Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczaca sie wszystkiego

angielski - pare pytan z prosba o wytlumaczenie

Polecane posty

Gość uczaca sie wszystkiego
Witam :) jak fajnie, ze tamte mam dobrze i czeka na mnie kolejna porcja cwiczen ;) DZIEKI Szybciutko robie pytanka, bo net dziala w kratke :( 2.Are they listening to music? Czy oni sluchaja muzyki? 3.Am I washing my hair at the moment? Czy ja myje wlosy w tym momencie? 4.Is my brother talking on the phone now? Czy moj brat rozmawia teraz przez telefon? 5.Are the children are playing with my cat? Czy dzieci graja z moim kotem? 6.Is it snowing again? Czy znow pada snieg? 7.Are his parents walking in the park now? (tego zdania nie jestem pewna,bo zmylilo mnie polaczenie are i his) Czy jej rodzice spaceruja teraz w parku? 8.Is the cat lying on the bed? Jest kot (........) w lozku? 9.Am I preparing for my journey? Czy ja szykuje sie do podrozy? 10.Is the teacher beginning his lesson? Czy nauczyciel (....) jego lekcja? 11.Are the birds singing? czy ptaki spiewaja? 12.Is Kate crying at the moment? Czy Kate placze w tym momencie? 13.Am I feeling well now? Czy czuje (.....) 14.Are the girls waiting for a bus now? Czy dziewczyny czekaja teraz na autobus? 15.Is the phone ringing? Czy telefon dzwoni? 16.Is she wearing a pretty hat? (nie wiem ) 17.Am I coming home? Czy przyszlam do domu? 18.Are they staying in a hotel? czy oni zostaja w hotelu? 19.Is the sun shining? czy slonce swieci? 20.Are my friends having dinner now? czy moi przyjaciele przygotowuja obiad teraz? Jesli bedzie dobrze, to nie wiem jak tego dokonalas, ze chociaz ten jeden z czasow w miare opanowalam ....zebyscie widzialy z jaka powaga do tego podchodze hehe :) No to czekam na sprawdzenie i jestem bardzo ciekawa jak mi poszlo :) pozdrowionka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
barrywhite where are you? :( ....bardzo lubie jak potwierdzasz, ze wszystko co pisze jest dobrze :) Viola ostro mnie cwiczy hehe nie mam nawet chyba szansy nie opanowac danego materialu ;) chyba w srode bedzie nowa plytka, to oczywiscie licze na Twoje tlumaczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeuritte
playing - znaczy tez bawic sie ze tak sie wtrące. A w romzowach telefonicznych co bylo na samym poczatku jesli nikt Ci nie powiedzial to nie mowi sie po prostu "This is Mary" . tylko it's Mary , taka ich glupia zasada. Gdzies mialam te zasady rozmow... ale nei wiem jak znjade napisze ci jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margeuritte
a i czy kot lezy w łozku , czy czuje sie dobrze teraz, czy ona nosi ładny kapelusz ( ale waering to p. continues wiec moze oznaczac ze ma na sobie bo w tym momencie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i super!!! jezeli przypadkiem czegos nie ominelam to masz wszystko z cont. dobrze!!!:) hah nareszcie;) swietnie:* kurde nie wiesz jak sie ciesze;) no to z cont. to bedzie na tyle ... ...a co myslisz o twoim simple??? dac ci jeszcze ciwczenia zanim kiedys tam przejdziemy do innych czasow??? margeuritte ---> dzieki ze wylapujesz bledy bo ja czasami sie spiesze lub cos i nie widze wszystkiego:* no i thx ze tlumaczyc uczacej sie wszystkiego:* to anpewno jej pomaga;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Dzien dobry :) Dziekuje za sprawdzenie cwiczen i normalnie ciesze sie jak male dziecko, ze tak dobrze mi poszlo :) Viola for you ---> 🌻 margeuritte = oczywiscie, ze sie ciesze, ze sprawdzilas rowniez i jak tylko masz ochote i czas na wklejanie nie tylko zasad rozmow, ale wszystkiego co bedzie pomocne w poczatkowej nauce jezyka angielskiego to bylabym wdzieczna i zapraszam do wspolpracy :) Viola co do p.simple nadal jestem cieniutka jak barszcz, po prostu wiem, ze jesli chodzi o ten czas bledy mnie nie omina, ale oczywiscie, ze chce cwiczyc, bo tylko wtedy moge to zrozumiec, wiec.......jesli tylko znajdziesz czas to lecimy dalej ;) Dzisiaj mnie juz nie bedzie przy kompie, poniewaz jest Dzien Babci, wiec jade zlozyc zyczenia :) dlatego zajrze dopiero jutro... Martwi mnie, ze barrywhite tutaj nie zaglada :( mam nadzieje, ze sie wkrotce pojawi......Ona jest dobrym duszkiem tego topiku :) Pozdrawiam serdecznie, jestem szczesliwa, ze p.cont.opanowany, Viola masz w tym ogromny udzial ;) dziekuje :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Present Simple - pytania 18. Men usually give flowers to women. Do men usually give flowers to women? MAN - mezczyzna, czyt.: /mæn/ MEN -mezczyzni /men/ WOMAN - kobieta /women/ Women - kobiety/\'wımın/ P. Cont. 5. Bill isn\'t TAKING a picture at the moment. Bill nie ROBI zdjecia w tym momencie Zauwazylam, ze mylisz czasowniki TAKE i TALK. TAKE - brac /teik/--> to take a picture- robic zdjecie TALK - mowic /to:k/ (dlugie O) 6. I\'m not enjoying the movie. Nie PODOBA mi sie film. 8. The bird isn\'t flying. PTAK nie lata. BIRD (l.poj.) - BIRDS (l.mn.) 10. The WOMAN isn\'t smiling. Kobieta nie usmiecha sie. 11. People aren\'t STANDING ON the bus. Ludzie nie STOJA W autobusie. 14. Her friends aren\'t playing CHESS now. Jej przyjaciele nie graja teraz w SZACHY. 17. My neighbours aren\'t RESTING in the garden. Moi sasiedzi nie ODPOCZYWAJA w ogrodzie. 20. I\'m not BRUSHING my teeth now. Nie myje teraz zebow. p.Cont. - pytania 5.Are the children playing with my cat? Czy dzieci bawia sie z moim kotem? 7.Are HIS parents walking in the park now? Czy JEGO rodzice spaceruja teraz w parku? HER parents - jej rodzice 8.Is the cat LYING on the bed? Czy kot LEZY na lozku? 10.Is the teacher BEGINNING his lesson? Czy nauczyciel ROZPOCZYNA lekcje? 13.Am I FEELING WELL now? Czy CZUJE SIE teraz DOBRZE? 16.Is she wearing a pretty hat? Czy ona ma (zalozony) ladny kapelusz? 20.Are my friends HAVING DINNER now? czy moi przyjaciele JEDZA teraz OBIAD/ KOLACJE? aren`t - czytaj: /arnt/ :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
ooooooooo jak fajnie barrywhite, ze sie pojawilas i mi to sprawdzilas :) wszystko skrupulatnie czytam i swietnie, ze mi wytlumaczylas roznice miedzy man a men i woman, no teraz wiem o co chodzi ?! :) aren't = arnt wrzucilam na twardy dysk i do glowy tez, bo ja to czytalam "arent" ;) bardzo Ci dziekuje a najbardziej za to, ze kontrolujesz na biezaco, jakos pewniej sie czuje jak to sprawdzasz :) Czekam na Viole, moze wrzuci jakies cwiczenia, bo jakos nudno mi sie zrobilo jak nie cwicze, brakuje mi czegos ;) Viola tempo narzucila a teraz nie mam co z czasem zrobic, pora na lekcje a Pani nauczycielki nie ma :P hehe Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem kochana!:* zglaszam sie na polu bitwy!:P hehe cwiczona cwiczonka....hmm...juz juz:D za sekundke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra cont. umiesz wiec go nie ruszam:P ale zrobimy sobie z simple:) przypomne ze TYLKO z zd.twierdzacym dodajesz do czasownika konsokwe -s,-es itp ale TYLKO I WYŁĄCZNIE w 3 os.l.poj!!!:) No a w pytaniu masz DO( I,you,we,you,they) i DOES (3os.l.poj) no a przeczenia DON\'t i DOESN\'T :) zycze milej zabawy:) hehe ****** Uzupelnij zdania na podstawie przykladu w czasie naszym ukochanym i prsciutkim Present Simple:P hehe ******* 1. Tom always GET UP early and EAT his breakfast quickly. Tom always gets up early and eats his breakfast quickly. 2. SON/WRITE to you every month? He\'s so far away, you must really miss him. 3. My parents LIVE in a village and they ENJOY it. It\'s nice and peaceful. 4. I NOT/LIKE playing football because I FIND it boring. 5. My sisters never WEAR dresses, they PREFER jeans because they are more comfortable. 6. How often YOU/GO to the dentist? Twice a year? 7. Julie NOT/STUDY philosophy, she STUDY sociology. 8. Wild flowers GROW in the wood and girls usually PICK them. 9. I NOT/KNOW anything about computers and I\'m not interested in them. 10. Why CRY so often? Is she unhappy? 11. Everyone KNOW that water FREEZE at 0 C. 12. How SPEND your free time? Have you got any hobbies? 13. It NOT/TAKE much time to read a short story and that\'s why I LIKE short stories. 14. The story END like this: Mary ARRIVE in Paris with her baby and START a new life. It\'s a rather happy ending. 15. Why SHE/NOT/LOVE me anymore? I can\'t understand it. 16. They always CHECK the weather forecast before going on holiday because they NOT/WANT any unpleasant surprises. 17. My students USUALLY/NOT/SPEND much time preparing for exams as they\'re quite lazy. 18. What time SHE/FINISH work? Late in the evening? 19. What kind of films YOU/ENJOY watching? Comedies or dramas? 20. Warsaw LIE on the Vistula which is the biggest river in Poland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
oooo hej, jak dobrze, ze zajrzalam, oczywiscie jestes niezawodna :) co do "prosciutki czas" jak to dobrze, ze mamy poczucie humoru hehe :P no to startuje = oczy mam jak 5-zlotowki, zeby wszystko dobrze zobaczyc i rozwiazac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
nie wiem co mam tam zrobic = ulozyc pytania, przeczenia ? strasznie duzo nowych slowek, ktorych jeszcze nie znam, zgubilam sie 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to niehc sie pani do roboty wezmie bo czekam:D heh mam nadzieje ze ani jednego bledu nie bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
2.Does son write to you every month?| 6.I'm go to the dentist twice a year. Viola mozesz te dwa zdania zobaczyc czy sa dobrze i czy to o to chodzi? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
7.Julie does studies philosophy, she study sociology. 20.Warsaw lies on the Vistula which is the biggest river in Poland. Reszty nie wiem kompletnie o co chodzi? ....porazka, za trudne 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze a to szoste to mialas pytanie zrobic : How often do you go to the dentist? Twice a year? ale to ty zrobilas odpowiedz jako ty;p heh i ci wyszlo w cont. ale reszte rob dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra walmy te cwiczenia bo rzeczywiscie przeliczylam sie sa zbyt trudne:P dam ci inne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
ale sie usmialam z 6 pytaniem :P hehe jednak z simple przeszlam na cont.i to nieswiadomie ;) Dobra, jakos reszte zrobie, ale na pewno jaja wyjda niezle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no to czekam na nowe = najpierw same pytania lub przeczenia lub twierdzace a potem TAKIE kombinacje, bo mi sie wlosy zjezyly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i dzieki Jacol za poprawienie :) to i tak moj blad z tysiaca jakie jeszcze sie pojawia w tym czasie echhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanka zrob:) pamietaj w pyt. i przeczeniach nie dodajesz koncowski s i jest DOES i DO:) 1. I work hard. Do I work hard? 2. She speaks French. 3. They enjoy playing tennis. 4. It snows a lot in Poland in winter. 5. Her son studies economics at college. 6. I come from England. 7. The Earth goes round the sun. 8. Mick usually gets up at 8 o\'clock. 9. Many people like good cars. 10. My sister does exercises twice a week. 11. I visit my grandparents every month. 12. Ann sometimes watches comedies. 13. They want a new house. 14. He always tries to be the best. 15. Dogs usually love their owners. 16. A ticket to Australia costs a lot of money. 17. Her brother teaches biology. 18. I wash my hair three times a week. 19. His cat sleeps all the time. 20. Phil and Jack often talk about cars.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
no i dzieki za wlasciwa nawigacje = "pytanka zrob" przynajmniej konkretnie wiem, co mam zrobic, no wiec biore sie do roboty,ciekawe co wyjdzie w moim "ulubionym" czasie ;) 2.Does she speak French? Czy ona mowi po francusku? 3.Do they enjoy play tennis? Czy oni graja w tenisa? 4.Does it snow a lot in Poland in winter? Czy jest snieg w Polsce = lub cos podobnego :P 5.Does her son study economics at college? Czy jej syn studiuje ekonomie? 6.Do I come from England? Czy pochodze z Anglii? 7.Does the Earth go round the sun? Czy ziemia kreci sie wokol slonca? 8.Does Mick usually get up at 8 o'clock? Czy Mick zwykle wstaje o 8 godzinie? 9.Do many people like good car? Czy duzo ludzi lubi dobre samochody? 10.Does my sister exercis twice a week? Czy moja siostra .....dwa razy w tygodniu? 11.Do I visit my grandparents every month? Czy odwiedzam moich dziadkow co miesiac? 12.Does Ann sometimes watch comedies? Czy Anna czasami oglada komedie? 13.Do they want a new house? Czy oni chca miec nowy dom? 14.Does he always try to be the best? Czy on zawsze probuje byc najlepszy? 15.Do dogs usually love their owners? Czy psy zwykle kochaja swoich wlascicieli? 16.Does a ticket to Australia costs a lot of money? Czy bilet do Australii kosztuje duzo pieniedzy?(chyba) 17.Does her brother teach biology? Czy jej brat uczy biologii? 18.Do I wash my hair three times a week? Czy myje wlosy trzy razy w tygodniu? 19.Does his cat sleep all the time? Czy jego kot spi caly czas? 20.Do Phil and Jack often talk about cars? Czy Phil i Jack czesto rozmawiaja o samochodach? No i ciekawe jakie bledy popelnilam, nadal nie czuje sie dobrze w tym present simple :( czekam na wyrok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no super !!!!!!!!!!!!!!!!! jupiiiii nareszcie kurde nie wiesz jak sie ciesze:) hahahahaha moja suoper uczennica:P hehe jest cudowna!!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
Duze brawa dla nauczycielki :) Nie wierze,ze nie popelnilam zadnego bledu :P no ale jak mi od razu na wstepie przypominasz odnosnie DO i DOES i bez koncowek, to pilnowalam sie :P Jaki piekny bylby jezyk angielski bez zdan twierdzacych w czasie p.simple :P hehe Viola dziekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :) ale sie ciesze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra zeby ci nie bylo tak wesolo to ci dam przeczenia:P hehe i nic nie przypomianM:P i Jak to bedzie dobrze tooo wtedy co sobie zyczysz do pocwiczenia??? chyba ze czujesz sie na silach na nowa partyjke czasow;p No dawaj przeczenia:D hehe 1. I like animals. I don\'t like animals. 2. She has a younger brother. 3. They speak Italian. 4. He takes a shower every day. 5. You always work very hard. 6. I know many people in my town. 7. Bill smokes every day. 8. My parents keep many dogs. 9. It often snows in December. 10. I go to the dentist twice a year. 11. She often travels by train. 12. People always complain. 13. They usually give me pocket money. 14. Time passes quickly. 15. We always wear uniforms at work. 16. My sister cleans her room very often. 17. I see my family every Sunday. 18. Her parrot sings very well. 19. My brothers often ski in winter. 20. Daniel does his homework every day.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
juz sie robi :) a wesolo jest mi bardzo OBY tak pozostalo i po tych przeczeniach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uczaca sie wszystkiego
2.She doesn't has a younger brother. Ona nie ma mlodszego brata. 3.They don't speak Italian. Oni nie mowia po wlosku. 4.He doesn't take a shower every day. 5.You don't always work very hard. Ty nie zawsze ciezko pracujesz. 6.I don't know many people in my town. Nie ma wielu ludzi w moim miescie. 7.Bill doesn't smoke every day. 8.My parents don't keep many dogs. Moi rodzice nie maja duzo psow. 9.It doesn't often snow in December. Nie czesto pada snieg w grudniu (chyba) 10.I don't go to the dentist twice a year. Nie chodze do dentysty dwa razy w roku. 11.She doesn't often travel by train. Ona nie czesto podrozuje pociagiem. 12.People don't always complain. (......nie wiem ) 13.They don't usually give me pocket money. Oni nieczesto daja mi pieniadze (pocket-nie wiem) 14.Time doesn't pass quickly. (...nie wiem) 15.We don't always wear uniform at work. My nie zawsze ubieramy uniformy w pracy (chyba) 16.My sister doesn't clean her room very often. Moja siostra nie czesto sprzata swoj pokoj. 17.I don't see my family every Sunday. Nie widze swojej rodziny w kazda niedziele. 18.Her doesn't parrot sing very well. Jej papuga nie spiewa bardzo dobrze - czy jakos tak :P 19.My brother doesn't often ski in winter. Moj brat nie czesto jezdzi na nartach = na zasadzie skojarzen:P 20.Daniel doesn't his womework every day. Daniel nie robi jej pracy domowej codziennie = chyba :P Tym razem bylo gorzej :o no to czekam na wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×