Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
tam chyba powinno byc jeszcze fourty minutes to six ???? tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
nie mowi sie tak ze fourty to six bo jezeli jest do 29 minut po jakiejs godzinie to pisze sie PAST wiec bedzie 20 past five natomiast jak juz jest 30 to wtedy jest half past i ta godzina np. 14.30 - It's half past two. 17:30 - It's half past five. a tak juz jest od 31 minut po do 59 po to sie pisze TO :) No a pelna godzina to chyba wiesz jak:) wiec inaczej nie kombinuj:) heh mam nadzieje ze cos z tego skapowalas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
np. nie ma byc za czterdziesci piąta tylko dwadziescia po czwartej:) rozumiesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
17:20 twenty PAST five = czy moge tez tak powiedziec? MOZESZ :) ...Viola dobrze mowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
fourty minutes to six --> ZLE :P "To" uzywasz jak joz jest po wpół do... , np.: 7:35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
no dokladnie do wpoldo uzywasz PAST a po wpoldo TO ;) mam nadzieje ze tak jak ci to wytlumaczylam ja i barrywhite to teraz juz wszystko kapujesz i bedzie OK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
moge powiedziec,ze zaczynam kapowac 😠 mozecie jeszcze napisac przyklady z minutami np. 17:34 18:27 19:45 00:01 23:31 23:29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
ciesze sie ze troszke kapujesz a mam nadzieje ze teraz to juz godzinki beda opanowane =) a wiec: 17:34 - It's twenty-six to six 18:27 - It's twenty-seven past six 19:45 - It's quarter to eight 00:01 - It's one past midnight (albo It's one past twelve - nie wiem czy tak moze byc barrywhite ?:P bo nie chce cie w błąd wprowadzac;) ) 23:31 - It's twenty - nine to midnight 23:29 - It's twenty-nine past eleven nie wiem mam nadzieje ze dobrze! xD heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
sluchajcie, zeby ten rozdzial podsumowac czy dobrze kapuje ? bo cos mnie oswiecilo :P Pelne godziny dodaje = o'clock? minuty do wpol do = dodaje PAST minuty po wpol do = dodaje TO dobrze juz mysle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszuniu
dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
dzieki, uffff ciezkie to bylo, ale czasem czlowiek ma jakies zacmienie umyslu ;) na dzis tyle, dziekuje i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
no widzis jak wszystko fajnie zakapowalas:) no i zapomnialas ze tak jest wpoldo to past hal:) ale chyba wiesz albo?? np. 14:30 - It's half past two:) DOBRANOC:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
nie bede miala juz chyba czasu przed swietami zajrzec do angielskiego, wiec chcialam zlozyc zyczenia swiateczna - Niech wigilia i swieta Bozego Narodzenia,uplyna Wam spokojnie i radosnie, oby to, co kryja w sobie swieta czyli - spokoj,nadzieja i cieplo ludzkich serc,towarzyszylo Wam przez caly,Nowy 2007 Rok...:) w szczegolnosci zyczenia dla Barrywhite oraz Violi, ale takze dla Wszystkich odwiedzajacych ten topik :) Do uslyszenia po Swietach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
ja tez chcialam wszystkim zyczyc wesolych swiat itp itp:) pozdrawiam gorąco:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świetne lekcje angielskiego
! 🖐️ Pozdrawiam gorąco! Jeszcze raz przejrzę od początku topik i sama zacznę uczyć się języka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...Viola
ciesze se bardzo ze ten topic sie na cos przydaje:P heh moze ja duzo tu nie pomoglam ale on jets na serio OK:) ja tez tu sobie czesto to wszystko czytam by wiedziec wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam po swiatecznej przerwie :) co prawda nie ma jeszcze kolejnej plytki w sprzedazy, bedzie chyba jutro, wiec sie nie odzywam z pytaniami, ale potrzebuje jedno krotkie zdanie a wlasciwie pytanko.Otoz chce zapytac - jak dawno temu? ( chodzi o to, ze ktos wyszedl z pomieszczenia i musze zapytac czy dawno) .....czy to bedzie HOW LONG AGE? czy inaczej ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
noooooooo, tylko to jedno pytanie napiszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
juz mam odpowiedz LONG TIME AGO? :) bye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
Uczaca sie wszystkiego --> melduje sie na posterunku ;) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :) Jak samopoczucie? Czy jest zapal do nauki? :) Ja musze sie do mojego francuskiego przylozyc, za 2 tyg mam egzamin:P Trzymaj kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli masz jakies pytanka to z checia pomoge;) hehe mam za to prozbe do barrywhite ---> ja bardzo chciclabym uczyc sie francuskiego...niestety nie mam mozliwosci:( moze pomozesz mi jakos sie poduczyc cio???:) hehe buzka;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
witam serdecznie :) nie odzywalam sie, poniewaz nie moglam dostac kolejnej plyty z angielskim nr 7, wszedzie szukalam, bo dawno miala juz byc a ja nie moglam dostac :o dopiero dzisiaj kupilam, wiec do wieczora przejrze i na pewno beda pytania...co do zapalu to mam nadal i bedzie na pewno, strasznie mi zalezy, zeby choc troche opanowac ten jezyk, cos zrozumiec, cos pojac, umiec o cos zapytac itp....w czerwcu jade na wakacje, to bedzie pierwsza proba ;) Za francuski jak najbardziej bede trzymala kciuki, ale widze barrywhite, ze masz glowe do jezykow, na pewno bedzie Ci dobrze szlo :) Tak wiec dziewczyny do wieczora przejrze plytke i wtedy poprosze Was o pomoc, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
..Viola --> obawiam sie, ze nie moge ci za bardzo pomoc z francuskim. Sama ucze sie od podstaw i korzystam z ksiazki wybranej przez lektorke. Moze kup sobie kurs multimedialny dla poczatkujacych, tak jak uczaca sie wszystkiego, jest olbrzymi wybor, :) . Na kafe bedziemy sobie wyjasniac trudnosci, a moze nawet uda nam sie zwerbowac jakiegos cierpliwego znawce jezyka, ktoremu mozna zawracac gitare:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barrywhite
uczaca sie wszystkiego --> gdzie sie wybierasz na wakejszyn? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dobry wieczor :) Przejrzalam plytke, tym razem jakas taka krotka :o no, ale do rzeczy.......sa tam dzis rzeczowniki policzalne i niepoliczalne. 1.Zauwazylam, ze przed rzeczownikami w liczbie pojedynczej jest dodana literka "a" a w liczbie mnogiej nie ma - jest taki przyklad podany : a tree - trees , czy z ta literka tak jest zawsze, jest taka zasada czy to tylko przypadek? bo nie jest to wcale wytlumaczone... 2.Prosze o przyklady zdan z THESE i THOSE 3.Jak czytac slowko HIGH ? 4.czy dobrze napisalam te liczbe (nie chodzi o rok) A) 2187 - two thousand one hundred eighty-seven ? :( bo nie jestem pewna... B) 3154 - three thousand one hundread and fifty-four? C) 2007 two thousand and seven Na razie tyle, krotka plytka to i mniej pytan ;) Co do wakacji barrywhite = albo Kreta albo Egipt, zobacze jak cenowo bedzie to wygladac w tym roku :) Czekam na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
i jeszcze jedno mi sie przypomnialo THAT = tamten, tamta, tamto ? czy tez tak jak THIS ten, ta, to ? ...korzystajac z roznych zrodel natknelam sie na wlasnie takie przyklady.A w ogole najlepiej byloby jesli moglabym prosic o napisanie wszystkich zaimkow: THIS = ...? THAT = ...? THESE = ....? THOSE = ....? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
chce jeszcze dodac, ze najbardziej zdziwil mnie fakt, ze "pieniadze" oraz "mydlo" sa reczownikami niepoliczalnymi ...jak to mozliwe ? :( Zajrze wieczorkiem, moze bede miala juz Wasze wyjasnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok widze ze sie pytan nazbieralo wiec postaram sie conieco Ci wytlumaczyc:) a wiec...na pocztaek zajmniemy sie policzalnymi i niepoliczlanymi;) Do rzeczowników policzalnych zaliczymy takie, które można wyszczególnić jako pojedyncze przedmioty w większej ilości i je policzyć, np. an apple - jablko , a book- ksiazka Rzeczowniki niepoliczalne są nieco bardziej skomplikowane, chociaż w sumie bardzo logiczne...ja np. tlumacze to sobie tak ze niepoliczalne to płyny i rzeczy sypkie np.water woda,juice sok,flour mąka no i rzeczowniki abstrakcyjne takie jak: love milosc, czas time, mam nadzieje ze cos z tego zrozumialas;) jak nie to powiedz czego nie kapujesz postaram sie inaczej wytlumaczyc:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×