Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Ucząca... Przykład z DIS: connected(podłączony) - disconnected(niepodłączony, rozłączony) 1. Trudno to mi wytłumaczyć, bo niestety jakoś mi do głowy nie przychodzą, żadne inne bóle. Ale może być tak jak myślisz. Jednak nie byłabym taka pewna. Np. Boli mnie wątroba (coś dla Violi :p ) I\'ve got a liver ache. Nie wiem... być może. Niestety nie potrafię na 100% tego potwierdzić. 2. Jeśli weźmiesz do ręki dowolny porządny słownik, będzie w nim komentarz do słowa ACHE. Ache dotyczy bólu ciała lub jego części. Myślę, więc, że można przyjąć Twoją teorię :) Jednak musisz pamiętać, że nie za każdym razem pisze się to razem , tak jak headache. Ból brzucha będzie: stomach-ache. 3. Nie nie możesz tego tak zapamiętać. Przyklady, które są podane na płycie to tylko część zawodów. Fakt jest taki, że większość tak właśnie się kończy (na ER). Ale weźmy zawód informatyk: computer sciencist, lekarz: doctor, ekonomista: economist, kucharz: cook itd. 4.Jeśli chodzi o żeńskie zawody, to część tworzy się od męskich zawodów dodając -ESS (trezba tylko pamiętać o drobnym przekształceniu) waiter - waitress niestety jest mało takich zawodów. Końcówkę -ess przeważnie stosuje się chcąc w ogóle utworzyć formę żeńską od męskiej książę-księżniczka: prince-princess. Nie ma żadnej ustalonej reguły na tworzenie damskich zawodów. 5. Czy chec ci się pić - inaczej - czy jesteś spragniony ang. Are you thirsty. Mam nadzieję, że choć troche skorzystasz z tego co napisałam. Miło by było gdyby ktoś jeszcze odpowiedział na Twoje pytania. Może do rzucił coś, albo inaczej wytłumaczył. Miałabyś wtedy pełny obraz :) Może sie komuś będzie chciało to będziesz miała co czytać. Teraz zabieram się za pracę. Pewnie jeszcze zajrzę, ale nie obiecuję. 3majcie się 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.I\'ve got a headache - rozumiem, ze I\'ve got jest stale, pozniej tylko wymieniam co mnie boli, tak? Dokladnie tak! He\'s got a np. toothache. Albo She\'s got a stomachache. Dajesz osobe potem have (w 3 os. has) got a ..... i w miejsce kropek chorobe. He\'s got a cough. She\'s got a sore-throat. itp. 2.Jesli pierwsze pytanie jest na tak, to czy do kazdej czesci ciala doklada sie to ACHE w zaleznosci od tego co boli, czy jak to wyglada? do czesci ciala tak. tylko potem zawsze masz problem czy razem czy osobno ( z - ) hm...zreszta najlepiej zobacz sobie w slowniku. ale sa tez takie choroby gdzie nie ma tego ACHE. np. fever, cold, sore-throat, cough itp. 3.co do samych zawodow - zauwazylam, ze w przykladach, ktore sa podane odnosnie zawodow, wszystkie koncza sie na ER - czy rzeczywiscie w ten sposob mozna zapamietac, jak podawac zawod? np.waiter, footballer.... Nie, nie wszystkie zawody koncza sie na ER! bo np. postman, secretary, electrician, doctor, dentist, mechanic, tour guide, nurse.. co prawda wiekszosc sie konczy na er, ale NIE WSZYSTKIE! wiec nie mozesz tego tak zapamietac. 4.Jaki jest odpowiednik zenskich zawodow? czy tez maja jakas charakterystyczna koncowke? hm.. raczej nie ma takiej koncowki. czasami sa poprostu osobne czasowniki na meski osobne na zenski zawod, np nurse czy secretary. lub poprostu np. tour guide mozna i She is a tour guide. i He is a tour guide. ---> Tak jak po polsku. Ona jest przewodniekiem. On jest przewodnikiem. jest to samo slowo dla obu plci. noo, czasami zmienia sie to tak - actor - actress (czyli dodajesz -ess ale pamietaj ze wtedy slowko tez ulega \"przeinaczeniu:P\" ) ale naprawde nie powinnas tego traktowac jak regułę. 5.Are you hungry? podali przyklad w filmiku a jak bedzie czy chce ci sie pic? oczywiscie mowa o napojach bezalkoholowych no oczywiscie ze o bezalkoholowych:P Are you thirsty?=) mam nadzieje ze pomoglam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK! robimy dalej strone bierna:) CZASY SIMPLE! czyli: Present Simple, Past Simple, Future Simple SIMPLE zawsze bylo proste;p heh. wiec i to bedzie łatwe=) poprostu wstawiasz odpowiednia (dla danego czasu) forme czasownika TO BE a potem III FORME CZASOWNIKA wlasciwego i.. GOTOWE!:) (tylko znowu nieszczesna tabelka... ale niestety kiedys bedziesz musiaal sie jej nauczyc...) oto przyklady: strona czynna strona bierna Present Simple He writes books. Books are written. Past Simple He wrote a book. A book was written. Future Simple He will write a book. A book will be written. Prawda ze łatwe?:) SCHEMACIK:P TWORZENIA STRONY BIERNEJ W CZASACH SIMPLE: (forma to be dla danego czasu) A book + is/are + written (past participle III forma Books was/were czasownika) will be Noo, to OK!:) simple juz jest chyba OK!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh... schemat nie wyszedl;p to jest tak: A book/ books + (forma to be dla danego czasownika ) is/ are was/ were will be + (past participle III forma czasownika) written. = STRONA BIERNA W SIMPLE:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zanim polecimy dalej to pare przykladowych zdan.. This model of Ford is sold all over Europe. (Ten model Forda jest sprzedawany w całej Europie. ) I think that this book was stolen from the library - can you see the places where the stamps were? (Myśle, że ta książka została ukradziona z biblioteki - widzisz miejsca, gdzie były pieczątki? ) Will this street be closed till next month? (Czy ta ulica będzie zamknięta do następnego miesiąca? ) ------------------------------------------------------ CZASY CONTINUOUS w czasach cont. zawsze bylo to -ing. I rowniez tak samo bedzie ona w stronie biernej. Poraz pierwsze bedzie TO BE ( w odpowiedniej formie dla czasu) i potem jest troszke komplikacji ale załapiesz;p heh. do tego BE dodajesz -ING. powstaje BEING. No i oczywiscie III forma czasownika wlasciwego. (dajesz ja na koniec.) I.. GOTOWE:) strona czynna strona bierna Present Continuous He is writing a book. A book is being written. Past Continuous He was writing a book. A book was being written. SCHEMAT: A book/ books + (forma to be dla danego czasu ale + to -ing) is/are was/were + being +(III forma) written. Przykladowe zdania: A man was being interviewed for a job when I was waiting to see the boss. (Jakiś człowiek był przesłuchiwany w sprawie pracy kiedy czekałem na spotkanie z szefem. ) The new staff are being introduced to the boss.( Nowy personel jest przedstawiany szefowi. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, i czasy PERFECT!. ..hm.. ktorych chyba jeszcze nie robilismy alboo?? Jest to troszke pomieszane... strona czynna strona bierna Present Perfect He has written a book. A book has been written. Past Perfect He had written a book. A book had been written. Future Perfect He will have written a book. A book will have been written. Jak widzisz w stronie biernej sa kolo siebie dwa czasowniki w III formie. BEEN i WRITTEN. Trzecia forma to be to --> been. Schemat: A book/ books + (forma to be dla danego czasu ( z been:P) ) has/ have had will have + been + (III forma ) written = STR. BIERNA CONT. Przykladowe zdania: You can\'t complain - everything has been done as you wanted. (Nie możesz narzekać - wszystko zostało zrobione tak jak chciałeś. ) Have the apples been transported to the shop already?( Czy jabłka zostały już przewiezione do sklepu? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze lece tak szybko z wszystkim. ale jak bedziesz miala pytania to oczywiscie bede tlumaczyc. i porobimy cwiczonka..:) heh. a ja ci to tu narazie potlumacze a ty sobie pomalu czytaj=) i zapamietaj:) lub dopisz do zeszyciku=) obojetnie co bylebys to umiala;p heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
kamkna dzieki za przyklady z DIS w ogole te slowka poki co, sa mi obce :o a co chorob to juz sie tak cieszylam, ze bedzie latwo, gdy jakas czesc ciala mnie boli to doloze ACHE i bedzie fajnie a tu niestety nie ma tak lekko, takiej latwizny :P myslalam, ze bedzie tak: -bol nogi = legache -bol oka = eyeache ...... itd. :P hehe SZKODA :( dziekuje za wytlumaczenie, polecam sie dalej :) Violaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa szukalam poczatku, gdzie ostatnio zadawalam pytania i nie moglam sie doszukac, tyle nawrzucalas :P pracowita z Ciebie dziewczyna ;) hehe dzieki 👄 przeczytalam wszystko, ale jutro zabiore sie za to, musze to analizowac, analizowac i analizowac a dzis nie moge, bo beda niedlugo "stalowe magnolie" na polsacie, chce to zobaczyc :o i masz racje Violus na pewno beda pytania, do wszystkiego co napisalas.... poki co, zycze Wam milego wieczorku :) buzka barrywhite = wroccccccccccccccc !!!!!!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx szczesciara xxx
a czy ja moglabym prosic o przetlumaczenie tej piosenki? :) ostatnio na forum ktos mi pomogl, ale sa i tacy co opieprzaja :( pomozecie mi? prossze :) Those days of love are gone Our time is through Still I burn on and on All of my life Only for you From now Until forever And ever, my darling Forever You will always be the only one You will always be the only one As long as I shall live I'll hold you dear And I will reminisce Of our love all through the years From now Until forever And ever, my darling Forever You will always be the only one You will always be the only one If you should ever need me Unfailingly, I will return to your arms And unburden your heart And if you should remember That we belong together Never be ashamed Call my name Tell me I'm the one you treasure Forever And ever, my darling Forever You will always be the only one You will always be the only one You will always be the only one

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... moze uczaca sie pobawi piosenka:) heh. Stalowe Magnolie tez ogladalam...;) fajny filmik=) hehe .. no ty uczaca naraie zajmij sie plytka i chorobami itp:P heh. A to sobie tu moze lezec;p nikt tego nie ukradnie:D (mam nadzieje;p hehehe) i jak bedzie czas to sobie poczytasz..:P Buzki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra! to jeszcze strona bienra czasownikow modlanych!:) na szczescie jest to bardzo proste:) A wiec, tak: w czasie TERAŹNIEJSZYM i PRZYSZŁYM sprawa jest banalna. Po czasowniku modlanym wstawiasz BE a po nim III forme czasownika wlasciwego.Oto schemat: can/can\'t could/couldn\'t may/may not might/mightn\'t + be + III forma should/shouldn\'t ought to must/mustn\'t Pare przykładów: It can be done. (To może być zrobione. ) The letter should be sent by the end of the week. (List powinien być wysłany do końca tygodnia. ) It\'s a kind of secret that shouldn\'t be told to anyone.( To taki sekret, który nie powinien być wyjawiony nikomu. ) CZAS PRZESZŁY jest troszke trudniejszy..tu po czasowniku modlanym wstawiasz zawsze HAVE BEEN a potem III FORME CZASOWNIKA WŁAŚCIWEGO. Schemat: can/can\'t could/couldn\'t may/may not might/mightn\'t + have been + III forma should/shouldn\'t ought to must/mustn\'t Jets to dość małe utrudnienie.. w teraz. i przyszym dodajesz BE a w przeszylm HABE BEEN... mysle ze to jest do zrobienia:) heh. i ze zapamitasz:P PRZYKLADY: It couldn\'t have been done earlier.( To nie mogło być zrobione wcześniej. ) This essay could have been written much better. (Ten esej mógł być napisany dużo lepiej. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK! PODSUMOWANIE!:) na poczatek najwazniejsza rzecz!..;) heh. .. pewnie sobie myslisz a po co mi ta strona bierna;p wole sie nauczyc czegos bardziej pozytecznego..:P heh. tak wlasciwie mialabys racje, bo nie jest to jakies super wazne, aleee... W POLSKIM UZYWAMY RZADKO STR.BIERNEJ, NATOMIAST W ANGIELSKIM WRECZ PRZECIWNIE! UZYWA SIE JEJ ZNACZNIE CZESCIEJ NIZ W POLSKIM!...hm.. wiec.. UCZ SIE KOBITO:D HEH. ..:* PODSUMOWANIE..:P Present Continuous A book + is + being written. Books + are + being written. Present Simple A book + is + written. Books + are + written. Present Perfect A book + has been + written. Books + have been + written. hm.. musze sprawdzic czy to tak wyjdzie jak ma byc;p heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK!:P moge pisac dalej;p Past Simple A book + was + written. Books + were + written. Past Continuous A book + was being + written. Books + were being + written. Past Perfect A book + had been + written. Books + had been + written. Future Simple A book + will be + written. Books + will be + written. Future Perfect A book + will have been + written. Books + will have been + written. ------------------------------------------- hm... mam nadzieje ze to pojęłaś..:D poprostu sobie to wszystko przeczytaj i bedzie ok;) jeszcze bedziemy cwiczyc..=) ZAPAMIETAJ sobie ze.. 1. Jeśli w zdaniu w stronie czynnej pojawia się końcówka -ing, musi się ona także pojawić w zdaniu w stronie biernej. 2.Jeśli czasownik be jest już odmieniony (bo występuje w formie been, do której nic już nie można dokleić, lub w formach osobowych am, are, is, were, was), to należy \'dostawić\' sobie drugie be, do którego już bez problemu można będzie przyczepić -ing tworząc słówko being. hm...:) mam nadzieje ze dobrze ci to pojdzie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, no Viola... dajesz radę kobieto. Szczerze powiem (napisze :p), że przeczytałam wszystko, co napisałaś dla Uczącej i, jakby nie patrzeć, przypomniałam sobie te wszystkie rzeczy :) Jak sie nie używa, to się nie zwraca uwagi na to, że się nie pamięta. A ja używam angola wciąż (taka praca) i niektórych z tych rzeczy w ogóle nie pamiętałam :S Ale teraz dzięki temu, że chciało Ci się siedzieć i pisać to wszystko, to nie tylko Ucząca z tego skorzysta :) Dzięki Podziwiam Pozdrawiam 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ciesze sie ze nie tylko Uczacej.. pomoglam:) im wiecej osobek tym lepiej=) heh. Buzki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dobry wieczor :) Violcia, tempo masz szalone, jeszcze dokladnie nie zaznajomilam sie z wczorajszymi wpisami a dzis kolejna lekturka ;) ale tak jak napisalas, bede robila to pomalutku, express nie dziewczyna :P Dzis angielski bedzie musial pojsc w odstawke - umylam w chacie wszystkie okna,robilam porzadki, nie mam juz ochoty na nic :( ale na topik musialam zajrzec - to nie tylko przyjemnosc, ale juz nawyk :P hehe Jedynie skusze sie na tlumaczenie utworku, chociaz boje sie po ostatnim wyczynie :P no ale wiem, ze czuwacie nad wszystkim ;) jak uporam sie z tym to zaraz wkleje. Od jutra wieczorem biore sie do nauki, napisze oczywiscie czego nie rozumiem, pozdrawiam Was serdecznie, dobrej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Those days of love are gone Tamte dni milosci minely Our time is through nasz czas jest skonczony Still I burn on and on wciaz plone dalej i dalej :P All of my life cale moje zycie Only for you tylko dla ciebie From now teraz Until forever az na zawsze And ever, my darling i kiedykolwiek, moj kochany Forever na zawsze You will always be the only one zawsze bedziesz tym jedynym You will always be the only one zawsze bedziesz tym jedynym As long as I shall live jak dlugo bede zyla I'll hold you dear bede trzymala ciebie kochany/drogi And I will reminisce i bede wspominac Of our love all through the years nasza milosc przez wszystkie lata From now teraz Until forever az na zawsze And ever, my darling i kiedykolwiek moj kochany Forever na zawsze You will always be the only one bedziesz zawsze tym jedynym You will always be the only one bedziesz zawsze tym jedynym If you should ever need me jesli kiedykolwiek bedziesz mnie potrzebowal Unfailingly, I will return to your arms niezawodnie/na pewno wroce w twoje ramiona And unburden your heart i ulze twojemu sercu And if you should remember i powinienes pamietac That we belong together my bedziemy razem Never be ashamed nigdy nie zapomniec ---> tego nie wiem :o Call my name zawolaj moje imie Tell me I'm the one you treasure powiedz mi, jestem jednym twoim skarbem :) Forever And ever, my darling Forever You will always be the only one You will always be the only one You will always be the only one szczesciara poczekaj az specjalistki z naszego topiku po mnie sprawdza, bo moje tlumaczenia sa nieporadne, ale staralam sie i jak przewidywalam na 99,9% tekst o milosci i milo sie go tlumaczylo, ale niektore slowka wlos sie jezyl np. - reminisce, unfailingly,unburden - to ostatnie brzmi jakos po niemiecku :P ;) do jutra 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello gorgeous girls! Jeju, ile postow! Juz normalnie nie nadazam za wami ;) Violcia, te baby jakiegos pijaczka drobnego z Ciebie zrobily, hiihi :P Uczaca sie, wiem, ze musze przysiasc i Ci troszke potlumaczyc, ale ostatnimi czasy praca i nowe otoczenie tak pochlaniaja moja energie, ze po powrocie do domu po prostu padam ze zmeczenia. Na szczescie dwie inne entuzjastki caly czas Cie pilnuja. Moge spac spokojnie ;) Na weekendzie wysle zdjecia z wesela. Aha, za 3 tygodnie szykuje sie nowe - mojej kuzynki. Tym razem w Polsce. Jupiii :) Oki, zmykam do lozeczka. Buziaczki Uczaca sie, Violcia, Kamkna 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moglam sie powstrzymac...: Przymiotniki tworzymy przez dodanie przedrostka, najczęściej tworzą one znaczenie negatywne lub przeciwne: * un- unfriendly nieprzyjazny unnatural nienaturalny unhappy nieszczęśliwy * in- incorrect niepoprawny ineffective nieskuteczny * dis- disgusting obrzydliwy, wstrętny disagreeable nieprzyjemny * ir- irrational niemądry * im- impossible niemożliwy impatient niecierpliwy imperfect niedoskonały zrodlo: http://www.ang.pl/przymiotnik.html Dobra, czesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marryme
Witam! Mam ogromną prośbę o przetlumaczenie jednego zdania na język angielski-Obrzędy pogrzebowe na tle przemian społeczno-kulturowych.Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze ..
Funeral rituals in a social-cultural changes context.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marryme
Dziękuję bardzo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam:) dzis wieczorem sprawdze piosenke;) chyba ze ktos mnie wyprzedzi:P OO... Barrywhite;* hej:* Noo, widzisz tylko by pijaka ze mnie zrobic;p heheh. Pozdrawiam cieplusio:* tak jak za oknem:P heh. lol;p Buzki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx szczesciara xxx
dzieki Uczaca za przetlumaczenie, ale jak sama sugerujesz poczekam na sprawdzenie :) fajne to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie mogę nagrywać i przekazywać moich rozmów telefonicznych z pracy. Ucząca maiałabys zajęcie na cały tydzień jeśli chodzi o tłumaczenie :P Ja się chyba nie rzuce na sprawdzanie Twojego tlumaczenia... za dużo takich rzeczy mam w pracy. Ale rzuciłam okiem i wydaje się być OK. Podkreślam jednak, że to był rzut okiem o_0 :) i radzę poczekać na końcową opinię Violi. To będzie bardziej wiarygodne niż moje rzucanie okiem :P 3majcie się. Do napisania 🖐️ A tak nawiasem pisząc, chyba znalazłam sobie topik, który mnie wciągnął :) Nigdy jeszcze się tak nie udzielałam na żadnym forum. I jeszcze napiszę, że miło jest pomagać potrzebującym. Skoro ma się więdzę, to dlaczego się nią nie podzielić. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witajcie :) barrywhite - ciesze sie, ze sie odezwalas i to baaaardzo :) oczywiscie, ze jak bedziesz miala czas, to czekam na Twoje tlumaczenia i dzieki za podrzucenie sciagi :P a co do fotek, to juz nie moge sie doczekac :) Violcia - zasypalas mnie nauka :P wlasnie sie zabieram za lekture strony biernej, przelece wszystko jeszcze raz, nawet gdybym do rana miala tutaj siedziec :P kamkna - bardzo mi milo, ze podoba Ci sie nasz topik i ze z checia pomagasz :) jak najbardziej licze na Twoja pomoc a co do utworku to hmmm juz sie ciesze z tego co napisalas " Ale rzuciłam okiem i wydaje się być OK." jupiiiiii :):):) no, ale sama musze przyznac, ze poza paroma slowkami, ktore pierwszy raz zobaczylam, tekst byl banalny ;) no to biore sie za analize, dam znac czego nie rozumiem :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh.. no fakt;p ja tez uzaleznilam sie od kafe:P eh.. a teraz zabieram sie za piosenke...;p Those days of love are gone Tamte dni milosci minely Our time is through nasz czas jest skonczony Still I burn on and on wciaz plone dalej i dalej All of my life cale moje zycie Only for you tylko dla ciebie From now teraz (od teraz.) Until forever az na zawsze And ever, my darling i kiedykolwiek, moj kochany Forever na zawsze You will always be the only one zawsze bedziesz tym jedynym You will always be the only one zawsze bedziesz tym jedynym As long as I shall live jak dlugo bede zyla I\'ll hold you dear bede trzymala ciebie kochany/drogi And I will reminisce i bede wspominac Of our love all through the years nasza milosc przez wszystkie lata From now teraz ( od teraz.) Until forever az na zawsze And ever, my darling i kiedykolwiek moj kochany Forever na zawsze You will always be the only one bedziesz zawsze tym jedynym You will always be the only one bedziesz zawsze tym jedynym If you should ever need me jesli kiedykolwiek bedziesz mnie potrzebowal Unfailingly, I will return to your arms niezawodnie/na pewno wroce w twoje ramiona And unburden your heart i ulze twojemu sercu And if you should remember i powinienes pamietac That we belong together my bedziemy razem Never be ashamed nigdy nie zapomniec ---> tego nie wiem ---> nigdy sie nie wstydzic Call my name zawolaj moje imie Tell me I\'m the one you treasure powiedz mi, jestem jednym twoim skarbem Forever And ever, my darling Forever You will always be the only one You will always be the only one You will always be the only one Tee.. ty dobra jestes..:D tylko nie wiedzialas co to jest ashamed..:P a tak to wogole wszytskie zdania \"trzymaja sie kupy\" i wogole...=) no, no no..:D jestem z ciebie dumna:) Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Violcia, ale sie ciesze z tego tekstu, ze jakos poszlo, nie to co ostatnio :P ;) no, ale nie byl tak bardzo trudny dla mnie, wiec to moj poziom :P ide dalej czytac strone bierna, potem jeszcze odezwe sie :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
😭 😭 😭 😭 😭 O Matko, same nowe rzeczy i wcale nie sa takie jasne i oczywiste :( zwlaszcza dla mnie, szczerze mowiac, zdolowala mnie ta strona bierna :( na pewno tego szybko w calosci nie opanuje, no ale pozniej moze troche cwiczenia mi pomoga, na razie w zeszycie to laduje, jestem wlasnie w trakcie przepisywania - duzo tego jest .... Violcia, co do czasow PERFECT to nie przerabialismy :( buuuuu boje sie tego, wszystko jakos tak obco wyglada :o no, ale mamy czas, nigdzie sie nie spieszymy, mam nadzieje, ze z Wasza pomoca, jakos dotrze to do mnie echhhh Goodbye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... super ze to sobie piszesz w zeszyciku:) chcesz moze najpierw pocwiczyc czasy PERFECT?? a potem sie zajmniemy str.bierna..?? bedzie ci tak latwiej?? czy bez roznicy?? no racja, mamy sporo czasu=) :* Muah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×