Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Cześć kobietki (i mężczyźni też), weekend sie pwoeli zaczyna, wiec życze wszystkim żeby go dobrze wykorzystali :) Ucząca nie ucz się za dużo, bo Ci zbrzydnie :p (taki żart, nie żebym Cie odwodziła od pomysłu nauki angola). Viola nie pij za dużo, bo znów będziesz miała kaca :p A tak serio, to miło jest się rozluźnić w weekend i tego wszystkim czytającym życzę. Pozdrawiam 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) Violcia = jesli dasz rade i jak znajdziesz czas, to wolalabym zaczac od czasow perfect :o wrzucisz? kamkna - co do tego, ze mi zbrzydnie angielski, to w zasadzie tak mnie motywujecie, ze postaram sie to napisac dla Was po angielsku, mam nadzieje, ze bedzie bez bledow - You are my inspiration :P hehe Natomiast co do weekendu, nie wiem czy bedzie dla mnie ciekawy, bo wlasnie dzis rozbolalo mnie gardlo i na wieczor nasililo sie 😭 Kamkna - zycze Tobie i dziewczynom udanego weekendu, pogodnego, szalonego, no i niech strace z % lub na luzie :P hehe buziaczki :) 🖐️ PS. Wlasnie otwieram zeszyt, zajrze jeszcze raz do strony biernej, ale nie za duzo, zeby nie snilo mi sie po nocach ;) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohh... ja jestem wykonczona... masakra;p 3 godziny na rowerze...:) hehehe. ponad 30 km. noo ale bylo fajnie;) wiec weekend juz dobrze zaczety..:) Oczywiscie jutro zaczniemy te czasy sobie robic..:) a do str. biernej potem wrocimy..;) ojj.. obys tylko nie byla chora.. a jesli tak, to wykorzystaj weekend, ciepla herbatka, lozeczko i... zeszycik do angola..:) i sobie czytaj i przypominaj..:) heheh. Buziaczki moje kochane;* i rowniez udanego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!!!! Nareszcie weekeeeeeeend!! Sloneczko za oknen swieci. Zaraz wybywam z domku na zakupy, a przez reszte dnia bede sie socializing ;) Zycze wam udanej soboty, Uczaca sie, nie choruj nam tylko :(. Do uslyszenia jutro. Buziaki and may the force be with you. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc :( no niestety, jednak choroba mnie rozlozyla, gardlo boli niemilosiernie, jakbym kaktusa polknela :o no i jak to przy gardle, temp.38C, jak mi do poniedzialku nie przejdzie, ide do lekarza.Mam za swoje, bo siedzialam w przeciagu, bylo mi goraco a teraz z bolu z ledwoscia cokolwiek przelykam 😭 Musialam tutaj zajrzec, bo caly czas nie da sie lezec, ale cos slaba jestem, wiec wylaczam kompa buuuu Udanego weekendu moje drogie :) u mnie pogoda nieciekawa, wiec tak jak samopoczucie :o pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca się chyba na dobre rozchorowałaś, albo już jesteś taka dobra z angola, że nie potrezbujesz pomocu :) A tak serio to mam nadzieję, że nic poważnego Cię nie złapalo. Kuruj się kobieto. Pozdrawaim 🖐️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam :) kamkna - oj, Ty to wiesz jak czlowieka rozsmieszyc :P ----> "albo już jesteś taka dobra z angola, że nie potrezbujesz pomocu" hehe pomoc bedzie mi jeszcze dlugo potrzebna ;) Niestety, nie wchodze tutaj, poniewaz rozchorowalam sie na dobre.To, co ostatnio pisalam o swoim samopoczuciu bylo niczym w porownaniu z tym, jak czulam sie w niedziele.W poniedzialek bylam u lekarza, oczywiscie antybiotyki i siedzenie w domku do konca tygodnia.Powiedziala mi, ze mam zapalenie gardla, rzeczywiscie stracilam glos, z ledwoscia mowie 😭 no i kaszel mnie meczy :o echhh Wysle dzis swojego Miska po kolejna plytke z angielskiego, moze jutro znajde wiecej sil, to obejrze film i wrzuce pytanka... :) pozdrawiam cieplutko ---> mam nadal 38C - goraca jestem :P hehe 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca, miło, że rozbawiło Cię to co napisałam. Śmiech to zdrowie, może dzięki mnie wyzdrowiejesz :P A tak serio to życze szybkiego powrotu do zdrowia. I jeszcze szybszego powrotu na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe.. :D rzeczywiscie jestes goraca ..:D Noo ale ty sie kuruj..:) zyczymy Ci wszystkie powrotu do zdrowia!:) Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam kochane :) Przede wszystkim dziekuje za cieple slowa :) powoli wracam do zdrowia, chociaz do pelni szczescia jeszcze troche brakuje :o najgorsze sa antybiotyki do przelykania, bo takich duzych nigdy w zyciu nie mialam, normalnie wielkosci cegly :P hehe dziele je na 4 kawalki, bo nie mam tak wielkiego przelyku :D hehe oby tylko poskutkowaly jak najszybciej, kaszel mnie okropnie meczy... a teraz English, bo mam juz plytke: Can you help me? please ;) 1.Like this = jak to dokladnie przetlumaczyc? bo ja sobie przetlumaczylam "lubie to" :P a lektor mowi to w sensie "jak to"...czyli like ma tez wiele znaczen? tak? :o 2.you have to pay - musisz zaplacic a dlaczego nie MUST zamiast HAVE? 3.She can speak French quite well - chodzi o czasownik modalny CAN ...bo w powyzszym zdaniu jest jeszcze czasownik SPEAK, wiec czy modalne beda zawsze staly przed drugim czasownikiem? ze niby takie wazniejsze? :P 4.I can do it easily = czemu nie EASY? No to tylko tyle na dzis :) 🌻 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca... 1. Like this oznacza, jak to w sensie, ze podobne do tego. Jednak musisz pamiętać, że jak użyjesz tego w zdaniu np. I like this. To będzie oznaczało oczywiście Lubię to/ podoba mi się to. \"Likie this\" uąywa się do porównania dwóch rzeczy ze sobą. np. I have got dress like this - na polski to będzie trochę skomplikowane- mam taką sukienkę (dosłownie mam sukienkę jak ta(w domyśle inna sukienka, którą widzi)). Samo słowo like ma znaczenie lubic, podobać się. Dopiero w użyciu z innym słówkiem będzie miało inne znaczenie. 2.have to znaczy też musieć i tez jest, wbrew mniemaniu czasownikiem modalnym(jednak odmienia sie go jak zwykły czasownik have). Czasownik must jest silniejszy. Jak ktoś Ci powie, że must to jest wyraźny znak, że konieczne jest zebyś coś zrobiła. Czasownik have to jest słabszy, możesz, ale nie musisz. Przeważnie używany kiedy sama sobie coś postanowisz zrobić i mówisz: I have to do sth(sth to skrót od something). Muszę coś zrobić. 3. Czasowniki modalne zawsze są używane z innymi czasownikami. Niekoniecznie ważniejsze, raczej podkreślające siłę/znaczenie zdania. 4. Zdanie osznacza Mogę/umiem to zrobić łatwiej. jak pewnie zauważyłaś łatwiej to przysłówek, a przysłówki w angielskim tworzy się (przeważnie) dodając -ly na koniec danego przymiotnika. jak-łatwiej-easily :) Powodzenia w łykaniu tablet, znam ten ból. Kiedyś jak miłam angine to mi dali takie wielkie klocki do łykania :P Pozdarawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo.. :) mam nadzieje ze zaniedlugo juz bedziesz zdrowa..:* hm... dzis juz ci tu jakies czasy pozaczynam tak se mysle..;p ale wieczorem..;* Kiss;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
kamkna - kocham Cie za takie podpowiedzi :P hehe " Czasownik must jest silniejszy. Jak ktoś Ci powie, że must to jest wyraźny znak, że konieczne jest zebyś coś zrobiła. Czasownik have to jest słabszy, możesz, ale nie musisz." nawet nie wiesz jak mi to pomaga, w ten sposob najlatwiej to przyswajam i z chwila gdy bede chciala uzyc MUST/HAVE na pewno przypomni mi sie w pierwszej kolejnosci to, co napisalas :) no a co do czasownikow modalnych, to ukladajac szyk zdania, to one stoja zawsze pierwsze , tak? :o Violcia - juz sie lepiej czuje, troche juz mnie dobija siedzenie w domu, ale slabiutka jestem, no i te "cegly" do polykania, nie dosc, ze ogromne to jeszcze wstretne w smaku 😠 Jak dasz rade kochana z czasami, to oczywiscie bede czekala a jak nie masz czasu, to kiedy tylko bedziesz mogla :) buziaczki dla Was 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ucząca, no cieszę się niezmiernie, że moje wypowiedzi nie są dla Ciebie takie zakręcone, jak wydają mi się, że są (tak jak to zdanie na przykład :P) Co do modalów to zawsze stoją przed zwykłym czasownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Present Perfect jest to troche skomplikowanie.. przykladowe zdanie: I have bought a new car. jak widzisz znowu jest ta nieszczesna III forma.. Pojawia się tu tez operator pomagający w utworzeniu zdania - have . W trzeciej osobie jest to has. Do operatora dodajemy czasownik w III formie. Czasowniki regularne otrzymują w takim wypadku końcówkę -ed więc sprawa jest prosta. zd. twierdzace I have found his telephone number. (Znalazłem jego numer telefonu. ) She has closed the door. (Ona zamknęła drzwi. ) Tak wygladaja skroty podmioty z czasownikiem HAVE I have » I\'ve you have » you\'ve she has » she\'s he has » he\'s it has » it\'s we have » we\'ve they have » they\'ve a tu masz slowka ktore sa zazwyczaj w tym czasu: for -od since -od already -już just -właśnie ever -kiedykolwiek never- nigdy PYTANIA: Aby utworzyć pytanie wystarczy zamienić ze sobą miejscami podmiot zdania i operator pomocniczy. Have they arrived already? (Czy oni już przyjechali? ) Odpowiadasz w skroconej wersji: -Have they arrived already? - Yes, they have. PRZECZENIA: Przeczenie tworzymy łącząc operator ze słówkiem NOT: I haven\'t taken your book.( Nie zabrałem twojej książki. ) I tu także mamy skróconą formę: have not » haven\'t has not » hasn\'t We haven\'t read this book. Nie czytaliśmy tej książki. We haven\'t seen this movie. Nie widzieliśmy tego filmu. Zgodnie z zasadą pojedynczego przeczenia w zdaniu, jeśli użyjemy słówka never nie możemy już dodawać not do operatora: I\'ve never eaten such delicious soup. Nigdy nie jadłem tak pysznej zupy. We have never been to Italy. Nigdy nie byliśmy we Włoszech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche to skomplikowane.. tak jak mowialm.. pewnie bedzie pare pytan..;p heh. UŻYCIE: 1.Present Perfect używamy do opisania przeszłej czynności (nie podając, kiedy była ona wykonana) która ma wpływ na teraźniejszość - i najważniejszy właśnie jest ten ZWIĄZEK Z TERAŹNIEJSZOŚCIĄ. Czyli ważna jest przyczyna i jej skutek - natomiast NIE JEST ISTOTNE,KIEDY DANA CZYNNOŚĆ ZOSTAŁA (LUB NIE) WYKONANA. She\'s never been to Poland. Ona nigdy nie była w Polsce. (nie wie jak tu jest) Tom has fallen from stairs. Tom spadł ze schodów. I\'ve broken my leg. Złamałem nogę. (nie jest ważne kiedy - ważny jest skutek - złamana noga) They\'ve bought a flat. Kupili mieszkanie. (nieistotne kiedy - mają nowe mieszkanie) 2.Opisujemy stan, który trwa do chwili obecnej (ale który może się zmienić w przyszłości). I\'ve lived in Moscow for six years. Mieszkam w Moskwie od sześciu lat. (ale mogę się wyprowadzić w przyszłym roku) She hasn\'t done her task yet. Ona nie wykonała jeszcze swojego zadania. (zrobi je za godzinę) w tym czasie przydatne sa te dwa slowka: for -od since -od OK, zarówno for jak i since oznaczą od... ale jest miedzy nimi zasadnicza roznica. Peter has lived in London for five years. Piotr mieszka w Londynie od 5 lat. Peter has lived in London since 1998. Piotr mieszka w Londynie od roku 1998 widzisz??:) Tak więc FOR używamy kiedy podajemy przedział czasu, a SINCE - kiedy podajemy moment rozpoczęcia czynności, konkretną datę. We\'ve stayed here for two weeks. Jesteśmy tutaj od dwóch tygodni. (przedział czasu) I have been here for a year already. Jestem tutaj już od roku. Przysłówki ever, once, never, always mogą się pojawić zarówno w Past Simple jak i Present Perfect. W języku potocznym częściej używa się Past Simple, jednak kiedy czynność ma wyraźny związek z teraźniejszością należy użyć Present Perfect. I have seen him once only. Widziałem go tylko raz. (w ciągu całego życia) Jeśli natomiast pytamy o szczegóły, to powinniśmy raczej użyć czasu Past Simple: Mark has bought a great book. How much did he pay? Mark kupił świetną książkę. Ile zapłacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
No Violcia, jak zwykle jestes niezawodna ;) 🌻 dzieki, dzis w ciagu dnia to przestudiuje na spokojnie, przez weekend dam Wszystkim odpoczac od siebie a po niedzieli pytanka :) Milego dnia :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm.. tak sobie mysle...;p sproboje ci to since i for troszke \"przyziemniej\" wytlumaczyc:D heh. a wiec. FOR-przez okres czasu SINCE- od jakiegos momentu FOR- 2 days, 5 weeks, 7 mouths, 2 hours ( zawsze jakas liczna i cos..;p) PRZEZ 2 dni, PRZEZ 7 miesiecy -FOR! SINCE- March, Monday, 2003 (JAK JEST ROK TO ZAWSZE BEDZIE SINCE!) tu jest OK marca, OD poniedzialku -SINCE! tak to wyglada w zdaniach: I have lived in my tow FOR 10 years. I hava lived in my town SINCE 1997. to jest wg mnie proste wiec licze ze rozumiesz..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. Czasu PRESENT PERFEKT uzywasz do okreslenia czynnosci, ktora wydarzyla sie w przeszlosci,a czas NIE JEST PODANY. i taka jest jego roznica z PAST SIMPLE (potem beda takie zadania czy P.Perfekt czy P.Simple) bo p.simple uzywamy do okreslenia czynnosci ktora wydarzyla sie w przeszlosci w okreslonym momencie (czas jest dokladnie podany).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej.. albo mam tylko takie wrazenie.. albo juz P.Perfekt robilismy.. bo cos mi sie przypomina ze SINCE I FOR juz pisalam... i wogole te roznice miedzy p.simpel i p.perfekt...no coz..;p nie chce mi sie wertowac tych 24 stron ..;p ale jestem pewna ze to pisalam.. tylko teraz nie wiem czy mysmy to wtedy dokonczyly ..hm... jakby komus bylo nudno to niech poszuka czy ostatnio nie pisalismy since for czy p.perfekt..;p a jak nie to ja sie wezme kiedys za to..;p bo nie bede musiala cwiczen pisac na nowo;p tylko skopiuje..;p hehehe (leń ze mnie..;p wiem..;p) Kiss;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witaneczko :) Violus, masz racje, robilysmy present perfect, ale jakos to przerwalysmy, bo nie szlo za dobrze :o For i Since wytlumaczylas perfekcyjnie i wiecej zadnych innych czasow nawet nie ruszylysmy....Odpocznij sobie przez weekend, bo Ty jestes pracowita jak mroweczka ;) a ja sobie zeszycik uzupelniam :D w poniedzialek pytanka wrzuce wieczorem 🌻 cmok BUENAS NOCHES ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc :) Jesli chodzi o czas perfect - to jest wyjatkowo nieszczesliwy :o przygladam sie jemu juz od jakiegos czasu i za kazdym razem jeze sie, gdy to przegladam, widocznie cos jest nie tak 😭 nawet na razie nie wiem o co zapytac, bo nawet nie rozumiem czego nie rozumiem :P ---> chyba wiadomo, co chcialam przez to powiedziec ;) dlatego nic nie pisze, bo nie mam co 😭 musze zebrac sie w sobie i sprecyzowac o co mi chodzi ;) ale nie myslcie, ze angielski zszedl na dalszy plan, o nie, nie, nie, to tylko brak poukladania wiadomosci w mojej glowie, moze jutro mnie oswieci ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh..:P nie bedzie tak zle...;p poczekam az sie zorientujesz czego nie kapujesz..:D hah. nie no... zaczekam na pytania.. mamy czas!..:) heh Kiss;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witaneczko :) Za chwile wyjezdzam na pare dni, dokladnie wracam w sobote :) Czuje sie duzo lepiej choc jeszcze nie w pelni sil, jednak jadeeeeeeeeee :) Dzis ostatnia cegla do polkniecia, huraaaa. Zycze Wam milego weekendu i do spotkania na forum po powrocie :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm..co tu tak nic sie nie dzieje?? gsdzie sa wszyscy??:D gdzie sa pytanka uczaca?? xD hee??:P czekam..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :) juz jestem, jestem, wieczorem lub jutro wytlumacze sie czemu mnie tak dlugo nie bylo ;) na razie pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehee..;p nie musisz sie tlumaczyc..;D chociaz wiesz...;p ciekawilo mnie gdzie cie wywiało hehe..;D i czemu cie nie bylo ..;p;p Buzki:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no to teraz juz witam :) przede wszystkim pare slow o moim "zniknieciu" :P ktore bylo poparte moim wyjazdem i niezwykle spontanicznie wszystko sie potoczylo ;) Otoz konczyla mi sie umowa na komorke i moj kuzyn,ktory pracuje w saloniku orange (400km ode mnie 😠 ) zaproponowal nam, zebysmy przyjechali z moim Miskiem i on nam zalatwi wszystko w promocji, wiadomo rodzina :P no i przedstawi ciekawa oferte a przy okazji zobaczymy sie z jego zona i dzieckiem,wiec nie namyslajac sie dlugo, pakowalam sie jak szalona i wystartowalismy :) Troche obawialam sie o swoje gardlo a jeszcze bardziej o to, ze tam wszystkich pozarazam,ale jako, ze bylam na koncowce antybiotykow,to jakos udalo sie zostawic rodzinke zdrowa ;) Tak wiec podpisalam nowa umowe, dostalam promocje a jakze :P no i kuzyn mi wcisnal umowe na laptopa + bezprzewodowy orange na raty na 36 miesiecy. Oczywiscie zgodzilam sie, bo moj komputer w domu to juz grat, no i teraz przyzwyczajam sie do tego nowego,do nowej klawiatury, jest nieco inna zwlaszcza numerki inaczej umieszczone i jakos nie potrafie sie przestawic 😭 Oddzielna sprawa jest to, ze jak zwykle za szybko podejmuje decyzje i okazalo sie, ze bede musiala przez 3 miesiace placic 2 abonamenty,bo moj admin ma taka a nie inna podpisana ze mna umowe i tyle trwa okres wypowiedzenia :( no trudno......Bylam tak tym wszystkim zajeta,ze nie mialam czasu tutaj zajrzec, wrocilam w sobote w nocy, troche musielismy odespac trase, no i teraz nie wiem co do czego :( Dobrze,ze tego kompa bede miala jeszcze 3 miesiace to przynajmniej jeszcze sobie normalnie poklikam ;) wlasnie ze stacjonarnego pisze,bo ten net bezprzewodowy to nie jest jeszcze to, ale da sie wytrzymac :D Tak wiec, to by bylo tyle tytulem usprawiedliwienia, jutro pedze po nowa plytke, ktora miala byc juz dzisiaj,ale nie ma jeszcze i beda pytania, no i jeszcze raz przelece to co Violcia wklejala. W ten weekend tez chyba wyjade, chce skorzystac poki jest ladna pogoda,bo zima to raczej siedze na tylku :P Mam nadzieje, ze nie nie napisalam zbyt chaotycznie, moja nieobecnosc bedzie usprawiedliwiona :P do jutra :) 🖐️ pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×