Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
a co do przyszlosci czasow, zobaczymy jak wypadne w przeczeniach w present simple a potem wybierz jakis latwiejszy kolejny, moze przeszly ? .....chociaz ten, ktory wlasnie przerabiamy, do konca mi nie lezy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cie kocham! normalnie kocham cie!!! tyt o nareszcie pokapowalas!!!:D jestes cudowna:P hehe to co chcesz od jutra nowe czasy czy nie??:P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobimy najpierw past simple i past cont. bo jezeli chodzi o takie inne to tam trzeba mnostwo nieregularnych wkuc a nie chce ci etraz tego na glowe ciepac;p heh wg mnie to amsz juz opanowane...jak sadzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18.Her doesn\'t parrot sing very well. Jej papuga nie spiewa bardzo dobrze - czy jakos tak ---> tylko tu kochana jest bladzik ale nic nie ejst wspolny z czasem wiec sie nie martw:) ma byc Her parrot doesn\'t sing very well. Jest dobzre tylko zmienilas meijscami:P bo ty napisalas Jej nie papuga spiewa bardzo dobrze. a ma byc Jej papuga nie spiewa bardzo dobrze. rozumiesz???:) ale jest dobrze ogolnie wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i jeszcze musze dodac, ze nie masz Viola nad czlowiekiem litosci :P cwiczenia gonia cwiczenia, moje szare komorki nie nadazaja za Toba hehe robiac te cwiczenia zgrzalam sie, duszno mi, sucho w gardle, bo po prostu BARDZO chce wreszcie wypasc dobrze :P i nauczyc sie tego czasu z beznadziejna koncowka S :o Jak zrobilas, ze zapamietalas dodawanie tych koncowek? O ile piszac, mozna jeszcze zauwazyc blad o tyle mowiac musze dluuuugo sie zastanowic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
NARESZCIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!! HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!! No to kochamy sie z wzajemnoscia hehe - oczywiscie bez podtekstow :P 100% heteroseksualna hehehe Jezu, jak Ty tego dokonalas, ale sadze, ze z tym przypominaniem jakos do glowy mi wpoilas to DO i DOES :P no to buzka :* czekam na Twoja odpowiedz odnosnie czasow = to co robimy jutro? :) Ciekawe co barrywhite powie jak to zobaczy jak nam poszlo ? :) nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dam ci chwile wytchnienia:P hehe napij sie czegos:P heh z czasami nast. zaczniemy jak bd na to gotowa:)daj mi wtedy znac:P ja sama nie wiem ale jakos czasy mi szybko do glowki weszly sama nie wiem kiedy:P hehe poprostu to zapamietaj i tyle!!!:) napewno ci sie uda:) sry ze tak gonie ale uwierz mi robie to dla Twojego dobra-im predzej sie tego nauczysz tym lepiej bo czasy,slowka itp to podstawa zeby sie dogadac i to w dodatku poprawnie gramatycznie=) buzka:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrywhite pewnie bedzie pod wrazeniem Twoich postepow:) tak samo jak i ja jestem:) jestem z ciebie dumna=) hehe no widzisz do i does jakos zapamietalas choc na poczatku etz wydawalo ci sie to nierealne wiec teraz za kazdym razem bede ci przypominac o s i jakos to zapamietasz:) hehe ******* Uwaga uczaca sie wszytskiego pamietaj ze w czasie Present Simple w zdaniu terazniejszym w 3 osobie l.pojedynczej do czasownika dodajesz koncoweczke -s,-es itp pozdro ;) *******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
No to ok. na dzis wystarczy, bo dalas mi popalic :P Reszta czasow zalezy od Ciebie, wybierz jakis latwy ;) moze barrywhite nam cos podpowie z czym dalej ruszyc? Dobranoc i WIELKIEEEEEEEEEE DZIEKI :) Ide pic :P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ok dzis juz tylko odpoczywaj i pij:P duzoooo pij:D hehe a jutro sobie zaczniemy z Past Simple i Past.COnt:) oki??? to ejst nawet latwe=) bedzie dobrze;) ******* Uwaga uczaca sie wszytskiego pamietaj ze w czasie Present Simple w zdaniu terazniejszym w 3 osobie l.pojedynczej do czasownika dodajesz koncoweczke -s,-es itp pozdro ;) *******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitanka
jak by bylo po angilesku - Kupilismy ten dom w 2001 - Lekcje zaczynaja się zazwyczaj o 9:00 - Piotrek widzial duzo interesujacych miejsc we Wloszech PLISKA JAK KTOS WIE NIECH NAPISZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja
po angilesku to nie wiem, bo nie znam takiego jezyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marmelade
We bought this house in 2001. The lessons usually start at 9 a.m. Peter has seen lots of interesting places in Italy. prosze bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitanka
marmelae jest kochana:* dziekuje bardzo!:) a ja ja ja - pomylilam sie...a angielski znasz??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitanka
a jak bedzie - Tłumaczymy zdania teraz. ?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kula ziemska
we are translating sentences now

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kula ziemska
albo we are translating sentences at the moment

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitanka
dzieki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy uczaca sie wszystkiego jest gotowa na PAst Simple i Past Cont. ??????? jesli nie to zaczniemy kiedy indziej-=) czekam tlyko na znak:P hehe a jesli sie zdecydujesz na dzis to lepiej sie npij przed wejsciem na kafe :P hehe bo bedzie sie dzialo;P hehe buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Witam :) Viola -nie moglam dostac sie do netu, bo w przeciwienstwie do wczorajszego dnia, znow cos sie dzieje 😠....co do czasow, bede czekala az najpierw mi jakis wyjasnisz, no chyba,ze barrywhite tutaj bedzie i cos nam zasugeruje, podpowie co dalej ;) Kupilam wlasnie przed chwila kolejna plytke, wiec ok.20 (eight o'clock in the evening) :P tutaj zajrze - o ile oczywiscie bede miala net :( Poza tym, zastanawialam sie nad tym, czy moze napisalabys jakies zdania po polsku i zebym przetlumaczyla je i zastosowala w czasie p.simple lub p.cont.Oczywiscie bedzie to dla mnie nie lada wyzwanie i na pewno smiesznie to zrobie poki co, ale przynajmniej w ten sposob sprawdze siebie w druga strone czy potrafie zastosowac odpowiedni czas, nie mowiac o przetlumaczeniu ;) Moga byc zdanka, ktore wczoraj mi zadawalas z p.simple i p.cont.jako cwiczenia lub cos bardzo prostego, bo nie znam zbyt wielu slowek ;) Nie wiem czy to dobry pomysl, sama wystraszylam sie chyba tego o co Cie teraz prosze hehe ustosunkuj sie do tego a ja ok.20 bede na posterunku :) barrywhite chyba przygotowuje sie do egzaminu z francuskiego, bo pisala ostatnio, ze ma w tym tygodniu....3mamy kciuki nic sie nie martw ;) do wieczorka, pa PS.No i swietny masz dopisek odnosnie literki "s" hehe buzka :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok Ok juz sie robi:) latwe wiec mam nadzieje ze zrobisz;) 1.Piotr mieszka w Warszawie. 2.Betty słucha radia teraz. 3. Jon napisał dwa maile wczoraj. 4. Kupiliśmy ten samochód w 1992. 5. Lekcje zaczynają się zazwyczaj o 8:00. 6. Pol widział dużo interesującyhc miejsc we Francji. Nie podgladuj do gory bo dwa zdanka podkradłam z góry:D heh :P Buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
jeszcze chce dopisac, ze co do czasow kolejnych to juz sie boje, wiem, ze bedzie ostra jazdaaaaaaaa z Toba :P ;) Jesli tylko masz czas, to oczywiscie,ze prosze o wyjasnienie kolejnego, wybor nalezy do Ciebie a wieczoram juz bede tutaj,teraz uciekam do plytki :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups zapomnialam o czyms:P ******* Uwaga uczaca sie wszytskiego pamietaj ze w czasie Present Simple w zdaniu terazniejszym w 3 osobie l.pojedynczej do czasownika dodajesz koncoweczke -s,-es itp pozdro *******

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec czasy przeszle;) PAST SIMPLE:) wiem ze nie lubisz \'simplów\' hehe ale on bedzie jako pierwszy:) naszczescie nie ma w nim Twojej ukochanej koncoweczki wiec mysle ze bedzie oki;) tylko jest maly problem bo do tego czasu jest tabelka do wykucia...;/...nie wiem czy seie na to zdecydujesz bo to juz sa schody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAM CI TE TABELKE... arise arose arisen pojawić się awake awoke awoken obudzić be (am/is/are) was, were been być bear bore borne znosić, udźwignąć coś beat beat beaten zbić become became become stawać się, zostawać kimś/czymś begin began begun zaczynać bend bent bent zginać, nachylać bet bet bet zakładać się, obstawiać bind bound bound wiązać, złączyć bite bit bitten ugryźć bleed bled bled krwawić blow blew blown wiać, dmuchać break broke broken łamać breed bred bred hodować, wychować bring brought brought przynosić build built built budować burn burned, burnt burned, burnt palić, parzyć buy bought bought kupować cast cast cast rzucić, zrzucić catch caught caught łapać choose chose chosen wybierać cling clung clung przywrzeć, uczepić się come came come przyjść, przyjechać cost cost cost kosztować creep crept crept skradać się, zakradać cut cut cut ciąć, kroić deal dealt dealt rozdawać, postępować, mieć do czynienia dig dug dug kopać do did done robić draw drew drawn rysować, pociągnąć dream dreamed, dreamt dreamed, dreamt śnić, marzyć drink drank drunk pić drive drove driven prowadzić, kierować się czymś eat ate eaten jeść fall fell fallen padać, upadać, spadać feed fed fed karmić, żywić feel felt felt czuć fight fought fought walczyć, bić się find found found znaleźć fit fit fit pasować flee fled fled umykać, uciekać fling flung flung rzucić, cisnąć fly flew flown latać forbid forbade forbidden zabraniać forget forgot forgotten zapominać forgive forgave forgiven wybaczać forsake forsook forsaken porzucać, zaniechać foretell foretold foretold przepowiadać, przewidywać freeze froze frozen zamarzać get got got dostawać give gave given dawać go went gone iść grind ground ground zemleć, rozkruszyć, zgrzytać grow grew grown rosnąć hang hung hung zawieszać (np. obraz) have had had mieć hear heard heard słyszeć hide hid hidden chować, ukrywać hit hit hit uderzać hold held held trzymać, utrzymywać hurt hurt hurt ranić, boleć keep kept kept trzymać kneel knelt, kneeled knelt, kneeled klękać, klęczeć knit knit, knitted knit, knitted robić na drutach know knew known znać, wiedzieć lay (put) laid laid położyć, kłaść lead led led prowadzić leap leapt, leaped leapt, leaped skoczyć, skakać learn learnt, learned learnt, learned uczyć się leave left left opuszczać, wyjeżdżać lend lent lent pożyczać let let let pozwalać lie (recline) lay lain leżeć, kłaść się light lighted, lit lighted, lit zapalać, rozpalać, oświetlać lose lost lost tracić make made made robić mean meant meant znaczyć, oznaczać meet met met spotykać pay paid paid płacić prove proved proved, proven udowadniać, dowieść put put put kłaść quit quit quit rzucać, opuszczać read read read czytać ride rode ridden jeździć ring rang rung dzwonić rise rose risen podnosić się, wzrastać run ran run biec saw sawed sawn piłować say said said mówić see saw seen widzieć seek sought sought szukać, poszukiwać sell sold sold sprzedawać send sent sent wysyłać, słać set set set umieszczać, ustawiać shake shook shaken trząść, potrząsać shed shed shed zrzucać, pozbywać się shine shone shone świecić, błyszczeć shoot shot shot strzelać show showed shown pokazywać shrink shrank shrunk kurczyć się, zbiegać shut shut shut zamykać sing sang sung śpiewać sink sank sunk tonąć (o statku), zapadać się sit sat sat siedzieć, siadać slay slew slain zabijać sleep slept slept spać slide slid slid ślizgać się, zjeżdżać sling slung slung cisnąć, miotać speak spoke spoken mówić spend spent spent spędzać, wydawać spin spun spun kręcić, zakręcić czymś/się, obrócić split split split dzielić, rodzielać spread spread spread rozkładać, rozpościerać, rozsmarować spring sprang sprung przeskakiwać, wyskakiwać stand stood stood stać steal stole stolen kraść stick stuck stuck wbijać, wtykać, przyklejać sting stung stung żądlić stink stank stunk śmierdzieć, cuchnąć strike struck struck uderzyć strive strove striven zmagać się z czymś swear swore sworn przysięgać, przeklinać sweep swept swept zmiatać, zamiatać swim swam swum pływać swing swung swung machnąć, zakołysać take took taken brać teach taught taught uczyć tear tore torn drzeć, rozdzierać tell told told mówić think thought thought myśleć throw threw thrown rzucać tread trod trodden kroczyć, stąpać wake woke woken budzić wear wore worn nosić, ubierać coś weep wept wept płakać, szlochać understand understood understood rozumieć win won won wygrywać wind wound wound nawijać, nakręcać, wić się wring wrung wrung wykręcić, wyżąć coś, wycisnąć write wrote written pisać pierwsza rubryka to normalny czasownik, druga jest do czasu Past Simple a trzecia do Present Perfekt... ...wiesz co ty mozesz zagladac do tej tabelki a poprostu kieeedys jak nie bedziesz miala nic do roboty hehe to sie nayczysz jej co??? bo to ejst na serio trudne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec ta pierwsza rubryka to sa norlmanlne czasowniki, ta druga jest do Past Simple a ta trzecia do Present Perfekt...wiesz co mozeemy tak zrobic ze bedziesz sobie zagladala do tej tabelki a kiedys tam jak ci sie bedzie chcialo sie jej nauczysz co??/...bo to jest na serio trudne...buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Viola zmienilam zdanie = poki jestes na kafeterii, to ja postaram sie zrobic te zdanka i zaraz je tutaj wrzuce, oczywiscie chwilke to potrwa a plytke zrobie wieczorem, oki ? ;) O ile wczoraj narzekalam na koncowke S to ta tabelke, ktora podalas to tragedia 😭 to samo tyczy sie tlumaczenia zdan = o cale niebo latwiej z ang.na polski niz odwrotnie, to jest droga przez mękę, ale juz sie za to biore, co wyjdzie to wyjdzie :) zaraz wracam z gotowym zadaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
1.Piotr lives in Warsaw 2.Betty is listening radio now. 3.John writes two letter yesterday 4.(nie wiem jak jest kupilismy) this car in nineteen ninety two 5.Lessons (...zaczynaja sie) usually at eight o' clock 6.tego sie nie podejmuje :P Domyslam sie, ze wyszlo to w stylu obcokrajowca, ktory mnie pyta " gdzie kupic chleba ?" :D no ale tutaj wlasnie wyjda braki, bo w tamta strone jest duuuuuuzo latwiej :) no to czekam na poprawki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiem tabelki sa trudne,ale nie musisz ich narazie kuc;) wytlumacze ci i wogole a potem soebie kiedys to wkujesz=) buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×