zapowiada się ładna pogoda, więc ładnie to wykorzystajmy :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc kochane :) w koncu nigdzie nie pojechalam, odwekla sie wycieczka na nastepny tydzien, no trudno :o kamkna - dzieki za korekte, te poprawki sa konieczne, po to tutaj jestem, zeby sie od Was uczyc :) plytka nr 24 - "How can we get there" :) i zdalam sobie sprawe, ze do konca tego kursu zostalo tylko 6 sztuk, no ladnie, przeszlyscie ze mna przez to wszystko ;) superrrrr 1.czy takie zdanie jest poprawne? How is it kilometres? - bo jakos chyba dziwnie brzmi :o 2.Jak jest po ang."stacja benzynowa" bo na filmiku mowia "garage" naprawde?????? bo ja myslalam, ze garage = garaz :P 3.Jak powiedziec "nie mamy benzyny"? = we haven't got petrol? 4.it isn't far - czy moge tez powiedziec this isn't far ? czy to jest to samo? 5.How can we get to the beach? i sa takie odpowiedzi: a.let's walk b.let's taxi c.let's bus....... a potem jest dodane cos takiego: let's take a taxi let's go by bus o ile to pierwsze rozumiem, to w tym drugim przykladzie czyli let's take a taxi nie rozumiem polaczenia let's take :o Na ta chwile to tyle co mi sie przypomnialo, na pewno korzystacie z weekendu, wiec w przyszlym tygodniu prosze o wytlumaczenie :) zycze w pelni wykorzystania wolnego :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Ucząca, co do Twoich pytań to: 1. faktycznie dziwacznie brzmi. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Napisz dokładnie o co chodzi, bo jak nie potrafie sobie nawet tego na polski przełożyć. Czy to ma być \"Ile to jest kilometrów\"? 2. Gas station. Garage to jest też warsztat samochodowy. 3. We run out of petrol - dosłownie: skończyła się nam benzyna. Run out - to phrasal verb(kiedyś o tym wspominałam) i oznacza skończyć się w stosunku do zapasów czgoś. Tego się właśnie używa kiedy chce się powiedzieć, że się nie ma benzyny. 4. Można tak powiedzieć, ale lepiej stosować is zamiast this. This używasz kiedy jeszcze jakiejś rzeczy, Ty lub ktoś inny, nie wspominaliście w rozmowie. Tu mamy ewidentnie przykład pytania o drogę. Powiedzmy, że ktoś podszedł do Ciebie i się zapytał czy wiesz gdzie jest ratusz. Sorry, do you know where the town hall is? I Ty zaczynasz odpowiadać It isn\'t far. You have to go.... Ten kto zapytał Cię o drogę wspomniał o ratuszu, więc wiadomo o czym mowa. Ty nie chcesz powtarzać Town hall isn\'t far (zresztą, jak to brzmi :p), więc używasz it. No to sie rozpisałam. Mam nadzieje, że nie jest to pokręcone za bardzo ;) 5. Nie mozesz powiedzieć let\'s taxi, albo let\'s bus. Let\'s odnosi sie tylko i wyłącznie do czaswoników, tak jak let\'s walk (przejdźmy sie/ chodźmy na piechotę) Dladego tu do taxi i bus musisz dodać czasownik, który się z nimi nieozłącznie wiąże. Pojedźmy taksówką: let\'s take a taxi. Pojedźmy autobusem Let\'s go by bus. Nie pytaj dlaczego take i go by. Tak poprostu jest. Nie ma na to żadnej zasady. Tak jak nnapisałam wyżej nierozłącznie sie to wiąże ze środkami komunikacji. Mam nadzieje, że to Ci trochę rozjaśniło sprawy o które pytałaś. Pozdrawiam [czesc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEEEEJJJJ!!:D dzisiaj sobie wrocilam z Żywca..:D hehe bylam na odwiedzinkach u kuzynki..:P i jej slicznych malutkich coreczek..:) ojj..slodkie malenstwa..:*:) heh. ale juz jestem..:D noo kto za mna tesknil ktoo??:D hahaha looool ale przynajmnije sobie zrobilam zaaakupy..:D heh. przywiozam pare fajnych ciuszkow i jestem bardzo zadowolona..:D noo a teraz to wrocilam z koncertu Gosi Andrzejewicz..:P hah. lol. byl w moim miescie to sie wybralam..:D a co..;p Kamka ci tam widze popisala :) OK..:) a z tym 1ierwszym to ja tez mam problem.. hm..looooll... nie kapuje tego;P heh. Kusssik:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Czesc :) Myslalam, ze przez weekend odpoczniecie od glupich pytan hehe ale widze, ze dzielne dziewczyny na posterunku, dzieki Wam za to ;) kamkna - co do pierwszego zdania, to ja chyba cos popierniczylam :( bo przegladam ta plytke jeszcze raz i nie moge tego odnalezc, wiec chyba zle uslyszalam albo zle wpisalam :( Co do Run out - to jest extra podpowiedz :D czyli jak cokolwiek mi sie skonczy nie tylko benzyna to dokladam run out? skonczy sie olejek do opalania, maslo, herbata obojetnie co????? tak ? :) odnosnie tego - " Pojedźmy autobusem Let's go by bus. Nie pytaj dlaczego take i go by. Tak poprostu jest." = jakbys czytala w moich myslach, ze zapytalabym o to, :D ale jak dodalas, ze tak po prostu jest, to latwe do zapamietania :) Oczywiscie dziekuje za wyjasnienie, no i te Twoje podpowiedzi, extraaaaaaaa :) Violcia = Ty chyba szalejesz przed koncowka wakacji ? ;) ciuszki, koncert hehe no i dobrze, jak szalec to na calego :) Jutro spisze sobie wszystko do zeszytu, oczywiscie w razie pytan znow sie pojawie, jeszcze raz dziekuje :) milego wieczorku ....bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca... co do Twojego pytania o konczenie sie róznych rzeczy. to tak jak napisałam dotyczy ono konczenia sie zapasów jakiej rzeczy. Częściej się go uzywa do określenia kończenia się jakiejś dużej ilości rzeczy (powiedzmy mąka w piekarni), ale jeśli chodzi o Twoje przykłady, to jestem pewna, że też tego można użyć. Dobrą informacja do zapamiętania jest to, że bardzo często używa się tego do określenia kończenia się (no to sie popisałam poprawną polszcyzną teraz :P) czesgoś. For example: I\'m running out of flour (kończy mi się mąka). bardzo popularnym zdaniem jest też: I\'m running out of time - kończy mi się czas. Mam nadzieje, że Ci sie przyda. Pozdrawiam i rzycze miłego tygodnia :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego Szaleje a co..:D hah. trzeba jakos te wakacje wykorzystac..:D:D a co do pytan to Kamka szaleje..:D heh wszystko ci pieknie tlumaczy..:) wiec ja znikam..;p hehhee Buzzzzkkki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nudzi mi się w pracy to szaleje. jakbym nie miała czasu to bym nie szalała :p A tak serio to zawsze sie znajdzie chwilka żeby Uczącej się coś wytłumaczyć :) Mam tylko nadzieję, że to naprawdę pomaga ;) Poza tym Viola, jeśli masz wakacje to szalej, bo później zacznie się praca i nie będzie za dużo możliwości do poszalenia :P Coś o tym wiem... jeszcze rok temu miałam dłuuuuugie wakacje i całe mnóstwo czasu, teraz praca, studia, praca, studia... Szkoda gadać. już nie mogę się doczekać kiedy to wszystko się skończy. mam na myśli studia, oczywiście. Pocieszam się, że tylko rok i koniec, i będę chyba najszczęśliwszą osoba na świecie :D Teraz wracam do moich zadań bojowych w pracy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witajcie :) kamkna - obys nudzila sie w pracy jak najczesciej, dzieki temu ja mam wytlumaczone ;) hehe " I'm running out of time - kończy mi się czas." ---> to zdanko bardzo mi sie podobalo, bo praktyczne na co dzien w sensie przydatne :) Violcia - napisalas "wiec ja znikam" mam nadzieje, ze tylko dzisiaj :( barrywhite = nie ma chyba czasu tutaj zagladac 😭 no i takie pytanka poza kursem - jaka jest subtelna roznica w uzywania slowek SAY, TELL, SPEAK ....od czego zalezy kiedy co "wsadzam" ? :P ---> zeby sie Wam tylko dziwnie nie skojarzylo :D I drugie - nie wiem czy ktos na naszym forum kiedys o to nie pytal, ale dzis sama sie zastanowilam, raz uzywa sie WANT a innym razem WANNA, od czego to zalezy? np. I wanna go - czy tak jest poprawnie? :) baaaaardzo uprzejmie prosze o wytlumaczenie ;) 🖐️ To tyle na dzis, musze pedzic na poczte, ale mi sie nie chceeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamkna napewno pomaga..:) heheh i dobrze ze masz czas..=) noo pewnie.. korzystam poki moge..:) hehe uczaca sie wszystkiego tak,tak to tylko wtedy zniknelam sobie..:D heheh ha ha .. ty to jestes swietna:D \"zeby sie Wam tylko dziwnie nie skojarzylo\" xD ^^ Tell - mowic,opowiadac, \"Tell me about it!\" (Opowiedz mi o tym) \"The book tells a story of..\" (\"Ksiazka opowiada\" historie \" Say-powiedziec (ale nie komus),wypowiedziec, tez cos opowiedziec ale zazwyczaj krotszego \"Say: cheese!\" (Powiedz(-cie) \"cheese\"!) \"Say something!\" (Powiedz cos!) speak : wymowic, wyrazic ustnie, mowic jakims jezykiem; przemawiac \"Could you speak that word for me?\" (Czy wymowilbys dla mnie to slowo?) \"I speak Polish.\" (Mowie po polsku.) \"The president spoke for 2 hours.\" jeszcze jest TALK talk : rozmawiac, mowic do kogos (to somebody); mowic o czyms, omawiac jakis temat (of something, about something) [podobne do speak w tym znaczeniu mam nadzieje ze cos z tego rozumiesz.. moze kamka jeszcze cos na ten temat napisze..=)--

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałam zdanie
barrywhite, na początku gdzieś I used to live there for five years czy to możliwe, ze to poprawne? nie sądzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola. nie wydaje mi sie żebym musiała coś dodawać. Napisałaś wszystko co trzeba :) Co do zdania \"I used to live there for five years\" to też mi się wydaje, że jest niepoprawne. Z pewnoćcią zdanie I have lived there for five years jest dobre. Zdjae się, że \"use to\" to wyrażenie tego co się miało/ma robić w zwyczaju. np kiedy byłam mała miałam w zwyczaju jeść codziennie jabłko. When I was a little girl I used to eat one apple a day. I tym podobne. Może ktoś to skorygowac jak chce, ale wydaje mi się, że właśnie wtedy się używa use to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
:) Violcia super to wytlumaczylas, zaraz zeszycik otwieram i robie z tego sciage ;) Nie napisalyscie mi jeszcze odnoscie want i wanna = jaka jest roznica? raz slysze, ze mowia anglicy I want innym razem I wanna ....jak to z tym jest ? od czego to zalezy kiedy want a kiedy wanna? :) 🖐️ nie wierze, ze barrywhite napisala cos zle, z taka perfekcyjna znajomoscia angielskiego to niemozliwe :( no chyba, ze zrobila tak, jak nieraz pisze sie w jezyku ojczystym szybciutko i tez pisze niepoprawnie, dopiero po przeczytaniu zdaje sobie czlowiek sprawe, co naskrobal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
pierwsze co mi przyszlo do glowy: I want you I wanna you --> ktore jest poprawne ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczęca
wanna to takie slangowe "want to", najlepiej nie używaj tgo wcale, zwłaszcza na żdnych egzminach i oficlanych papierkach bo to fatalne wrażenie robi. Zostawmy te 'wanna' ulicy i piosenkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczęca
I want you jest poprawne wanna = want to = ew. want a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mieszkam w irlandii od poand 2 lat no jus prawie 3 z tego co zauwazyłam tutaj w irlandii irlandzczycy uzywaja wanna kiedy cos wiaze sie z przyszłoscia a want kiedy włąnsie jets to w danej chwili nie ejstem perfekcjonistka w jezyku angielskim tez mam duze braki ale wiele ucze sie włąnsie od irlow praktyka czyni mistrza mogłabym tak powiedizac przyjezdzajac tutaj jezyk stwał mi wspak kiedy miałąm cos powiedizec dzisiaj jestem na usługach dla tych ktorym jets ciezko cos powiedziec wiec stram sie pomagac jak tylko moge pozdrwaiam all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
dzieki za wytlumaczenie :) Czyli rozumiem, ze want czesciej sie uzywa niz wanna... przypomnialo mi sie to, po filmie Bodyguard, jak Whitney Houston spiewala " I wanna run to you uuuuu " :P hehe 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanna się w ogóle nie używa. Wanna to slang i w angielskim, którego się uczysz nie powinnaś tego używać, ani sobie tego utrwalać. Zapomnij o wanna, używaj want to - to jest poprawna forma i tego się trzymaj. To samo dotyczy gonna - going to. Slang nie jest dla osób uczących się angielskiego. jakbyś mieszkała za granicą to pewnie byś tego używała, bo się człowiek przyzwyczaja do takiego mówienia i sam używa. Jednak pamiętaj, że lepiej o tym zapomnieć. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
przed chwila napisalam i wszystko mi sie skasowalo :( wiec od poczatku... kamkna - zapominam o wanna, gonna i pamietam tylko want to going to ;) W angielskim mam juz zaleglosci, musialabym zajrzec do tego, co Viola ostatnio pisala, ale to bylo jakies takie trudne, obce 😭 Moze Violus zrobimy jakies cwiczenia powtorkowe z czasow, ktore przerabialysmy ? co Ty na to? pamietasz to slynne S ? ;) Do you remember? :P hehe Masz jakies cwiczonka w zanadrzu? :) Jutro wieczorem wyjezdzam na weekend a we wtorek ma byc kolejna plytka, choc ostatnio nie dotrzymuja terminow co do dnia 😠 to moze czas wypelnimy wlasnie cwiczeniami? bedziesz czuwala z kamkna nad prawidlowoscia odpowiedzi hehe ;) Mam nadzieje, ze barrywhite tez czuwa, ale siedzi ciuchutko - czuje, ze tutaj krazy hehe :) To Violus daj znac co Ty na to? pozdrawiam Was cieplutko, good night 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :) jeszcze dzis nie bylo plytki w sprzedazy :( mam nadzieje, ze bedzie jutro,wiec wtedy odezwe sie :) ...ale sie ochlodzilo, coooo ???? :o sloneczko mogloby troche dluzej poswiecic, tak do konca pazdziernika :) no to narka :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :( nasz topik upada, ale to dlatego, ze nie mam na nic czasu ostatnio, normalnie jakas kumulucja spraw do zalatwienia :( jeszcze przez weekend bede zajeta, ale tym wyjazdem zamykam sezon turystyczny w tym roku :) Plytke juz mam i beda pytania jak wroce, bo jest tam dla mnie pare niejasnosci :o pozdrawiam Was goraco, mam nadzieje, ze nie zapomnicie o mnie przez te pare dni :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. co do czasow.. ha! ja juz zapomnialam ktore robilysmy.. ehh mozesz zajrzec do zeszytu i mi przypomniec??:D hehe lol. pogoda rzeczywiscie strrraszna ehh zimnoooo wiesz.. rzeczywiscie ostatnio nawet ja nie mialam czasu..:( noo... ale postaram sie chociaz to minimum dziennie znalezc..:) hehe. poprostu.. zaczela sie szkola.. jets niezle zamieszanie.. ;p hehe noo i goscie sie zjechali.. i wogole jakos nie mam czasu..:( ale mam nadzieje ze to sie zmieni xD i nie pozwolimy by ten topic upadl!:P hehe Buziaki:* [oczywiscie ze nie zapomnimy:D ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bad Boys, Bad Boys, What you gonna do, what you gonna do when we came for you\" a jaj mam pytanie o to;) i o to Oh yes baby,yeah... I like it what you do with my yard You do work well The Yard Man

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×