Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyna M.

jest tu jakas staraczka o tej porze?

Polecane posty

Gość Nelcia 1958
Malolepsza-będzie dobrze w 2008 bedziemy sie cieszyć obie ja że zostałam babcia a ty mama .Teraz dużo odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIMi____o rany boskie, jakie to dziewcze slodkie, przepiekna jest👄 Jagodka____zycie to sie sklada z malych przyjemnosci:) Surfitka___obys miala racje👄 Nelcia_____no musi byc piekny ten 2008👄 caluje was wszystki bez wyjatku👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!:) Malolepsza - jejuś - ściskam mocno oba kciuki żeby Ci się udało i żeby oba dzieciaczki zostały z Tobą 🌻. Teraz tylko zero nerwów, maximum odpoczynku - jakiś dobry film, albo dobra książka i spacerek - pełen luzik - i nie ma bata! Skoro my wszystkie wierzymy w Ciebie i Twoje malinki - i wszyscy Ci dobrze życzą - MUSI się udać! 😘 mimi - natalka na pewno słodka, ale ja żadnych fotek nie dostałam, a też chciałabym zobaczyć królewnę;) To dziwne - Ty tak zorganizowana kobieta, która w 9 miesiący ciąży radziła sobie z samochodem, zakupami, sprzątaniem i wieloma innymi rzeczami - nagle nie ma czasu na kafe:P:P:P Żartowałam oczywiście! Dbaj o maleństwo i cieszcie się sobą (ale czasem jednak zaglądaj;) ) Jagoda - z jednej skrajności w drugą? Jak nie net to papiery i to w dodatku w niedzielę!:) To już ta kawka u znajomych brzmi bardziej przyzwoicie! Nie martw się na zapas - skoro rogi są uleczalne, to napewno Twój gin będzie wiedział już co z nimi zrobić! nelcia - no ładnie - córka w ciąży sprząta i przestała do nas zaglądać, a mama korzysta z okazji, że córka sprząta:P Jagoda ma rację - nie ma to jak własnoręcznie do czegoś dojść - wtedy się na bank tego nie zapomina;) Zapraszamy do częstszych kontaktów 🌻 Surfitka - no i niedługo też nie będziesz mogła oderwać się od swojego skarba;)🌻 a gdzie reszta! Wszystkie pewnie zaabsorbowane maleństwami, albo starankami (Omega, a Ty - czyżby dzisiaj przy pracy?;) )i nie mają czasu dla koleżanek - nieładnie!:P Mimo wszystko 🌻 dla Was! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelcia 1958
Voltare- moja córka jest uparta jak osioł ja mówię nie sprzątaj a ona oczywiscie mówi że nic takiego nie robi,może wy na nią wpłyniecie żeby się oszczędzała?" jak to przeczyta ale mi się oberwie"buziaki dla wszystkich!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak teraz czytam moja ostatnia wypowiedz to juz teraz wiem jak mi sie za to oberwie...bedzie goraco... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo babolki moje kochane!!! nie bojcie sie tak w sumie to ja nadzorowalam sprzatanko mezusia albo raczej poganialam :):) czuje sie narazie dobrze ale mam takie dni ze juz nie wiem co ze soba zrobic...bardzo wtedy zmeczona jestem brzusio pobolewa i jeszcze strasznie glowa boli ale jakos to wytrzymuje - no nie mam wyjscia :) 10 stycznia bede miec robione usg genetyczne wtedy dzidzia bedzie juz duza i bedzie bardziej czlowieczka przypominac :) surfi chyba tez takie usg miala... acha nelcia - czyli moja mamuska ma racje ale jej sie oberwie kto to widzial zeby ciezarna corke oczerniac :P MIMI Natalka jesli sliczna cudowna ja juz chce zeby byl lipiec .... ale mi sie dluzyc bedzie... ucaluj malutka ode mnie :) malolepsza no i mowie ci beda blizniaki jak sie patrzy ! ja to juz od dawna czulam!! jagody nie martw sie rogami nie czytaj nie rob tego co ja - katowalam sie informacjami z neta a jednak wszystko jest dobrze reszta babolek 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zniknal mi caly tekst a tyle wam napisalam, w zwiazku z tym teraz to juz tylko dobranoc, jutro wam trzanse elobarota. milych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jestem. Na weekend wyjechalam do Szklarskiej i staralam się z daleka omijac komputer. DZisiaj mam urlop i za chwilę biorę się za porządki. No Malolepsza, miałaś rację, teraz to dopiero siedenerwuję. Tak bym chciala, żeby już wszystko było jasne i na pewno. Ale poczekamy i tak bedzie :) Jagody, będzie dobrze, chociaż wyobrażam sobie, że nie było Ci łatwo po takich wiadomościach. Dobrze, że mas dalszy plan i na pewno Twój gin wie, co robi. Ja jutro wybieram się na te styki. Dzisiaj po południu pójde jeszcze na usg, żeby sprawdzić, czy wszystko ok. Swoją drogą, to te styki, to w mojej diagnostyce jeden z ostatnich punktów. Ja już większość badań mam za sobą. Nawet to straszne hsg przeszłam. Mi się wydaje że jak sie nie zna przyczyny, to jest jeszcze gorzej, bo zupełnie nie wiadomo, co robić. Aisza, ciesze sie, że się dobrze czujesz. Nie przemęczaj się lepiej. Ja to nie rozumiem, po co sie zabierać do pracy, jak się ma taką świetną wymówkę :P Nelcia, witaj 🖐️ Mimi, ucaluj księżniczkę Natalkę ❤️ Voltare, trzymam kciuki, żeby za 9 miesięcy na naszym topiku pojawiły się nie tylko dwa brzdące Malolepszej, ale też ich topikowe rodzeństwo :) Justyna, dla Ciebie i Adrianka ❤️ Surfitka, odpoczywaj i dbaj o fasolkę :) ja jutro idę znowu do Chinki. Trochę sie boję tych igiel w brzuchu po Twoich opowieściach. Ale z drugiej strony, to po tych w plecach czułam przynajmniej, że cos dziala. A w stopy jak mi wbijała, to wyszłam i jakos tak nic nie czułam. Telesfrorka, mam nadzieję, że znajdziecie jakieś rozwiązanie, żeby te badania zrobić. Powodzenia 🌼 Ani, co u Ciebie? Gdzie się podziewasz? Mężatka 🌼 Moniś, co u Was? Omega, na Ciebie ze skalpelem? Co to za brutal z tego gina :P Pozdrawiam. Dla wszystkich przesyłam tysiac buziakow 👄 i zabieram się za sprzątanie, bo póki co, nie mam niestety żadnej wymówki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba____interpol juz cie szukal, dluga nieobecnosc mnie zaniepokoila:! jestem wciaz na prochach wiec nie recze za moje wypowiedzi,postanowilam wiec chwilowo w takim razie malo wypowiadac sie, co by nie byc wzieta za niepoczytalna:P wyslalam wam maila, fotosy moich blastusi, jakze byloby cudownie miec takie pierwsze zdjecie w albumie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Malolepsza - coś mieszasz w zeznaniach ;) Wczoraj zapowiadałaś, ze skrobniesz mega posta a dzisiaj piszesz, ze jesteś na lekach i możesz być uznana za niepoczytalną - to jak to z Tobą w końcu jest??? Blastusie super - też bym chciała takie dwa, ale przy obecnej diagnozie to lepiej nie - zamało miejsca :( Ale cuda sie zdarzają :D Ryba__lufa - a co to za urlop jak Ty od rana porządki robisz??? Ja na razie nie mam nastroju na sprzątanie. Czy taka wymówka wystarczy? A co do braku przyczyny - to też tak myślę, że łatwiej jest się pogodzić z tym, ze nie można zajść w ciążę jak sie wie dlaczego, co nie znaczy, że da sie to przyjąć spokojnie i nie myśleć. Ja teraz nie mogę się opędzić od myśli - co dalej??? Oby gin się tylko nie przestraszył pacjentki z problemami i mnie nie zbył, bo wiadomo nie ma jak prawidłowo przebiegająca ciążą, zero wysiłku a kasa płynie ;) Voltare - niedziela to jest bardzo dobry dzień na pracę w domu. Cisza, spokój. Ale wyjście na kawkę było dobrym pomysłem, tylko dzisiaj rano oczu nie mogłam otworzyć, tak strasznie mi się chciało spać a tu do pracy trzeba wstawać 😭 Nelcia - Ty już w styczniu, zaocznie bo zaocznie ale Dzień Babci będziesz mogla świętować :D:D Taka mała próba przed Dniem Babci w 2009 roku. Aisza - nadzór nad porządkami to bardzo dobry pomysł :D Grunt to właściwa organizacja pracy - brawo!!! Dałam sobie spokój z czytaniem bo tak jak napisałaś to bezsensowne katowanie psychiki zawsze skupimy się na tych negatywnych informacjach. Jenak dla mnie z tych wszystkich wiadomości zawartych w necie najważniejsza jest jedna - dwunożność się leczy i tego się trzymam. Milka - jak tam Twoje hormony tarczycy? Coś się zmienia na lepsze? Mężatka - patrzę na tabelkę i aż boje sie pytać co u Ciebie? Moniś - a u Ciebie kiedy sie wszystko wyjaśni? Jak słowo daję mam sklerozę!!!! Wstyd :( Justyna - ja to jednak jestem gapa - Adriankowi stuknął drugi miesiąc :D Wielki buziak dla małego księcia 👄 Mimi - jak Ci idzie opieka nad Natalką? Karmisz piersią? Buziaki dla małej panienki 👄 Ani - co u Ciebie? Telesforka - spakowani? Omega - powiedz, ze Ty też czasami pracujesz w niedzielę ;) Surfitka - głaskanie po brzusiu dla Kubusia 🌻 Byłam dzisiaj podbić w kadrach swoja legitymację ubezpieczeniową, bo przecież przy przyjęciu do szpital okazało się, ze pieczątka jest ważna tylko miesiąc 😠 i w środę zaniosę ginowi żeby zawiózł bo w przeciwnym razie obciażą mnie kosztami HSG - tylko tego mi brakowało. A przy okazji wysłuchałam zdania kadrowej na temat ego comiesięcznego podbijania książeczkę - tylko co ja mogę na to poradzić? Ja mam mieć i nikogo to nie obchodzi, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kochane, jak już mówiłam muuuszę dać głowie odetchnąć, zmęczyłam się już staraniami, trochę spasowałam i odpuściłam, nawet po raz pierwszy od jakiegoś czasu przytulanie nie było \"prokreacyjne\", umówiłam się na laparoskopie (strasznie się boję) i czekam spokojnie, nie biegam do gina, nie monitoruje, nie mierze, nie obserwuje, nie ścigam się z czasem. Troche mi lepiej :) pozdrawiam Was fszyściutkie jeszcze troche odetchne i wrócę obiecuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wpadam sie przywitac. U nas jako tako, zle sie dzis czuje, ciagnie mnie brzuszek :( I nie jestem pewna czy to zaparcie, bo nie pamietam :P Ale co zrobic, wady i zalety ciazy :) Aisza, tak wlasnie takie mialam usg w tamtym tygodniu. Malolepsza, zarodeczki urocze :D zostana z mamusia ❤️ Rybka, to klucie to nie bylo jakies straszne, takie delikatne prady czulam, ale nie zeby bolalo jakos bardzo :) Ani, wracaj 😘 Pozdrawiam i wysylam duuzo buziakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nie będę sie rozpisywac bo troszkę jeste chora, jakaś paskudna biegunka mnie złapała, cały czas mnie muli w brzusiu, to pewnie przed zbliżającą sie @ bo oczywiscie nie dostałam w terminie ;-( więc i moje badanka sie przeciągną. Ale za to w czwartek mój M jedzie zrobic badanka, więc chociaż to będzie zrobione. Aisza_ twoja mam ma rację, nie przemęczaj sie!!! Malolepsza_ a tobię życzę teraz bardzo dddddddddddddddddduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużżżżżżżooo szczęścia!!! Napewno sie uda, coś czuję że spotka cię podwójne szczęście 🌼 Ani_uszy do góry 🌼 Jagódka_moja @ pomału sie zbliża, no niestety :-( Mimi_ja tez poprosze o zdjęcia małego kwiatuszka 🌼 Omega, Nelcia, Surfitka, Voltare, Milka, Justynka, Telesforka, Moniś po buziaku 👄 i po 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczki Nick___________Wiek___________ilośćcykli_______________d ata@ Jagody................32.........................10..... ...............26.12 Ryba_lufa.............32.......................12.... . ................24.12 Ani77..................31.........................7... .. ................28.12 Mężatka..............24.......................11........ ................09.12 Voltare...............30........................67.. ....................19.12 Milka..................32........................14..... .................02.01 Telesforka...........35........................13... ...................02.01 Ciężarówki Nick__________Wiek______________tydz ciąży__________data Surfitka...........28.......................14.......... .............14.06.08 Aisza..............23..........................7 .... .................23.07.08 moniś..............27.........................6 ......................01.08.08 Babcia topikowa Omega3...........starawa r***ra, aczkolwiek jeszcze nie zardzewiała A oto moje kochane wnuczęta i ich mamuśki Nick__________Imie krasnala___________waga__________data Justynka.........Adrianek......................4050..... ...........08.10.07 Mimi...............Natalia........................3300.. ..............04.12.07 Malolepsza______9.XII ET___testy__HCG12,15,19.XII 🌼Adrianekhttp://b1.lilypie.com/4aDsp1.png 🌼Natalkahttp://b1.lilypie.com/AFf1p1.png bedziemy wiedzialy kiedy gratulowac kolejnych miesiecy, wiem,ze nasze kochane mamusie maja suwaczki przy swoich nickach, ale wiadomo,ze sa zajete przy swoich slonkach, a tabelka bedzie sie pojawiala czesciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga77
Czesc dziewczyny:)perwszy raz jestem na tej stronie.mam krótkie cykle 25-26 dni, brałam tabletki przez 2 lata i po odstawieniu sie skróciły.Okres dostałam 3.12 był słaby dwa dni. Kochałam sie 6.12 bedąc pewna ze to niepłodne a dzisiaj czuję ból owulacyjny, znam ten ból, mierze temp i rano spdła o 0,5 czy to możliwe zeby tak szybko była owulacja.Sprawdzałam sluz jest przejrzysty.Czy to możliwe zebym w ten sposób mogła zajśc w ciążę?Pragnę dziecka ale tu organizm mnie zaskoczył.prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga77
Czy to mozliwe ze miałam od razu po okresie dni płodne?Czy jesli dzisiaj mam owulacje to duza szansa jest na dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maga77____dzisiaj masz 10dc i to jest bardzo mozliwe, ze wlasnie masz owulacje, wcale nie tak wczesnie......jesli kochalas sie trzy dni temu, to majac dzisiaj objawy owu radze powtorzyc starania dzisiaj, zwiekszysz szanse. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga77
MAŁOLEPSZA ale dzisiaj mam 7 dc ...to nie za wczesnie na owulację?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Na początek chciałabym kogokolwiek poprosić o przesłanie fotek Natalki - wszystkie się zachwycacie, to ja też bym chciała,a tak w ciemno, to mogłabym coś przeoczyć;) No podrzućcie miiiii!!!!!:) malolepsza - dziękuję za fotkę - no dałabym głowę, że w tej jednej drobince już oczko widać:D Wyglądają tak realistycznie, że po prostu niemożliwe, aby nie przetrwały:) Uda się i tego się trzymamy!;) Surfitka - no nie da się tak, aby cała ciąża przebiegła niezauważalnie:) Trochę musi Cię \"pomęczyć\", żebyś pamiętała o swoim wyjątkowym stanie:P A tak serio to niech wszystko jak najszybciej mija - tyle lat staranek, to w końcu należy Ci się, żeby przynajmniej ciąża przebiegała bez żadnych niemiłych niespdzianek!:) aisza - ja przychylam się do zdania dziewczyn - korzystaj póki możesz i w ogóle nic nie rób;) Ja tam zresztą korzystam - dopóki nie wyjaśni się jaki jest efekt tej naszej insminacji - to nie zamierzam nic robić!:P Wykorzystuję tą sytuację z nawiązką:P:P:D ani - chwila oddechu i wracaj do działania!:) jagoda - jakby tak każdy gin miał same bezproblemowe pacjentki to jego praca była by niesamowicie nudna!:P A tak proszę - niedrożność jakaś się czasem trafi, przeciwciała, rogi - i w takiej pracy to się można dopiero wykazać :P ryba - Ty to żyć bez roboty nie możesz! Jak Cię w pracy nie przyszpili to w domu przy porządkach! A tak prawdziwy urlop wypoczynkowy przeznaczony na uczciwe lenistwo to Ci się czasem trafia?:P 😘 dla reszty! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vltare - wysłałam Ci zdjęcia Natalki. Taaa pewnie gin jest zachwycony jak przychodzi do niego pacjentka z serii jako mądrzejsze od kury i jeszcze ma jakieś problemy - marzenie każdego lekarza ;) Jak bym chciała żeby już była środa o tej porze, ale ten czas się wlecze. Mega - nasz organizm to jedna wielka zagadka. Nikt Ci nie da 100% pewności, o tym czy były to dni płodne przekonasz sie dopiero jak @ nie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda dziękuję Ci strrrasznie! Ale ona słodziuttka! mimi - masz super córę! Taki mały aniołek...:) I jeszcze jakbyś jej kokardkę zawiązała, to była by taka sama jak na rysunku, który Ci mężuś na brzusiu namalował;) 🌻🌻 dla Was! malolepsza - i gdzie te elaboraty?:P Dobranoc! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagody masz rację w 2008 będę zaocznie świętować Dzień Babci a co się będzie działo w 2009 to lepiej nie mówić.Dziękuję wszystkim za powitanie.Aisza pokazała mi zdjęcie Natalki -MIMI mała jest śliczna.Ja wierzę że w przyszłym roku będziemy oglądały więcej takich zdjęć.Malolepsza twoje dwa \"bąbelki\" też niczego sobie-tak trzymać.pozdrawiam wszystkich niewymienionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj !!!!!!!!!!!! jestem nowa i strona jest moja,to dobrze wróży.O kurcze ale mi się udało.Nie wiem jeszcze jak się robi kwiatuszki i buzki ale sie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy ja również mogłabym dostać zdjęcia waszych maleństw? też bym chciała podziwiać wasze cudowności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie czarownice🌼 Jagodka___jutro juz sroda, Twoj i moj wielki dzien, spokojnie kochana bedzie wszystko dobrze, jestes w rekach fachowca, na pewno zaradzi i pojdzie najlepsza z mozliwych drog👄 Nelcia____zaczac stronke oznacza,ze spotka cie jakas przyjemnosc. znalazlam ci tu linka jak robic buzki, pocwicz sobie:) http://www.forum.o2.pl/emotikony.php Voltare____rownie niecierpliwie czekasz na ten 19 jak ja??w sumie ja jade juz trzeci dzien na relanium, wiec to oczekiwanie jest narazie spokojne:P Ryba, Surfitka, Justa, Mimi,Aisza, Ani, Milka, Telesforka, mezatka po 🌼 dzisiaj zadzwonilam do mojego gina w kwestii pomocy dostania sie do normalnego laboratorium gdzie wyniki sa w ten sam dzien, ludzieco za czasy, nawet w szpitalu wyniki sa na nastepny dzien, ale tak to poukladalismy zeby byly tego samego dnia, przeciez nie bede zasuwac do gdanska,zeby oddac krew milego dzionka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Voltare - polecam się na przyszłość :D Malolepsza - to relanium to z zalecenia gina? To jest denerwujące jak niby za prostą rzeczą - wyniki - trzeba sie tyle nachodzić :O No ale mam nadzieję, ze się uda wszystko załatwić po Twojej myśli. Ryba__lufa - trzymam kciuki za dzisiejsze badania stykowe. Najpierw na badanie a potem na igły - niezły plan dnia. Surfitka - mam nadzieję, ze dzisiaj czujesz sie już lepiej. Ani - każda z nas się boi nowych badan bo kto to wie co tym razem wyjdzie? A potem się okazuje, że strach ma wielkie oczy. Im szybciej zrobisz badanie tym szybciej będziesz wiedziała co dalej. Mężatka - póki @ nie ma wszystko jest możliwe. zdrówka życzę 🌻 Nelcia - szczęściaro :D wiesz ile my się musimy napolować na nową stronkę, a tu proszę :D:D:D:D Dzisiaj nie mogłam oczu otworzyć rano, co za senna pogoda. Wszyscy w pracy półprzytomni ;) A jeszcze wieczorem mam inspekcję - przyjeżdża siostra M :O Dobrze, ze przypomina sobie o nas raz na dwa lata, dokładnie wtedy kiedy czegoś potrzebuje, ciekawe co tym razem ją sprowadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi masz w dupsko! ja fotek nie dostalam:(:(:(:(:(😭 poprosze ktoras o podeslanie. na nasza-klasa mam w galerii aktualne zdjecia malego, wysle wam na gg moje nazwisko to sobie znajdziecie i obejrzycie. pozdrawiam babole😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyn a- nie bij kobiety po porodzie jej i tak ciężko ;) fotki poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE Fotki wysłałam do kazdej az dziwne,że nie dostałyście. Dziewczynki te, które dostały roześlijcie. A więc życie matki wygląda następująco:przewijanie, karmienie, usypianie, wieczorna kąpiel i tak w kółko. I wiecie co? Nie zamieniłabym tego na nic innego, JESTEM TAKA SZCZĘŚLIWA:D Karmię piersią, to niesamowite uczucie. Obie z małą powoli się siebie uczymy i idzie am co raz lepiej. Nieoceniona jest również pomoc tatusia:) Muszę uciekać, Natalka się obudziła:) BUZIAKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×