Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

ahaa a tobie chodzilo o pieniadze i mydlo:P heh no ale mysle ze tamto tez sie sprzyda=) tzn tego akurat to nie wiem czemu ja jakos sie nigdy nie zastanawialm:P po prostu jest i tyle wiec poszukalam na necie i....??:P Jedną z zasad angielskiego gentlemana jest, że o pieniądzach się nie rozmawia, nie wspominając o ich liczeniu... Zapewne dlatego rzeczownik money pieniądze znalazł się w grupie rzeczowników niepoliczalnych w języku angielskim. widocznie tak juz musi byc ze kaska ze niepoliczlna i tyle;) pozdro:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do liczebnikow to masz dobrze;) tam czasami dodalas and a czasami nie ale to raczej bez znaczenia:) dam pare przykladow ale mysle ze to juz rozumiesz;) 169 one/a hundred sixty-nine 946 nine hundred (and) forty-six 355 three hundred (and) fifty-five 1278 one/a thousand two hundred seventy-eight 4444 four thousand four hundred forty-four

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki za odpowiedzi :) czekam jeszcze na opinie barrywhite, to jest bardzo pomocne, jak ktos wlasnymi slowami opisze jak to widzi, bo tak wszystko ksiazkowo nie zawsze sie sprawdza :o co do "and" - nie wiem czy jest to prawda, ale podobno anglicy dodaja a amerykanie nie, dlatego napisalam dwie wersje, zebyscie sprawdzily i napisaly jak jest poprawnie ?! Co do mydla = soap nadal nie moge zrozumiec, ze jest to rzeczownik niepoliczalny, no bo niby czemu ? why? ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mruczacy kotek
może tu mi ktoś pomoże? Jak napisać po angielsku ( ona była dwudziesta na mecie ) chodzi o słowo dwudziesta w skrócie 20th ale jak to napisać słowami? no i drugie pytanie ( jak napisać godzinę 20.20? twenty i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
1.Zauwazylam, ze przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej jest dodana literka "a" a w liczbie mnogiej nie ma - jest taki przyklad podany : a tree - trees , czy z ta literka tak jest zawsze, jest taka zasada czy to tylko przypadek? bo nie jest to wcale wytlumaczone... Ta literka, to przedimek.Jest on zmora wszystkich Polakow uczacych sie jezyka angielskiego, poniewaz nie ma on odpowiednika w naszym jezyku ( odplacamy obcokrajowcom przypadkami :P). Jest co prawda masa regulek, kiedy, jak i gdzie ich uzywac, jednak ja nadal uzywam przedimkow "na czuja" na szczescie z coraz lepszym rezultatem. :) Nie bede ci teraz zasmiecac glowy szczegolowa gramatyka, zapamietaj na razie, ze : przedimki występują przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej ("a/an" i "the"), jak i mnogiej (tylko "the"). Przedimki dzielimy w języku angielskim na nieokreślone i określone. Przedimek "a"/"an" jest przedimkiem nieokreślonym, występuje przed rzeczownikami policzalnymi w liczbie pojedynczej . Forma "a" pojawia się przed rzeczownikami zaczynającymi się na spółgłoskę, a forma "an" przed rzeczownikami zaczynającymi się na samogłoskę. 2.Prosze o przyklady zdan z THESE i THOSE Can you see THOSE birds in the trees? – Czy widzisz TAMTE ptaszki na drzewach? The flat we looked at today was better than THOSE two we saw at the weekend. – Mieszkanie, ktore ogladalismy dzisiaj jest duzo lepsze, niz TAMTE dwa, ktore widzielismy na weekendzie. There were no drugs in THOSE days. – W TAMTYCH dniach (czasach) nie bylo narkotykow. There`s so much crime THESE days. – W TYCH czasach jest tak duzo przestepstw. THESE parrots can live to over 70. – TE papugi dozywaja moga zyc ponad 70 lat. Take one of THESE books from that pile. – Wez jedna z TYCH ksiazek z tamtego stosu. Everyone does it THESE days. – Kazdy robi to w TYCH czasach. Tlumaczenia sa dosc pokraczne, ale chodzi o to, zebys zrozumiala slowka:) . 3.Jak czytac slowko HIGH ? Czyt.: /haı/ ŕ haj 4.czy dobrze napisalam te liczbe (nie chodzi o rok) A) 2187 - two thousand one hundred eighty-seven ? bo nie jestem pewna... B) 3154 - three thousand one hundread (and) fifty-four? C) 2007 two thousand and seven W brytyjskim angielskim dodaje sie and. W am. ang. nie. Bardzo fajna zabawka :) http://www.ego4u.com/en/cram-up/vocabulary/date/generator?day=02&month=09&year=2647&show=Show+Date i jeszcze jedno mi sie przypomnialo THAT = tamten, tamta, tamto ? czy tez tak jak THIS ten, ta, to ? ...korzystajac z roznych zrodel natknelam sie na wlasnie takie przyklady.A w ogole najlepiej byloby jesli moglabym prosic o napisanie wszystkich zaimkow: THIS = ten, ta, to THAT = .tamten, tamta, tamto THESE = te, ci THOSE = tamte, tamci uczaca sie wszystkiego chce jeszcze dodac, ze najbardziej zdziwil mnie fakt, ze "pieniadze" oraz "mydlo" sa reczownikami niepoliczalnymi ...jak to mozliwe ? Tak sobie ustalili zeby utrudnic uczacym sie zycie :) Ponizej podaje liste rzeczownikow niepoliczalnych w j.ang., ktore moga byc policzalne w innych jezykach! Trzeba zapamietac i tyle. Accommodation - zakwaterowanie Advice - rada Baggage - bagaz Bread - chleb Equipment - wyposazenie Furniture - meble Garbage - smieci Information - informacja Knowledge - wiedza Luggage - bagaz Money - pieniadze News - wiadomosci Pasta – (wszelkie rodzaje makaronu, pierożków) Progress - postep Research - badanie Travel - podroz Work – praca water, beer, wine – woda, piwo, wino cheese - ser butter - maslo ketchup mayonnaise mustard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
mruczacy kotek --> She was the twentieth to cross the finishing line. 20:20 --> twenty past eight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego mysle ze wszystko jest dobrze wyjasnione i jest oki;) oczywiscie jak masz jeszcze jakies pytanka to dawaj:D heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
AAAAAAA, jeszcze tak sobie pomyslalam.. w polskim mydlo i pieniadze tez sa niepoliczalne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
Viola --> ty uczacej sie takich pomyslow nie podsuwaj ;) Sama bedziesz tlumaczyc :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam Was dziewczyny :) barrywhite - Ty jestes chodzaca kopalnia wiedzy na temat jezyka angielskiego :) Boze ile bym dala, zeby tak umiec jak Ty :o no ale poczatki zawsze sa trudne = przynajmniej tak sie pocieszam ;) Naprawde jestem Ci bardzo wdzieczna.... Co do wyjasnien - wszystko rozumiem oprocz jednego - jak to mozliwe, ze soap i money sa niepoliczalne? przeciez chyba widze ile banknotow trzymam w lapce i ile kostek mydla, dziwne to troche, co nie ? ;) Viola - co do czasow, to z tego co widze na spisie kursu, beda w niedlugiej przyszlosci w kolejnych plytkach i na pewno do tego dojdziemy, ale poniewaz uwazam, ze od przybytku glowa nie boli i jesli tylko wyrazasz chec, to oczywiscie, ze chetnie przeczytam wszystko na temat jezyka angielskiego, zwlaszcza jak cos mi wchodzi do glowy, to chlone jak gabka ;) barrywhite nieco sie "skrzywila" jak napisalas o czasach hehe no ale wiem, ze to troche "wyzsza szkola jazdy" bedzie dla mnie :P Jutro kupuje kolejna plytke i beda na pewno nowe pytania, ale uczciwie przyznaje, ze z ta jeszcze musze popracowac, przyjrzec sie wszystkiemu z bliska, co zaraz niniejszym czynie...Tymczasem pozdrawiam i dziekuje za poswiecony czas :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego --> (...) przeciez chyba widze ile banknotow trzymam w lapce i ile kostek mydla. No wlasnie, nie mowisz \"trzymam 3 pieniadze w lapce\" , ani \"mam cztery mydla\", tylko trzy banknoty i cztery kostki mydla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrywhite ty na serio jestes taaaka madra;) kurde tak jak tuy to ja bym chciala jezyki umiec:P jakie jeszcze umiesz/??:) a co do czasow to mam ostatnio troche czasu a wiedzialam ze na tyhc plytkach czasy beda na pewno wiec wole je ci teraz potlumaczyc:) napewno sie sprzydadza:) ale zaczne od jutra;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ...Viola :P Taka \"mondra\" jestem po tacie :P Tlumacze jak potrafie, a jesli komus to pomaga, to swietnie :) Umiem jeszcze jeden jezyk :P Holenderski. Moge ci dac darmowe korepetycje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe fajnie:P ojj nie wiem czy bym nawet przy pomocy twoich korepetycji sie czegos nauczyla;P hehe bo ja jestem tępa:P hah nie no :P ale napisz cosik po holendersku:P ja umiem jeszcze tylko Niemiecki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoi Viola. Hoe gaat het ermee? `t is al laat, dus ik ga slapen. Goede nacht voor iedereen :P Czyli dobrej nocy, bo juz pora spac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo kurde chyba jednak sie tego jesyka uczyc nie bede:P heh trudno bylo sie go nauczyc??? ile ci to zajelo???;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Hello :) barrywhite, blagam nie doluj wiecej czlowieka = piszesz, ze jeszcze znasz holenderski, francuskiego sie uczysz, normalnie wpadlam w kompleksy i zle mi z tym ;) Teraz tylko poczte sprawdzam, dopiero wieczorem znajde czas na komputer i poprosze o wytlumaczenie. Tak na szybko jedno pytanie mi sie nasunelo - czy piszac liczby, slowko "and" zawsze ma byc w nawiasie? bo na stronce, ktora podalas tez tak jest.... Viola - jesli zechce Ci sie, to poprosze o czasy :) Do wieczora bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni pewnie and dali do nawiasu poniewaz nie musisz tego dawac bo tak jak juz tu ktos napisal ze w brytyjskim anieglskim sie dodaje and a w amerykanskim nie;) a czasy...dam dzis pare;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK zabieram sie za czasy:) zacznę od Present Continuous;) opisuje on czynnosc jaka jest w tej chwili wykonywana;) zd.twierdzące podmiot + \" be\" +czasownik+ ing no i reszta zdania;) np. He is playing the piano now. odmianę czasownika \'be\" (być) znasz albo??? na wszelki wypadek napisze;) I am (I\'m) We are (we\'re) You are (you\'re) You are She is (she\'s) They are He is (he\'s) It is (it\'s) zd. pytające \"be\" + podmiot + czesownik + ing no i reszta zdania:) Is he playing the piano now? PRZECZENIE podmiot+ \"be\" +not czasownik z ing i reszta zdania;) He isn\'t playing the piano now. Pare przykladowych zdan:) You are reading a book. Ty czytasz książkę. They are running. Oni biegną. I am taking my bag. Zabieram swoją torbę. We are doing our homework. Robimy (odrabiamy) zadanie domowe. No i to chyba masz na tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra teraz PRESENT SIMPLE:) Present Simple jest czasem terazniejszym stosowanym do wyrazenia czynnosci powtarzajacych sie,odbywającyh się regularnie.Mówi o nawykach i przyzwyczajeniach. Present Simple stosujemy także w odniesieniu do czynności odbywających się stale. ( I live in Poland.) Okoliczniki czasu: always-zawsze often-często sometimes-czasami seldom-żadko never-nigdy from time to time-od czasu do czasu once-raz twice-dwa razy three times-trzy razy usually-zazwyczaj every...year/month...- kazdego...roku/miesiaca... Zd.Twierdzace podmiot + czasownik (3 os. l.poj. he,she,it dodaje sie -s,-es,-ies) I live in Poland. She lives in Poland. Końcówka -s jest koncowka standardowa:) hehe Koncowke -es dodajesz gdy czasownik konczy sie na -x,-o,-ss,-s,-sh lub -ch...;) I miss. He misses. Natomiast koncowke -ies dodajesz gdy ostatnia litera czasownika jest -y a przed nią jest spółgłoska. fly = flies ( czyli zamiast y dajesz ies rozumiesz??:)) Jesli przed y nie ma spolgloski to dodajesz samo -s ;) Zd.Przeczace: podmiot+do/does+not +czasownik bez koncowki DOES- she,he,it DO- I,you,we,you,they I don\'t work at school every day. PYTANIE: DO/DOES +podmiot+czasownik bez koncowki Do you work at school every day? Jak widzisz koncowke dodajesz tylko w zd.twierdzacym:) mam nadzieje ze sie troszke wyjasnilo:) to sa dwa czasy terazniejsze:) jak chcesz to podam ci jeszcze jakies cwiczenia a ty uzupelnisz i ci sprawdze:) wtedy bd wiedziec czy kapujesz:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
hej :) barrywhite = czy liste rzeczownikow niepoliczalnych, ktora podalas nalezy wykuc na pamiec i jest ich tylko tyle (oby tak bylo :P ) czy to tylko przykladowe rzeczowniki ? W zdankach, ktore podalas z THESE i THOSE widac, ze THESE = jeszcze TYCH, czego nie wiedzialam, wiec warto bedzie mi to zapamietac ;) Viola = co do czasow, to widze, ze na razie najlatwiejszy jest PRESENT SIMPLE choc jest wiele "zakamarkow" w postaci wykucia zasad z tymi koncowkami, no i wiedzialam, ze predzej czy pozniej zaczna sie prawdziwe schody :( Co do cwiczen jestem jak najbardziej ZA, obiecuje,ze nie bede nigdzie w necie podgladac,bedzie to moja samodzielna praca,bo inaczej nie sprawdze czy to rozumiem czy nie?! ale poki co, miej litosc i daj mi cwiczenia tylko z present simple :) Fajnie, ze mi pomagacie :) Mam juz nowa plytke,ale nie zagladam do niej,bo ta z tymi rzeczownikami jest dla mnie trudniejsza, musze to odpowiednio zakodowac :) Podobalo mi sie stwierdzenie barrywhite jak napisala,ze odplacamy obcokrajowcom przypadkami, a co? niech maja za swoje :P Pozdrawiam Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK najpierw ci dam z P.Simple;) potem jak juz bd gotowa to z P.Cont. no a na sam koniuszek zdania gdzie sama bd musiala wiedziec w ktorym zdaniu bd P.Simple a w ktorym P.Cont.;) i to bd na tyle jezeli chodzi o czasy terazniejsze P.S i P.C;) i to bd miala wkute=) hehe pozdro:* potem dam ci troszke czasu na przerwe hah bo tak duzo kuc nie mozna:P no i potem dalej jak bd miala jeszcze chęć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z KAZDEGO PUNKTU ULÓŻ ZD>TWIERDZACE,PRZECZENIE I PYTANIE:)1. She... (watch) the film every week. 2.You always ...(collect) stamps. 3.Peter...(ary) twice a year. NAST.ZADANKO=) Wybierz właściwą forme czasownika: 1.He (live/lives) in Warsaw. 2.We (go/goes) to the pub. 3.(Do/Does) you often visit your friend? 4.It never (rain/rains) here. 5.She (don\'t/doesn\'t) like music. 6.The childern (play/plays) every day. NAPISZ PYTANIA I PRZECZENIA DO PODANYCH ZDAN:) 1.I listen to rock music. 2.She watches TV every day. 3.They visit a dentist once a month. 4.I come from France. 5.She goes to work by car. 6.They speak French. 7.He lives in Cracow. 8.We play football every week. NIE masz co podgladac bo nie mam ich z neta tylko sama je wymyslalam:P hah no chyba ze bedziesz podgladac jak sie tworzy pyt przeczenia itp czego ci nie radze;) przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisalam o P.Simple,wbij do główki i...do roboty:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Pierwszego zupelnie nie kapuje 😭, ale usprawiedliwia mnie to, ze dopiero dzis pierwszy raz to widze, reszte zrobilam tak jak rozumiem..... ------ 1.He lives in Warsaw. 2.We go to the pub. 3.Do you often visit your friend? 4.It never rains here. 5.she doesn't like music. 6.The children play every day. ------- 1.Do you listen to rock music? I don't listen to rock music. 2.Does she watches tv every day? She does't watches tv every day. 3. Do they visit a dentist once a month? They don't they visit a dentist once a month. 4. come I from France? I don't come France. 5.Goes she to work by car? She doesn't goes to work by car. 6.Do they speak French? They don't speak French. 7.Does he lives Cracow? He doesn't lives cracow. 8.Do you play football every week? We don't play footbal every week. -------- uffffffffff zajelo mi to duzo czasu,na pewno beda byki, ale jeszcze tego nie zrozumialam tak jak potrzeba, ale staralam sie jak moglam.Prosze o sprawdzenie, boje sie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
juz zauwazylam byki, ze dodalam koncowki do zdan przeczacych...jeszcze tego nie rozumiem tak jak powinnam :( :(:( Juz dzis odchodze od komputera, bo na oczy nie widze :P jutro zobacze jak test wypadl... Jesli moge jeszcze prosic jasniej o wyjasnienie PRESENT SIMPLE odnosnie koncowek w zdaniach twierdzacych, moze jeszcze jakies wskazowki do zapamietania ?! Dziekuje za pomoc, do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec...najpierw wytlumacze ci to pierwsze na przykladzie tego pierwszego zdania:) moze chociaz drugie i trzecie zrobisz;) She ...(watch) the film every week. zd.twierdzace - She watches the film every week. przeczenie- She doesn\'t watch the film every week. pytanie-Does she watch the film every week? Rozumie cie ze nie umiesz jeszcze wszystkiego bo to dopiero poczatke a jak wiadomo poczati sa zawsze trudne;) napewno zaniedlugo zrozumiesz:) trzemam kciuki!:* TERAZ SPRAWDZE NAST.ZADANKA:) 1.He lives in Warsaw. DOBRZE:) 2.We go to the pub. DOBRZE:) 3.Do you often visit your friend? :)DOBRZE! 4.It never rains here. DOOBRZE:D 5.she doesn\'t like music.SUPER:) 6.The children play every day. swietnie!;) widzisz to cale zadanko masz dobrze!;) Jestes cudna;) ------- 1.Do you listen to rock music? DOBRZE=) I don\'t listen to rock music. Dobrze! 2.Does she watches tv every day? tu dobrze tylko bez -es;) She does\'t watches tv every day. tu tak samo;) 3. Do they visit a dentist once a month? Dooobrze;) They don\'t visit a dentist once a month.DOBrze 4. come I from France? ojj tu troszke pomieszane... powinno byc Do I come from France? (tylko ze to znaczy czy ja pochodze...? wiec mozesz napisac Do you come from France? wtedy amsz czy ty poch...? obojetnie;)) I don\'t come France. no dobzre tylko from polklas ale to pewnie z bólu oczek:) hehe DOBRZE:) 5.Does she to work by car? ..Does she go to work by car? (nie napisalas poprostu go ale to tez pewnie tylko pomyleczka:)) She doesn\'t goes to work by car. dobzre ale bez -es;) 6.Do they speak French? GOOD:) They don\'t speak French. GOOD:) 7.Does he lives Cracow? bez -s...:) He doesn\'t lives cracow. tez bez -s;) 8.Do you play football every week? Dobrze! We don\'t play footbal every week. Dobrze xD -------- OK! a wiec...w tym zadku bylo pare bledow ale to tylko i wylacznie dlatego ze piszesz koncowke -s,-es... w pytaniach i przeczeniach.Nie boj sie niczego nie zjem cie:) hehe jestem tu po to bys sie nauczyla;) NO A WIEC...Koncowke -s,-es-ies do czasownika dodajesz TYLKO I WYŁĄCZNIE w zdaniu twierdzacym!!! natomiast w pytaniu i przeczeniu NIE!!!:) She lives in Poland. Does she live in Poland? She doesn\'t live in Poland. ROZUMIESZ???:) jak nie to daj jeszcze pytania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×