Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki, dzieki, dzieki x 100000000 = moja wdziecznosc nie zna granic :):):) Moze jak znajdziesz czas, to zajmiemy sie pomalu czasem przeszlym, co Ty na to? :) Co do koncowki - s - to jeszcze troche czasu uplynie zanim to wpoje do glowy echhh :o Dobranoc, buzka :* ciekawe co barrywhite napisze, ale jestem pewna, ze poszlo spiewajaco :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie jesli amsz taki zapal;) to juz kapujesz wiec od jutra czas przepszly=) dobranoc:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola, ale wiesz, ze najpierw trzeba wytlumaczyc biednemu czlowiekowi (czyli mnie :P ) czas przeszly, zanim beda cwiczenia, bo juz troche panikuje hehe Do jutra, ide zadowolona spac ;) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie!:) najpierw ci to wytlumacze a jak ebdziesz kapowac to sie zajmniemy utrwalneniem czyli cwieczniami:) no a potem reszta:P nie martw sie mam nadzieje ze przy mnie bedziesz czasy miala w malym paluszku:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki 🌻 barrywhite = i jak poszlo? jak bedziesz na forum napisz koniecznie :) Do wieczora 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Widze, ze nie proznujecie :P Egzamin byl smiesznie prosty :classic_cool: i skladal sie z dwoch czesci: czytania ze zrozumieniem i sluchania. Skonczylam po 20 minutach. :P W przyszlym tygodniu bedzie gorzej, bo mam pisemny i ustny. A teraz angielski: Co do slowka Let\'s = czy jest ono zastepowane przez jakies inne slowko? Let\'s to nie slowko, tylko zwrot zlozony z dwoch wyrazow: let + us:) Np:. Let`s go to the cinema! - Chodzmy do kina! mozna zastapic zwrotami : WHY DON\'T WE go to the cinema? - Moze pojdziemy do kina? HOW ABOUT going to the cinema ? może pojedziemy do kina? SHALL WE go to the cinema? może pójdziemy do kina? W porownaniu z innymi let\'s to bardzo wdzieczny zwrot:) Uczaca sie wszystkiego... teraz cie troszke poobgaduje z Viola, wiec nie czytaj. :P Viola --> swietnie ci idzie tlumaczenie czasow, wynajdujesz ciekawe cwiczenia, nie za latwe i nie za trudne. Wydaje mi sie jednak, ze powinnas troszke zwolnic tempo. Mysle, ze uczaca sie.. powinna pocwiczyc jeszcze P.S. i P.C., a w szczegolnosci tworzenie pytan i przeczen. Jakie jeszcze czasy planujesz pokazac ? Ja bym na razie zakonczyla na Past Simple i Present Perfect. Do samego Past Simple Uczaca sie.. bedzie musiala wykuc dluga liste czasownikow, a do Present Perfect kolejna. :O Boje sie, ze sie jej wszystko pomiesza. Na koniec kilka malych poprawek w cwiczeniach. Nie moglam sie powstrzymac i zerknelam :P 6.My FRIEND\'S cat is playing with ball. . KOT MOJEGO PRZYJACIELA bawi sie pilka. 11.The lady over there IS speaking on the phone. Tamta kobieta rozmawia przez telefon. 12.My parents are ARGUING right now. Moi rodzice KłóCą SIE. 13.The man is TAKING a dog for a walk. Mezczyzna BIERZE psa na spacer. 19.The sun is SHINING at the moment. Slonce swieci w tym momencie Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
oooooo Witaj Barrywhite :) Przede wszystkim gratuluje zdania egzaminu, wiedzialam, ze tak bedzie i gladko pojdzie :) 🌻 Co do mojego angielskiego, to chyba masz racje - bo ja nawet nie zwrocilam uwagi, ze nie robilam z tego zakresu pytan i przeczen. Jesli Viola planuje dla mnie kolejne czasy (a na pewno :P ) to wole jakies latwiejsze i mam nadzieje, ze takie mi przygotuje, ale poki co, moze Viola jeszcze wrzucisz jakies pytania i przeczenia z tych czasow, ktore aktualnie przerabiamy ? ;) co Ty na to???? I moze z tymi koncowkami cos pocwiczymy, bo to idzie mi marnie, w ogole tego nie czuje 😭 Co do poprawek przez Ciebie, bardzo sie ciesze, poniewaz ja tego nie wylapie a Viola to jest tak szybka dziewczyna (czyt.expresowa :P ) ze w biegu tez moze tego nie zauwazyla, ale ciesze sie barrywhite, ze podsumowalas nas, ze idzie nam swietnie ;) zwlaszcza Violi hehehe = miej nadal na wszystko oko ;) Viola = zajrze tu wieczorem, moze akurat znajdziesz czas na cwiczenia, ale jesli nie, to faktycznie nie musisz sie spieszyc, bo nie chce Was obciazac takimi zadaniami, w koncu to tez zlodziej czasu :o Milego dnia = have good day - czy jakos tak :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barrywhite ---> fajnie ze ci dobrze poszlo=) i trzymam kciuki za nastepny tescik:) no wiem ze te nastepne dwa czasy sa okropnie trudne poniewaz trzeba tego dosc spoko wkuc:/// ...to wszystko zalezy od uczacej sie wszytskiego,kiedy bedzie gotowa podjac to wyzwanie:P haha wtedy jej to potlumacze;) OK uczaca sie wszystkiego najpierw \"dopicujemy\" te czasy:) a potem troche przerwy zeby sie nie pomieszalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego --> ;) Hmm, sorki, troszke dziwnie zabrzmiala moja wypowiedz :) Na ten tychmiast sie rehabilituje: oczywiscie, ze ty rowniez swietnie sobie radzisz z nauka i jak juz wczesniej pisalam gratuluje zaciecia i systematycznosci. Jednak nie moge ci za bardzo kadzic, bo jeszcze popadniesz w samouwielbienie :P Chodzi o to, ze nie ma sensu gonic z materialem. Wiesz, Viola i ja mozemy zarzucic cie cwiczeniami, ale istnieje ryzyko, ze szybko ci sie znudzi. A tego bysmy nie chcialy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOBRA Present Simple do podanych zdan ułuż przeczenia;) 1 zrobie dla przykładu;) 1. I eat red meat. I don\'t eat red meat. 2. She dreams about a new job. 3. He lives in New York. 4. They go out every night. 5. I drink coffee every morning. 6. She plays tennis twice a week. 7. My sister smokes a lot. 8. Your husband dances very well. 9. Ed plays the violin beautifully. 10. Susan and Harry drink milk every second day. 11. Betty plays the guitar and the piano. 12. I get up at 7 am every day. 13. Such a house costs millions! 14. He drives very carefully. 15. Susan speaks many languages. 16. We make friends easily. 17. I teach English. 18. My children trust me. 19. It snows a lot in the mountains. 20. The postman brings mail every morning. BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam, normalnie nie moglam do neta sie dostac, ciagle tylko napis "nie mozna wyswietlic strony" :( grzebia cos i grzebia w sieci, tragedia....😭 Viola juz biore sie za cwiczenia, ale musisz uzbroic sie w cierpliwosc, bo troche tu u mnie potrwa, nad kazdym musze pomyslec :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
2.She doesn't dream about a new job. Ona nie marzy o nowej pracy. 3.He doesn't live in New York. On nie mieszka w Nowym Jorku. 4.They don't go out every night. Oni nie wychodza kazdej nocy. 5.I don't drink coffee every morning. Nie pije kawy kazdego ranka. 6.She doesn't play tennis twice a week. Ona nie gra w tenisa dwa razy w tygodniu. 7.My sister doesn't smoke a lot = nie wiem co to jest "a lot" :( 8.Your husband doesn't dance very well. Twoj maz nie tanczy dobrze. 9.Ed doesn't play the violin beautifuly. Ed nie gra pieknie na wiolonczeli = na zasadzie skojarzen :P 10.Susan and Harry don't drink milk every second day. Susan i Harry nie pija mleka w kazdej sekundzie. 11.Betty doesn't play the guitar and the piano. Betty nie gra na gitarze ani pianinie. 12.I don't get up at 7 am every day. Nie wstaje o 7 rano codziennie. 13.Such doesn't a house cost millions = nie wiem :( 14.He doesn't drive very carefully = nie wiem :( 15.Susan doesn't speak many languages. Susan nie mowi wieloma jezykami. 16.We don't make friends easily = nie wiem :( 17.I don't teach English. Nie ucze angielskigo = jestes pewna ? ;) 18.My children don't trust me. Moje dzieci ufaja mi. 19.It doesn't snow a lot in the mountains. Nie ma sniego w gorach. 20.The postman doesn't bring mail every morning. Listonosz nie przynosi listow kazdego ranka. Od razu przyznaje sie bez bicia, ze na poczatku napisalam czasowniki z "s" nie moge wbic do glowy tej reguly, ze tylko w zdaniach twierdzacych, ale trening czyni mistrza :P :) hehe Barrywhite = masz racje co do cwiczen, ze zarzucona nie chcialabym byc, bo zgubie sie w natloku informacji, ale tak swietnie wszystko tlumaczycie i objasniacie z Viola, ze wiem, ze musze dac rade....zeby tylko w glowie na trwale to wszystko sie trzymalo :( Viola = czekam na ocene :o normalnie czuje sie jak w szkole :P ;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK to sprawdzam!:) Wszystkie przeczenia sa dobrze!!!:D Brawo dla tej Pani!:) hehe cudnie:* nawet nie wiesz jak mnie to cieszy;) no widzisz ale naszczescie sobie przypomialas i nie napisalas:) Brawooo:) no to jak czujesz sie jak w szkole to dam Ci ocenke : 6! ;) oby tak dalej:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flawess
7. My sister doesn't smoke a lot Moja siostra nie pali duzo . (czyt. papierosów :)) 10. Susan and Harry don't drink milk every second day. Susan i Harry nie pija mleka co drugi dzień 13. Nie jestem pewna, ale tam chyba powinno byc: Such a house doesn't cost millions Taki dom nie kosztuje milionów 14. He doesn't drive carefully On nie prowadzi ostrożnie 16. We don't make friends easily My nie nawiązujemy łatwo przyjaźni 19.It doesn't snow a lot in mountains W górach nie pada duzo sniegu Mam nadzieje, ze choc troszke pomogłam pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz pytania w P.Simple;) 1. I usually read books in the evening. Do I usually read books in the evening? 2. She often plays chess. 3. Frank sometimes plays the piano. 4. Women often get flowers from men. 5. My brother sometimes works in Chicago. 6. Tommy and Nancy often watch TV. 7. Susan always bakes delicious bread. 8. Alice and I usually walk to work. 9. Boris speaks French and Russian. 10. My son usually gets up at 6:00. 11. Our daughter often goes to the cinema. 12. Robert likes classical music. 13. Will and Richard usually work at night. 14. Norman has two grandsons. 15. Students always complain about school. 16. I often drink three cups of coffee in the morning. 17. My friend always worries about her daughter. 18. Men usually give flowers to women. 19. Our TV set often breaks. 20. Ed usually smokes at home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flawess
uuuuuuuuuuups :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flawess oczywiscie ze pomgolas:) ja juz nie tlumaczylam jej tego bo sie pospieszylam by zadac jej nowe zadanko zeby miec dzis z glowy tesciki:P hehe dzieki ze ty jej to prztelumaczylas;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :):):) normalnie nie potrafie wyrazic swojej radosci :) dzieki, dzieki, dzieki i buzka :* Witam nowego goscia na naszym topiku Pania Flawess i dziekuje bardzo za pomoc :) Viola = biore sie do dalszej pracy wrecz lece :) zaraz wroce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flawess
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
2.Does she often play chess ? Czy ona czesto gra ( I don't know :( ) 3.Does Frank sometimes play the piano? Frank czasami gra na pianinie? 4.Do women often get flowers from men? 5.Does my brother sometimes work in Chicago? Czy moj brat czasami pracuje w Chicago? 6.Do they Tommy and Nancy often watch tv? 7.Does Susan always bakes delicious bread? 8.Do we usually walk to work? 9.Does Boris speaks French and Russian? 10.Do my son usually gets up at 6? 11.Do our daughter often go to the cinema? 12.Does Robert like classical music? 13.Do Will and Richard usually work at night? Zrobilam tylko 13 i przestalam dalej tlumaczyc, bo szkoda czasu, poniewaz wiem, ze cos zle zrobilam i nie wiem GDZIE tkwi blad, wiec poczekam jeszcze na wyjasnienie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.Does she often play chess ? Czy ona czesto gra ( I don\'t know ) 3.Does Frank sometimes play the piano? Frank czasami gra na pianinie? 4.Do women often get flowers from men? 5.Does my brother sometimes work in Chicago? Czy moj brat czasami pracuje w Chicago? 6.Do they Tommy and Nancy often watch tv? 7.Does Susan always bakes delicious bread? 8.Do we usually walk to work? 9.Does Boris speaks French and Russian? 10.Do my son usually gets up at 6? DOES MY SON... 11.Do our daughter often go to the cinema? DOES OUR... 12.Does Robert like classical music? 13.Do Will and Richard usually work at night? OK jak narazie mialas tylko 2 bledy:) sprobuj zrobic reszte;) moj syn to osoba trzecia wiec bedzie does,no a nasza corka to tez osoba trzecia liczby pojedynczej wiec DOES;) BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
14.Does Norman has two grandson? 15.Do Students always complain about school? 16.Do I often drink three cups of coffee in the morning? 17.Do my friend always worry about her daughter? 18.Does men usually give flowers women? 19.Do our tv set often breaks? 20.Does Ed usually smokes at home? nadal nie jestem pewna :o Dzieki Viola za sprawdzenie, wiecej nie zabieram Ci dzisiaj czasu :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz 3 bledy kochana....:( 17.My friend always worries about her daughter. Does my friend always worry about her daughter? 18. Men usually give flowers to women. Do men usually give flowers to women? 19. Our TV set often breaks. Does our TV set often break? przemysl to jeszcze raz i poukladaj w glowece;) a na dzis koniec;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my friend - moj przyajciel - to pzreciez liczba pojedynca 3 osoba...;) Men - mezczyzna - to sorki moj blad ty masz dobrze DOES bo to l.poj. 3 os. our - nasz TV set - l.poj. 3 osoba BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam, no wlasnie tak czulam, ze nad tym jeszcze musze popracowac :o Po prostu nie czuje sie pewnie robiac te zadania = pytania i przeczenia :( Przynajmniej mam swiadomsc, gdzie sa najwieksze luki :P ) wieczorem nie moglam juz do netu sie dostac, oby jak najszybciej to skonczyli, bo nie wytrzymam 😠 W przyszlym tygodniu nastepna plytka i znow beda pytania a co do pytan i przeczen z czasow musze sie jeszcze w to porzadnie wpatrywac i cwiczyc ;) :* Jakby znow mnie tutaj nie bylo, to wiadomo o co chodzi = nie to, ze przerwalam nauke, tylko prace w sieci ;) pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcesz sprobowac cwiczenia z P.Cont??? bo to ci lepiej szlo:) No a tu zrob przeczenia do P.Cont.:) 1 dla przykladu:) 1. I am reading a book now. I am not reading a book now. 2. He is cleaning a window. 3. They are going to a restaurant now. 4. You are looking at me. 5. Bill is taking a picture at the moment. 6. I\'m enjoying the movie. 7. My sisters are dancing now. 8. The bird is flying. 9. I am putting on my jacket. 10. The woman is smiling. 11. People are standing on the bus. 12. I am speaking French at the moment. 13. The artist is painting a picture. 14. Her friends are playing chess now. 15. It is raining. 16. I\'m writing a letter now. 17. My neighbours are resting in the garden. 18. Paul is riding a bicycle. 19. You are sitting on the grass. 20. I\'m brushing my teeth now. BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dzien dobry :) Najpierw tytulem wstepu - dowiedzialam sie od mojego administratora sieci internetowej, ze prace potrwaja do konca stycznia, wiec jeszcze troche bede miala problemow z dostepem do netu 😠 mam nadzieje, ze potem wszystko wroci do normy. Viola - co do cwiczen jestem w 7 niebie i juz sie za to zabieram, bo nie wiem czy potem bede miala net 😭 2.He isn't cleaning a window. On nie myje okien. 3.They aren't going to a restaurant now. Oni nie ida teraz do restauracji. 4.You aren't looking at me. Ty nie patrzysz na mnie. 5.Bill isn't taking a picture at the moment. Bill nie rozmawia o obrazie w tym momencie ---> nie jestem pewna :o 6.I'm not enjoying the movie. Nie podobal mi sie film ---->tez nie jestem pewna :o 7.My sisters aren't dancing now. Moje siostry teraz nie tancza. 8.The bird isn't flying. Ptaki nie lataja. (chyba) 9.I am not putting on my jacket. ( nie wiem ) 10.The woman isn't smiling. Kobiety nie usmiechaja sie. 11.People aren't standing on the bus. Ludzie nie czekaja na autobus. 12.I am not speaking French at the moment. W tym momencie nie mowie po francusku. 13.The artist isn't painting a picture. Artysta nie maluje obrazu. 14.Her friends aren't playing chess now. (Nie wiem) 15.It isn't raining. Nie pada deszcz. 16.I'm not writing a letter now. NIe pisze teraz listu. 17.My neighbours aren't resting in the garden. Moi sasiedzi nie (.......) w ogrodzie. 18.Paul isn't riding a bicycle. Paul nie jedzie na rowerze. 19.You aren't sitting on the grass. Ty nie siedziesz na trawie. 20.I'm not brushing my teeth now. (nie wiem :( ) Jak czytac aren't ? :( Viola = tak chyba jest mi latwiej, jak robimy jeden czas czyli twierdzace, pytania, przeczace a potem w calosci przeskok do drugiego czasu :) Czekam na sprawdzenie i zajrze po poludniu, bo teraz mnie nie bedzie.Oby net byl :( Dzieki za TAKA motywacje cwiczeniami :) hehe pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego ---> witam witam:) no to zabieram sie do sprawdzania:) 2.He isn\'t cleaning a window. OK On nie myje okien. 3.They aren\'t going to a restaurant now. ok Oni nie ida teraz do restauracji. 4.You aren\'t looking at me. dobrze;) Ty nie patrzysz na mnie. 5.Bill isn\'t taking a picture at the moment. dobrze przeczenie ;) Bill nie rozmawia o obrazie w tym momencie ---> nie jestem pewna a co do tlumaczenia to tam jest taking a nie talking wiec nie rozmawia tylko Bill nie bierze w tym momencie obrazu. ale to mala pomyleczka i i tak tylko w tlumaczeniu=) 6.I\'m not enjoying the movie. dobrze;) Nie podobal mi sie film ---->tez nie jestem pewna 7.My sisters aren\'t dancing now. OK:) Moje siostry teraz nie tancza. 8.The bird isn\'t flying. dobrze! Ptaki nie lataja. (chyba) tak:P ale ptak a nie ptaki:) heh 9.I am not putting on my jacket. dobrze przeczenie=) ( nie wiem ) Nie zakladam swojej marynarki. (kurtki) 10.The woman isn\'t smiling. OK Kobiety nie usmiechaja sie. KOBIETA nie kobiety! 11.People aren\'t standing on the bus. OK:) Ludzie nie czekaja na autobus. 12.I am not speaking French at the moment. GOOD:) W tym momencie nie mowie po francusku. 13.The artist isn\'t painting a picture. oki Artysta nie maluje obrazu. 14.Her friends aren\'t playing chess now. DOBRZE:) (Nie wiem) Jej przyjaciele nie grają w szachy teraz 15.It isn\'t raining. =) ok Nie pada deszcz. 16.I\'m not writing a letter now. OKI:) NIe pisze teraz listu. 17.My neighbours aren\'t resting in the garden. OK;) Moi sasiedzi nie (.......) w ogrodzie. to sie tlumaczy na cos takiego: Moi sąsiedzi nie tkwią w ogrodzie. ;) hehe 18.Paul isn\'t riding a bicycle. OK Paul nie jedzie na rowerze. 19.You aren\'t sitting on the grass. ;) good Ty nie siedziesz na trawie. 20.I\'m not brushing my teeth now. OKI ;) (nie wiem ) Nie ocieram się o swoje zęby teraz. Jak czytac aren\'t ? ---> hmm...jak ci to powiedzic niech ci to jakos barrywhite wytlumaczy bo wiem ze napewno zrobi to tak ze zrozumiesz;) No i moja kochana ja widze ze cont. masz opanowany;) hehe nie dziwie sie bo jest latwy:P heh jak mialas jakies pomylki to tylko malutkie i to w tlumaczeniach ale to dlatego ze poprostu jeszcze wszystkich slowek pewnie nie znasz=) ale to sie zmieni=) bardzo mnie ot cieszy ze tak dobrze Ci poszlo:* to teraz dam pytanka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Utworz pytania;) przypominam ze przez inwersje czyli zamiane czegos z czyms:P haha nie powiem czego bo i tak pewnie wiesz=)heh TRZYMAM KCIUKI:* 1. She is drinking tea now. Is she drinking tea now? 2. They are listening to music. 3. I am washing my hair at the moment. 4. My brother is talking on the phone now. 5. The children are playing with my cat. 6. It is snowing again. 7. His parents are walking in the park now. 8. The cat is lying on the bed. 9. I\'m preparing for my journey. 10. The teacher is beginning his lesson. 11. The birds are singing. 12. Kate is crying at the moment. 13. I am feeling well now. 14. The girls are waiting for a bus now. 15. The phone is ringing. 16. She is wearing a pretty hat. 17. I am coming home. 18. They are staying in a hotel. 19. The sun is shining. 20. My friends are having dinner now.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×