Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość szynszylec
a mogę się wcisnąć? czy to co napisalam jest dobrze gramatycznie? I checked this order once again, and I found mistake. We got order 5032 not 5023, and material from order 5032 have already shipped. Order 5023 no exist in our base. Please check it one more time, maybe it’s just literal mistake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że w pierwszym zdaniu powinien być użyty czas PresentPrefect. (I`ve checked, I`ve found) \"...material from order 5032 have already shipped\" - tu musi być strona bierna. \"został załadowany\" have been already shipped. \"Order 5023 no exist in our base\" - Order 5023 doesn`t exist in our base. Oczywiście lepiej żeby ktoś to jeszcze potwierdził, ale wydaje mi się, że mam rację. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia dzieki za sprawdzenie, nie oszukujmy sie, to moje tlumaczenie to katastrofa :o no ale nie bylo latwo, zwlaszcza z tymi dwoma duszami ;) hehe ile ja sie z tym nagimnastykowalam, zeby sklecic to w calosc a tu jeszcze zle :D echhhh i tak kocham ten angielski, choc mam ciagle pod gorke i nie idzie mi latwo :o Poza tym widze, ze masz w stopce umieszczony znajomy fragment utworu :P No i Violcia napisz - przy KIM serduszko tak Ci zwalnia i przyspiesza :P hehe 1.Jak powiedziec? - jestem polka = I'm Polish czy jak? :o proste pytanie a ja nie jestem tego pewna 😭 2.What's your job? = jaki jest twoj zawod a jak zapytac - Gdzie pracujesz? Violcia jesli masz cos do przetlumaczenia, jestem chetna :P ale tak jak kiedys barrywhite pisala, to naprawde wyzsza szkola jazdy. Bede dopiero w poniedzialek, odezwe sie i niech juz te upaly sie skoncza, okropnie duszno :o Jak wroce wysle Wam fotki z fajnego miejsca hehe jesli oczywiscie chcecie :) Pozdrawiam goraco, buziaki :) do poniedzialku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego 1. Dobrze myślisz. I\'m Polish to prawidłowy zwrot. 2. Where do You work? oczywiście jeśli pytasz gdzie w ogóle ktoś pracuje. Jeśli masz do czynienia z osobą, która zmienia miejsca pracy(np. budowlaniec), bądź też często zmienia pracę (i nigdy nie wiadomo gdzie pracuje) to wtedy musisz użyć present coninuous. Czyli ptanie będzie brzmiało: Where are You working (i tu powinno sie pojawić jeszcze \"at the moment\", bądź \"now\"). Koniec końców: Where do You work? Where are You working at the moment/now?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna rzecz dla SZYNSZYLEC: Nie możesz napisać We got... albo we have got albo we get. Ale ja do końca nie rozumiem zdania. Czy chodzi o My posiadamy zamówienie... czy dostaliśmy/otrzymaliśmy zamówienie? Bo to, jak się domyślasz, będą róznie brzmiące zdania po angielsku :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mogę się wcisnąć? widze ze masz juz wszystko sprawdzone..=) kamkna ---> witam na forum!:) jesli masz czas to zapraszam:) widze ze umiesz angielski:) a sprzyda sie nastepna osoba..:) oczywiscie jesli masz zcas i checi!:) uczaca sie wszystkiego no to super, ze mimo paru niepowodzen sie nie zniechcecasz i dalej kochasz angielski=) super! A no mam tam w stopce utworek..:) jest piekny, i ma super tekst=) hehe. A jak myslsiz przy kim?:) Przy osobie, dzieki ktorej jestem najszczesliwsza na swiecie:* mmm... rozmarzylam sie ..:D heh. Na pytania ci juz odpowiedziala nasza nowa kolezanka=) aaa... wiesz co zaraz poszukam jakis fajnych piosenek z mojej kolekcji:D i cos wkleje:) to sobie potlumaczysz=) Oczywiscie ze chcemy zdjecia=) przynajmniej ja!:) Ale Barrywhite pewnie tez:P Noo upaly sa straszne... nawet nie chce sie nigdzie isc... hmm..Ale przynajmniej jestem opalona:D hah. Pozdrawiam...=) Buziaki kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viola dzięki za powitanie. Jak tylko będę miała czas i będę umiała pomóc, to chętnie to zrobię :} Podziwiam samozaparcie i chęci do nauki angielskiego. Pozdrawiam. Miłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :) dziekuje za udzielenie odpowiedzi na moje pytania nowej kolezance, wszystko zapisuje w zeszycie :) Violcia Tobie tez ;) mam jeszcze tylko takie watpliwosci, oto one: 1. Would you fill this form in? - dlaczego IN jest tutaj na koncu zdania? :o 2.Czy podajac swoja narodowosc (NATIONALITY ) jest to rowniez odpowiednikiem uzywanego jezyka w danym kraju (LANGUAGE) ? np. I'm Polish, I speak Polish, I'm French, I speak French ? 3.you are English, he's French = czy to jest poprawnie? prosze o wytlumaczenie :) ps.fotki zaraz wysle ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krystyna555
osoby YOU w zdaniach w ang nie pisze sie z duzej litery!!! Tylko w POlskim tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca sie wszystkiego 1. Taka jest forma tego phrasal\'a (phrasal verb -czasownik złożony- może wiesz o co chodzi). W każdym razie formuła użycia tego czasownika jest taka: * jeśli chcesz powiedzieć, że chcesz COŚ wypełnić, uzupełnić itd to: fill STH in (to coś musi się znaleźć międzi fill i in) Taka jest reguła i inaczej sie tego nie da wytłumaczyć. Musisz przyjąć na wiarę :} A tak serio to sporo jest takich rzeczy w angielskim, których się trzeba nauczyć na pamięć, bo nie ma żadnych reguł. 2. W wiekszości wypadków jest tak, że narodowość i język są takie same. Jednak są wyjątki, więc lepiej sobie sprawdzac w słowniku, co jak brzemieć powinno. Dla przykładu: * jestem holendrem: I`m Dutchman | mówię po holendersku: I speak Dutch * tak samo hiszpański (Spaniard - Spanish) 3. Tak. Jest to poprwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
kamkna bardzo dziekuje za wyjasnienie, jesli chodzi o phrasal verbs to nic mi to nie mowi, bede musiala w necie poszukac i poczytac :o co do samego angielskiego, wcale nie jest mi latwo, ale podeszlam do tego w ten sposob, ze nie chce uczyc sie na sile, bo zniechece sie szybko, chce poznac najwazniejsze zagadnienia, by moc sie dogadac, no i miec jako takie pojecie ;) jutro bedzie nowa plytka, wiec pewnie kolejne pytania, choc i tak jest juz ich mniej niz na poczatku --> tak troche nieskromnie na koniec :P hehe pozdrawiam serdecznie - barrywhite, Violcia, kamka :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia a moze wrzucisz kolejny czas ? LATWY - w domysle :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie... podziwiam Twój zapał do nauki angielskiego :) A \"phrasalami\" się nie przejmuj. Przyjdzie czas, kiedy się tego nauczysz i będzie Ci to coś mówiło. Nie wiem na jakim etapie nauki jesteś i troche nie wiem jak tłumaczyć. Ale widze, że nie zraża Cie to, że ni znasz niektórych pojęć. Pewnie sama jesteś świadoma, że przyjdzie czas na ich naukę. Pozdrawiam 🖐️ Życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki! :) Witam nowa duszyczke - Kamkne (apropos, nick brzmiacy prawie jak moje imie ;) ) Violcia , jak zdrowko? :) Pomeczymy odrobinke Uczaca sie czasami? ;) A moze macie jakis pomysl jak Uczacej sie wytlumaczyc te czasowniki zwrotne? Zmykam teraz na serial. Dzis kupilam dvd \"skok przez plot\", ale zostawiam sobie na sobotni wieczor, hihi Buziaki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, barrywhite - dzięki za powitanie. Miłego ogłądania filmu. A jeśli chodzi o wytłumaczenie zaimków zwrotnych to musisz uściślić, czy chodzi o ich używanie, czy o same zaimki? Bo jak wiadomo samych zaimków trezba się nauczyć bez tłumaczenia. No i właśnie sama sobie odpowiedziałam na to pytanie :p ... No nic, jak będę miała chwile wolna w pracy to spróbuję coś napisać na ten temat. Pozdrowionka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
hejkaaaaaaaaaaaa :) dzisiaj energia mnie rozsadza, zreszta codziennie :P hehe ale dzis jakos bardziej, z ochota 'wskoczylam' na moje ulubione forum i temacik o angielskim ;) kamkna - co do mojego poziomu angielskiego, to ciagle podstawowy,podstawowy i podstawowy hehe, ucze sie, ucze, cos probuje dzialac, ale konwersacji na pewno nie poprowadze ;) Nie bede namawiala Cie do przeczytania od poczatku naszego topiku, bo to juz jest z tego niezla lekturka, ale wlasnie tam pisalam, ze ucze sie sama w domu, kupujac kurs ang.i z dzielna pomoca barrywhite i Violi, mam nadzieje, ze dolaczysz do naszego grona, bardzo bym chciala ;) barrywhite - dzieki za odp.na maila, w razie czego czekam na przesylke ;) hehe wspomnialas cos o Violci, ze chora, wiec zycze Ci Violus duzo, duzo zdrowka, lez w lozeczku i kuruj sie :) 👄 moze ta tajemnicza osoba ze stopki, bedzie miala wplyw na poprawe zdrowia, moze rozgrzeje ;) wracaj szybciutko do nas, jak poczujesz sie lepiej :) Co do zaimkow - hmmm, sama nie potrafie tego wytlumaczyc, czego nie rozumiem, ale postaram sie najlepiej jak umiem... 1.kiedys barrywhite podala mi takie przyklady: enjoy oneself, to hurt oneself, to kill oneself... cieszyc sie, zranic sie, zabic sie.... nie rozumiem skad sie wzielo to - oneself, jak nie ma tego w tabelce w liczbie poj.ani mnogiej? :o 2.Z kolei tutaj tez nie ma niczego, co jest w tabelce i dlatego widze, ze nie zawsze te zaimki dokleja sie, gdy chce sie powiedziec - sie, sobie...echhh, nawet nie wiem jak to wytlumaczyc, o co mi chodzi? 😭 trudne to jest z tymi zaimkami.... obudzic sie - to wake up -przewrocic sie - to fall down 3.Tutaj jest sprawa dla mnie jasna w pierwszym zdaniu, bo jest "ourselves' w drugim juz doslownie tego slowka z tabelki nie ma, wiec chodzi mi o to, ze SIE, SOBIE nie zawsze pokrywa sie tymi zaimkami, tak? :( -my kupilismy sobie - we bought ourselves -zgubilismy sie - we got lost Mam nadzieje, ze zrozumiecie co chcialam przekazac, bo ciezko mi to wytlumaczyc a jeszcze trudniej zrozumiec 😭 jesli da sie to jeszcze jasniej napisac, to baaaaardzo prosze !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca... Nie załamuj się. Pomożemy jak możemy, a jak nie możemy to też pomożemy ;) Jeśli chodzi o 1. To tego niestety nie dokońca potrafię wytłumaczyć. Mogę spróbować. Jeśli chodzi o użycie oneself to oczywiście znaczy sobie siebie sobą, ale uzywa się tego jeśli mówisz ogólnikowo. Qrcze, to na prawdę jest trudne do wytłumaczenia. Tak na prawdę to możesz używać ONESELF zamiast każdego innego zaimka w liczbie pojedynczej. A skąd się wzieło? Jest formą bezosobową i tak jak już zauważyłaś nie ma tego w tabelce z zaimkami. Mam nadzieję, że to choć trochę pomogło. 2. Zaimków zwrotnych używasz tylko wtedy, kiedy chcesz powidzieć, że ktoś zrobił coś sobie. Tak jak zraniłam się - co po angielsku będzie brzmiało dosłownie - zrobiłam sobie krzywę (I hurt myself), on kupił sobie samochód (he bought himself a car). Jak zauważyłaś zaimki zwrotne znaczą sibie sobie sobą no i w przełożeniu na polski się (ale tlko w języku polskim). Nie ma odpowiednika w j. angielskim dla słowa się. W każdym razie, tak jak pisalam zaimków tych używasz kiedy dana czynność dotyczy tego co ktoś zrobił sobie. Najlepiej przekształcać sobie zdania, tak aby miały zamiast \"się\" słowo \"sobie, siebie, sobą\" Jeśli się nie da to nie możesz użyć zaimka w danym zdaniu. 3. Patrz pkt. 2 ;) Tak na prawdę to słowo \"się\" nie pokrywa się w ogóle z zaimkami. Tak jak napisałam wyżej, to jest poprostu pułapka języka polskiego. My kupilismy SOBIE - we bought ourselves Zgubilismy SIĘ - we got lost (nie zrobiliśmy sobie niczego, tego zdania nie da się przekształcić tak,żeby było w nim sobie, siebie itd. zamiast się) Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. I na koniec. Zauważ, że większość zdań po angielsku, z zaimkiem zwrotnym, przetłumaczona na polski, nie zawiera słowa \"się\" tylko sobie, siebie itd. Pozdrowionka 🖐️ Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ja ;) Uciekam na weekend z domu i nie będę miała dostępu do internetu, więc pewnie nie dam rady nic napisać jeśli będą jakieś pytania. Ale zaraz po powrocie wszystko z dokładnością przeczytam. Jeszcze raz pozdrowienia i miłego weekendu dziewuszki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
kamkna przede wszystkim zycze udanego weekendu, bo u mnie wlasnie zaczelo padac :o mam nadzieje, ze u Ciebie bedzie fajniejsza pogoda, nabierz sily do tlumaczenia, bo mi trzeba wszystko lopatologicznie :P hehe Violcia i barrywhite cos wiedza na ten temat ;) dzieki za wytlumaczenie, co do ONSELF to fajnie napisalas, ze uzywam tego zaimka zamiast kazdego innego w l.p. - jak ja lubie takie podpowiedzi ;) to mi sie baaardzo podobalo, bo to troche pojscie na latwizne ;) chyba ONSELF bede najczesciej uzywala, zamiast tabelki hehe Milego weekendu jeszcze raz, barrywhite Tobie rowniez :) Violcia - how are you ? :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane wy moje!:* jaka chora jaka chora?:D heh. chyba ze kaca nazywacie choroba;D hahahah.. lol:D Nie no... wiecie co nie moglam isc na kompa..:P mialam u siebie kumpele z Niemiec..:D hehe bylo zajebiscie. imprezki do rana i wogole extra:D heh. Noo.. ale sie skonczylo i teraz moge tu wpadac:D heh. Widze ze tu ci duzo tlumacza:D heh to super!=) oczywiscie jutro zobacze co by ci tu za czas lub cos z gramatyki wytlumaczyc=) pozdrawiam cieplusio;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ucząca :} Weekend był udany, słoneczko świeciło i było cieplutko. Cieszę się, że to co napisałam pomogło Ci choć trochę. Teraz idę sobie ładnie spędzić resztę popołudnia. Do napisania :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
oooooo witajcie :) widze, ze towarzystwo po weekendzie wrocilo :) jeszcze tylko kochana barrywhite nie zameldowala sie, napisz czy film, ktory kupilas podobal Ci sie? Violcia Ty pijaku :P :D hehe wiesz co jest najlepsze na kaca? .....dzien wczesniej nie pic :P to ja sie tu martwie, ze zle sie czujesz a Ty taki luzik ;) hehe zartuje oczywiscie .... Co do czasow, to jak znajdziesz czas, to wrzuc cos Violus :) kamkna - ciesze sie, ze weekend sie udal, dzis tez u mnie swiecilo sloneczko i bylam na wycieczce rowerowej po dlugiej przerwie ok.2 miesiecy chyba temu jezdzilam, juz nawet nie pamietam, kiedy to bylo, no i zgadnijcie jaka czesc ciala mnie teraz boli? :P tak, tak, to wlasnie to, co pomyslalyscie :P a teraz musze o cos zapytac, o co mialam zapytac juz ostatnio, ale wylecialo mi z glowy...... zauwazylam, ze w jez.ang.dokleja sie do niektorych slowek UN gdy maja byc przeciwienstwem danego slowka, wiec czy tak jest rzeczywiscie? bo to tylko tak zobaczylam, ogladajac filmy lub w necie ;) np.lucky - unlucky true - untrue pytanie z plytki jutro, bo tez niedawno wrocilam do domciu, wiec ide wladowac sie do wanny, do jutra, dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki pijaku jaki pijaku:P heheh... Taa najlepiej nie pic:D nop ale co tam..:D Ooo.. rowerek..:D a ja ostatnio po dluggggiej przerwie zaczelam biegac..xD heh. I nawte dobzre mi idzie=) jest OK:) gram tez jakis czas w ksoza;p noo i plywam codziennie:D heh. to tyle z sportow:P noo, rowerek czasami:D a co do UN to w niemieckim jest tak samo:D heh Jutro czasy=) Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca... Co do UN to jest tak jak Ci się wydaje. Ale musisz też zauważyć, że nie tylko dodaje się UN jak chce się stworzyć przeciwieństwo. Dodaje się też DIS i inne takie przedrostki, których teraz sobie za Chiny Ludowe nie mogę przypomnieć. Miłego rozpoczęcia tygodnia. Dla tych co w pracy: niech minie szybko te 5 cieżkich dni :) Pozdrowienia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dobry wieczor :) Kamkna dzieki za potwierdzenie odnosnie UN, jednak co do DIS nie kojarze zadnych takich slowek, mozesz cos podac dla przykladu? musze widziec, jestem wzrokowcem ;) Violcia, nie przemeczaj sie tak w sporcie, no chyba, ze szykujesz sie na olimpiade :P :D hehe no i jako do znawczyni ostatnio tego tematu mam pytanie - jak jest po ang.? - "mam kaca" :P:P:P hehe a teraz troche pytan z plyty: nr 22 - " Who's that" i jest tam o zawodach i chorobach. 1.I've got a headache - rozumiem, ze I've got jest stale, pozniej tylko wymieniam co mnie boli, tak? 2.Jesli pierwsze pytanie jest na tak, to czy do kazdej czesci ciala doklada sie to ACHE w zaleznosci od tego co boli, czy jak to wyglada? :o 3.co do samych zawodow - zauwazylam, ze w przykladach, ktore sa podane odnosnie zawodow, wszystkie koncza sie na ER - czy rzeczywiscie w ten sposob mozna zapamietac, jak podawac zawod? np.waiter, footballer.... 4.Jaki jest odpowiednik zenskich zawodow? czy tez maja jakas charakterystyczna koncowke? 5.Are you hungry? podali przyklad w filmiku a jak bedzie czy chce ci sie pic? :P oczywiscie mowa o napojach bezalkoholowych :D Na ta chwile tyle = wiec poprosze o wytlumaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... czy ja wiem;p hah. z checia na olimpiade sie wybiore:D nie no zartuje!:P hm... rowrek to sporadycznie..;p kosz dla przyjemnosci - bo lubie;p plywanko to dlatego ze basenik.. hm.. a biegac kocham..:) hehehe Noo... i to tyle..;p juje, ja sie za te czasy musze wziasc..hmm.. jakie mysmy juz przerobili!? Past Simple, past Cont, Present Simple ,Present Cont, I Future Simple i Future Cont. alboo?? to moze na pytania ci odpowie nasza nowa kolezanka chyba ze ja dzis znajde czas...;p a ja sie wezme za cos z gramatyki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... co ty na to by zajac sie strona bierna..?? ja ci to tu bede tlumaczyla i zobaczymy co z tego bedzie;P hm.. wiesz nie jest to niezbedne.. ale napewno bardzo przydatne..:) wiec raczje warto posiedziec tu nad tym chwilke:) a jak mi napiszesz jakich czasow jeszcze nie masz w zeszyciku to wtedy sobie przejdziemy do tego..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STRONA BIERNA!:) jest to raczej proste! nie powinnas miec problemow;p poprostu zamieniasz miejscami podmiot z dopelnieniem. w normalnym zdaniu to podmiot wykonuje jakas czynnosc i to na nim skupia sie cale zdanie. natmiomiast w \"nienormalnym;p\" zdaniu czyli zdaniu w stronie biernej wazniejszy jest efekt niz sprawca (podmiot). I tu takie przykladowe zdanie. Somebody has stolen my car! (Ktoś ukradł mój samochód! ) noo i jest tu tak ze jest podmiot bo jakos ten samochod musial odjechac;p heh. sam se nie pojechal;p no ale nas (tego okradzionego;p) bardzije interesuje ten efekt, czyli brak samochodu. wiec powinnien powiedziec tak: My car has been stolen! (Mój samochód został ukradziony!) no, i nie musisz dodawac ze \'przez kogos\' ze ktos go ukradl bo to wiadomo. Strona bierna występuje w każdym z czasów angielskich Orzeczenie będzie się za każdym razem składało z czasownika to be i past participle (tzw. trzeciej formy) czasownika właściwego wytlumacze ci pokolei w kazdym czasie jak to bedzie wygladac=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×