Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
"Oh yes baby,yeah... I like it what you do with my yard"---> o tak kochanie, lubie to, co ty robisz z moim penisem :P niech ktos jeszcze to sprawdzi, ale chyba dobrze :D "You do work well"---> pracujesz dobrze :D za reszte sie nie biore, co za erotyczne teksty :P teraz biore sie za plytke i wrzuce nieco pozniej pytanka, tylko mam cos problem z podlaczeniem glosnikow, mam nadzieje, ze sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
pytan malo,bo plytka jest dosyc prosta, ze wzgledu na to, ze sa podane kierunki swiata, nazwy przedmiotow domowych a ja to akurat znalam :) 1.I hope so - mam nadzieje ---> a przeciez miec = have to skad hope? no i czy SO jest tak na zawsze doklejone do tego zwrotu, ze zawsze razem, tak? :) 2.in upstairs are three bedrooms = czy ja to poprawnie napisalam? 3.it's north of England - OF wstawiam zawsze po podaniu kierunku swiata czy jest inna zasada? 4.use the side door, please - nie rozumiem tego zdania a zwlaszcza use :( 5.in front of - znaczy po prostu z przodu,tak? jak zwykle prosze o wyjasnienie :) teraz biore sie za cwiczenia dolaczone do plytki :) see you later :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dzięki wlasnie nie wiedzialam co to znaczy yard:P:P a to ? \"Bad Boys, Bad Boys, What you gonna do, what you gonna do when we came for you\"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.I hope so - mam nadzieje ---> a przeciez miec = have to skad hope? HOPE--> nadzieja... wiec pewnie dlatego..;] hehe a co do SO.. to masz I hope so. I think so. itepe..xD heh .. zobacze jeszcze jak to tam z tym jest i ci napisze [noo albo ktos mnie wyreczy;p] ale mysle za tak. 2.in upstairs are three bedrooms = czy ja to poprawnie napisalam? raczej tak..;] hehe na gorze sa 3 sypialnie. raczej ok 3.it\'s north of England - OF wstawiam zawsze po podaniu kierunku swiata czy jest inna zasada? OF jest po kierunku.. 4.use the side door, please - nie rozumiem tego zdania a zwlaszcza use USE - uzyj. uzyj bocznych drzwi.. 5.in front of - znaczy po prostu z przodu,tak? przed czym.. z przodu czegos.. a tak wogole to.. \"Bad Boys, Bad Boys, What you gonna do, what you gonna do when we came for you\" Ojj fajna nutka..:) hehe Lubie te piosenke..=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) dzieki Violus za wytlumaczonko ;) echh walkuje ten angielski, cos mi sie ostatnio ciaaaaaaagnie, chcialam z Toba zrobic cwiczenia,ale chyba zostane przy plytach,bo do konca kursu 5sztuk a potem najwyzej powtorzenie, zeby sobie nie mieszac :( nareszcie grzeja u mnie kaloryferki, bo bylo juz tak chlodno :o no i spojrzalam dzis na BB poniewaz lecialam po kanalach i trafilam na to, o ile ogladacie,bo ja nie wiem o co biega czy Jolka jest zawsze taka zakrecona? :D buzka, dobranoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i fajnie, jeden z moich nickow rozlozylam sobie :o wole zostac jako uczaca i tak mnie dalej tytulujcie :D reszty nickow nie podam :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe wlasnie tak czytam hm.. olivia..?:D aa przeciez to nasza uczaca..:):) hehe noo lepiej sie czyta jak jestes jako uczaca..;D hehe noo.. a na BB zagladam od czasu do czasu i ona rzeczywiscie od poczatku troche swirnieta jest.. hehe lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc Violus, bede tutaj ok.srody,bo wtedy powinna byc nowa plytka a za chwile biore sie za wielkie porzadki w chacie, bo jutro mam gosci - rodzinka na weekend przyjezdza z moim "ulubionym" dzieckiem kuzynki, ktory robi mi rozpierduche w mieszkaniu :D hehe Tak jak lubie wszystkie dzieci, tak ten, jest przeze mnie tolerowany :P wyjatkowo niegrzeczne dziecko....czuje, ze po jego wyjezdzie po 1,5 roku bede znow musiala remont w chacie robic ;) po ostatnim jego pobycie mam jeszcze odcisk jego buta na scianie w sypialni :P no jak zdecyduje sie juz na wlasne dzieciaczki z pewnoscia beda mogly robic wszystko :D hehe nie dosc, ze sobie rozlozylam nick na lopatki :D hehe ( roztargnienie gora :P ) to w tym tygodniu jeszcze stluklam sobie dzbanek do kawy, ktory dopiero co kupilam i pod drzwiami wlasnego mieszkania otwierajac drzwi mi spadl ( nie chcialybyscie widziec miny mojego Miska :D ) i jeszcze skasowalam sobie w kompie wszystkie ulubione piosenki :o echhh nie za dobrze byc za szybkim :D jedno klikniecie i poszloooo...... No to tyle, bo rozpisalam sie a sprzatanie czeka, do srody :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
czesc dziewczyny, od razu przepraszam, ze sie nie odzywam, ale od 01 pazdziernika zmieniam prace, wiec przechodze jeszcze rozne szkolenia, normalnie mam dosyc :( jak wracam do domu jestem juz padnieta po calym dniu, takze nie mam czasu teraz na nic :( jeszcze tylko 4 plytki zostaly do konca kursu ang.chcialabym wytrwac do konca, ale praca absorbuje mi duzo czasu a potem szkolenie echhh w sobote moze jak dam rade, to wpisze pytania i poprosze o pomoc, bo nazbieraly sie zaleglosci :o mam nadzieje, ze jeszcze odezwiecie sie tutaj :( pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Uczaca sie, Viola , Kamkna, Olivia i Co. :P:P:P Uczaca sie powodzenia z nowa praca! Napisz jakie pierwsze wrazenia. Po raz pierwszy na Kafee od ponad miesiaca chyba....mmmmm, jakie cudowne uczucie wrocic do swiata zywych.. chociazby na weekend ;) Praca i studia wysysaja ze mnie cala energie. NIe chce byc dorosla :P Uczaca sie, po tych czterech plytkach zabierasz sie za nastepny poziom, co??? A jesli nie, to proponuje nastepny jezyk:P Violcia, wyslalam Ci maila z kilkoma fotkami, ale wrocil jak bumerang ;) Skrzynke masz zapchana :) Acha, a o co chodizlo ze zdaniem \"she used to live here for 5 years?\' Na ktorej stronie sie ono znajduje?? Musze sie wybronic...bo nie bede mogla spac... :P Ide sprzatac chalupe, bo wyglada jak chlewik ;) Talk to you later, buziaczki , Barry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miedzy wierszami
to ja się tutaj podłącze z 1 pytaniem ; jak zapytać - czy to jest całkowita opłata? is it total fee?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam goraco :) 🖐️ Barrywhite ciesze sie bardzo, ze pojawilas sie na forum a konkretnie na tym topiku :) kurs powolutku dobiega konca, zostaly 4 plytki do finalu ..... a co do przejscia na kolejny poziom to bardzo chetnie o ile cos takiego pojawi sie w dalszej kolejnosci, jedynym zastrzezeniem jest to, ze nie jestem pewna,czy TEN poziom mam opanowany :D Jak juz kupie 30 ostatnia plytke, to od poczatku zrobie sama sobie powtorzenie w wolnych chwilach ;) przynajmniej tak mi sie marzy :P Co do nowej pracy zaczynam od jutra, dlatego teraz korzystam z wolnego czasu i wpisuje pytanka, bo nie wiem jak bede potem wygladala z czasem 😭 1.Daty: czy podajac dzien miesiaca i miesiac ZAWSZE dokladam THE i OF? np. 5.09.2007 = it's the fifth of September 2.What's the date today? Jak powiedziec jaka date mielismy wczoraj? :P What's the date yesterday? czy inaczej? :( 3.urodzilam sie ....I was born ... czy tak ma byc? oraz jak powiedziec : Urodzilam sie w Anglii w Londynie = I was born in England in London = chodzi mi o to, czy IN w tym wypadku ma wystapic 2 razy oraz czy dobrze uzylam ? :P 4.It's a long way from here is it too far to go on foot? = dlaczego raz jest uzyte LONG WAY a drugi raz TOO FAR by wyrazic, ze cos jest daleko ?:( Na tym chyba skoncze zadawac pytania, bo byloby ich jeszcze wiecej, ale nie chce przesadzac ;) Do miedzy wierszami = co do total fee widzialam cos takiego chyba na paragonach jak kupowalam cos w sklepie, wiec mi sie wydaje, ze to zdanie jest poprawne, ale lepiej niech zerkna jeszcze MISTRZYNIE tego topiku :) ja jestem tylko biedny uczen ;) Prosze o wyjasnienie, mam nadzieje, ze dosyc szybko bede mogla tutaj zajrzec, pozdrawiam Was cieplutko :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość what was the date yesterday
skoro jesli pytasz o dzisiejsza date uzywajac IS to logicznym jest ze pytajac o wczorajasza date powiesz WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna anka help
dostałam link z tym tematem wiec pisze tutaj :) mam nadzieje ze mi pomożecie :( ehh potrzebuję przetłumaczyć ten kawałek tekstu na angielski, potrzebne mi to do pracy licencjackiej...dla mnie to zdecydowanie za trudne. proszę o pomoc. bardzooooo : Jak wiadomo mas media mają ogromny wpływ na rozwój i psychikę dzieci, szczególnie tych najmłodszych Tematem mojej pracy jest ukazanie jaki wpływ na dzieci w wieku przedszkolnym mają reklamy telewizyjne. Celem mojej pracy jest przedstawienie ogólnej charakterystyki reklamy telewizyjnej, metod jakimi się kieruje oraz przedstawienie charakterystyki dziecka w wieku przedszkolnym. Jego rozwoju poznawczego, emocjonalnego oraz społecznego. Istotne jest ujecie praktyczne, które pozwala scharakteryzować rodziców, oraz w głównej mierze same dzieci i ich upodobania w reklamach. pomóżcie kochani 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna anka help
proszę pomóżcie mi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam serdecznie :) Nastal w koncu ten moment, ze moge sie odezwac, praca absorbuje mi wiekszosc dnia :( wiec angielski poszedl w odstawke, nad czym ubolewam 😭 jedynie od czasu do czasu w weekendy bede mogla tutaj zajrzec.Co do samej pracy, poza tym, ze troche finansowo skorzystalam,to obowiazkow przybylo - pracuje w banku i to w ksiegowosci, wiec rozliczen mam mnostwo, 2 dni nawet siedzialam po godzinach :o nie moge przestawic sie na taki rytm dnia, wczesniej tak nie mialam :( tydzien temu kupilam kolejna plytke i nawet nie mialam czasu do niej zajrzec, pozniej to zrobie, wiec jeszcze sie w weekend odezwe.U mnie jest sloneczko, wiec zycze Wam tego samego co sobie - wypoczynku :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ludzieee... jak dawno mnie tu nie bylo..:( wy macie prace a ja szkole i wcale nie jest mi lepiej;p hehe.. wy przynajmniej za to kase dostajecie..xP hhehe nie no.. wiem ze pewnie amcie wiecej obowiazkow...:D chcialam sie zameldowac ze zyje wogole..:P hehe oo i barrywhite jest!:* super..x) aa... i zaraz oproznie skrzynke.. kurde za duzo zdjec tam mam..;p hehe albo wiesz co... poslij mi na violi.w@wp.pl tam przynajmniej mozna miec maaase meili..xD hehe Buzzzka:*:* [aha ale jakby tak ktos przyadkiem (bylo by mi bardzo milo;p) chcial poslac mi meila a nie foty to na viola413@vp.pl bo tam zawsze zagladam a na wp jak mi sie spomni..;p ] Buzzzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1.Daty: czy podajac dzien miesiaca i miesiac ZAWSZE dokladam THE i OF? np. 5.09.2007 = it\'s the fifth of September Mozesz tez powiedziec, september, the fifth 2.What\'s the date today? Jak powiedziec jaka date mielismy wczoraj? What\'s the date yesterday? czy inaczej? is-was 3.urodzilam sie ....I was born ... czy tak ma byc? Tak, brawo:) oraz jak powiedziec : Urodzilam sie w Anglii w Londynie = I was born in England in London = chodzi mi o to, czy IN w tym wypadku ma wystapic 2 razy oraz czy dobrze uzylam ? 4.It\'s a long way from here- Mozesz to przetlumaczy tak: TO DLUGA DROGA is it too far to go on foot? = dlaczego raz jest uzyte LONG WAY a drugi raz TOO FAR by wyrazic, ze cos jest daleko ? Too Far to po prostu za daleko, za daleko zeby isc na pieszo:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hej.....tak, tak, wiem, swinia ze mnie, bo nie pokazuje sie na topiku, na ktorym mi pomagacie, no ale to samo co zawsze BRAK CZASU 😭 gromadze plytki, ktore pozostaly do konca kursu i nie mam czasu do nich zajrzec, to jest dopiero bol :( budyn - dziekuje za wyjasnienie :) Violus - super, ze sie odezwalas i powodzenia w szkole :) barrywhite - chyba tak jak ja cierpisz na brak czasu :o jesli tylko znajde czas w weekend odezwe sie, jesli znow tak jak ostatnio i weekend bede miala zajety, to kolejny tydzien w plecy 😭 echhh wszystko sie zmienilo od czasu nowej pracy, ale jestem dobrej mysli,ze wyjde w koncu na prosta :) buziaczki i dobranoc 👋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucząca się Agatka/nowa
Moi Drodzy (a własciwie Drogie, bo tu chyba same kobietki piszą;) ) mam pytanie, kiedy zastosujemy: "Can I help you?", a kiedy "May I help you?" Czy powinno być poprawnie "How can I help you? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sloneczna dziewczyna
Can I help you jest mniej oficjalne niz May I help you :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucząca się Agatka/nowa
tzn. Can I help you - bardziej wypada zapytać, gdzieś w sklepie, czy w restauracji klienta/kę, lub mnie, jako klienta ktoś tak oficjalnie, grzecznościowo zapyta, tak? May I help you, powiem do kogos bardziej znajomego, kolezanki, np? tak? a poprawniej jest: Can I help you, czy How can I help you? i czy: How may I help you -też brzmi poprawnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ucząca się Agatka/nowa
no tak :( widze, że tutaj zagląda się z częstotliwością raz na 3 tygodnie, więc pewnie długo będę musiała czekac na odpowiedź :( 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAm wszystkich:))) miesiac mnie ut nie bylo ..:((( ale i tak wiele sie nie dzieje wiec przynajmniej mam wytlumaczenie:P bo widze ze nie tylko ja taka zabiegana jestem..:P hehe az mnie to podbudowalo:P hehe UCZACA SIE.. ZYCZE POWODZENIA W PRACY I wogole..:))) Pozdrawiam cie cieplutko:)) i ciebie tez Barrywhite;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Can I help you?\", a kiedy \"May I help you?\" Czy powinno być poprawnie \"How can I help you? \" \"Can I help you?\" jest bardziej bezpośrednie, znacznie grzeczniejsze jest użycie \"may\". Do obcej starszej pani, do klienta, zawsze \"may\". Do kogoś, kogo znasz, do obcej osoby, ale równorzędnej, można użyc \"can\". \"How can I help you?\" to utarta formułka sprzedawców i kelnerów. Poprzednie pytania brzmiały \"czy moge jakos pomóc\", to bardziej ofetr apomocy. Natomiast \"how...\" to zwrot oznaczający \"jak mogę pani pomóc\" , czyli ten ktoś jest zobligowany do pomocy nam, pyta tylko, hjak to bedzie dla nas wygodne. Polski odpowiednik to raczej \"czym mogę służyć?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello .....witam wszystkich po dluuuuuuuugiej przerwie :) tak naprawde, to az mi wstyd, ze tutaj sie nie odzywam, ale samo zycie - brak czasu, brak czasu,brak czasu a teraz w szczegolnosci, bo nie dosc, ze w pracy siedze po godzinach, zebysmy zdazyly do swiat zrobic wszzelkie rozliczenia, to jeszcze ida swieta i w domu pelno roboty ;) Co do samego angielskiego, to nadal 3 ostatnie plyty nietkniete :( Musialabym w nocy z nimi posiedziec, bo doba ma za malo godzin,ale tez chce sie wyspac i ciagle zostawiam to na pozniej - licze na to, ze po swietach zwolnie tempo, obym sie nie przeliczyla :) Ciesze sie Violcia, ze odezwalas sie i mam nadzieje, ze TY i Barrywhite do swiat tutaj zajrzycie, bo chcialam Wam zyczyc zdrowych i wesolych swiat, glebokich i radosnych przezyc w te swieta, wewnetrznego spokoju, wypoczynku i gory prezentow a takze szampanskiej zabawy Sylwestrowej oraz podziekowac za pomoc udzielona przy angielskim bez ktorej byloby mi baaaaaaardzo ciezko, Wasze wsparcie, cieple slowa i w ogole za wszystko :) Bardzo Wam dziekuje i mam nadzieje, ze po nowym roku sklikamy sie ponownie :) buziaki dla Was kochane :D Wesolych Swiat dla wszystkich kafeteriuszy odwiedzajacych nasz topik :) Wishing you a Merry Christmas :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak weszlam sobie na "nasz" topic a tu ostatnia wiadomosc z zyczeniami na swieta.. szok normalnie.. Gdzie jestescie?? :P hehe Uczaca sie wszystkiego chyba juz perfekcyjnie włada angielskim i nie potrzebuje rad ! :) jesli tak to bardzo mnie to cieszy. Pozdrawiam cieplutko !:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×