Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Uczaca sie --> sa to przyklady rzeczownikow, ktore moga byc policzalne w innych jezykach. Jak bedziesz miec za duzo czasu, to mozesz je wykuc na pamiec ;) Jest to jednak lista niepelna. Mysle, ze mowiac po angielsku o mydle, czy masle, powiesz instynktownie \"Kupilam trzy KOSTKI mydla i dwie masla\" :) Nie zawracaj wiec sobie zbytnio tym glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
O Boze, ale balam sie dzis tutaj zajrzec, zeby dowiedziec sie jak test wypadl :( no i okazalo sie, ze calkiem niepotrzebnie, bo w sumie gdyby nie te glupie koncowki, ktore utrudniaja czlowiekowi zycie, nie byloby tak najgorzej, no w kazdym razie nie jest tragicznie :P hehe Kolejne dwa zdania zrobie sama oto one: 2.You always ...(collect) stamps. You don't always collect stamps. Do you always collect stamps? 3.Peter...(ary) twice a year ( nie wiem co to jest ary :o ) Peter doesn't aries twice a year Doesn't Peter aries twice a year? Zanim to wszystko zapamietam to jeszcze troche bledow zrobie na pewno, ale wlasnie na nich sie ucze ;) Wczoraj tyle czasu spedzilam przy angielskim,ze az spac nie moglam, ciagle w glowie klebily mi sie slowka angielskie, uczylam sie nazw niektorych czesci ciala, przedmiotow domowego uzytku np.fridge, chair,furnitures, wardrobe,table,floor,bed itp...oraz nazwy owocow,warzyw,zwierzatek ;) Chyba za duzo jak na jeden dzien, ale dla tych co sie ucza tak jak ja ( o ile ktos tutaj taki zaglada na moj topik ) to mam jedna dobra rade - SYSTEMATYCZNOSC :) dzieki temu utrwala sie wszystko w glowie, nie od razu ulatuje i jak widze po sobie, nawet wlasne bledy moga byc pomocne, bo jesli nie drugi to kolejny raz sie zapamieta :) Poza tym, w nocy, skoro juz nie spalam to zastanawialam sie, nad standardowymi pytaniami lub prosta wymiana zdan, co mi sie jeszcze moze przydac bedac na wakacjach za granica.... Podam taki przyklad - tylko sie nie smiejcie ;) Jak bylam 2 lata temu w Turcji (bylismy grupa znajomych) poznalismy na miejscu turka, ktory nas wszedzie oprowadzal i opowiadal o zabytkach.Cudownie poslugiwal sie jezykiem angielskim.Oczywiscie ja tylko rozumialam jak sie witalismy "hello" hehhe, kiedys w naszej grupie nie bylo kolegi i on do mnie podszedl i zapytal "Where's Dawid?" na co ja z wielka duma odpowiedzialam, bo znalam odpowiedz " I don't know " :P hehe od tego czasu postanowilam uczyc sie angielskiego, ale zarzucilam to pozniej z braku czasu, teraz skoro kupuje juz ten kurs, zacielam sie i musze choc troche sie nauczyc, oczywiscie z Wasza pomoca.Poniewaz kurs ukazuje sie co dwa tygodnie -1 plyta a ja mam dopiero 8 sztuk, to wyliczylam, ze kurs skonczy sie w czerwcu co za tym idzie mam nadzieje, ze nie opuscicie mnie ;) I w nocy ukladalam pytania, zdania co na poczatek sie przydaje,wiec: Jak sie nazywasz? - What's your name? Skad jestes? - where are you from? Ile masz lat? - How old are you? itp... Jesli macie jakas liste pytan, zdan, ktore na poczatek sa pomocne w przedstawianiu sie to PROSZE o wrzucenie tutaj :) W ub.roku we Wloszech mialam ze soba rozmowki pol.-ang.na nic sie nie przydaly, bo Wlosi nie znaja ang.uwazaja, ze skoro tyle milionow turystow rocznie ich odwiedza, to powinni uczyc sie ich jezyka. Chcielismy z Rimmini pojechac i zwiedzic Ravenne.Zostalismy skierowani przez rezydenta na stacje kolejowa i tam mi przypadlo w udziale kupic bilety i powiedzialam tak " Four tickets to Ravenna please" - nie zrozumiala ta pani przy okienku, pokazywalam na migi :( i teraz nie wiem czy to zdanie bylo zle powiedziane czy ona nic nie kapowala a potem chcialam zapytac z ktorego peronu i powiedzialam "which platform" = ale tutaj na czuja wiem, ze jest jakis byk, poprawcie :( Tak sie rozpisalam, ze nie wiem czy bedzie sie chcialo komus to czytac.Poniewaz mam dzis troche czasu, biore sie za plytke do angielskiego a potem wkleje pytania, oczywiscie z prosba o wytlumaczenie, ale na koniec mam pytanie do barrywhite - bo jest dla mnie jak wyrocznia :) :) :) Otoz, sa "dwie szkoly" nauki angielskiego: 1.uczyc sie samych slowek a potem sprobowac sklecic z nich zdania 2.uczyc sie od razu z gramatyka i w trakcie nauki stopniowo wcielac nowe slowka = osobiscie wole ta metode barrywhite = jakie jest Twoje zdanie na ten temat, ktora metoda jest skuteczniejsza ? ...TY mi musisz na to odpowiedziec :) Za godzinke wklejam pytania i przepraszam,ze rozpisalam sie jak nigdy, ale stres ze mnie zszedl po tym tescie, ktory ufundowala mi Viola hehe :) na razie pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i to znowu ja ;) Spojrzalam na spis zagadnien gramatycznych w kolejnych numerach i w nr 10 bedzie simple present, takze za 2 plytki ;) A potem postanowilam, ze zrobie podsumowanie czego nauczylam sie z tych plytek i rozwiazywac bede testy - oby spiewajaco hehe :P Moje spostrzezenie jest jeszcze takie, ze bardzo duzo slowek w angielskim zaczyna sie na TH.. ---> this, that,these,those,there itd.itd...sprawiaja mi najwieksza trudnosc w czytaniu :o Poza tym, chyba warto wykuc zasady niektorych zagadnien gramatycznych na pamiec i potem probowac stosowac je w zdaniu, ale ja tylko taka madra jestem jak cos widze, jak na to patrze,ale jak mam sama ulozyc, napisac z glowy to juz duzo gorzej, no i nadal jak widze tekst pisany duzo wiecej rozumiem niz jak ktos do mnie mowi :( chyba jeszcze dlugo taki stan potrwa :( PYTANIA: 1.How old are you? How old is Dawid? czy moge powiedziec zamiast Dawid - How old is he? how old is she? 2.Jesli bede chciala zapytac nie o osobe a o rzecz jak bardzo jest stara to mam uzyc slowka "it" ? np. -How old is it? = czy to nie jest poprawnie ? :( 3.Czy odpowiadajac ile mam lat mowie I'm ....years old czy I ...years old? 4.Daty = wiem, ze dzieli sie je na pol - ale jak je czytac np.aktualny rok 2007 = twenty (and) seven? czy jak ? :o 5.Jak czytac DOES np.Does she like me ? 6.Jest taki przyklad podany w zdaniu przeczacym: I don't like it at all = co to jest to doklejone at all? jak to doslownie przetlumaczyc na jezyk polski? 7.Not bad at all = to samo, co to znaczy? 8.it's not bad at all - nie wiem jak to przetlumaczyc = to nie jest zle ? czy jak? 9.Jak zamowic cos w restauracji - to bedzie w pozniejszych numerach,ale juz ciekawosc mnie pali :) zaczynam od Could you czy would you czy cos innego? P o m o c y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj uczaca sie wszystkiego :) Widze, ze obarczasz mnie wielka odpowiedzialnoscia ;) Juz odpowiadam na pytania. Otoz, sa \"dwie szkoly\" nauki angielskiego: 1.uczyc sie samych slowek a potem sprobowac sklecic z nich zdania 2.uczyc sie od razu z gramatyka i w trakcie nauki stopniowo wcielac nowe slowka = osobiscie wole ta metode Zdecydowanie nr.2. Jaki sens ma wkuwanie slowek, skoro nie wiesz, gdzie je umiescic w zdaniu? :) A co do gramatyki, mysle, ze nalezy wprowadzac podstawowe zagadnienia powolutku i w niewielkich ilosciach. Nie warto zaglebiac sie w szczegoly, poniewaz mozna sie tylko zniechecic. :) PYTANIA: 1.How old are you? How old is Dawid? czy moge powiedziec zamiast Dawid - How old is he? how old is she? Mozesz. 2.Jesli bede chciala zapytac nie o osobe a o rzecz jak bardzo jest stara to mam uzyc slowka \"it\" ? np. -How old is it? = czy to nie jest poprawnie ? Twoje zdanie jest jak najbardziej poprawne :) Jesli chodzi o zwierzeta, mozesz uzyc it, lub she or he, w zaleznosci od wiezi emocjonalnej ze zwierzakiem :) 3.Czy odpowiadajac ile mam lat mowie I\'m ....years old czy I ...years old? I`m.... years old. = I am ....years old. - musisz uzycz czasownika \"to be\". Doslownie brzmi : \"Ja jestem ... lat stara.\" :O 4.Daty = wiem, ze dzieli sie je na pol - ale jak je czytac np.aktualny rok 2007 = twenty (and) seven? czy jak ? Czytasz: two thousand (and) seven. - \"And\" jest opcjonalne. Czytacz dat : http://www.ego4u.com/en/cram-up/vocabulary/date/generator?day=02&month=09&year=2007&show=Show+Date 5.Jak czytac DOES np.Does she like me ? Wymawiasz : /daz/ 6.Jest taki przyklad podany w zdaniu przeczacym: I don\'t like it at all = co to jest to doklejone at all? jak to doslownie przetlumaczyc na jezyk polski? \"at all\" - wcale, zupelnie I don\'t like it at all - Zupelnie tego nie lubie./ Nie lubie tego wcale. 7.Not bad at all = nie najgorszy, całkiem / wcale niezły 8.it\'s not bad at all - Nie jest wcale takie zle. 9.Jak zamowic cos w restauracji - to bedzie w pozniejszych numerach,ale juz ciekawosc mnie pali zaczynam od Could you czy would you czy cos innego? Mozesz powiedziec: \"I would like the roast beef.\" Ponizej: dialogi do wysluchania http://www.audioenglish.net/english-learning/english_dialogue_restaurant_lunch_and_dinner_1.htm Na koniec male pytanko: How old are you, Uczaca sie ? :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj duzo sie tu dzieje ale juz chyba wszystko jasne=) i co Present Simle juz kapujesz albo??:) widzie u ciebie ogromny zapał do nauki ;) fajnie;) no walsnie How old are you???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam :) no dziewczyny wiecie co????? czy to wazne ile mam lat? ;) ciekawe na ile mnie typujecie i wiedzialam, ze predzej czy pozniej padnie takie pytanie :P nie jestem stara, ale juz nie nastolatka ---> oto moja odpowiedz :) barrywhite = co do daty, czytalam, ze dzieli sie na pol, jednak napisalas two thousand and seven, to w jakim przypadku sie ja dzieli jesli chodzi o rok? viola - co do kapowania present simple, to niestety daleka droga, udalo mi sie zrobic te zdania, bo na swiezo przeczytalam zasady,jestem pewna,ze za dwa dni znow zrobie jakis blad i ockne sie dopiero po fakcie-niestety :( Jak powiedziec w kawiarni, ze prosze np.2 biale kawy i jedna czarna, 2 piwa, 3 wina = tak dla przykladu, przeciez to jest sprawa codzienna ;) No i co w tym zdaniu jest zle = z ktorego peronu "which platform?" wiem, ze czegos tam brakuje,ale nie wiem o co chodzi :( No i to = "two tickets to Ravenna please" = dobrze czy zle? Jeszcze pozniej tu zajrze, ale teraz biore sie znow za slowka, wlasnie poki zapal jest to nie chce go zmarnowac.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam, musze sobie zrobic przerwe do nastepnej plytki, bo czuje, ze w glowie mam namieszane :o Kupilam sobie slownik ang.-pol.i pol.-ang.+gramatyka (Delta) i wertowalam go wczoraj (niepotrzebnie) :( zycze milego weekendu i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola where are you? ....moze jak Ci sie zechce napiszesz jakies zdanka w formie cwiczen jeszcze z present simple a potem z present continuous ? ;) barrywhite Ciebie boje sie prosic, bo wiem, ze nie podolalabym, ale trzymaj reke na pulsie :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wpadłam tylko po to, żeby pochwalić, wyrazić uznanie i przesłać kwiatka 🌼 dla cudownych dziewczyn, które bezinteresownie pomagają innym. God bless You :) Czasem też ośmielę się zajrzeć, bo muszę odświeżyć zasób słówek i reguły gramatyczne (wyjeżdżam) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczaca sie wszystkiego i barrywhite ---> tez rok dziele na pol i ja np. 1997 picze nineteen ninety seven ...zawsze tak sie uczylam...czy to zle barrywhite bo teraz mnie wystraszylas??:P hehe bo zawsze tak mowie i chyba jest OK bo jeszcze mnie nikt nie poprawil:P heh Sorki sorki ze dlugo sie nie pojawialam...;( postaram sie to zmienic ale ostatnio mialam maly zamęt:P hehe ale oczywiscie napisze cwiczonka;) zwinka fajnie ze zauwazasz nasza pomoc i wogole ze tu zaglądasz=) oczywiscie robie to bezinteresownie i mam nadzieje ze duzo osob z tego kozysta;) wkoncu dla nich to rbimy:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki, oczywiscie napisz, kiedy bedziesz miala czas :) zwinka - tez tak uwazam i jestem IM bardzo wdzieczna za pomoc, za rozjasnienie horyzontow, za objasnienia i wskazywanie wlasciwego toku myslenia ;) Pozdrawiam Wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to cwiczenia na Present cont. Wpisz w miejsce kropek;) np. 1.The cat ..... (PLAY) in the garden. The cat is playing in the garden. 2. Our teachers .....(SIT) at the school meeting. 3. The boys .....( PLAY )football. 4. My mother .....(TALK) to my father. 5. Our grandmother .....( READ) a magazine. 6. My friend\'s cat ....( PLAY) with a ball. 7. Tom...( WALK )to school. 8. Ann ...(WORK) in the kitchen. 9. Ted and Edy ...(LAUGH) at the movie. 10. My sister ...( PREPARE) lunch. 11. The lady over there ...(SPEAK) on the phone. 12. My parents .....(ARGUE) right now. 13. The man ...(TAKE) a dog for a walk. 14. Sue ...( GO) to the church. 15. Bob and Tom ...( LISTEN )to the radio now. 16. The workers ...( BUILD )the station. 17. She ....(SLEEP )in her bedroom. 18. The children ...(DRAW) in their room. 19. The sun ...( SHINE )at the moment. 20. It ...(RAIN )in Chicago today. ZYCZE MILEJ ZABAWY:* hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz jeszcze ochote to z COnt. jeszcze;) W miejsce kropek napisz :) np 1.Mike ... NOT/READ a book now. He ...EAT his lunch. Mike isn\'t reading a book now.He ist eating his lunch. 2. Look! Our uncle ...COME ! 3. You ...WORK very hard today. 4. Oh no! Why ...YOU/CRY again? 5. Sorry, I\'m busy now. I ... DO my project. 6. She ... NOT/TALK to her brother now. She ... CLEAN her room. 7. ...YOU/TRY to fall asleep? 8. They ...BUILD a new house for their daughter. 9. I ...LEARN French this year. I ...NOT/LEARN German. 10. No, they .../SLEEP . They ...HAVE their breakfast now. 11. What ...DO at the moment? Is she busy? 12. Great! It ...NOT/RAIN . Even the sun ... SHINE . 13. I ...HAVE a meeting with a publisher next week. 14. Look! Two squirrels ... CLIMB a tree. ...NOT/GO too high? 15. Ann ...ALWAYS/COMPLAIN about the weather. 16. I ... NOT/VISIT my parents this afternoon. 17. We ...LEAVE on Monday morning. 19. This week Tom ...PREPARE for his exams. 20. Mary and Bill ... NOT/GO OUT tonight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no to lece z cwiczeniami ;) zobaczymy jak wyjda :o Moze przy okazji sprobuje zdania przetlumaczyc, jak nieudolnie, to oczywiscie poprawcie :) 2.Our teachers are sitting at the school meeting Nauczyciele maja w szkole spotkanie. 3.The boys are playing football. Chlopcy graja w pilke nozna. 4.My mother is talking to my father. Moja mama rozmawia z tata. 5.Our grandmother is reading a magazine. Nasza babcia czyta czasopismo. 6.My friends cat is playing with ball. --(nie umiem ulozyc w calosc :( ) 7.Tom is walking to school. Tom spaceruje do szkoly. 8.Ann is working in the kitchen. Anna pracuje w kuchni. 9.Ted and Edy are laughing at the movie. Ted i Edy (...nie wiem) film :P 10.My sister is prepare lunch. Moja siostra przygotowuje lunch. 11.The lady is over there speaking on the phone. Tam kobieta rozmawia przez telefon. 12.My parents are argueing right now. Moi rodzice ...(nie wiem co dalej :( ) 13.The man is talking a dog for a walk. Mezczyzna mowi do psa na spacerze. 14.Sue is going to the church. Sue idzie do kosciola. 15.Bob and Tom is listening to the radio now. Bob i Tom sluchaja teraz radia. 16.The workers are building the station. Pracownicy buduja stadion. 17.She is sleeping in her bedroom. Ona spi w swojej sypialni. 18.The children is drawing in their room. (......nie wiem :( ) 19.The sun is shineing at the moment. Slonce zachodzi w tym momencie (chyba :P) 20.It is raining in Chicago today. uffffffff czekam na wyrok :P :) barrywhite jesli mozesz tez zerknij, dobrze ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola = co do kolejnych cwiczen to bardzo chetnie, ale przepraszam, nie rozumiem jeszcze tego 😭 nie wiem jak utworzyc poprawne zdanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
troche sie wysile i sprobuje tylko te, ktore choc troche kojarze ;) 4.Oh no! Why are you crying now? Dlaczego znow placzesz? 5.Sorry, I'm bussy now.I am doing my project. (---------nie wiem :( ) 6.She isn't talking to her brother now.She is cleaning her room. Ona nie rozmawia teraz ze swoim bratem.Ona sprzata swoj pokoj. 7.Are you trying to fall sleep? (---nie wiem :( ) 8.They are building a new house for their daughter. Oni buduja nowy dom dla ich corki. 9.I am learning French this year.I am not learning German. W tym roku ucze sie francuskiego,nie ucze sie niemieckiego. 10.No, they are sleeping,they are having their breakfast now. Nie, oni nie spia, oni jedza sniadanie teraz. 11.What are doing at the moment? Is she busy? Co robisz w tym momencie? jestes zajeta? 12.Great! It isn't raining.Even the sun is shinening. 13.I am having a meeting with a publisher next week. Mam spotkanie z ........w nast.tygodniu. 15.Ann is always complaining about the weather. (nie jestem pewna) 16.I am not visiting my parents this afternoon. Nie mam spotkania z moimi rodzicami wieczorem. 17.We are leaveing on Monday morning. 19.This week Tom is prepareing for his exams. Reszty nie rozumiem, ale za te cwiczenia powyzej nie jestem pewna.Bardziej zrobilam je na "czuja" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
poniewaz juz dzis wylaczam komputer, to mam pytanie poza "konkursem" :P Co znaczy slowko "Let's" ? bo zauwazylam je np. = let's dance = let's go ...itp.... Mozecie wytlumaczyc ? bo tak z ciekawosci pytam :) echhh a mialam sobie przerwe zrobic, nie da sie :) dobranoc!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny !! :) Daty dzieli sie na pol do roku 1999. Od 2000 czyta sie jak zwykle liczby. Jak powiedziec w kawiarni, ze prosze np.2 biale kawy i jedna czarna, 2 piwa, 3 wina = tak dla przykladu, przeciez to jest sprawa codzienna Two white coffees, one black coffee, three beers and three glasses of wine, please. No i co w tym zdaniu jest zle = z ktorego peronu \"which platform?\" wiem, ze czegos tam brakuje,ale nie wiem o co chodzi. What platform does the train to London leave from?” Zwrot, ktory podalas jest dobry. Jest to jakby skrocona forma. Na przyklad, gdy ktos mowi: \" Pociag do Londynu odjezdza za 7 minut.\", ty mozesz spytac: \"Which platform?\" No i to = \"two tickets to Ravenna, please\" = dobrze czy zle? Dobrze :) Bardziej uprzejmie bedzie: \"I would like two tickets to Ravenna, please.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy slowko \"Let\'s\" ? bo zauwazylam je np. = let\'s dance = let\'s go ...itp.... Let`s = let + us Uzywasz tego zwrotu przy skladaniu propozycji, np: let’s go chodźmy; let’s give it a try spróbujmy; let’s go for a swim chodźmy popływać; ‘ let’s play dominoes!’ — ‘yes, let’s’ „zagrajmy w domino” — „doskonale”; let’s ask Adam zapytajmy Adama; zrodlo: Wielki slownik PWN - OXFORD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale szalejesz ...Viola :P Ja czasow sie nie tykam :P Zmykam teraz do swoich cwiczen z \"frencha\". Wieczorem egzamin, a umiem \"mniej, niz zerooooo...\" :O Trzymajcie kciuki :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej:* zabieram sie do sprawdzania;) 2.Our teachers are sitting at the school meeting Nauczyciele maja w szkole spotkanie. ( no dobrze nawet dobrze prztlumaczone:) no maja spotkanie i are sitting wiec siedza na spotkaniu ale OK zaliczamy:*) 3.The boys are playing football. Chlopcy graja w pilke nozna. Swietnie! 4.My mother is talking to my father. Moja mama rozmawia z tata. no dobrze;) mowi do taty ale na to samo wychodzi:)dobrze! xD 5.Our grandmother is reading a magazine. Nasza babcia czyta czasopismo. Dobrze;) 6.My friends cat is playing with ball. --(nie umiem ulozyc w calosc ) ale pewnie wiesz o co biega mniej wiecj;) Moj przyjaciel kot gra / bawi sie z pilka. 7.Tom is walking to school. Tom spaceruje do szkoly. Dobrze;) 8.Ann is working in the kitchen. Anna pracuje w kuchni. Swietnie! 9.Ted and Edy are laughing at the movie. Ted i Edy (...nie wiem) film Dobrze!;) ...smieja sie z filmu;) heh ale moglas nie wiedziec;) 10.My sister is prepare lunch. (zapomnialas o ing:P is preparing) Moja siostra przygotowuje lunch. 11.The lady is over there speaking on the phone. Tam kobieta rozmawia przez telefon. Dobrze;) 12.My parents are argueing right now. Moi rodzice ...(nie wiem co dalej ) wlasnie sie posprzeczali. B.Dobrze;) 13.The man is talking a dog for a walk. Mezczyzna mowi do psa na spacerze. Dobrze=) 14.Sue is going to the church. Sue idzie do kosciola. OK;) 15.Bob and Tom is listening to the radio now. (dobrze ale nie is tylko are bo to liczba mnoga!:) mala pomyleczka=)) Bob i Tom sluchaja teraz radia. 16.The workers are building the station. Pracownicy buduja stadion. Good;) 17.She is sleeping in her bedroom. Ona spi w swojej sypialni. OKI:) 18.The children is drawing in their room. (are drawing:) children-dzieci-liczba mnoga:P ) (......nie wiem ) Dzieci rysuje w ich pokoju. 19.The sun is shineing at the moment. Slonce zachodzi w tym momencie (chyba ) Slonce swieci w tym momencie;) OK dobrze zdanie zrobilas;) 20.It is raining in Chicago today. Dzis pada w Chicago. OK dobrze ci idzie mysle ze Present Cont. naprawde ci dobrze poszedl;) pierwsze cwiczenia i juz jest dobrze;) *********************************************************************** 4.Oh no! Why are you crying now? Dlaczego znow placzesz? Dobrze;) 5.Sorry, I\'m bussy now.I am doing my project. (---------nie wiem ) Przepraszam,jestem teraz zajeta.Robie moj prjekt. Ale zdanie dobrze;) 6.She isn\'t talking to her brother now.She is cleaning her room. OK:) Ona nie rozmawia teraz ze swoim bratem.Ona sprzata swoj pokoj. 7.Are you trying to fall sleep? (---nie wiem ) Good! ( Próbujesz zasnąć?) 8.They are building a new house for their daughter. Oni buduja nowy dom dla ich corki. OK! 9.I am learning French this year.I am not learning German. W tym roku ucze sie francuskiego,nie ucze sie niemieckiego. OK 10.No, they are sleeping,they are having their breakfast now. Nie, oni nie spia, oni jedza sniadanie teraz. Dobrze=) 11.What are doing at the moment? Is she busy? Co robisz w tym momencie? jestes zajeta? Dobrze 12.Great! It isn\'t raining.Even the sun is shinening. Good 13.I am having a meeting with a publisher next week. Mam spotkanie z ........w nast.tygodniu. Dobrze;) ( z wydawcą) 15.Ann is always complaining about the weather. (nie jestem pewna) OK Ann zawsze skarzy sie na pogode. 16.I am not visiting my parents this afternoon. Nie mam spotkania z moimi rodzicami wieczorem. ok 17.We are leaveing on Monday morning. B.D;) 19.This week Tom is prepareing for his exams. DObrze;) Widzisz tez ci dobrze poszly=) barrywhite --->oczywiscie trzymamy za ciebie kciuki:* BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok widze ze Present Cont. masz juz opanowany:) hehe pozniej jak bedziesz miec ochote to zajmniemy sie cwiczeniami czy w zdaniu umiesz rozpoznac kiedy ma byc Present Simple a kieyd Present Cont. ;) i to bedzie wtedy na tyle jezeli chodzi o czas terazniejszy :) BUZKA:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!! Ale sie ciesze, nie macie pojecia :) :) :) po prostu nie wierzylam w siebie, ze podolam tym cwiczeniom a tu taka niespodzianka :) Viola buzka :* barrywhite = slicznie dziekuje za wyjasnienia :) najwazniejsza sprawa jest data, poniewaz wiedzialam, ze dzieli sie na pol, pozniej jak napisalas 2007-two thousand and seven, to zwatpilam :o ale teraz juz wszystko wiem ,rowniez buzka :) :* Zdania przydajace sie w kawiarni sobie skopiowalam :) thx a co do kupna biletow = "I would like ...itd." to sadze, ze ten poczatek jest z jakiegos czasu o ktorym jeszcze nie mam pojecia, ale pomalu do wszystkiego dojdziemy ;) Co do slowka Let's = czy jest ono zastepowane przez jakies inne slowko? :o No i na koniec slowko do Violi = nie jestem taka pewna, czy mam te czasy opanowane, bo jak wczoraj pisalam robilam to troche na "czuja" :P ALE ......to nie znaczy, ze nie bede chciala podjac wyzwania i sprobowac rozrozniac jeden czas od drugiego, oczywiscie zalezy to od Ciebie, kiedy napiszesz, ale ja ciagle gapie sie jeszcze w to, co napisalyscie na tym topiku i ciagle koduje w glowie :) Oczywiscie kolejny raz bardzo Wam dziekuje :) PS.Gdybym sie nie pojawiala, to nie dlatego, ze nie chce, ale jakies prace trwaja u nas w sieci przylaczeniowe i od czasu do czasu net mi nawala i nie wiem jak dlugo taki stan jeszcze potrwa 😠 oby krotko... Pozdrawiam serdecznie i naprawde ciesze sie niezmiernie, bo jak widac efekty to dopiero wtedy jest motywacja, nie chce przeslodzic, wiec ide sobie :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze jednak bedzie dobrze!;) zrobie ci powtorzenie:P haha (prawie jak w szkole:P) przeczytaj je i po jakis 10 minutkach zrob tescik:* trzymam za Ciebie kciuki kochana=* P.Simple - w trzeciej osobie l.poj. dodajesz s i koncowki! ale tylko w zd.twierdzacym! W pytaniu w 3 os.l.poj. jest Does na poczatku a w innych Do, no a w przeczeniu Doesn\'t i don\'t przyklady: I like chocolate. He/She/It likes chocolate. Do you like chocolate? Does she/he/it like chocolate? I don\'t like chocolate. He/She/It doesn\'t likes chocolate. Uzywasz go do opisu czynnościach typowych, rutynowych, powtarzających się. itp;) ******************************************************** Present Cont. - pamietaj tylko o czasowniku \'be\' i o -ing!;) pytanie to tylko zamieniasz miejscami osobe i czasownik \'be\' no a przeczenie to osoba i \'be\' not np. aren\'t, isn\'t przyklady: We are learning now. Are we learning now? We aren\'t learning now. Opisujesz nim sytuacje które dzieją się w momencie mówienia o nich. ;) ******************************************************* OKOLICZNIKI CZASU KAZDEGO Z TYCH CZASOW: nie mosisz ich znac na pamiec i kuc poprostu wazne bys sobie je kojarzyla z konkretnym czasem;) wiesz ze CONT. uczywaz jak gadasz o czym co teraz wlasnie robisz, a SIMPLE o swoich przyzwyczajeniach, o tym co robisz co jakis czas,codziennie itp. OKOLICZNIKI DLA P.CONT. - now (teraz) - at the moment (w tym momencie) - today (dzis) - tonight (dzis wieczorem) Jak widzisz wszystkie sa TERAZ!:) heh rozumeisz prawda?;) OKOLOCZNIKI DLA P.SIMPLE -always (zawsze) -often (czesto) - usually ( zazwyczaj) -sometimes ( czasami) -never (nigdy) -every day,week ( codziennie, co tydzien) - once,twice a week, month ( raz, dwa razy w tygodniu, miesiacu) ************************************************************ nie kuj tego tylko przeczytaj:P wkuc mozesz tylko zasady a raczej wpoic do glowki to wcale nie jest takie trudne=* buzka=* zaraz bd test:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstaw czasownik w nawiasie w czasie Present Simple i Present Continuous. 1.She (go) ...........to bed now. 2.They often (dance)...........together. 3.I (read)............ a book about England at the moment. 4.The Browns (have)..............Breakfast now. 5.He usually (ride) ......a bike. 6.Tom often (play) .....tennis. 7.I always (get up) ........at 7. 8.We (speak) .....English now. 9.Tom and Ann (dance).....now. 10.John (swim) .........very well. 11.Paul usually (go) ..........to work by car. 12.He (go) ....to work by bus now. 13.Mother usually (cook)............dinner. ****************************************************** Mam nadzieje ze pojdzie dobrze=* chodzi w tym o to bys sobie pzreczytala,pomyslala czy to jest wykonywanie teraz w tym momencie czy moze przyzwyczajenie, lub tez jezeli cos jest trwale ze sie wyraze np. ze zyjesz w polsce lub ladnie spiewasz to to tez jest P.Simple;) heh i jak juz bedziesz wiedziec to poprostu wpisz ten czasownik i np w cont. \'be\' albo koncowke -s w simpel;P no i wogole;) mam nadzieje ze dobzre pojdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola dzieki wielkie za TAKIE ofiarowanie czasu :) Testy niesamowicie mi sie przydaja, poniewaz dopiero w ten sposob widac braki, luki i gdzie podciagnac ;) Niezlowcznie biore sie do pracy i postaram sie jak potrafie ......ale mi cisnienie podnosisz :P hehe 1.she is going to bed now. Ona idzie do lozka teraz. 2.They often dance together. Oni czesto tancza razem. 3.I am reading a book about England at the moment. Czytam ksiazke o Anglii w tym momencie. 4.The Browns having breakfast now. The Browns jedza teraz sniadanie (nie jestem pewna) 5.He usually rides a bike. On czesto jezdzi na rowerze. 6.Tom often play tennis. Tom czesto gra w tenisa. 7.I always get up at 7 = nie wiem co znaczy get up :P 8.We are speaking English now. My mowimy teraz po angielsku. 9.Tom and Ann is dancing now. Tom i Anna teraz tancza. 10.John swims very well. John plywa bardzo dobrze. 11.Paul usually goes to work by car. Paul zwykle jezdzi do pracy autem. 12.He going to work by bus now. On jedzie do pracy autobusem teraz. 13.Mother usually cooks dinner. Mama zwykle gotuje obiad THE END :) Wiem, ze cos z 3 os.l.p. pomieszalam :( Czekam na wyrok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i zmienilam zdanie = present cont.jest latwiejszy niz simple bo tam nie ma zamieszania z tymi koncowkami, ktore sa moja zmora 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite a Ty KONIECZNIE napisz jak egzamin wypadl, ale i tak jestem pewna, ze WSPANIALE :) trzymalam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK a wiec SPRAWDZAM=* 1.she is going to bed now. DOBRZE Ona idzie do lozka teraz. 2.They often dance together. SUPER Oni czesto tancza razem. 3.I am reading a book about England at the moment. Swietnie;) Czytam ksiazke o Anglii w tym momencie. 4.The Browns having breakfast now. zapomnialas o are ale dobzre;) The Browns jedza teraz sniadanie (nie jestem pewna) 5.He usually rides a bike. OK On czesto jezdzi na rowerze. 6.Tom often play tennis. plays!;) sssssss zapamietaj to!:P Tom czesto gra w tenisa. 7.I always get up at 7 = nie wiem co znaczy get up (get up to wstawac) ale dobrze zdanie;) 8.We are speaking English now. My mowimy teraz po angielsku. GOOD 9.Tom and Ann is dancing now. nie is tylko are Tom i Ann to przeciez liczba mnoga;) ale dobrze!:) Tom i Anna teraz tancza. 10.John swims very well. OK John plywa bardzo dobrze. 11.Paul usually goes to work by car. Paul zwykle jezdzi do pracy autem. OKI:) 12.He going to work by bus now. a gdzie is??:P On jedzie do pracy autobusem teraz. 13.Mother usually cooks dinner.Good;) Mama zwykle gotuje obiad A wiec wsyztsko jest dobrze - cieszy mnie to ze umiesz rozpoznawac keidy ma byc ktory czas;) to bardzo wazne=) ale masz tylko 2 problemiki!:) zapominasz o koncowce -s w czasie psimple w 3 os.l.poj. HE/SHE/IT i o czasowniku \'be\' w present cont. !!! pamietaj \'be\' a potem czasownik +ing ZAPAMIETAJ:) I am We are You are You are She/He/It is They are Ale i tak ejst dobzre;) mysle ze czasy terazniejsze masz opanowane=*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo to prawda :) wg mnie present cont. jest jednym z najprostszych czasow=) CONT naprawde dobrze ci idzie tylko pamietaj o are,is, itp;) no a w simple o koncowkach i jest OKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×